Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Atomic Rooster

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tryton65
longplay

PostWysłany: 16.10.2011, 10:53    Temat postu: Atomic Rooster Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Jakos nie za duzo dyskutowalismy o tym zespole.
Ostatnio przesluchujac ich albumy po raz kolejny zbila mnie z nog dynamika ich pierwszych trzech plyt.
Do tego dochodzi prawie nieosiagalna produkcja ich nagran.
Niekiedy prog,troche blusowego "cienia",ale glownie to taki hard-rock
nie gorszy od Deep Purple czy innych.

Ogolnie tez jako instrumentalisci so oni genialni.
Vincent Carne na Hammondzie nie jest gorszy od gigantow tych instrumentow-jak Keith Emerson czy Jon Lord.
John DuCann na gitarze wydobywa dzwieki jek R.Blackmoore czy
Jimmy Page.
Perkusisci.Na pierwszym albumie Carl Palmer Laughing .Tu nie trzeba nic dodawac.Ale jego nastepca Poul Hammond byl niewiele gorszy.

Ich trzy pierwsze genialne plyty to-
"Atomic Rooster"-02.1970-Vincent Carne,John DuCann,Carl Palmer
"Death Walks Behind You"-09.1970-V.Carne,J-DuCann,Poul Hammond-dr
"In Hearing Of..."- 07.1070-tu dolaczyl wokalista Pete French

Potem niestety jest gorzej-
"Made in England"-1972- z wokalista Chrisem Farlowe podarza w kierunku
funk/soul co nikomu sie nie podoba.
Tak jak wydany w 1973 "Nice 'N' Greasy".

Ale po siedmiu latach przerwy ukazuje sie "Atomic Rooster"-08.09.1980-
w skladzie z "Death..." i jest ponownie wybuchem energii.
Dla mnie znowu cos wspanialego.

Potem w Czerwcu 1983 otrzymujemy "Headline News".Album juz troche inny.Troche zimniejszy.
Oprocz Vincenta Carne gra tu na perkusji ponownie John Hammond.
Duzym zaskoczeniem jest udzial Dave Gilmoura z Pink Floyd w czterech nagraniach.

Vincent Carne umiera 14.02,1989 .
Dla mnie Atomic Rooster jest wspanialym mocno niedocenionym zespolem.
Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wesołek
Gość

PostWysłany: 16.10.2011, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po latach powinno się ich nazywać The Suiciders.

Na mnie wielkie wrażenie robi 12 minutowa wersja I Can't Take No More z londyńskiego Paris Theatre `71.
Powrót do góry
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 16.10.2011, 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie przepadam specjalnie
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.10.2011, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oprócz tych środkowych wszystkie mi się podobaja, a dwójka to nawet BARDZO. I lubię te płyty z lat 80-tych.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 16.10.2011, 18:56    Temat postu: Re: Atomic Rooster Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tryton65 napisał:

Potem niestety jest gorzej-
"Made in England"-1972- z wokalista Chrisem Farlowe podarza w kierunku
funk/soul co nikomu sie nie podoba.
Tak jak wydany w 1973 "Nice 'N' Greasy".

Uwielbiam takie podąrzające podsumowania... To pisałem ja - nikt... Confused

A poważniej - bez przesady. Według mnie te płyty z Farlowem są bardzo dobre, bo ja po prostu lubię takie granie, a wokal Farlowe'a to już w szczególności. I prawdę mówiąc jeżeli sięgam po cokolwiek Koguta, to właśnie najczęściej biorę z półki którąś z tych dwóch płyt. A już jak czasem walnę lufę albo dwie Wink, to jak sobie rozkręcę Can't Find a Reason, to pół bloku słyszy Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 16.10.2011, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Sheikiem- to są fajne płyty (zwłaszcza Made In England), tyle że w innym stylu niż 3 pierwsze, co jest nie do zaakceptowania dla hardcorowych proggersów Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 20.10.2011, 00:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ktokolwiek pamięta jeszcze wydaną w połowie lat 70-tych składankę Polskich Nagrań ? ( w tym samym czasie jakiś bonzo rozpędził się i kupił na MIDEM trzy licencje za chyba całoroczny budżet firmy - The NICE , RARE BIRD i ATOMIC ROOSTER właśnie-tylko ,że niewielu wtedy w Polsce o tych zespołach słyszało )
Wesołek
Gość

PostWysłany: 20.10.2011, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak niewielu? Wszystkie te płyty szybko zniknęły z półek sklepowych.

Składanka Rare Bird zrobiona była cudacznie. Utwór Flight urywal się tuż przed bolerem i częścią zwaną Central Park.
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.10.2011, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie, ze pamietamy. Mialem wszystkie trzy. Smile

EDIT: Pamietam jak dzisiaj - te 3 plyty, "Relics" Pink Floydow i skladak Argent-ow pt "Hold Your Head Up" kupione na gieldzie plytowej w W-wie byly pierwszymi plytami z zachodnia muzyka w mojej kolekcji. Laughing
Drummer00
album CD

PostWysłany: 20.10.2011, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Oczywiscie, ze pamietamy. Mialem wszystkie trzy.

Ja mam trzy "do tej pory", tzn. dostałem od ojca w wieku jakichś 11 lat Very Happy
Notabene poznałem te zespoły własnie z tych winyli Very Happy tylko ojciec miał dziwną przypadłość doklejania zdjęć z gazet do ubogich okładek a te takie niewątpliwie miały Wink
epka analogowa

PostWysłany: 21.10.2011, 01:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sądząc po "zużyciu" winyla , chyba najbardziej "dojeżdżanym" wtedy albumem był The Nice - teraz pewnie chętniej posłuchałbym Koguta - tak czy inaczej pamiętam ,że wtedy- zaledwie parę lat po premierach te płyty brzmiały dla mnie już tak jakoś archaicznie ?! - zwłaszcza w porównaniu do Dark Side czy WYWH. Może muzyka rozwijała się wtedy szybciej ? a może "młodsze uszy" przyswajały ją lepiej ?
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 21.10.2011, 01:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wesołek napisał:
Jak niewielu? Wszystkie te płyty szybko zniknęły z półek sklepowych.

Myślę ,że wtedy posucha na rynku była taka , że płyty zachodnie kupowano w ciemno - wielu poznawało muzykę i zespoły dopiero po fakcie tj. zakupie ; dla mnie na ten przykład nazwiska poza Emersonem nic nie mówiły.
Swoją drogą szata graficzna tych płyt - to istne curiosum . popis liternictwa i "wściekłych" kolorów - ersatz nie mający chyba nic wspólnego z oryginałami.
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 21.10.2011, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja brałem plakatówki i "upiększałem" te okładki, a potem lakierem do włosów mamy. Chciałbym pokazać ale wszystko poszło do śmieci, zryte było do białości. Gdy kupiłem gramofon Stereo Hit - To obok SBB 1 te płyty były obowiązkowe przy odsłuchach dla widowni Wink)))
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.10.2011, 11:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Myślę ,że wtedy posucha na rynku była taka , że płyty zachodnie kupowano w ciemno - wielu poznawało muzykę i zespoły dopiero po fakcie tj. zakupie ; dla mnie na ten przykład nazwiska poza Emersonem nic nie mówiły.

Nie tylko zachodnie, ogólnie wszystko, co miało cokolwiek wspólnego z rockiem znikało wtedy z półek. Pamiętam, jak stałem w kolejce do sklepu płytowego, bo "rzucili" Exodus - sądząc z rozmów conajmniej połowa kupujących nie miała pojęcia co ten zacny zespół grał. Mimo wszystko cała dostawa poszła w ciągu kilku godzin (obowiązywał limit dwóch egzemplarzy na łebka Smile)
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 29.12.2019, 20:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten vinyl Atomików do dziś Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: