Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chris Rea
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.01.2017, 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Myślę, że rodzaj seksualności, czy tembr głosów wokalistów nie są największymi problemami współczesnego popu. Akurat od pewnego czasu jeżdżę do pracy co rano autobusem, którego kierowcy karmią mnie komercyjnymi stacjami radiowymi, w których lecą aktualne gwiazdki pop. I moja konstatacja jest taka - 90 proc. tych utworów jest absolutnie niezapamiętywalnych. Nie ma w tym atrakcyjnych melodii, żadnych "haczyków", przebojowych refrenów, no po prostu nic. W dodatku większość sprawia wrażenie sztucznego, komputerowego tworu, którego nie da się powtórzyć na żywo (bez playbacku).

dokładnie - wszystko takie samo, do tego zapominasz o tym szybciej, niż się skończy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 12.01.2018, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Gdyby komuś umknęło, to z cudownie nadal żywych jeszcze on nagrał album - dobry, spokojny, nastrojowy poprock z elementami bluesa i jazzu:
Rea, Chris - Road Songs for Lovers

Maciek napisał:
Dla mnie ten album to niestety spore rozczarowanie, od brzmienia począwszy a na zbyt nachalnych autoplagiatach skończywszy. A do mojej dużej sympatii do Chrisa chyba nie muszę nikogo przekonywać.

WOJTEKK napisał:
Chris Rea nagrał moim zdaniem płytę dokładnie taką jaką powinien - takie plumkanie dokladnie w jego stylu. nothing lass, nothing more.

Crowley napisał:
Mnie Rea jednak trochę znudził. Nic z tej płyty nie pamiętam niestety.

Każdy z Was ma rację; Maciek - bo ostatnie wydawnictwa Chrisa podniosły poprzeczkę, a wraz z nią i oczekiwania; Wojtek - bo Rea wrócił do głównego nurtu swojej popowej twórczości, o czym zresztą sam tytuł świadczy dobitnie; Crowley - bo ten album sprawdzi się u niektórych osób potrzebujących łagodnego wejścia w sen. Smile

Krótko mówiąc dla mnie 6/10.

Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.01.2018, 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też początkowo byłem lekko zawiedziony że to nie jest album na poziomie tych z przełomu lat 80 i 90 ale koniec końców dobrze słyszeć że Rea żyje. To jak spotkanie z dawnym przyjacielem, nic nowego ale fajnie się zobaczyć.

Cytat:
Krótko mówiąc dla mnie 6/10.

I tyle w temacie.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 03.03.2019, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dancing Down the Stony Road (2002)

W 2001 r. Chris Rea przeszedł b. poważną operację trzustki zaatakowanej przez nowotwór. Długo wracał do sił. Miał czas, żeby uświadomić sobie, co naprawdę chce grać. I nagrał płytę, której nie chciała wydać żadna wytwórnia. Więc stworzył własny label Jazzee Blue i wydał ją sam. 2cd, 90% bluesa i to takiego bliższego Delcie Mississippi, niż chicagowskim barom. Bardzo osobiste teksty. Dla miłośników dotychczasowego, popowego oblicza artysty ta płyta z pewnością mogła być wyzwaniem. Nie słychać na niej co prawda starego Murzyna ze szpadlem, czy łopatą, ale po prostu dojrzałego artystę, który po raz pierwszy w życiu nagrał to co chciał, nie bacząc na oczekiwania fanów czy managerów. Czy był to sukces proponuję ocenić samemu. Na pewno była to wtedy najważniejsza płyta w dorobku Chrisa.

Jeszcze uwaga techniczna. Na kontynencie ukazała się także jednopłytowa edycja z tym materiałem (13 z 20 utworów), jako wydane przez Edsel Stony Road

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: