Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Depeche Mode
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 07.05.2012, 16:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie "Ultra" jest jedną z lepszych płyt końca lat 90-tych. Nie pasuje mi tam tylko "It's No Good" i krótkie przerywniki. Poza tym tam jest taka głębia, że momentami zespół był w swojej szczytowej formie wręcz.
Ale już "Exciter" to ...jedna z gorszych płyt jakie słyszałem w życiu. Dla mnie sam plastik z bardzo wymęczonymi melodiami. A singlowy "Dream On" to prawdopodobnie najbardziej nijaki utwór pilotujący płytę w historii muzyki. Do tego stopnia "obraziłem" sie na ten zespół, że dwóch nastepnych płyt nie chciało mi sie poznawać i byc może źle robię bo "Playing The Angel" chyba jest wart poświęcenia tych kilkudziesięciu minut. Może kiedyś, jak mi przjdzie niesmak po "Exciter".
Najdziwniejsze jest to, że "Exciter" w chwili premiery był bardzo entuzjastycznie przyjęty, a "Playing The Angel" dość średnio.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 07.05.2012, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Źle robisz Smile, "Playing the Angel" jest bardzo dobrą płytą. Ale ostatnia "Sounds of the Universe" jest ciężko słuchalna.
Back to top
View user's profile Send private message
rafalt104
longplay

PostPosted: 07.05.2012, 19:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

A propos "Playing the angel " - stawiam ją w swym rankingu prywatnym na równi z " songs of faith and devotion" zdając sobie jednoczesnie sprawę iz są wzajemnie odmienne . Wink
Back to top
Leptir

PostPosted: 07.05.2012, 19:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jednak cenię sobie wyżej "SoFaD", przede wszystkim za świetne kompozycje, a także aranżacje Wildera. Swoją drogą - wygląda na to, że powoli dojrzewamy do strzelanki do DM. Smile
Back to top
rafalt104
longplay

PostPosted: 07.05.2012, 19:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

......w rzeczy samej ! Smile Ja - bardzo chętnie wezmę udział . Jest z czego wybierać a kandydatów do pierwszego miejsca może być ze 3 sztuki . Wink
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.05.2012, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Ja jednak cenię sobie wyżej "SoFaD", przede wszystkim za świetne kompozycje, a także aranżacje Wildera. Swoją drogą - wygląda na to, że powoli dojrzewamy do strzelanki do DM. Smile

To całkiem niezły pomysł. Trzeba przyznać, że po niezbyt ciekawych (plastikowych) początkach zespół się rozwinął.
Faworyci strzelanki już się klarują. Jakbym miał wybierać to najciekawszymi płytami dla mnie są Songs Of Faith and Devotion i Ultra.
Z ostatnich dokonań to Playing The Angel, bo Sounds jest raczej nudnawe.
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.05.2012, 11:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapominacie o Music For The Masses a przecież są tam tak wielkie numery jak Behind The Wheel czy Never Let Me Down Again. Swoją drogą uwielbiam video do Behind the wheel i Strange Love. Kawał dobrej roboty.
Back to top
Leptir

PostPosted: 08.05.2012, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem "MftM" to świetny album i szczególnie tam zwraca uwagę talent aranżacyjny Alana Wildera, a zwłaszcza nowatorskie wykorzystanie samplera, np. w Little 15 czy I Want You Now.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 08.05.2012, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Depechowcy wg mnie najlepsze płyty wydali w latach 90-tych, czyli Violator, Songs Of Faith... oraz Ultra. Same wielkie dzieła i tym samym chyba mój ulubiony zespół tej dekady.
Ok, poznam Playing The Angel, niech stracę Wink

Lata 80-te trochę mnie odstraszają kiczowatymi brzmieniami, lubię te pierwsze wcielenie zespołu głównie z sentymentu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rafalt104
longplay

PostPosted: 08.05.2012, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od kiczowatych brzmień , których w pewnym sensie sprawcą był Vince Clarke zaczęli odchodzić już na albumie Construction time again . Tam już słychać (szczególnie w Love in itself , Shame ) że kapela ucieka brzmieniowo od standartów synth - popowych aczkolwiek nadal pozostając tanecznym bandem ( Everything counts , Told you so) .
Back to top
gog
kaseta "chromówka"

PostPosted: 15.05.2012, 08:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moje ulubione płyty to "Violator", "Music For The Masses" oraz różnorakie składanki remixów, wersji wydłużonych itp. Cool

Te pierwsze płyty mają nieco dziecinnego uroku, radości. Przyjemnie się ich słucha. Smile
Z kolei ostatnie płyty jakoś mnie "nie biorą." Very Happy
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 15.05.2012, 09:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Lata 80-te trochę mnie odstraszają kiczowatymi brzmieniami

możesz mi wskazać przykłady kiczowatych jak piszesz kawałków?
Back to top
rafalt104
longplay

PostPosted: 15.05.2012, 10:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie - a uwielbiam i Depechów i lata 80's - przykładem kiczowatego kawałka jest It's called a heart . Tym bardziej jawi się on kiczowato bo był kolejnym singlem po wręcz pomnikowym i ponadczasowym Shake the disease . Wink
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 15.05.2012, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiczowatych nagrań mieli na początku sporo. Kojarzę np. kawałek I just can't get enough czy jakoś tak.
Speak and spell łagodnie mówiąc to nie była zachwycająca płyta.
Back to top
Leptir

PostPosted: 15.05.2012, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

To oczywiście kwestia gustu, ale początki Depeszów nie sprawiają na mnie wrażenia kiczu. To raczej prościutkie synth-popowe pioseneczki. Kiczowate to dla mnie są potworki w rodzaju Modern Talking, Sabriny, Sandry, że o rozmaitych przejawach ówczesnego (lata 80.) czarnego disco-soulu nie wspomnę.

A I Just Can't Get Enough to był jeden z lepszych kawałków ze "Speak & Spell", zresztą do dzisiaj w repertuarze koncertowym. Co do płyty - faktycznie słaba, dopiero odejście Clarka (i będę się upierał - przyjście Alana Wildera) pomogło ukształtować oryginalny styl DM.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Next
Page 2 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum