Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczna Prasa
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 15.12.2017, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Chodzi o audycje Jerzego Wasowskiego (płyty były prezentowane w dwóch częściach w „Zapraszamy do Trójki" - pierwsza o 17.05, druga o 18.30).

To z tego co pamiętam nazywało się Katalog nagrań i nadawane było o godz.20.
W Zapraszamy do Trójki to swój Kanon Muzyki Rockowej miał Kaczkowski.
Kiedyś jak byłem w Remoncie to miałem okazję zamienić parę słów z Brzozowiczem i dobrze, że było to tylko parę słów.
View user's profile Send private message Visit poster's website
mahavishnuu

PostPosted: 15.12.2017, 20:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przez kilka lat „Katalog nagrań” był nadawany w poniedziałek o 20, ale bodajże w 1986 roku zmieniono godziny emisji. Od tej pory było tak, jak napisałem wcześniej – pierwszą stronę płyty nadawano o 17.05, tuż po serwisie „Trójki”, natomiast drugą o 18.30. Była to część „Zapraszamy do Trójki”. Właśnie wtedy, gdzieś tak na przełomie 1986 i 1987 roku, była prezentowana dyskografia Bowiego. Pamiętam, że potem Wasowski zdążył jeszcze zagrać dyskografię Hendrixa i audycja została zlikwidowana.
View user's profile Send private message
greg66

PostPosted: 15.12.2017, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Właśnie wtedy, gdzieś tak na przełomie 1986 i 1987 roku, była prezentowana dyskografia Bowiego. Pamiętam, że potem Wasowski zdążył jeszcze zagrać dyskografię Hendrixa i audycja została zlikwidowana.

A to ja już wtedy radia nie słuchałem.
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 16.12.2017, 19:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Przez kilka lat „Katalog nagrań” był nadawany w poniedziałek o 20, ale bodajże w 1986 roku zmieniono godziny emisji

Do grudnia 1981 emitowana była w piątki przed 21. Nie wiem na pewno, ale chyba autor audycji (Grzegorz a nie Jerzy Wasowski Wink .) nie prezentował jej osobiście.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 16.12.2017, 20:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładniej o 20:40 w piątki. Szczegóły oraz w miarę kompletny wykaz tego, co kiedy było prezentowane:

http://gembon.rockmetal.art.pl/kn/kn.htm
greg66

PostPosted: 16.12.2017, 21:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

I to dzięki Wasowskiemu nagrywałem wtedy na swoim ZK 140T całe dyskografie. Ależ to było przeżycie pierwszy raz usłyszeć Dazed and Confused czy Immigrant Song. Ufff Smile
Monstrualny Talerz
singel analogowy

PostPosted: 19.12.2017, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lubię "Lizarda" fajna jest to gazeta, ale to co mi się nie podoba to punktowanie recenzowanych płyt. Niemal wszystko ma między 7 a 10, bardzo łatwo im przychodzi szafowanie najwyższymi ocenami. Nie ma oczywiście jakiegoś jednolitego systemu, ale jednak wydaje mi się, że od 8 w górę to już zaczynają się prawdziwe arcydzieła.
Back to top
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 19.12.2017, 23:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie też w "Lizardzie" podoba się wszystko, z wyjątkiem recenzji. Wszystkie artykuły dotyczą muzyki z najwyżej półki, a potem nagle w dziale recenzji chwalona jest miernota typu najnowsze albumy Deep Purple czy Stevena Wilsona Rolling Eyes Cóż, pismo musi jakoś na siebie zarabiać, więc układy z wytwórniami są niezbędne. Przyjemniej reszta pisma stoi na (zdecydowanie) wyższym poziomie, niż "Teraz Gniot".
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 20.12.2017, 13:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Cóż, pismo musi jakoś na siebie zarabiać, więc układy z wytwórniami są niezbędne.

Dużo tych recenzji może do "Lizarda" nie napisałem (łącznie ~100 do pierwszych 16 numerów), ale nigdy, ale to nigdy nie kierowałem się niczym innym niż własnym gustem. Wtedy skala wynosiła chyba 6 gwiazdek, maksa dostało ode mnie trochę płyt. Czy były to płyty na poziomie The Dark Side albo Kind Of Blue? Oczywiście, że nie, bo kontekst danej oceny był dla mnie zawsze indywidualny i bardziej na zasadzie "tu i teraz".
W starych czasach fajne było to, że można było spokojnie zjechać słabe płyty, nie wiem jak jest teraz.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 20.12.2017, 13:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
a potem nagle w dziale recenzji chwalona jest miernota typu najnowsze albumy Deep Purple

Pragnę donieść, że mnie najnowsza płyta Purpli bardzo się podoba, słuchałem jej z wielka przyjemnością co najmniej 5 razy i zapewne jeszcze wrócę. Przedostatnia też mi się podoba. To tak dla równowagi opinii.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rockowy
digipack

PostPosted: 20.12.2017, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
W starych czasach fajne było to, że można było spokojnie zjechać słabe płyty, nie wiem jak jest teraz.

Ja dodam, że za moich czasów lizardowych zawsze się niezmiernie cieszyłem, jak takie recenzje się pojawiały. I niezależnie od współpracy (bo trzeba to nazwać raczej współpracą niż układami) z wytwórniami mogliśmy ich płyty krytykować i oceniać tak, jak nam pasowało. I dlatego bywało, że Zappa, Jarre czy Queen dostawali po 1-2 gwiazdki, jeśli na to zasłużyli. Choć zawsze to była decyzja recenzenta - nawet jeśli się z nią nie zgadzałem, to nigdy nie ingerowałem.

Jak jest teraz - nie wiem, ja sobie teraz Lizarda czytuję z perspektywy zwykłego czytelnika Smile
gharvelt
digipack

PostPosted: 20.12.2017, 15:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podzielam opinie, które wyrazili Talerz oraz Rory, tak samo uważam recenzje za zdecydowanie najsłabszy punkt "Lizarda". Nie tylko ze względu na ocenianie, tutaj wiadomo, trzeba brać poprawkę zarówno na subiektywizm autorów (w sumie my, czytelnicy, też mamy różne własne preferencje i również moglibyśmy napisać podobne notki z ocenami, które dla innych okazałyby się szokujące czy nieadekwatne), jak i na możliwe czynniki zewnętrzne (wspomniane naciski). Najbardziej mnie irytuje fakt, że pomimo iż jest to najmniej ciekawy czy przydatny (przynajmniej dla mnie, choć jak widać nie tylko) fragment magazynu, to zajmuje aż tyle stron. Myślę, że pismo zyskałoby redukując go o około 80-90% i dając w to miejsce jakieś ciekawe artykuły. Najnowszy numer kupiłem dziś, więc zapoznanie się z nim dopiero przede mną, ale uwzględniając dotychczasowe doświadczenia, wątpię abym trafił na jakąś godną uwagi recenzję.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 20.12.2017, 16:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gharvelt - pismo bez działu recenzji nie ma racji bytu. Nie sprzeda się, nie zarobi na siebie. Po prostu.

Inna sprawa, że ja od pewnego momentu byłem zwolennikiem robienia recenzji krótkich, na wzór tego jak wyglądał swego czasu Uncut. Stała struktura działu, ograniczona ilość płyt do opisania - i przekazywaliśmy wtedy o wiele więcej nie zajmując znowu tak wiele miejsca.
gharvelt
digipack

PostPosted: 20.12.2017, 18:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żeby nie było niejasności, chodziło mi wyłącznie o zyskanie w zakresie merytorycznym. Od strony marketingowej rzeczywiście, mógłby to być strzał w stopę. Tutaj nie mam żadnej wiedzy na temat tego co się opłaca a co nie w takim biznesie jak prowadzenie periodyku poświęconego muzyce niekoniecznie popularnej, więc zawierzam doświadczeniom rockowego.
Back to top
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 20.12.2017, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dział recenzji jest ewidentnie ukłonem w stronę bardziej popularnej muzyki. Rozumiem to, ale byłem trochę rozczarowany, kiedy dwa numery temu (był to pierwszy "Lizard", z jakim miałem do czynienia), po świetnej serii artykułów o raczej ambitnej muzyce (m.in. fantastyczny tekst mahavishnuu o Gentle Giant), umieszczona została entuzjastyczna recenzja nowego Deep Purple. Abstrahując od mojego zdania na temat tego wydawnictwa - zupełnie obiektywnie można stwierdzić, że to prosta i wtórna muzyka, mająca się nijak do tego, co było opisywane wcześniej. Bardzo mi się to kłóciło ze sobą.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Page 11 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum