Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczna Prasa
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.09.2016, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacku778 - coś w tym jest. Typ narzekacza zawsze będzie narzekał.
To trochę tak, jak z biografiami piłkarzy, którym nie wyszło, a teraz analizują w jakich klubach mogli grać, gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka. Albo tak, jak z niejakim wesołkiem R. Makowskim, który żalił się w felietonie z rok temu, jak poprzednie ekipy rządzące torpedowały jego talent i nie wpuszczały go do mediów. No to teraz go wpuścili i się wykazał Wink
Komu szkoda czasu na radio, ten raczej ma czego słuchać bez jego pomocy.
Ja lubię poznawać muzykę z radia (a dla odmiany od paru lat praktycznie nie oglądam TV). Nie jest to łatwe, bo coraz więcej audycji przesuwają na jeszcze bardziej pogańskie godziny, ale już po 3-4 audycjach HCH, Wagli, Strefy, Ossobliwości, Manna i kilku innych, można mieć w zeszycie kilka stron zespołów wartych poznania.

Wrzuciłem kiedyś cynk, że Waglewscy grali w swojej audycji (19:00-21:00!) Trout Mask Replikę, a to przecież tylko jedna z wielu niszowych rzeczy, które można usłyszeć w radiu - jeśli tylko się chce. Wink

A co do braku jazzu w Trójkowych topach, mnie to akurat w ogóle nie dziwi, bo nie jest jazzowe radio Wink
I nie ukrywam, że dziwi mnie mocno, jak wielkie są oczekiwania i presja w stosunku do Trójki. Napięcie jakie towarzyszy jej krytykom jest chyba 5 razy większe od napięcia jakie towarzyszy wszystkim tym, którzy z racji swojego gustu głosują na Again Archive Wink
XXI wiek, niezliczone ilości internetowych stacji radiowych, dostęp praktycznie do każdej muzyki świata, a narzekacze ciągle - w Trójce nie grają tego ani tego.
gacek778
digipack

PostPosted: 28.09.2016, 16:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ach pan Makowski, talent nad talenty, zgrywus jakich mało Laughing
Nie wpuszczanie go do mediów było być może jedną z nielicznych mądrych decyzji poprzedniego rządu Laughing

Quote:
Ja lubię poznawać muzykę z radia (a dla odmiany od paru lat praktycznie nie oglądam TV). Nie jest to łatwe, bo coraz więcej audycji przesuwają na jeszcze bardziej pogańskie godziny, ale już po 3-4 audycjach HCH, Wagli, Strefy, Ossobliwości, Manna i kilku innych, można mieć w zeszycie kilka stron zespołów wartych poznania.

I właśnie o tych audycjach myślałem pisząc ostatnie zdanie.
Często właśnie o takich spartańskich godzinach coś robię i nie raz gmerając w puszce pełnej ciepłego, przepalonego oleju w poszukiwaniu korka myślę sobie w chwili olśnienia Matko bosko co te Waglewskie wyprawiajo! i to jest właśnie fajne w naszym radiu. Jak już wspomniałeś jest w nim wszystko łącznie z TMR, tylko na wszystko jest czas i miejsce. Niektórzy by jednak chcieli żeby TMR leciał na co dzień a Marillion raz na rok o 21. Tylko kto by tego słuchał ?
Ludzie słuchają tego czego słuchają i nie wiem czego się spodziewają krytycy, że nagle przeciętny Kowalski zacznie przy obiedzie słuchać awangardy? Dobrze że słucha tego nieszczęsnego Marillionu a nie pop gwiazdek.

Quote:
XXI wiek, niezliczone ilości internetowych stacji radiowych, dostęp praktycznie do każdej muzyki świata, a narzekacze ciągle - w Trójce nie grają tego ani tego.

I tym zdaniem myślę że można podsumować dyskusję Cool
Ludzie słuchają tego co im się podoba, jak mi się nie podoba RMF to go nie słucham. Skoro ktoś słucha 3 to mu się pewnie podoba i nie widzę w tym nic zabawnego, jak kogoś to śmieszy to chyba ma jakieś problemy z samooceną.
Back to top
View user's profile Send private message
gharvelt
remaster

PostPosted: 28.09.2016, 16:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem, co myślą etatowi narzekacze na Trójkę i czego od niej oczekują. Sam się do nich nie zaliczam, tym bardziej, że mój kontakt z radiem jako medium w ogóle jest znikomy. Dorzuciłem swoje pięć groszy ze względu na wpływowość/opiniotwórczość - wprawdzie silniejszą kilkanaście lat temu czy wcześniej, niż obecnie, ale wciąż dostrzegalną, choćby w komentarzach pod linkowanymi, kontrowersyjnymi tekstami. Racja, dziś możliwości czego chcemy słuchać i w jaki sposób są ogromne, dlatego przypuszczam, że opinie oraz trendy lansowane przez znanych od lat dziennikarzy muzycznych będą coraz bardziej tracić na znaczeniu.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 28.09.2016, 16:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Wy byście na kolanach wracali do Trójki jakbyście sobie za granicą radio włączyli.

Fakt, na Węgrzech, Słowacji, Łotwie, w Chorwacji i na Litwie spędziłem łącznie wiele wiele miesięcy. Rock i jazz tam to promile. Wszędzie pop disco plus lokalny folklor typu nasze Ich Troje czy Doda.

Na Litwie jest radio rock, ale to rzeczy typu Bon Jovi czy późny Scorpions plus wisienka na torcie typu Metallica raz na pół dnia. Słowacka jedynka ma trochę urozmaicenia ale gdzie jej do Trójki. Nawet moje pobyty w Wiedniu niczego nowego nie wniosły a to niedawna kulturalna stolica środkowej Europy. Jest radio z klasyką i to wsio.
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.09.2016, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

To wszystko prawda - nasze państwowe radio i tak jest dużo lepsze niż większość programów słyszalnych na świecie. Odpowiedzialność składana na barki naszych radiowców sięga czasów, kiedy ta instytucja była właściwie jedynym źródłem muzyki. Płyt zachodnich praktycznie nie było, a te które zdarzały się w sklepach czy na giełdach były horrendalnie drogie. Dzisiaj jest internet, są dostępne prawie wszystkie płyty jakie sobie można wymarzyć, informacja jest pod ręką, włącznie z próbkami muzyki. Zresztą nawet w tych mrocznych czasach realnego socjalizmu jak ktoś chciał, to się o niszowej muzyce dowiadywał. Jakoś już wtedy mogłem słuchać Art Bears, The Residents, Pere Ubu, Cabaret Voltaire, czy wynalazków w rodzaju Dome albo Pigbag. - mimo że raczej trudno było to usłyszeć w radiu. Podejrzewam, że jeśli chodzi o taką muzykę to wcale informacja o niej nie była wówczas łatwiej dostępna na Zachodzie.
jarex
digipack

PostPosted: 28.09.2016, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

A w Nowym Jorku, to coś takiego na FM nadają Smile
http://www.nyradioguide.com/freqlist.htm
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 28.09.2016, 19:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Panowie - jakie czasy takie radio. My stare geriavity pamiętamy czasy kiedy muzyka była nie tylko dodatkiem do teledysku, kupowało się płyty a nie pliki, a radio było autorskie, a nie play-listę ustawiał komputer.

Poza tym psioczycie na tą Trójkę, a problem polega też między innymi na tym, że oni nie maja specjalnie czego grać, bo współczesne muzyka rozrywkowa jest w powaznym kryzysie. Z gówna bicza nie ukręci.

http://artrock.pl/
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 26.10.2016, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy numer Teraz Rocka (wkładka o Kraftwerk) nawet ciekawy, przynajmniej dla mnie Cool
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.01.2017, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po długiej przerwie kupiłem Jazz Forum (12/2016) zachęcony Charlesem Lloydem na okładce no i okazało się, że jeden z naszych forumowych Kolegów tam pisuje, m.in. recenzje płyt - pełen szacunek Smile
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 05.01.2017, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kto to taki, kto to taki? Wink
Back to top
Freefall

PostPosted: 06.01.2017, 00:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Kto to taki, kto to taki? Wink

Pewien Marek? Wink
Back to top
Bednaar

PostPosted: 06.01.2017, 00:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Imienia nie zdradzę, to jest ktoś z nickiem na literę B, ale nie ja Cool
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 06.01.2017, 00:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

łeee, to wszystko jasne Smile
Back to top
Freefall

PostPosted: 06.01.2017, 00:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaa, na "B" powiadacie? Ja pomyślałem o kimś o nicku na 12 literę alfabetu Smile.
Back to top
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 08.01.2017, 12:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

W tej dyskusji o min. opiniotwórczej sile stacji radiowych dorzucę uwagę o radiu francuskim. Zapewne są tam lokalne stacje radiowe prezentujące materiał wartościowszy niż ten ogólnokrajowy. Ale ten eter francuski dostępny powszechnie wypełnia taki wyziew, że bolą zęby albo jest nudny jak droga do stodoły mojego teścia!
Z ciekawszych, relatywnie, ciekawszych:
Są dwie stacje: "Culture" i "Classique" prezentujące repertuar muzyki klasycznej, którą tutaj, właściwie, się nie zajmujemy. Ta pierwsza czasem nadaje jazz głównego nurtu. Jest stacja "Info"też z rzadka prezentująca jazz. Ostatnio( w ubiegłym tyg.) był program poświęcony Chetowi Bakerowi, oprawiony, podobno unikalnymi, fragmentami z sesji nagraniowych dla Verve Records. Jest też "Jazz Radio- z podtytułem jazz and soul", w ostatnich latach prezentująca więcej reklam niż bezpiecznego jazzu lub soulu(?) szytego na miarę, ot choćby, Hot Chocolate. Ponadto "TSF Jazz, tu też dużo reklam, są za to rozmowy o muzyce i wywiady.
Ciesząca się dobrą lub sławą złą "Nostalgie" prezentuje muzykę pop do przyjęcia, za to precyzyjnie przestrzega limitów na wykonawcę zagranicznego i francuskiego.
Na koniec stacja, bezsprzecznie, godna polecenia. Myślę o radiu"FIP", które to radio prezentuje muzykę ciekawą i różnorodną w każdym czasie antenowym. Oczywiście dostępna w internecie,namawiam do posłuchania choćby przez godzinę. Będziecie mieli wówczas pogląd na programową rozpiętość. To dzięki tej stacji dotarłem do mojej, jak na razie, jazzowej płyty roku, myślę o Shabaka and the ancestors.
Francuskiej stacji radiowej nadającej rock sensu stricte w większym wymiarze antenowym tymczasem nie znalazłem.
Czy trójkowi prezenterzy położyli zasługi w mojej edukacji muzycznej?
Tak! Położyli, nie kolokwialnie!
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum