Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczne gusta
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Okechukwu
digipack

PostPosted: 17.10.2017, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Goran"]"egzotyczne hobby" brzmienie r霩nych organ闚 na p造tach CD. quote]

Ciekawe hobby, czy co zbierasz p造ty pod k徠em, 瞠 na jednej dominuje brzmienie np. Vox Continental, a na drugiej - np. enerdowskiej Vermony?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 17.10.2017, 17:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pono z ka盥ego na這gu mo積a wyj嗆, cho znam przypadki nieuleczalne. Ale z drugiej strony lepszy taki na堯g ni...
Back to top
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.10.2017, 17:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Okechukwu"]
Goran wrote:
"egzotyczne hobby" brzmienie r霩nych organ闚 na p造tach CD. quote]

Ciekawe hobby, czy co zbierasz p造ty pod k徠em, 瞠 na jednej dominuje brzmienie np. Vox Continental, a na drugiej - np. enerdowskiej Vermony?

Od lat uwielbiam brzmienie organ闚 i muzyke organow (od Bacha do wsp馧czesnych kompozytor闚) Jako ze poszczeg鏊ne instrumenty maj r騜na barwe, brzmienie i ton np. organy w 鈍.Lipce to prawie orkiestra symfoniczna a organy w Le瘸jsku maj bardzo mi瘯kie brzmienie. Po pewnym os逝chaniu mozna poszczeg鏊ne instrumenty odr霩ni. Zrobi貫m sobie liste 100 najwazniejszych organ闚 i zbieram nagrania na nich dokonane. Minusem tego jest 瞠 nawet najlepszy sprzet odtwarzajacy nie zastapi akustyki ko軼io豉 . A to wszystko u mnie zacze這 sie od organ闚 Hammonda w rocku. Uriah Heep, Deep Purple. ELP i dziesi徠ki innych grup.
B.J.
box

PostPosted: 17.10.2017, 17:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran, szacunek. Mam nadziej, 瞠 si jako swoj pasj podzielisz ze spo貫cze雟twem. Szkoda, 瞠by si taka wiedza zmarnowa豉.
View user's profile Send private message
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.10.2017, 18:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Tak naprawd to troch zazdroszcz ludziom, kt鏎zy nie s uzale積ieni od posiadania muzyki na fizycznym no郾iku. W obecnych czasach daje to im praktycznie nieograniczone mo磧iwo軼i poznawania nowej muzyki. Nie m闚i帷 ju o oszcz璠no軼iach finansowych Smile

Ale tylko troch, zapewne Wink .
Maj帷 przed-internetowe rodowody jeste鄉y ska瞠ni/zaszczepieni siln potrzeb posiadania fizycznych no郾ik闚. Z tej perspektywy ja raczej zazdroszcz tym, kt鏎ych zbiory s wi瘯sze Embarassed. Wprawdzie mnie do przekroczenia drugiego tysi帷a jeszcze brakuje, to i mnie d豉wi brak czasu na ods逝ch. Solenne auto-zobowi您ania..., 瞠 teraz to ju z rozwag, bior w 貫b i czasem na p馧k trafiaj tytu造, bez kt鏎ych m鏬豚ym 篡. Ale nawet je郵i w historii moich muzycznych pasji, silnie obecny jest w徠ek wymian/te handlowania analogami to dzisiaj trudno mi pozbywa si poszczeg鏊nych pozycji. Wracam do nich, nawet je郵i nie do ca造ch to do fragment闚. Nie mam wiod帷ej dekady, 豉twiej dokona podzia逝 na gatunki 35-40% to szeroko pojmowany jazz, reszta to rock te w szerokim uj璚iu i pop. Teraz silnym bod嬈em do zakup闚 s Wasze polecajki, ale um闚my si, circa 80% tego to rzeczy trudno zdobywalne Crying or Very sad .
greg66
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 17.10.2017, 18:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
My郵, 瞠 np. u Grega te jest podobnie - s "tematy' wiod帷e, czyli ameryka雟ka psychodelia, ale dochodzi te sporo innych gatunk闚

No jasne trudno by by這 faszerowa si sam psychodeli. Chocia pod koniec lat 90-tych wszystkie swoje cd schowa貫m do pude貫k po butach i wynios貫m na strych, zostawi貫m tylko GD i solowe rzeczy muzyk闚. I tak przez chyba cztery lata s逝cha貫m tylko GD. Potem to przesz這.
Opr鏂z innych gatunk闚 dochodz te dyskografie /czasami z bootlegami/. N.Young, B.Dylan, F.Zappa, PF, Genesis, KC, EL&P, te wszystkie British Invasion i ... inne.
View user's profile Send private message Visit poster's website
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 17.10.2017, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Maj帷 przed-internetowe rodowody jeste鄉y ska瞠ni/zaszczepieni siln potrzeb posiadania fizycznych no郾ik闚.

Ja jestem z m這dszego pokolenia, kt鏎e raczej nie kupuje fizycznych no郾ik闚. Na szcz窷cie naby貫m nawyk kupowania album闚, kt鏎e mi si podobaj, zanim pod陰czono u mnie Internet. Dzi瘯i niemu mog pozna praktycznie ka盥y wydany kiedykolwiek album, korzystam g堯wnie z YouTube'a. Nie wyobra瘸m sobie natomiast p豉cenia za cyfrowe pliki. Wci捫 kupuj fizyczne no郾iki z tymi albumami, kt鏎e najbardziej mniej zachwyci造, g堯wnie winyle, w ostateczno軼i (gdy wydanie winylowe jest niedost瘼ne, nawet wsp馧czesne wznowienie) kompakty. Nie chcia豚ym jednak mie przesadnie du瞠j kolekcji, w kt鏎ej wi瘯szo嗆 p造t tylko by si kurzy豉, w og鏊e nies逝chana. Dlatego bez 瘸lu sprzedaj to, do czego ju raczej nie wr鏂.
Okechukwu
digipack

PostPosted: 17.10.2017, 21:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Okechukwu wrote:
Tak naprawd to troch zazdroszcz ludziom, kt鏎zy nie s uzale積ieni od posiadania muzyki na fizycznym no郾iku. W obecnych czasach daje to im praktycznie nieograniczone mo磧iwo軼i poznawania nowej muzyki. Nie m闚i帷 ju o oszcz璠no軼iach finansowych Smile

Ale tylko troch, zapewne Wink .

Nawet bardziej ni troch... Po prostu warto by wolnym cz這wiekiem i nie uzale積ia si a tak od posiadanych przedmiot闚. Mia貫m taki etap w 篡ciu, 瞠 kolekcjonowanie sta這 si czym na granicy psychicznej tortury (szcz窷liwie mam to ju za sob). Bardzo racjonalne wydaje mi si podej軼ie Rory'ego, kt鏎ego - je郵i dobrze zrozumia貫m - nie obrzydza s逝chanie muzyki w sieci, a jednocze郾ie kolekcjonuje wybrane, ulubione tytu造 i to na niepo郵ednich no郾ikach (typu winylowe first press). Z kolei 軼i庵anie wy陰cznie z sieci (je郵i dla kogo muzyka jest naprawd czym istotnym w 篡ciu) i niekupowanie w og鏊e p造t w fizycznej postaci ma dla mnie taki troch ambiwalentny posmak, cho oczywi軼ie nikogo za to bym nie pot瘼ia...
Back to top
Bia造stok
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 17.10.2017, 22:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Dlatego bez 瘸lu sprzedaj to, do czego ju raczej nie wr鏂.

Jak zbiera貫m CD to niekt鏎e tytu造 sprzedawa貫m i kupowa貫m ponownie nawet i po 3 razy. Takich idiotycznych pomys堯w by這 na szcz窷cie kilka.
Inna sprawa, 瞠 sporo CD ostatnio mo積a trafi za 20-30 z. St康 taki ba豉gan w g這wie.
MichalP
kaseta "chrom闚ka"

PostPosted: 18.10.2017, 10:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zbieram i kupuj p造ty, do s逝chanie rzeczy z jutuba czy spotifaja nie zamierzam podchodzi. Z reszta to takie samo piractwo jak 軼i庵anie p造t a wol du穎 bardziej "po篡czy" album z sieci i zapozna si z jego normalnym brzmieniem. Podoba mi si kupuj, nie to idzie do kosza, proste. Piraci貫m zawsze i w odr騜nieniu od wielu hipokryt nie jestem pod tym wzgl璠em, ale z wiekiem i zarobkami przesiad貫m si ca趾owicie na kupowanie p造t, lubi mie rzeczy na p馧ce nie na dysku, p豉cenie za empecze czy flaki to dla mnie nieporozumienie. Twisted Evil
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusow p造t

PostPosted: 18.10.2017, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie to wygl康a tak: cz瘰to najpierw poznaj muzyk na youtube - ze wzgl璠u na 豉two嗆 dost瘼u. Je瞠li zaintryguje/spodoba si - 軼i庵am z sieci w dobrej jako軼i. Dalej si podoba? Wtedy kupuj p造t. Je郵i na kt鏎ym z tych etap闚 co mi w tej muzyce nie gra - wtedy kasuj pliki/nie wracam.
Okechukwu
digipack

PostPosted: 18.10.2017, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem, czy jest osoba, kt鏎a programowo nie korzysta ze s逝chania i 軼i庵ania (cho熲y okazjonalnego) muzyki w sieci i bazuje wy陰cznie na legalnych 廝鏚豉ch. Ja osobi軼ie takiej nie znam. Znam jedn osob, kt鏎a regularnie p豉ci za muzyk 軼i庵an w sieci w oficjalnych serwisach i wytw鏎niach (ale korzysta te ze 廝鏚e darmowych).
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 18.10.2017, 13:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
No ale powiedzcie szczerze: czy po, powiedzmy 2000 r. ukaza豉 si jakakolwiek p造ta, kt鏎a by豉by w jakikolwiek spos鏏 godna zapami皻ania, istotna, szczeg鏊nie warto軼iowa? Albo czy powsta造 jakiekolwiek utwory, kt鏎e mo積a uzna za przeboje na miar, ja wiem, utwor闚 Queen, U2 czy Guns N Roses? Czy cho熲y i Modern Talking.

Jak najbardziej ukaza造 si p造ty godne zapami皻ania, cho zale篡 przez kogo... Patrz帷 z perspektywy list przeboj闚 czy wsp馧czesnych m鏚 mo瞠 i takiej nie znajdziemy (cho kto wie, nie sprawdza貫m, bo niezbyt orientuj si w tej materii). Natomiast osoby lubi帷e elektronik, jazz czy r騜ne nowe nurty zapewne z 豉two軼i wska膨, co w鈔鏚 wsp馧czesnych wydawnictw ma dla nich wi瘯sz warto嗆 ni wymienione przez Ciebie zespo造.

Okechukwu wrote:
S逝chaj帷 z sieci czy CDromu mog muzyk "przelecie" (i to jest odpowiednie s這wo Smile ) do嗆 szybko i niezbyt uwa積ie testuj帷, czy warto kupi orygina. Nie mog si ni natomiast delektowa. Mam w tej chwili oko這 2500 CD (w鈔鏚 nich jest sporo nieprzes逝chanych).

Mog tylko pozazdro軼i tak obszernych zbior闚. Zacz掖em dopiero niedawno przekszta販anie swojej kolekcji z wersji elektronicznej na no郾iki CD i 瞠by osi庵n望 taki stan to pewnie b璠 potrzebowa nie lat, a dekad. Faktycznie, jest to coraz bardziej wci庵aj帷e zaj璚ie, aczkolwiek nie potrafi豚ym zaryzykowa zakup p造ty, kt鏎ej nie znam dobrze, ani tym bardziej - o zgrozo - wcale.
Jednak nie nale輳 (jeszcze) do tych "uzale積ionych", a i stan portfela niezbyt pozwala to zmieni.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 18.10.2017, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiadomo, 瞠 je郵i nie jeste w radzie nadzorczej sp馧ek skarbu pa雟twa Smile , to budowanie kolekcji paru tysi璚y p造t musi trwa. Ja zbieram CD r闚no 2 dekady. Nie przekonuje mnie natomiast argument, 瞠 kogo w og鏊e nie sta na p造ty CD, bo przy obecnych cenach, dost瘼ie do p造t u篡wanych na Allegro, itp. na 1-2 p造ty w miesi帷u mo瞠 sobie pozwoli nawet cz這wiek na zasi趾u socjalnym.
Back to top
ko鄉in
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 18.10.2017, 13:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Zbieram i kupuj p造ty, do s逝chanie rzeczy z jutuba czy spotifaja nie zamierzam podchodzi. Z reszta to takie samo piractwo jak 軼i庵anie p造t a wol du穎 bardziej "po篡czy" album z sieci i zapozna si z jego normalnym brzmieniem. Podoba mi si kupuj, nie to idzie do kosza, proste. Piraci貫m zawsze i w odr騜nieniu od wielu hipokryt nie jestem pod tym wzgl璠em, ale z wiekiem i zarobkami przesiad貫m si ca趾owicie na kupowanie p造t, lubi mie rzeczy na p馧ce nie na dysku, p豉cenie za empecze czy flaki to dla mnie nieporozumienie. Twisted Evil

to by trzeba by這 YouTube zamkn望
jak kto chce, to niech kasuje te miliony p造t co s na YT
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum