Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczna Prasa
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bartosz
digipack

PostPosted: 13.09.2018, 07:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niby tak, ale z drugiej strony brak chociażby Bowiego na liście jest zdumiewający. Rozumiem, że zdaniem TR Blackstar to słabszy album niż Chinese Democracy Wink

Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.09.2018, 07:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chinese Democracy nie jest taki zły. Lepsze kfiatki są na tej liście.

http://artrock.pl/
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 13.09.2018, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

O ile nie jestem zwolennikiem ostatnich 20 lat w muzyce, tak ta lista jest rzeczywiście bardzo głupia. Właściwie cokolwiek by wrzucić tam innego, chociażby z polecanych przez Was co i rusz rzeczy byłoby lepsze. Mnie bardziej zastanawia, że takie pismo jeszcze istnieje i ktokolwiek je kupuje. W tym momencie spiskowa teoria Bartosza o finansowaniu przez międzynarodową muzyczną masonerię wydaje się mimo wszystko być racjonalna.

Z drugiej strony podam dwa przykłady osób, które znam, a które grają na gitarze elektryczne i basowej, i to całkiem dobrze. Nie wychylają oni nosa poza Dream Theater i jakiś tam rock. Na co dzień słuchają radia Rock FM, czy jak one się tam nazywa. Gdy dowiedziałem się, że grają na instrumentach to podsunąłem im Mahavishnu Orchestra i Weather Report, żeby sobie posłuchali jak brzmi prawdziwa gitara elektryczna i prawdziwy bas: sprawy te pozostały dla nich niezrozumiałe i wrócili do słuchania stacji rockradio i Dream Theater.
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 13.09.2018, 09:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wolę nasze listy rocznikowe. Smile A oni jeszcze za to pieniądze dostają... Inna sprawa, że mogło być gorzej. Np. Dream Theater nie ma nic Wink Z drugiej strony robi to wrażenie, jakby ktoś 5 min. przed wydaniem numeru na szybko przejrzał internety - "co w tym czasie znane zespoły wydały, tak żeby można było na listę wrzucić". Np. QOTSA - tak, ale dlaczego "Villains" a nie "...Like Clockwork"? O Nicku Cavie Kolega już wspomniał. Bowie umknął redaktorom zupełnie, a przecież oprócz "Blackstar" spokojnie mógł na tej liście z "The Next Day" się znaleźć, a i "Reality" też się w wymaganym przedziale czasowym łapie.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 13.09.2018, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie to jest najśmieszniejsze, że nawet jak już mają sensowny zespół, to płytę wybierali mu chyba na chybił-trafił. Rammstein w XXI wieku nagrał tyle zarąbistych płyt, a oni wciągnęli na listę dokładnie najgorszą Smile
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.09.2018, 10:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lista jak lista, w teraz rocku nic mniej sztamowego się nie spodziewałem. No ale QOTSA z "Villains" na 3 miejscu to jest szczyt szczytów. Poza okładką wszystko na tej płycie jest przeciętne. Zresztą tutaj podobnych rzeczy jest więcej.
Back to top
Białystok

PostPosted: 13.09.2018, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Niby tak, ale z drugiej strony brak chociażby Bowiego na liście jest zdumiewający.

Widać listę układały takie same muzyczne pniaki i tępaki jak ja.
Laughing
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.09.2018, 12:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zamiast psioczyć i się pastwić nad biednymi Wiesławami, pora chyba zacząć wklejać swoje listy, a może jakiś plebiscyt ogłosić i doprecyzować swoje gradacyjne fascynacje z dokładnością do 4 miejsc po przecinku? Razz

P.S. Ostatni Teraz Rock kupiłem z 15 lat temu i jakoś sobie bez niego radzę bez potrzeby srawdzania jakie tam listy, czy plebiscyty publikują. Byłbym w skowronkach, gdyby choć 1/3 współczesnej młodzieży czytała to pismo i traktowała jako źródło muzycznych poszukiwań.
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 13.09.2018, 15:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Byłbym w skowronkach, gdyby choć 1/3 współczesnej młodzieży czytała to pismo i traktowała jako źródło muzycznych poszukiwań.

A ja wprost przeciwnie. Bo m.in. takimi listami wysyłają jasny komunikat: "od 15 lat rock jest w tak tragicznej kondycji, że najlepsze co przez ten czas wyszło, to odgrzewane kotlety starych pierdzieli". A to nieprawda, wyszło mnóstwo znacznie lepszych płyt, sygnowanych przez znacznie młodszych wykonawców. Dziękuję za takie źródło Smile
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 13.09.2018, 16:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat stare pierdziele trzymają się najlepiej, a młodzi to im najwyżej mogą - instrumenty nosić. Masa starych kapel potrafi ze swojej niby zjedzonej juz przez mole ze starosci formuły wykrzesać sporo ciekawej muzyki, a młode zespoły gonią w piętkę.

Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 13.09.2018, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Czerpanie ze sprawdzonej formuły" i "gonienie w piętkę" to dla mnie mniej więcej to samo, tylko w tym pierwszym przypadku ładnie opakowane.

Zresztą aż dziwne, że chce nam się tyle gadać o jakiejś tam liście. Jeżeli najlepszy album w ostatnich latach to marna próba skopiowania tego co było 40 lat wcześniej, w dodatku w połowie brzmiąca jak najzwyklejszy autoplagiat, to ja bym od razu przeniósł tę listę do tematu "Różne takie, byle śmieszne" Smile
Back to top
Gacek

PostPosted: 13.09.2018, 21:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Byłbym w skowronkach, gdyby choć 1/3 współczesnej młodzieży czytała to pismo i traktowała jako źródło muzycznych poszukiwań.

To jest bardzo słuszne i niestety prawdziwe zdanie. Co poniektórzy się tutaj pastwią nad współczesną muzyką i pozują na znawców a spory odsetek młodzieży i to nawet całkiem już pełnoletniej nie zna nawet polskich tuzów. Nas tu jest tylko garstka i to jest smutne. Nie każdy będzie słuchał free jazzu ale jakby młodzi zaczęli nawet od prostych rzeczy z czasem by się mogli wyrobić.
Naprawdę dziś jak dzieciaki słuchają AC DC, Gunsów czy innej Mety to już jest spory sukces.
Ostatnio brat mówił że wziął do firmy chłopaczka z Polski, gość miał koło 20 lat, był całkiem ogarnięty. Tylko się brat zdziwił jak włączył Kult i pyta się młodego czy może być a ten mu odpowiada że nigdy nie słyszał o tym zespole Shocked
Nie ma co generalizować ale takie rzeczy o czymś świadczą.

A ja Teraz rocka kupuję, listy czy topy tego typu traktuję w kategoriach kiepskiego żartu, połowę pisma poświęconą Metallice czy innym Slashom pomijam bo mi się tego nie chce czytać ale zawsze jakiś jeden albo dwa ciekawe wywiady są i zawsze wyłuskam jeden lub nawet kilka ciekawych albumów w recenzjach. Niewiele ale zawsze coś.

A forumowy Top albumów wydanych po 2000 roku mógłby być ciekawy.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 13.09.2018, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
"Czerpanie ze sprawdzonej formuły" i "gonienie w piętkę" to dla mnie mniej więcej to samo, tylko w tym pierwszym przypadku ładnie opakowane.

Nie zawsze - cały metal jest "czerpaniem e sprawdzonej formuły" - a gra momentami ładnie

Back to top
Gacek

PostPosted: 13.09.2018, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
cały metal jest "czerpaniem e sprawdzonej formuły" - a gra momentami ładnie

Cały metal głównego nurtu - zapomniałeś dodać.
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.09.2018, 07:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

P.S. Ostatni Teraz Rock kupiłem z 15 lat temu i jakoś sobie bez niego radzę bez potrzeby srawdzania jakie tam listy, czy plebiscyty publikują.

Podobnie, jak ja, później któregoś razu (właśnie to był 2003 rok) kupiłem Antenę Krzyku. Był tam artykuł Rafała Księżyka o Soft Machine - tak, Antena Krzyku to nie tylko punk - po przeczytaniu zaraz kupiłem "Third", rozpocząłem przygodę z jazzem i pożegnałem się z Tylko Rockiem. Obecnie od czasu do czasu kupuję Jazz Forum - ale tylko, jak są interesujące mnie artykuły, np. ok. rok temu o Charlesie Lloydzie. Kiedyś nawet prenumerowałem JF - bo wtedy jest płyta do każdego numeru Smile . Internet jednak coraz bardziej wypiera tradycyjną prasę, również muzyczną.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next
Page 13 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum