Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.02.2021, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skończyłem oglądać 30 Srebników na HBO - no co najmniej niezłe! Satanistyczny horror o zbieraniu 30 tytułowych srebrników - na swój klimat, jest to typowo europejska produkcja pozbawiona amerykańskiego nadmiaru, operująca raczej nastrojem i suspensem. I potraktowane to wszystko z leciutkim dystansem. Ogląda się.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
album CD

PostWysłany: 14.02.2021, 16:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Facet, u którego robie tatuaże jest zapalonym miłośnikiem filmów, szczegolnie klasyki horroru, sensacji, noir, goth. Zawsze coś ogląda podczas pracy. Ostatnio podczas długiej sesji miałem okazję obejrzeć razem z nim:

1. Kind Hearts and Coronets brytyjską czarną komedię kryminalną z 1949 roku. Rozrywkowa opowieść o "delikatnych morderstwach" z zasługującą na uwagę rolą (rolami) Aleca Guinnessa, który gra tu osiem osób - całą rodzinę D'Ascoyne Smile https://www.imdb.com/title/tt0041546/ Polecam- przewrotna, dobra rozrywka.

2. From Beyond the Grave - brytyjska antologia horroru z wytwórni Amicus Productions 1974r zawierająca kolejno The Gatecrasher, An Act of Kindness, The Elemental i The Door. Bać się nie ma czego, ale ogląda się świetnie. Mój ulubiony epizod to Act of Kindness - ze świetnymi rolami Donalda i Angeli Pleasence, grających tu - tak jak w rzeczywistości - ojca i córkę Smile Spooky i z przewrotnym zakończeniem https://www.imdb.com/title/tt0070078/
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.02.2021, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie ostatnio Wind River: Na przeklętej ziemi (2017)
Całkiem przyzwoity film, ale czegoś zabrakło, żebym był w pełni ukontentowany. Nie wiem, może jakiegoś elementu zaskoczenia?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 16.02.2021, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj się nie udało, ale dzisiaj, ostatkowo, już tak!

Zabij to i wyjedź z tego miasta - film, który w zeszłym roku zdobył Złote Lwy w Gdyni i myślę, że to decyzja jury niezwykle śmiała.

Film jest baaardzo dziwny. 100% surrealizmu namalowanego dziwną prymitywistyczno-dziecięcą (?) kreską kojarzącą mi się bardzo z teledyskiem do Śmierci na pięć Republiki (EDIT: właśnie przeczytałem, że nieprzypadkowo mi się kojarzy... bo to ten sam rysownik!). Jednocześnie - psychodeliczna jazda (sceny oprawiania karpii i nie tylko Shocked ). A wszystko zanurzone w realiach późnego PRL-u, bardzo realistycznych skądinąd! Estetyczno-klimatycznie podobało mi się bardzo. A, no i absolutnie last but not least: Tadeusz Nalepa Exclamation Jego muzyka przenika ten film całkowicie, i brzmi wprost PRZEPIĘKNIE! Maciek słusznie napisał:
Cytat:
mrówy biegają po plecach.

Do Nalepy zaraz wrócimy.

Z kolei myślę, że umknęła mi warstwa fabularna i być może to jest jakaś słabość filmu, że narracyjnie jest to mało przejrzyste. Bo ja rozumiem wszystkie symboliki, psychodeliki i dziwności, to mi przecież nic a nic nie przeszkadza, ale miałem wrażenie, że na poziomie kadrów, obrazów super, na poziomie scen też bardzo interesująco, a całościowo jakoś niejasno.

Ale. Film wywołał we mnie na tyle pozytywne ogólnie odczucia, że z chęcią obejrzę go drugi raz, a wtedy może się okazać, że z większym zrozumieniem odczytam to, kim jest pani z czerwoną wstążką i w ogóle, kto jest kim.

A dodatkowym bodźcem, żeby jeszcze raz obejrzeć jest - rozpoznanie głosów! Wprost niesamowite jest, ile słynnych osób użyczyło głosów w tym filmie, który kręcony był przez długie lata, stąd mamy tam takie perełki, jak scena pociągowa z Andrzejem Wajdą i Ireną Kwiatkowską! Ba, ośmielę się wysunąć hipotezę, że to może być najlepsza artystyczna odsłona Wajdy od czasów Pana Tadeusza. On jest po prostu doskonały Very Happy Ale wielu głosów nie namierzyłem, choć prawie wszystkie zdawały się znajome. Kondrat, Dymna, nawet Holoubek! No i właśnie znowu - Tadeusz Nalepa. On tam występuje pełną gębą: gra, śpiewa, mówi i jest narysowany. On i autor filmu, Mariusz Wilczyński byli przyjaciółmi.

Tak, zdecydowanie chcę zobaczyć jeszcze raz!

Mnie zachęcił też bardzo trailer, więc podlinkowuję, aby zachęcił i innych Wink

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Ale kto wymyślił ten tytuł i dlaczego? Neutral
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 21.02.2021, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spotlight (2015)
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 21.02.2021, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Spotlight (2015)

I co dalej?

Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.02.2021, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwie rekomendacje z weekendu.
W kinie: Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland. Historia czeskiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikoláška, u którego w pierwszej połowie XX wieku leczyła się chyba cała Czechosłowacja. Znakomita rola Ivana Trojana.

W teatrze: Dwunastu gniewnych ludzi.
Film zna chyba każdy. Jeszcze rok temu miałem spore obawy przed tym spektaklem, bo wydawało mi się, że film wyczerpuje możliwość przedstawienia tej historii, ale po kilku innych fantastycznych spektaklach gliwickiej ekipy stałem się takim fanem, że zaufam im już we wszystkim. No i kolejny raz nie zawiodłem się. Fantastyczna sztuka, ze znakomitą obsadą. Sama możliwość podziwiania Stanisława Brudnego (rocznik 1930!) (który w jednej ze scen tańczył, jak równy z równym, z aktorką młodszą o dobre 50 lat), to była uczta dla ducha. Historia przypomina przy okazji o tym, że najbardziej nietolerancyjne i radykalne w swoich ocenach są osoby, które same mają ze sobą największy problem.
https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/dwunastu-gniewnych-ludzi/
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.02.2021, 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
I co dalej?

Właściwie, to nie wiedziałem, co napisać. Nie dlatego, że film zrobił na mnie jakieś wielkie wrażenie, choć to dobre kino, sprawnie wyreżyserowane, dobrze zagrane, przynajmniej moim zdaniem, tylko z uwagi na to, o czym jest.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 22.02.2021, 15:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
WOJTEKK napisał:
I co dalej?

Właściwie, to nie wiedziałem, co napisać. Nie dlatego, że film zrobił na mnie jakieś wielkie wrażenie, choć to dobre kino, sprawnie wyreżyserowane, dobrze zagrane, przynajmniej moim zdaniem, tylko z uwagi na to, o czym jest.

???

Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 22.02.2021, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może dlatego, że to jest taki film, który wszystko mówi i nie pozostawia nic do dodania, nic co można by jakoś interpretować, zastanawiać się? Kawa na ławę. To dobry film, jak Adi napisał, w kategorii filmu publicystycznego nawet bardzo dobry, mocny i na temat. Ale w kategorii dzieła sztuki, to o czym tu mówić? To raczej świetny reportaż/felieton, niż głęboka powieść.

Maciek napisał:
W kinie: Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland. Historia czeskiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikoláška, u którego w pierwszej połowie XX wieku leczyła się chyba cała Czechosłowacja. Znakomita rola Ivana Trojana.

Znowu się nie udało w poniedziałek (a u nas, kurka, właśnie poniedziałki najtańsze w różnych kinach), tym razem nie uda się też wtorek, ale mam nadzieję, że na COŚ pójdę w tym tygodniu, a za tydzień też jest poniedziałek. Do trzech razy sztuka!
esforty
remaster

PostWysłany: 22.02.2021, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Keith Richards: Under the Influence 2015 reż. Morgan Neville*

To, pierwotnie, miał być promocyjny film w związku z wydaniem Crosseyed Heart. Coś tam dołożono, czegoś nie wycięto i Netflix, sprzedaje to jako pełnowymiarowy dokument. To jednak szkic, niestety. Kto lubi Kejta to wszystko już wcześniej wiedział, niczego nowego mu nie pokażą. Tym niemniej Richards, to zabawny człowiek, opowiada o sobie (egzamin z obowiązku próżności, zaliczamy) ze swadą i poczuciem humoru. Dlatego ową powierzchowną strukturę kupujemy bez większej żenady i nie mamy Mu za złe, że się powtarza. Z równą swobodą, lekko usmiechnięty, opowiada o przygodach z Jackiem Danielsem jak i o skłonności do starych gitar, starych mikrofonów, starego sprzętu nagraniowego i wyszywanych złotą nitką garniturów Nudie...

* - Ten Morgan Neville, to ma na koncie film, którego jeszcze nie widziałem, a który w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny dostał Oscara w 2014 i jest czymś niebywale intrygującym w kategorii dokumentów muzycznych Twenty Feet From Stardom.
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.02.2021, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Może dlatego, że to jest taki film, który wszystko mówi i nie pozostawia nic do dodania, nic co można by jakoś interpretować, zastanawiać się? Kawa na ławę.

Tak, coś w tym stylu Wink
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 01.03.2021, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Nie podobał mi się ten film z szeregu powodów.

Po pierwsze i to już od samego początku: w jakiś nieprzyjemny sposób jest filmowany; ujęcia pod światło albo w mroku sprawiają, że cały czas miałem wrażenie, że nic nie widzę i było to po prostu fizycznie nieprzyjemne. Nie wiem też, czemu miałoby służyć (choć z pewnością był to zabieg celowy, ale wątpię, czy taki efekt, jaki u mnie wywołało, też był celowy).

Po drugie i poniekąd z tym związane: z tego filmu bije jakieś ponuractwo. Nie ma w nim za grosz polotu, a popularno-muzycznie powiedziałbym, że nie ma drajwu.

Po trzecie: irytował mnie rozbuchany niepotrzebnie wątek homoseksualistyczny. Na początku zdaje się, że wiadomo, o co w tym filmie ma chodzić: ukazanie postaci uzdrowiciela, którego niektórzy uważają za szarlatana, wraz z ukazaniem czasów, w których żył - nieprzypadkowe i udane jest rozpoczęcie filmu od ostatniego tchnienia prezydenta Czechosłowacji - jego życiowej misji, uporu ("muszę leczyć"), kłód pod nogi, wreszcie udupienia przez system. I z wcześniejszych lat, jak to było w róznych innych czasach, przedwojennych, wojennych. Nie bardzo mnie to ujęło, ale film zdawał się, jak to mówią po angielsku, mieć focus. Po czym nagle wątek romansowo-erotyczny zaczyna przejmować stery, tyle że on niewiele wnosi, w każdym razie nie w takim natężeniu. Tak jakby autorka filmu zachłysnęła się nim (nie wiem, czy z powodów osobistych, czy ideologicznych) i utraciła kontrolę nad tym, o czym właściwie ma być jej film.

Agnieszki Holland generalnie nie lubię, ale jej wcześniejszy Obywatel Jones bardzo mi się podobał, wciągnął mnie, był przepięknie dla odmiany filmowany, poruszyła mnie historia bohaterów. Tutaj nie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183
Strona 183 z 183

Skocz do: