Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2998, 2999, 3000, 3001, 3002, 3003  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.02.2021, 01:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
B.J. napisał:
Streetmark ‎– Nordland (1976)
Jestem w szoku, że forumowa wyszukiwarka nie znalazła tutaj żadnej wzmianki ani o zespole ani o tytule. Bardzo fajny debiut niemieckiej kapeli łączący ducha i brzmienia epoki z klasycznym progiem i klasycyzmem w ogóle, czyli taki punk Beethoven trochę wychodzi, ale wszystko tu jest akuratne - nie ma brudów. Polecam znawcom proga i krauta, choć miłośnicy nowej fali też powinni sięgnąć Exclamation

Dla mnie taki słabszy Triumvirat/Novalis/Trace/Ekseption, które i tak mi się zawsze średnio podobały, z faktycznie dosyć drapieżnym wokalem. Dla bardzo zagorzałych fanów klawiszy mid 70s. Nazwę znałem, ale nigdy nie sprawdzałem.

Tak dla zabawy lokalizuję na dzisiaj dla mnie poniżej Novalis a powyżej Triumvirat/Trace/Ekseption. Smile

A w temacie: Josef Pliva / Vaclav Zahradnik Orchestra – Fairy-Tales in Beat (1969)
Doskonała rzecz z europejskiej stolicy psychodelii. Z Pragi znaczy się. Cool

Bart
album CD

PostWysłany: 22.02.2021, 03:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Satellite - A Street Between Sunrise And Sunset
Kilka wieczorów w samochodzie spędziłem z tym albumem. Tego właśnie oczekuję od współczesnego neo proga

To tak jak ja - jedna z tylko kilku płyt która przyjechała ze mną z Polski do USA. Tyle, że dla mnie brzmi niezbyt współcześnie a trochę "klasycznie" (co akurat uważam za zaletę), nie na tyle klasycznie jednak, żebym nie tęsknił za Collage.

U mnie na dobranoc MMEB (1973) Solar Wind.

Dlaczego MMEB? To wina B.J.a, który mnie zainspirował wcześniej. Dlaczego akurat Solar Wind? Z powodu utworu otwierającego płytę. Kolejny dowód na to, że MMEB potrafili wyczarować cuda z nieswoich utworów. W wersji Dylana póltorej minuty, tutaj urosło do niemal 10... Monumentalne.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.02.2021, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też rzuciłem uchem na ten Streetmark (zadziwiające, że choć przed kilkunastu laty przekopywałem się przez tony takich zespołów, nigdy o nich nie słyszałem!). Cóż, zgadzam się z Białymstokiem. Zdecydowanie trzecia liga- choć muszę przyznać, że czuć w tym luz i sporo zabawy... Wokalista fałszuje niemiłosiernie (jakby na cyku był brzmi Laughing ), klawisz całkiem OKi. Tak na 2.5/5 na RYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.02.2021, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radiohead - "Kid A" (2000)
Pierwsze podejście do zespołu.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK

PostWysłany: 22.02.2021, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

dokładnie to "Solar Fire"

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 22.02.2021, 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Bart napisał:

dokładnie to "Solar Fire"

LOL, dokładnie to tak. W mojej wersji to duuuże przybliżenie Smile Nie mam pojęcia skąd mi się to wzięło Question Na wszelki wypadek będę winił Devina Townsenda Smile
Bart
album CD

PostWysłany: 22.02.2021, 16:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i koniecznie za karę teraz Devin Townsend - Ziltoid the Omniscient

SafeMan
singel analogowy

PostWysłany: 22.02.2021, 17:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Radiohead - "Kid A" (2000)
Pierwsze podejście do zespołu.

W takim razie obstawiam, że się nie podoba Smile

Ja dziś słuchałem tylko jednej płyty, bo na więcej nie starczyło czasu: My Bloody Valentine - Loveless

PostWysłany: 22.02.2021, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej Korzyński - Akademia Pana Kleksa (oryginalna muzyka ilustracyjna) (2016)
Coś z niczego. Jak to u mistrzów.

WOJTEKK

PostWysłany: 22.02.2021, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

No, faktycznie za karę...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 23.02.2021, 00:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Streetmark ‎– Nordland

Z tego, co pamiętam - niezgorsza płyta (choć chyba nieprzypadkowo nie należy do zbyt znanych). O drugim albumie Streetmark pisałem kiedyś na Forum - w podpowiedzi do zagadki dotyczącej Wolfganga Riechmanna. Grupa pojawiła się więc u nas już wcześniej, ale incognito. Wink

Paweł napisał:
Istnieje płyta podpisana przez zagadkowego muzyka i pewien zespół. Ukazała się ona rok po śmierci owego muzyka, a zarazem rok po owym solowym albumie. Tak naprawdę jest to jednak wznowienie (pod innym tytułem i ze zmienioną kolejnością utworów) jednego z wydawnictw tej grupy, na którym zagrał zmarły muzyk.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.02.2021, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
W takim razie obstawiam, że się nie podoba

Nie trafiłeś Wink Intrygująca muzyka, bogata w szczegóły, zróżnicowana. Bardzo fajnie się słuchało Smile
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
SafeMan
singel analogowy

PostWysłany: 23.02.2021, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
SafeMan napisał:
W takim razie obstawiam, że się nie podoba

Nie trafiłeś Wink Intrygująca muzyka, bogata w szczegóły, zróżnicowana. Bardzo fajnie się słuchało Smile

O, no to super Smile Mi zajęło sporo czasu i wiele przesłuchań zanim doceniłem Kid A.
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.02.2021, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bandonegro - Hola Astor (2019)

Młodzi, zdolni, z Polski, choć w swojej kategorii zalicza się ich do czołówki europejskiej, a przecież startują w trudnej konkurencji. Dla mnie dodatkowym smaczkiem na tej płycie jest udział jednego z najciekawszych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia - Dawida Kostki.
Kto lubi tango, nie tylko z repertuaru Piazzolli, powinien być zadowolony.
Bart
album CD

PostWysłany: 23.02.2021, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Bart napisał:

No, faktycznie za karę...

E tam, fajne to, takie jajcarsko-progowo-ambientowy metal, a Solar Winds to całkiem epickie dzieło. Czasami lubię się potorturować czymś takim Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2998, 2999, 3000, 3001, 3002, 3003  Następny
Strona 2999 z 3003

Skocz do: