Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Depeche Mode
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.03.2017, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Nawet te najmniej znaczące, w rodzaju Stories of Old czy If You Want to, przy tym co dzisiaj wypuszcza Depeche Mode, murowane hity.

przecież to były znaczące kawałki Surprised
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.03.2017, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy ja wiem? Mówiło się wówczas oczywiście o hitach - People are People czy Master and Servant, sporym rozgłosem cieszył się (i słusznie - bo nadal uważam go za jeden z najlepszych kawałków w dorobku DM) Blasphemous Rumours, niektórzy zauważali też frustrację w tekście Something To Do, cynizm Lie To Me, no wreszcie akustyczny fortepian i rozliczenie ze złudzeniami młodości w balladzie Somebody. Ale akurat Stories of Old czy If You Want były mniej zauważane - choć oczywiście pasują wymową do tej bardzo dobrej i znaczącej w dorobku DM płyty.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.03.2017, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak pierwsza "dorosła" płyta Depechów. I jedna z najlepszych

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir

PostPosted: 20.03.2017, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zresztą, jak tak spojrzeć na dyskografię DM, to od "Construction Time Again" (1983) do "Ultra" (1997) nagrali tylko dobre i bardzo dobre płyty. Żadnej wpadki w tym okresie. 14 lat płodnych artystycznie i komercyjnie. Tym też po części należy tłumaczyć ich status rynkowy - żaden inny zespół synth-popowy takiego rezultatu nie osiągnął. Do tego trzeba dodać mocno odbiegające od sztampy teksty i innowacyjne (w ramach synth-popowej konwencji oczywiście) brzmienie.
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.03.2017, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Czy ja wiem? Mówiło się wówczas oczywiście o hitach - People are People czy Master and Servant, sporym rozgłosem cieszył się (i słusznie - bo nadal uważam go za jeden z najlepszych kawałków w dorobku DM) Blasphemous Rumours, niektórzy zauważali też frustrację w tekście Something To Do, cynizm Lie To Me, no wreszcie akustyczny fortepian i rozliczenie ze złudzeniami młodości w balladzie Somebody. Ale akurat Stories of Old czy If You Want były mniej zauważane - choć oczywiście pasują wymową do tej bardzo dobrej i znaczącej w dorobku DM płyty.

ja te kawałki zauważałem Smile
Back to top
Leptir

PostPosted: 20.03.2017, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja również... Smile
gacek778
digipack

PostPosted: 21.03.2017, 15:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Zresztą, jak tak spojrzeć na dyskografię DM, to od "Construction Time Again" (1983) do "Ultra" (1997) nagrali tylko dobre i bardzo dobre płyty. Żadnej wpadki w tym okresie. 14 lat płodnych artystycznie i komercyjnie.

Akurat CTA to dla mnie najsłabsza płyta depeszów ale jakby powiedzieć od Some Great Reward to jestem w stanie się zgodzić. Późniejsze też są momentami całkiem dobre ale widzę że nowa płyta łapie bardzo średnie noty.
Back to top
Leptir

PostPosted: 21.03.2017, 15:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja akurat "CTA" bardzo lubię, może to kwestia sentymentu - bo była to pierwsza płyta DM, którą poznałem w całości. I do dzisiaj słucham jej z przyjemnością - to tam zaczęły się eksperymenty z samplami, industrialne brzmienia, słychać jeszcze dalekie echa nowej fali.

Co do późniejszych - lubię "Playing The Angel". Sporo tam niezłych kawałków, chociaż dobre wrażenie psuje (jak dla mnie) chaotyczna, hałaśliwa produkcja.
zlatan
kaseta FeCr

PostPosted: 21.03.2017, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie się nie mieści w głowie, jak można uznać CTA za najgorszą płytę DM. Gorszą niż na przykład debiut.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 21.03.2017, 19:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam "Construction Time Again" wprost uwielbiam.
A z płyt po 97 roku bardzo wysoko cenię "Delta Machine", doceniam "Playing The Angel" i jestem całkowicie przekonany co do potencjału "Spirit" Smile, chociaż zewsząd dostaje mało porywające noty. Trudno.
Na moje ucho DM nagrało 4 słabsze płyty: "Speak And Spell", "A Broken Frame", "Exciter" oraz "Sounds of the Universe". Poza nimi każdej bym bronił.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok
remaster

PostPosted: 21.03.2017, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Mnie się nie mieści w głowie, jak można uznać CTA za najgorszą płytę DM. Gorszą niż na przykład debiut.

Debiut dzisiaj nie nadaje się do słuchania, czas obszedł się z nim okrutnie.
esforty
singel analogowy

PostPosted: 21.03.2017, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Co do brzmienia Violatora to jakby nagle zeszli do piwnicy kumpla, popykać na organkach Casio i zobaczyć co z tego wyjdzie. Przytłumione, stłamszone wręcz.

Jeśli niewiele mogę dodać do zamieszczonych tu opinii na temat DM to... zacytowane zdanie przeczytałem z konsternacją. Albowiem uważam, iż Violator to jedna z lepiej wyprodukowanych płyt zespołu i nie jestem w tym poglądzie jakoś szczególnie osamotniony. Zarzucanie temu wydawnictwu,że to jakiś <basement sound> pachnie prowokacją i zdaję się, że ja się na ową załapałem.
Dla porządku jednak nadmienię, już pierwsze wydanie na CD rzeczonego tytułu, odzwierciedlało, na tle innych płyt zespołu (w tym formacie, vinyl był dla DM dużo bardziej przyjazny) rzetelną realizacją studyjną. A okazało się, że można jeszcze lepiej bo remaster w serii Collectors Edition z 2006 roku wydaje się być o klasę lepszy (bas, głos ludzki, selektywność ogólnie pojmowana, ot!).
zlatan
kaseta FeCr

PostPosted: 21.03.2017, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:

Dokładnie. Zarówno brzmienie, jak i kompozycje. Wręcz namacalnie słychać, w jak tandetny sposób rodził się synthpop.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 21.03.2017, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
zlatan wrote:

Nadaje, bo tam jest trochę dobrych piosenek, ale faktycznie brzmieniowo, to już trochę niedomaga.

http://artrock.pl/
Back to top
zlatan
kaseta FeCr

PostPosted: 21.03.2017, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobre są te, które pomału zwiastują późniejsze Depeche Mode: Puppets, No Disco, Photographic. Reszta jest mi obojętna, raczej kiepsko się dzisiaj tego słucha, a za takie gówno jak What's Your Name powinno się ich publicznie i bezlitośnie wychłostać.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next
Page 13 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum