Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Depeche Mode
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.06.2018, 16:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prowokacyjnie można postawić pytanie: "czy komuś potrzebne jest jeszcze Depeche Mode?". Smile Do takich rozważań skłoniła mnie nowa piosenka Goldfrapp z Dave'em Gahanem na wokalu. https://www.youtube.com/watch?v=pSozvePvdek
View user's profile Send private message
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 09.06.2018, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Prowokacyjnie można postawić pytanie: "czy komuś potrzebne jest jeszcze Depeche Mode?"

Wcale nie prowokacyjne tylko sensowne i przy takich kawałkach jak najbardziej na miejscu. Gahan ostatnimi laty rozwinął się jako artysta w tych projektach z pewnością bardziej niż w DM, które moim zdaniem nagrywa juz tylko dla koncertów i pierdyliarda wykonań Enjoy The Silence. No bo kto przy zdrowych zmysłach idzie tam by słuchać rzeczy z Delty czy Sounds.
Ale z drugiej strony to trochę smutne, że taka marka stała się gardłem do wynajęcia. Crying or Very sad
Back to top
Leptir

PostPosted: 10.06.2018, 11:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż, DM to dojna krowa i panowie raczej z tego nie zrezygnują. A że pomysłów i energii już brakuje, to zostaje odgrzewanie kotletów - co zresztą i tak zazwyczaj przynosi największe dochody. Moim zdaniem fajnie, że Gahanowi chce się coś tam jeszcze robić i szukać inspiracji poza zespołem. Tym bardziej, że jak słusznie zauważyłeś, efekty bywają często interesujące.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 10.06.2018, 11:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem. Bo Gahan poza DM to faktycznie interesujący kawałek muzyki - te elektro-rock-bluesowe płyty solowe czy z Soulsavers generalnie trzymają poziom, a mają takie momenty, że niemal dorównują najlepszym momentom DM. Pisałem chyba przy okazji strzelanki, że zaskakująco to właśnie Gahan najlepiej sobie według mnie radzi poza macierzystym zespołem, a nie Gore czy Wilder, którzy mają największy wkład w muzykę DM. No ale pierwszego dyskwalifikuje wokal, a Recoil nigdy nie polubiłem.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 10.06.2018, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
No bo kto przy zdrowych zmysłach idzie tam by słuchać rzeczy z Delty czy Sounds.

A to dopiero prowokacja Smile Równie dobrze można zripostować: kto przy zdrowych zmysłach mógłby tak lekceważąco odnosić się do tak świetnej płyty jaką jest Delta Machine Smile
Jak dla mnie mogliby zagrać całą Deltę, najlepiej z 4 bonusami z niej i nic innego. Byłbym w siódmym niebie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.06.2018, 14:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem, czy jestem przy zdrrowych zmysłach, pewnie niespecjalnie, ale ostatnia płyta DM jaką mam na półce to Ultra. I to nie dlatego, że reszty nie znam - wręcz przeciwnie.

http://artrock.pl/
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 10.06.2018, 14:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spoko Wojtku, Twoje opinie o ostatnich płytach DM są dosyć już znane Smile
A moja riposta to żarcik, gorzej jak MichalP nie żartował Wink
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.06.2018, 15:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem.

Brawo, zlatan:!:
"Delta Machine" to całkiem ciekawa płyta. Dobrze, że ktoś to napisał Smile.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 10.06.2018, 18:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Michał ma sporo racji, bo jednak zdecydowana, drastycznie zdecydowana większość fanów idzie na koncert posłuchać klasyków, a nie nowszysch rzeczy - mam sąsiada depesza i on zdecydowanie preferuje starszy repertuar na koncertach

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 10.06.2018, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
zlatan wrote:
A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem.

Brawo, zlatan:!:
"Delta Machine" to całkiem ciekawa płyta. Dobrze, że ktoś to napisał Smile.

Wydaje mi się, że od 5 lat piszę coś podobnego Wink "Delta" to jedna z moich ulubionych płyt Depeszy, a wszelkie argumenty przeciwko tej płycie są dla mnie dość zadziwiające, bo jest ona typowo depeszowa, z bardzo dobrymi melodiami, świetnym brzmieniem, do tego fajnie różnorodna. A i jeszcze ma świetne bonusy, które o dziwo zawyżają nawet poziom.
Zawiodłem się nieco, że na obecnej trasie nic z niej już nie grali, aczkolwiek rozumiem zasady rynku bo to była promocja "Spirit".
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 10.06.2018, 20:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Delta faktycznie świetnie brzmi, ale IMO z melodiami to tak słodko nie jest. Zresztą aż sobie jeszcze raz posłucham.

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 11.06.2018, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Posłuchaj, może coś zatrybi. Nie wierzę by takie utwory jak "Heaven", "Should Be Higher" czy "Broken" mogłyby zawieść swoją melodyką. Jak dla mnie szlachetne piękno. Z drugiej strony utwory bardziej klimatyczne jak "Slow", "Alone" czy "Child Inside", które chwytają bardziej po 2-3 przesłuchaniu.
Jak przesłuchasz na nowo "Deltę" to ja deklaruję się na ponowny odsłuch "Everybody Loves a Happy Ending" Tears For Fears Smile Po wielu latach.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 11.06.2018, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

E tam, nie męcz się, to płyta prosta i bezstresowa - ot zestaw piosenek. Tyle, że mi się te piosenki bardzo podobają. Wolę tą od Seeds of Love - wiem, opowiadam herezje, ale tak jest Very Happy

Back to top
Leptir

PostPosted: 11.06.2018, 22:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

No jakoś kurka nie mogę się zaprzyjaźnić z tą "Deltą", sprawia na mnie wrażenie tworzonej w mękach, w pocie czoła i straszliwych zmaganiach z brakiem weny. A mam pełne wydanie, dwupłytowe, z bonusami. To już bardziej na "Spirycie" coś dla siebie odnajduję. No nic, pójdę w ślady Wojtka i też sobie posłucham - bo już dawno po nią nie sięgałem. Może już dojrzałem do tego by usłyszeć to coś... Smile
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 11.06.2018, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja straszliwy ból i walkę o każdą nutkę słyszę na Sounds Of The Universe, a na Delcie raczej przeciwnie, nieco innowacji i próby odświeżenia formuły. Główny zarzut jaki mam do Delty to brzmienie wokalu - stłumiony pod innymi dźwiękami, jakoś tak całkiem bez pogłosu i prawie wszystko nagrane na jednej ścieżce. Może chcieli zachować bardziej naturalne brzmienie Gahana czy coś, ale wyszło bez siły przebicia i bez należytego wyeksponowania jego walorów.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Next
Page 20 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum