Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[']['][']
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 308, 309, 310  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 12.02.2021, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Corea był tym w ramach św. Czwórcy - Corea, Hancock, Zawinul, Duke - którzy swoją muzykalnością, inwencją, wrażliwością, odwagą, przenikliwością - wnieśli Fender Rhordesa do jazzu - nie tylko elektrycznego ale szeroko pojętego - nie znam innych muzyków, którzy zrobili dla rozprzestrzenia i popularyzacji - dla otwarcia umysłów innych muzyków tak wiele .....

https://www.youtube.com/watch?v=cDICNZkInyM

Mój Mentorze .... (`)..... Crying or Very sad

https://www.youtube.com/watch?v=cDICNZkInyM
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 15.02.2021, 15:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdzisław Najder. W czcigodnym wieku i z czcigodnym, około conradowym dorobkiem.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 16.02.2021, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ramach wrodzonej przekory - może....ale tak teoretycznie uczcić minutą ciszy innego "wielkiego i odważnie przekraczającego bariery i ścieżki" we współczesnej pop kulturze - łamiącego tabu - zmarłego 10 lutego Larry Flynta ? Very Happy

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-nie-zyje-larry-flynt-zalozyciel-hustlera-zmarl-w-wieku-78-la,nId,5043099
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.02.2021, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

obu ['] - z różnych powodów.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 16.02.2021, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale film Skandalista Larry Flynt był rzeczywiście dobry i zabawny - kurcze, gdzie te czasy gdy na przystankach autobusowych był ten plakat z przystojnym na zabój Woody Harrelsonem "ukrzyżowanym" na tle majteczek i z flagą USA ?.... Very Happy , dziś to by nie przeszło Very Happy ( za każdym razem jak leci powtórka - o ile napięty grafik pozwala musze obejrzeć ten film - o dziwo - nawet rola destrukcyjnej Courtney Love i ugrzecznionego Edwarda Nortona zachwyca ).
WOJTEKK

PostWysłany: 21.02.2021, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Lityński [']

Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 21.02.2021, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fiks napisał:
Chick Corea

Żegnaj Romantyczny Wojowniku...
[']['][']
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 21.02.2021, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Zdzisław Najder

WOJTEKK napisał:
Jan Lityński

[']['][']
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.02.2021, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Đorđe Balašević - serbski muzyk, piosenkarz, poeta, nazywany nieraz jugosłowiańskim Bobem Dylanem. Na takie porównania na ogół się krzywię, ale dla osób, którym to imię i nazwisko nic nie mówi, będzie to być może zachęta do sprawdzenia jego muzyki.
Leptir

PostWysłany: 22.02.2021, 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Đorđe Balašević

Aj, smutna sprawa... Na piosenkach Balaševicia uczyłem się serbskiego. Nikt, tak jak on, nie potrafił uchwycić specyfiki bałkańskiej duszy. W jego tekstach pojawiała się cała galeria postaci z rozmaitych warstw społecznych. Często pisał o prostych ludziach w sposób niepozbawiony humoru, a jednocześnie z ciepłem i miłością. Đorđe miał status artysty jugosłowiańskiego. Nawet w czasie wojny, a także już po niej był przyjmowany z równym entuzjazmem we wszystkich pojugosłowiańskich republikach. To było niesamowite - potrafił grać w Zagrzebiu, w czasie walk serbsko-chorwackich (a pochodził z Serbii, a dokładniej z autonomicznego okręgu Wojwodina). Chyba tylko jemu się to udało.
Jego piosenki funkcjonowały (i zapewne nadal funkcjonują) w krajach byłej Jugosławii na zasadzie standardów. Jeśli gdzieś, ktoś wyciąga gitarę i śpiewa piosenki przy rakiji i szopskiej sałatce, to można być pewnym, że znajdą się wśród nich kawałki Balaševicia. To na takich, jak on opierała się jedność Jugosławii i jeśli ktoś wspomina to państwo z nostalgią, to właśnie dlatego że było domem dla takich postaci, jak Đorđe...
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 22.02.2021, 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Maciek napisał:
Đorđe Balašević

Aj, smutna sprawa... Na piosenkach Balaševicia uczyłem się serbskiego. Nikt, tak jak on, nie potrafił uchwycić specyfiki bałkańskiej duszy. W jego tekstach pojawiała się cała galeria postaci z rozmaitych warstw społecznych. Często pisał o prostych ludziach w sposób niepozbawiony humoru, a jednocześnie z ciepłem i miłością. Đorđe miał status artysty jugosłowiańskiego. Nawet w czasie wojny, a także już po niej był przyjmowany z równym entuzjazmem we wszystkich pojugosłowiańskich republikach. To było niesamowite - potrafił grać w Zagrzebiu, w czasie walk serbsko-chorwackich (a pochodził z Serbii, a dokładniej z autonomicznego okręgu Wojwodina). Chyba tylko jemu się to udało.
Jego piosenki funkcjonowały (i zapewne nadal funkcjonują) w krajach byłej Jugosławii na zasadzie standardów. Jeśli gdzieś, ktoś wyciąga gitarę i śpiewa piosenki przy rakiji i szopskiej sałatce, to można być pewnym, że znajdą się wśród nich kawałki Balaševicia. To na takich, jak on opierała się jedność Jugosławii i jeśli ktoś wspomina to państwo z nostalgią, to właśnie dlatego że było domem dla takich postaci, jak Đorđe...
Pięknie to Leptir napisałeś.
Mieszkałem kiedyś przez kilka miesiecy w Mostarze, miasto podzielone na nieprzyjazne , by nie napisac wrogie sobie dwie narodowościi. I Bośniacy i Chorwaci słuchali Balasevicia. Wszyscy uważali go za swojego barda i to była chyba jedyna rzecz która ich wtedy łączyła. I tak jak Leptir pisze , byla impreza, była rakija i piosenki Dorde. Spierali sie o Bjelo Dugme czy i Riblja Corbe ale Dorde był ponad podziałami.
Leptir

PostWysłany: 22.02.2021, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze takie post scriptum - w centrum Zagrzebia, na Ilicy ludzie spontanicznie pożegnali Balaševicia napisem "Bećarac" w cyrylicy (utożsamianej z Serbią - w Chorwacji pisze się wyłącznie alfabetem łacińskim) i setkami lampek. Bećarac to rodzaj pieśni ludowej z chorwackiej Slavonii, która występuje też w rodzinnej Wojwodinie Balaševicia. Nawiązywał do niej w swojej muzyce i tekstach. Dla mnie to naprawdę wzruszający gest...
Freefall

PostWysłany: 23.02.2021, 16:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleksander Doba

Zmarł na szczycie Kilimandżaro...
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 23.02.2021, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']

Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 23.02.2021, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będę się nadymał i sztucznie podpinał, że "to był mój idol i wzór" - ale człowiek niezwykły, którego szanowałem i z ciekawości śledziłem aktualne dokonania - ogromne wrażenie robiły wywiady - kilka miałem przyjemność czytać i zgadzałem się z każdym stwierdzeniem - chociażby to "... że unika starych ludzi, ze swojego pokolenia, bo osoby w większości toksyczne, spotkanie przeradza w licytowanie kto ma więcej chorób i o niczym innym nie porozmawiasz , lepiej przebywać z młodymi - którzy mają jakieś cele, hobby, pasje, ciekawe przeżycia ...". Aż chce się zaśpiewać że ".... żyłem jak chciałem....".

In Memoriam..... (`)...... Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 308, 309, 310  Następny
Strona 309 z 310

Skocz do: