Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Depeche Mode
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 07.05.2012, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie "Ultra" jest jedną z lepszych płyt końca lat 90-tych. Nie pasuje mi tam tylko "It's No Good" i krótkie przerywniki. Poza tym tam jest taka głębia, że momentami zespół był w swojej szczytowej formie wręcz.
Ale już "Exciter" to ...jedna z gorszych płyt jakie słyszałem w życiu. Dla mnie sam plastik z bardzo wymęczonymi melodiami. A singlowy "Dream On" to prawdopodobnie najbardziej nijaki utwór pilotujący płytę w historii muzyki. Do tego stopnia "obraziłem" sie na ten zespół, że dwóch nastepnych płyt nie chciało mi sie poznawać i byc może źle robię bo "Playing The Angel" chyba jest wart poświęcenia tych kilkudziesięciu minut. Może kiedyś, jak mi przjdzie niesmak po "Exciter".
Najdziwniejsze jest to, że "Exciter" w chwili premiery był bardzo entuzjastycznie przyjęty, a "Playing The Angel" dość średnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.05.2012, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Źle robisz Smile, "Playing the Angel" jest bardzo dobrą płytą. Ale ostatnia "Sounds of the Universe" jest ciężko słuchalna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafalt104
longplay

PostWysłany: 07.05.2012, 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A propos "Playing the angel " - stawiam ją w swym rankingu prywatnym na równi z " songs of faith and devotion" zdając sobie jednoczesnie sprawę iz są wzajemnie odmienne . Wink
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 07.05.2012, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jednak cenię sobie wyżej "SoFaD", przede wszystkim za świetne kompozycje, a także aranżacje Wildera. Swoją drogą - wygląda na to, że powoli dojrzewamy do strzelanki do DM. Smile
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 07.05.2012, 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

......w rzeczy samej ! Smile Ja - bardzo chętnie wezmę udział . Jest z czego wybierać a kandydatów do pierwszego miejsca może być ze 3 sztuki . Wink
Powrót do góry
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 08.05.2012, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Ja jednak cenię sobie wyżej "SoFaD", przede wszystkim za świetne kompozycje, a także aranżacje Wildera. Swoją drogą - wygląda na to, że powoli dojrzewamy do strzelanki do DM. Smile

To całkiem niezły pomysł. Trzeba przyznać, że po niezbyt ciekawych (plastikowych) początkach zespół się rozwinął.
Faworyci strzelanki już się klarują. Jakbym miał wybierać to najciekawszymi płytami dla mnie są Songs Of Faith and Devotion i Ultra.
Z ostatnich dokonań to Playing The Angel, bo Sounds jest raczej nudnawe.
Powrót do góry
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 08.05.2012, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapominacie o Music For The Masses a przecież są tam tak wielkie numery jak Behind The Wheel czy Never Let Me Down Again. Swoją drogą uwielbiam video do Behind the wheel i Strange Love. Kawał dobrej roboty.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 08.05.2012, 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem "MftM" to świetny album i szczególnie tam zwraca uwagę talent aranżacyjny Alana Wildera, a zwłaszcza nowatorskie wykorzystanie samplera, np. w Little 15 czy I Want You Now.
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 08.05.2012, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Depechowcy wg mnie najlepsze płyty wydali w latach 90-tych, czyli Violator, Songs Of Faith... oraz Ultra. Same wielkie dzieła i tym samym chyba mój ulubiony zespół tej dekady.
Ok, poznam Playing The Angel, niech stracę Wink

Lata 80-te trochę mnie odstraszają kiczowatymi brzmieniami, lubię te pierwsze wcielenie zespołu głównie z sentymentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafalt104
longplay

PostWysłany: 08.05.2012, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kiczowatych brzmień , których w pewnym sensie sprawcą był Vince Clarke zaczęli odchodzić już na albumie Construction time again . Tam już słychać (szczególnie w Love in itself , Shame ) że kapela ucieka brzmieniowo od standartów synth - popowych aczkolwiek nadal pozostając tanecznym bandem ( Everything counts , Told you so) .
Powrót do góry
gog
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.05.2012, 07:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje ulubione płyty to "Violator", "Music For The Masses" oraz różnorakie składanki remixów, wersji wydłużonych itp. Cool

Te pierwsze płyty mają nieco dziecinnego uroku, radości. Przyjemnie się ich słucha. Smile
Z kolei ostatnie płyty jakoś mnie "nie biorą." Very Happy
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 15.05.2012, 08:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Lata 80-te trochę mnie odstraszają kiczowatymi brzmieniami

możesz mi wskazać przykłady kiczowatych jak piszesz kawałków?
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 15.05.2012, 09:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie - a uwielbiam i Depechów i lata 80's - przykładem kiczowatego kawałka jest It's called a heart . Tym bardziej jawi się on kiczowato bo był kolejnym singlem po wręcz pomnikowym i ponadczasowym Shake the disease . Wink
Powrót do góry
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.05.2012, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiczowatych nagrań mieli na początku sporo. Kojarzę np. kawałek I just can't get enough czy jakoś tak.
Speak and spell łagodnie mówiąc to nie była zachwycająca płyta.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 15.05.2012, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To oczywiście kwestia gustu, ale początki Depeszów nie sprawiają na mnie wrażenia kiczu. To raczej prościutkie synth-popowe pioseneczki. Kiczowate to dla mnie są potworki w rodzaju Modern Talking, Sabriny, Sandry, że o rozmaitych przejawach ówczesnego (lata 80.) czarnego disco-soulu nie wspomnę.

A I Just Can't Get Enough to był jeden z lepszych kawałków ze "Speak & Spell", zresztą do dzisiaj w repertuarze koncertowym. Co do płyty - faktycznie słaba, dopiero odejście Clarka (i będę się upierał - przyjście Alana Wildera) pomogło ukształtować oryginalny styl DM.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Strona 2 z 21

Skocz do: