Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tekściarze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 04.12.2011, 11:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wracając jeszcze do tematu Turnau....
Owszem muzycznie Grechuta w pewnym momencie otarł się jak to niektórzy mówią nawet o rock progresywny. To jest racja, Turnau aż tak odważnie do sprawy nie podchodzi. Ale też trzeba mu uczciwie przyznać że w miejscu nie stoi bo otarł się gdzieś delikatnie o smooth jazz, ostatnio całkiem dobrze mu idzie robienie przyjemnych radiowych przebojów.
Osobiście stawiam ich na równi bez względu na to kto kiedy działał (ale podkreślam że to tylko moje zdanie).

Poza tym przypominam że temat o tekstach i tutaj już nikt mi nie powie bo Turnau nigdy żadnych słabych tekstów się nie chwyta (sytuacja z jego tekstami jest podobna jak u Grechuty) więc chyba panowie są na bardzo zbliżonym poziomie jak chodzi o te sprawy.

Tematy The doors zawsze budził kontrowersje i to raczej się nie zmieni. Jestem fanem tej grupy ale wszystkiego bezkrytycznie nie przyjmuję.
Karawana to jeden z moich ulubionych utworów, zarówno muzycznie jak i tekstowo ale już The end to jakieś straszliwe bzdury. Ilekroć słucham zachwytów nad tym utworem zastanawiam się czy ktoś czytał tekst. Bo w warstwie muzycznej jest pięknie ale test to istna bzdura i co najciekawsze interpretacji tego tekstu czytałem już niezliczone ilości i nadal nie wiem czy to jest o czymś czy o niczym.
Najbardziej chyba cenię u The doors proste liryki ot chociażby Summers almost gone, Moonlight drive czy Light my fire. Właściwie większość tekstów jest co najmniej dobra, a spora część z tych dobrych jest świetna ale zdarzyło się im kilka mielizn i tego się nie da ukryć.

A co powiecie o testach Dr.hackenbush'a ? Laughing Oczywiście chodzi mi o ich "covery" a nie żenujący autorski materiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 05.01.2012, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mi się wydaję że zabrakło Fisha z Marillion? Sporo zacnych tekstów onegdaj napisał. Solowo to już mnie tak nie rusza.
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 04.05.2012, 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze teksty pisał Tomasz Adamski . Wink

Spójrzcie, spójrzcie
Stoję, ja stoję
Tańczę, ja tańczę
Walczę, ja walczę

Spójrzcie, spójrzcie
Stoję, stoję
Tańczę, tańczę
Walczę, ja walczę

Spójrzcie, spójrzcie
Stoję, ja stoję
Tańczę, ja tańczę
Walczę, ja walczę

Spójrzcie, spójrzcie
Stoję, stoję
Tańczę, tańczę
Walczę, ja walczę

Spójrzcie
Stoję
Tańczę, tańczę
Walczę, ja walczę
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.05.2012, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszy tekst to: "Misiowie puszyści":

Szewc zabija szewca bumtarara bumtarara Smile
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 04.05.2012, 14:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing Tak . Super . Ale miało to swój urok ( te teksty siekiery) w postaci tła do genialnej muzyki . Wink
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 03.06.2012, 07:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Czy tu się głowy ścina
Czy zjedli tu murzyna
Czy leży tu Madonna
Czy jest tu jazda konna"
Komentarz do kontrowersyjnego programu BBC Wink

Dzięki za przypomnienie Siekiery - to jeden z niedocenionych i niesłusznie zapomnianych zespołów lat 80-tych , których muzyka broni się do dziś nadzwyczaj dobrze (a niektóre teksty przy całej swej prostocie nie są wcale "o niczym" )
rafalt104
longplay

PostWysłany: 03.06.2012, 09:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
to jeden z niedocenionych i niesłusznie zapomnianych zespołów lat 80-tych , których muzyka broni się do dziś nadzwyczaj dobrze

Zupełna racja . Zespół wypracował takie brzmienie że do dziś słucha się tego z zapartym tchem . A warstwa tekstowa ?! Oczywiście że spod płaszczyka prostoty przenikały ważne treści .
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.06.2012, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne i drastyczne, choćby

Było tylko czterech nas
ona sama
ciemny las

I generalnie większość tekstów Adamskiego z okresu hc-Siekiery z Budzyńskim na wokalu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.08.2016, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś mnie natchnął i chciałbym tutaj przedstawić dwa teksty z ewidentnymi błędami. Wiem, że tak autorowi pasowało, bo rym, bo rytm, ale mimo wszystko mnie to razi.

Budka Suflera - Pieśń niepokorna

Jest pieśń jak pomruk zwiastun błyskawic
Sokół pośród stada wron
Tylko niektórzy podjąć ją umią
Innym gardła dławi strach

http://www.tekstowo.pl/piosenka,budka_suflera,pies__niepokorna.html

Republika - Raz na milion lat

Podobno
Raz na milion
Raz na milion świetlnych lat
Zdarza się to co spotkało
I co trzyma tutaj nas
Tylko raz na milion
Raz na milion świetlnych lat
Najpiękniejsza katastrofa - eksploduje supernova...
http://www.tekstowo.pl/piosenka,republika,raz_na_milion_lat.html

Jak znam życie pewno w angielskich tekstach takich kwiatków jest więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarex
digipack

PostWysłany: 26.08.2016, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Varius Manx także nie jest bez winy Smile

Nagle kolor nieba zmienia się

zamykam oczy i czuję jak

spontaniczny szał porywa mnie

znowu wszystko we mnie tańczy

tak wyraźnie widzę każdy kształt

znajome twarze śmieją się

gorący wiatr rozpala mnie

znowu jestem tam
Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.08.2016, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też myślę, że w angielskich jest więcej takich błędów, a już na pewno są bardziej ewidentne. Choćby przesławne "we don't need no education" Smile
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 29.08.2016, 09:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak nic nie przebije Daab z ich "prześliczną nimfą, co się przegląda nad tafli wodą" Wink
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.08.2016, 11:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczęście w polskich tekstach także trafiają się niezmierzone w swych głębiach metafory np. w piosence niejakiej Dody: "Czemu, kiedy jestem tutaj, nadal latasz jak Okęcie?" Smile
B.J.
box

PostWysłany: 29.08.2016, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
...tafli wodą" Wink

Można to odbierać, jako niezgrabne, ale analizując od strony znaczeniowej i logicznej, trudno się przyczepić.
Prawdziwa poezja.
Tarkus

PostWysłany: 29.08.2016, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to jest owa "woda tafli"?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: