Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.09.2011, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A propos niezażywania narkotyków - znalazłem takie ostrzegawcze stickery na plytach ... Motorghead i Hawkwind... to sobie pomyślałem, że ci na pewno wiedza o czym piszą Very Happy

Dylan błyskawicznie wydarł z tego rozpolitykowanego towarzystwa, a jak jeszcze zaczął grać z elektrycznym bandem, to go wyklęli i miał spokój.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 21.09.2011, 21:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno - jak ideologia to zwróćcie uwagę, że pierwsza myśl kieruję się ku Stanom Zjednoczonym. Natomiast co było u Wyspiarzy w tym czasie? Traffic (czy jest w ich twórczości ideologia? nie wiem), Family, The Nice (wykonywali 'America' paląc amerykańską flagę, ale w samej kompozycji słuchanej na płycie tego nie widać), Procol Harum, a nawet John Mayall, Cream i co tam jeszcze było?
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.09.2011, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Peterze wtedy powstał ogrom świetnej Muzyki ! ale według mnie cała kontestacja była ruchem bardzo "świeżym" /chyba w temacie psychodelia o tym pisałem/ czymś zupełnie NOWYM .

Dla mnie nie jest to żadną skazą.

To zresztą wtedy przestano pisać banalne teksty "Ja kocham Ciebie a Ty mnie" tylko autorzy zaczęli poruszać różne tematy
R.Davis okazał się bystrym obserwatorem codziennego życia Londynu , a P.Townshend opisał w Tommym tragiczny los gwiazdy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 21.09.2011, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak. Ray Davis to zupełnie inna para kaloszy, tak jak w Stanach Zappa. Tyle, że ja trochę się zagalopowałem i napisałem, że nie przepadam za ideologiom w muzyce, a teraz tak się zastanawiam gdzie ona jest w muzyce lat 80 czy 90. Jeśli w ogóle jest. Ja mam jakąś awersję na stwierdzenia muzyków, którzy mówią 'Nasz twórczość mówi o tym i o tamtym', 'Przesłaniem naszej twórczości jest to i owo...' itd itp. A uważam, że właśnie rock w latach 60. był chyba mimo wszystko najmniej zaangażowany w to, co się działo dookoła. Oczywiście to co napisałeś jest słuszne, ale to jest mimo wszystko wycinek tej muzyki, która wtedy powstawała.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 21.09.2011, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Motorghead i Hawkwind... to sobie pomyślałem, że ci na pewno wiedza o czym piszą

Najlepsze ten Motorhead...Lemmy i jego ostrzeżenia Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 21.09.2011, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hawkwind też niewiele brakowało. bywało tak, że obsługa ich musiał za paski trzymać, żeby na koncercie nie popadali na twarze... Ale myślę, że te ostrzeżenia nie są tylko pod publiczkę. nie wierzę, żeby Brock czy Lemmy - obaj dobrze po 60tce, cały czas aktywni, w dobrej formie, byli czynnymi alkoholikami czy ćpunami. gdzieś po drodze musieli przychamować. A lemmy naprawdę bardzo poważnie traktuje swoje Motorhead

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 21.09.2011, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewno masz rację. Tak jak mnie mierzi, gdy ktoś mówi, że Jagger to był niezły ćpun. Mnie się wydaje, że może przez sekundę czegoś tam próbował 100 lat temu. Ale facet ma zbyt dobrze poukładane w głowie i chyba tylko dzięki niemu Stonesi nadal funkcjonują, bo facet trzyma to wszystko za pysk. Gdyby ćpał czy pił to by to daleko nie zajechało. Tak samo z Motorhead. Ludzie wciąż chcą widzieć Lemmy'ego jak pijaczka i luzaczka, a ja podejrzewam, że on przede wszystkim trochę pod publiczkę wciąż ten wizerunek podtrzymuje. Ludzie tego chcą, więc dlaczego troszkę nie poudawać. Jak na realia show biznesu, to chyba taki pijaczyna by się za długo na powierzchni nie utrzymał.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.09.2011, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak właśnie w opozycji dla picia, ćpania itp na gruncie punka narodził się na początku lat 80-ych nurt straight edge - czyli granie ostrego hc-punka zupełnie na trzeźwo, bez dopingu - zaczęło się od utworu "Straight Edge" grupy Minor Threat, której mózgiem był niejaki Ian MacKaye, późniejszy współzałozyciel innej ważnej kapeli dla nurtu hardcore-punk - Fugazi.
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.09.2011, 01:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Mnie się wydaje, że może przez sekundę czegoś tam próbował 100 lat temu.

Oj, chyba jednak nie doceniasz gwiazd lat 60ych/70-ych Smile Imprezy były wtedy białe od prochów, a alkohol lał się strumieniami. Na szczęście i Jagger i Lemmy, Elton, Freddie itd., byli młodzi, dzięki czemu ich organizmy wytrzymały taki styl życia. Być może potem, w latach 80-ych, i w następnej dekadzie, przystopowali, co pozwoliło im w dobrej kondycji dotrwać do dzisiaj (z wyjątkiem Freddiego oczywiście). Wielu znakomitym artystom się to, jak wiadomo, nie udało, i zmarli nie dociągając do 30-ki.

Bednaar napisał:
A tak właśnie w opozycji dla picia, ćpania itp na gruncie punka narodził się na początku lat 80-ych nurt straight edge - czyli granie ostrego hc-punka zupełnie na trzeźwo

W opozycji do punka, aczkolwiek na punku oparta, narodziła się również muzyka drugiej fali subkultury skinheads. Niestety nie miała już ona wiele wspólnego z pionierami tego ruchu z lat 60-ych, ponieważ prócz tradycyjnej negacji istniejącego porządku, i zamiłowania do dyscypliny oraz czystości, bardzo szybko zaczęła przejawiać poglądy anty-imigranckie, oraz rasistowskie, co skutecznie zachęcało do identyfikacji z tym ruchem angielskich chuliganów i pseudokibiców.

Naturalnym następstwem tych wydarzeń, było zaszczepianie na swój grunt ideologii neo-faszystowskiej, czego kulminacją okazała się organizacja krew i honor, założona przez wokalistę jednej ze skinowsko-punkowych kapel.

Oczywiście pojawiła się odpowiedź na ultraprawicowych skinów, w postaci skinów powracających do swych proletariackich korzeni, których muzykę nazwaną trzecią falą ska. Z czasem pojawiły się tu treści anty-rasistowskie, anty-nacjonalistyczne, a także skrajnie lewicowe - anarchistyczne i komunistyczne.
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 08:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i nie zapominajmy o odłamie skinowskim o nazwie SHARP: Skin Heads Against Racial Prejudice. Zaskakująca opozycja do tego, z czym kojarzy nam się przeciętny skin Wink
Bednaar

PostWysłany: 22.09.2011, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale SHARP to tylko lewicowy odłam skinheadów, podobnie jak RASH (Red and Anarchist Skinheads), większość skinów to jednak skrajnie prawicowi neonaziści. Wszystkie te subkultury niewatpliwie przyczyniły się do rozpowszechnienia powstałego w latach 50-ych na Jamajce nurtu ska, z którego później rozwinęło się m.in. reggae.
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest w zasadzie zabawna sprawa, byłem na koncertach zespołów nurtu ska i spora część publiki to byli ogoleni na łyso kolesie w glanach. I obowiązkowo w spodniach na szelkach Smile Dodatkowa osobliwość - świetnie się w tym towarzystwie bawiłem, widać muzyka naprawdę łagodzi obyczaje.
Bednaar

PostWysłany: 22.09.2011, 10:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ska to świetna muzyka do zabawy, poSKAkania na koncercie itp. Madness, Rancid, czy polskie Skankan albo Akurat. Ska niekoniecznie łączy się z ideologią skinheadów, np. na koncercie Akurat nie widziałem żadnego charakterystycznie ubranego osobnika, a ich teksty to czysta poezja.
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 10:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego wspomniałem o koncertach, na których sam bywałem Smile Jakoś tak się złożyło, że zawsze sporo skinów SKAkało. Za pierwszym razem miałem lekki rozdźwięk, bo jak to, skini bawią się do czarnej muzyki, jakby nie patrzeć Wink
Bednaar

PostWysłany: 22.09.2011, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego własnie jeden z SHARP-ów powiedział: "Żaden Skinhead nie może być rasistą, bo musiałby zatuszować swoje czarne korzenie".
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 6 z 13

Skocz do: