Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczne gusta
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 18.10.2017, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:

Natomiast osoby lubiące elektronikę, jazz czy różne nowe nurty zapewne z łatwością wskażą, co wśród współczesnych wydawnictw ma dla nich większą wartość niż wymienione przez Ciebie zespoły...

..Faktycznie, jest to coraz bardziej wciągające zajęcie, aczkolwiek nie potrafiłbym zaryzykować zakup płyty, której nie znam dobrze, ani tym bardziej - o zgrozo - wcale.
Jednak nie należę (jeszcze) do tych "uzależnionych", a i stan portfela niezbyt pozwala to zmienić.

Ha, czyli wszystko jest względne, jak u Einsteina. Wczoraj czytałem sobie przed snem o osiąganiu prędkości światła i wszystkich efektach, które to powoduje, co zaowocowało intrygującymi snami.

Natomiast co do płyt kupowanych w ciemno: lista top jazz 70 złożona więc chwilowo postanowiłem od jazzów odpocząć i słucham sobie... Twojej listy Top 90: fajnie, że to wrzuciłeś! W sumie to znam tak pół na pół. No i jeśli idzie o kupowanie w ciemno to ostatnie na Twojej liście Swans - White Light From the Mouth of Infinity kupiłem w odległych czasach na oryginalnej kasecie uwiedzony legendą tego "industrialnego" zespołu, albowiem nie było skąd tego pozyskać w sposób nielegalny. Okropne to były nudy, jeden z gorszych strzałów, ale kasetę mam do dziś, fajny ten królik na okładce.
Back to top
View user's profile Send private message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.10.2017, 13:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
No ale powiedzcie szczerze: czy po, powiedzmy 2000 r. ukazała się jakakolwiek płyta, która byłaby w jakikolwiek sposób godna zapamiętania, istotna, szczególnie wartościowa?

Oj, z pewnością, trochę by tego się uzbierało. Na początek proponuję takie wydawnictwo: Electric Masada - At the Mountains of Madness (2005).
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 18.10.2017, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twojej listy Top 90: fajnie, że to wrzuciłeś! W sumie to znam tak pół na pół. No i jeśli idzie o kupowanie w ciemno to ostatnie na Twojej liście Swans - White Light From the Mouth of Infinity kupiłem w odległych czasach na oryginalnej kasecie uwiedzony legendą tego "industrialnego" zespołu, albowiem nie było skąd tego pozyskać w sposób nielegalny. Okropne to były nudy, jeden z gorszych strzałów, ale kasetę mam do dziś, fajny ten królik na okładce.

Cóż, w latach 90-tych to już industrialowo nie grali, tak to tylko na początku kariery, więc może dlatego się zawiodłeś? Ja akurat ich wolę właśnie w tej odsłonie z lat 1991-1996 + The Seer. A okładka dobra, tu się zgadzamy.

crescent wrote:
Na początek proponuję takie wydawnictwo: Electric Masada - At the Mountains of Madness (2005).

Nie wymieniłem wcześniej, ale podpisuję się pod tym.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 18.10.2017, 14:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
No ale powiedzcie szczerze: czy po, powiedzmy 2000 r. ukazała się jakakolwiek płyta, która byłaby w jakikolwiek sposób godna zapamiętania, istotna, szczególnie wartościowa?

Oj, z pewnością, trochę by tego się uzbierało. Na początek proponuję takie wydawnictwo: Electric Masada - At the Mountains of Madness (2005).

Fajnie, że padła ta nazwa, bo na Zornie dobrze widać, jak mi nie podchodzi współczesny rock - nawet ten bardzo kreatywny. Bardzo lubię Zorna jazzowego (jego płyty nagrane z Masadą) i klasycyzująco-folkowego (Bar -Kokhba). A rockowy mi zupełnie nie odpowiada- za dużo zgiełku i hałasu jak na moje uszy...

Last edited by Okechukwu on 18.10.2017, 14:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crescent

PostPosted: 18.10.2017, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcę od razu "ładować ciężkiej broni maszynowej", ale polecam też choćby:

Medeski Martin & Wood - Uninvisible (2002), End Of The World Party (2004)
Fred Frith - Freedom in Fragments (2002)
Nils Petter Molvær - NP3 (2002), Streamer (2004)
Harriet Tubman - Ascension (2011)
Back to top
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.10.2017, 15:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:

to by trzeba było YouTube zamknąć
jak ktoś chce, to niech kasuje te miliony płyt co są na YT

Nie, po trzykroć "nie". YT, Spotify, Tidal i im podobne, fantastycznie ułatwiają gromadzenie zbiorów. Koledzy opisali jak korzystają, więc nie ma co powtarzać. Gdyby nie te portale, z niebezpieczną łatwością można nabywać kolejne, nie słuchalne dla nas, <cegły> i po pewnym czasie, dłuższym, krótszym, to już zależy jak krótki mamy lont, traciłoby się ochotę do kolejnych zakupów.
Ale... jest jeszcze widok kręcącej się czarnej, zwykle, płyty na talerzu gramofonu, dla mnie jeden z najbardziej krzepiących,nawet jeśli posługuję się formatem CD.
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 18.10.2017, 16:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Bardzo racjonalne wydaje mi się podejście Rory'ego, którego - jeśli dobrze zrozumiałem - nie obrzydza słuchanie muzyki w sieci, a jednocześnie kolekcjonuje wybrane, ulubione tytuły i to na niepoślednich nośnikach (typu winylowe first press).

Raczej dobrze zrozumiałeś Wink Jeżeli lubię jakiś album, to chciałbym móc go słuchać w najlepszej możliwej jakości, a moim zdaniem nic nie zabrzmi lepiej, niż prawdziwy (czyli nieremasterowany cyfrowo) winyl. Kilka razy się zdarzyło, że po usłyszeniu jakiegoś albumu z tego nośnika, zacząłem go (album) jeszcze bardziej cenić. Z drugiej strony, jeżeli muzyka jest dobra sama w sobie, to słuchanie jej YouTube'a też daje mi dużo przyjemności, choć nie jest to pełnia doznań. Natomiast nawet najlepszej jakości fizyczny nośnik nie zrobi z gniota arcydzieła.

W swojej kolekcji dbam przede wszystkim o jakość, a nie ilość. Raczej jestem wielbicielem konkretnych albumów, niż wykonawców (choć oczywiście niektórych darzę większą sympatią) i dlatego nie zależy mi na posiadaniu pełnych dyskografii. Nie mam nawet wszystkich albumów Rory'ego Gallaghera Wink Zresztą każdy wykonawca z bogatym dorobkiem płytowym ma w nim pozycje, o których istnieniu chcę pamiętać tylko po to, żeby przez przypadek nie przesłuchać ich ponownie.
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 18.10.2017, 17:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
(...)
Mając przed-internetowe rodowody jesteśmy skażeni/zaszczepieni silną potrzebą posiadania fizycznych nośników. Z tej perspektywy ja raczej zazdroszczę tym, których zbiory są większe Embarassed. Wprawdzie mnie do przekroczenia drugiego tysiąca jeszcze brakuje, to i mnie dławi brak czasu na odsłuch. Solenne auto-zobowiązania...,(...)

Mam podobnie Smile tzn. kiedyś wszystkie płyty (z CD na kasetę) nagrywało się w tzw. komisach muzycznych. Teraz - po latach - wyjmuję te kasety z pudełek i rozważam, czy dany album zamieniać na CD... w większości tak jest, bo od tych kaset zaczynałem swą muzyczną edukację, dlatego raz: sentyment, dwa: to że gust muzyczny od niemal 30 lat mam taki sam, obracając się w klasycznym HM, tudzież lekko mocniejszych, melodyjnych "bitach". Więc pomału, acz systematycznie (w większości) te albumy nagrane wiele lat temu na kasety, powoli zamieniam na fizyczne nośniki w postaci CD.
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 18.10.2017, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

Hej, a to też ktoś z Was???
http://artrock.pl/recenzje/52513/electric_masada_at_the_mountains_of_madness.html

Recenzja na miarę albumu Wink

"Jednak nawet takich pereł, jak sztokholmskie koncerty Colemana w Gyllene Cirkeln, Coltrane’a Live at Birdland czy siostrzanych nagrań Davisa Agharta i Pangaea, nie da się porównać z At the Mountains of Madness, przy którym nawet dobrze osłuchany i odznaczający się znaczną tolerancją na nieuczesane dźwięki koneser czuje się tak, jak czuć musiał się prorok Ezechiel, gdy spływała nań tajemnicza wizja tronowego pojazdu Boga, to jest otoczonej niesamowitymi stworzeniami merkawy."

Słucham, niezła jazda, dzięki za polecenie!
Back to top
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.10.2017, 09:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
kośmin wrote:

to by trzeba było YouTube zamknąć
jak ktoś chce, to niech kasuje te miliony płyt co są na YT

Nie, po trzykroć "nie". YT, Spotify, Tidal i im podobne, fantastycznie ułatwiają gromadzenie zbiorów. Koledzy opisali jak korzystają, więc nie ma co powtarzać. Gdyby nie te portale, z niebezpieczną łatwością można nabywać kolejne, nie słuchalne dla nas, <cegły> i po pewnym czasie, dłuższym, krótszym, to już zależy jak krótki mamy lont, traciłoby się ochotę do kolejnych zakupów.
Ale... jest jeszcze widok kręcącej się czarnej, zwykle, płyty na talerzu gramofonu, dla mnie jeden z najbardziej krzepiących,nawet jeśli posługuję się formatem CD.

dużo korzystam z YT, ale też kupuję płyty CD
tak czy inaczej zawsze warto poznać płytę, jak się ją potem kupi Razz
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.10.2017, 10:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam nie widzę nic zdrożnego w korzystaniu z YT, przecież często to sami muzycy, bądź ich przedstawiciele wykorzystują tę platformę jako narzędzie promocji. Kiedyś taką rolę pełniła MTV. W końcu gdzieś ludzie muszą poznawać wykonawców, a wiara, w to, że sami do nich dotrą w odmętach Internetu jest mocno naiwna. Ważne tylko, żeby na tym nie poprzestawać.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 19.10.2017, 10:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jeszcze na chwilę odniosę się do tego fragmentu.

No ale powiedzcie szczerze: czy po, powiedzmy 2000 r. ukazała się jakakolwiek płyta, która byłaby w jakikolwiek sposób godna zapamiętania, istotna, szczególnie wartościowa? Albo czy powstały jakiekolwiek utwory, które można uznać za przeboje na miarę, ja wiem, utworów Queen, U2 czy Guns N Roses? Czy choćby i Modern Talking.

Sprawa jest z pewnością bardziej zawiła i należałoby się podeprzeć jakimiś danymi, statystykami, badaniami, ale w dużym skrócie - Video Killed the Radio Star, a internet oraz galopująca konsumpcja dopełniły dzieła.
Kiedyś bardzo duży udział w promowaniu hitów miało radio. Zacznijmy od tego, że nawet na FD mało kto słucha radia, więc dla kogo mają niby grać i pod czyje czaszki mają wrzucać te melodie, które mają zostać w głowie na kilka dekad? Wink Oczywiście to duże uproszczenie, bo nie tylko sposób konsumpcji kultury masowej się zmienił, zmieniła się właśnie rola radia i wszechmogących prezenterów, którzy w większości przypadków decydowali (czasem sami, czasem ktoś im pomagał finansowo lub za pomocą innych korzyści) czy promować danego artystę i jego przeboje. Oczywiście łatwiej promowało się dobre piosenki, ale sami pewnie wiecie, że to było często dziełem przypadku (choćby i reżyserowanego przez wytwórnie i prezenterów). Sporo filmów ukazuje kulisy tego biznesu, bo w tym wszystkim chodziło i pewnie nadal chodzi właśnie o pieniądze, żeby kogoś wypromować i sprzedać (a przy okazji puścić światu trochę lepszej lub gorszej muzyki).
Ale to, że obecnie nie sprzedaje się produktów na lata (nie tylko muzyki, ale także sprzętu RTV, AGD, obuwia, ubrań itp.), nie oznacza, że nie da się z tego wszystkiego wygrzebać fajnych i wartościowych rzeczy.
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.10.2017, 17:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Ja tam nie widzę nic zdrożnego w korzystaniu z YT, przecież często to sami muzycy, bądź ich przedstawiciele wykorzystują tę platformę jako narzędzie promocji. Kiedyś taką rolę pełniła MTV. W końcu gdzieś ludzie muszą poznawać wykonawców, a wiara, w to, że sami do nich dotrą w odmętach Internetu jest mocno naiwna. Ważne tylko, żeby na tym nie poprzestawać.

inna sprawa, że słuchanie z YT jest legalne
Back to top
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 20.10.2017, 16:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
obecnie nie sprzedaje się produktów na lata (nie tylko muzyki, ale także sprzętu RTV, AGD, obuwia, ubrań itp.)

Świetnie to ująłeś. Mam taki problem z muzyką* XXI wieku, że nawet jeśli coś mi się podoba, to bardzo szybko się to nudzi i już nigdy do tego nie wracam. Było nawet kilka (dosłownie kilka) albumów, które autentycznie mnie zachwyciły, ale one też nie zniosły próby czasu. Jak ukazał się "13" Black Sabbath, to nie mogłem przez długi czas wyjść z zachwytu, a teraz nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem tego albumu - dwa lata temu? Trzy? Wolę posłuchać starszych wydawnictw grupy, mimo że pamiętam je znacznie lepiej.

* Właściwie to z samym rockiem i metalem, bo w innych gatunkach jestem na etapie poznawanie klasyki, a nie nowości.
Białystok

PostPosted: 20.10.2017, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Mam taki problem z muzyką* XXI wieku, że nawet jeśli coś mi się podoba, to bardzo szybko się to nudzi i już nigdy do tego nie wracam. Było nawet kilka (dosłownie kilka) albumów, które autentycznie mnie zachwyciły, ale one też nie zniosły próby czasu. Jak ukazał się "13" Black Sabbath, to nie mogłem przez długi czas wyjść z zachwytu, a teraz nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem tego albumu - dwa lata temu? Trzy? Wolę posłuchać starszych wydawnictw grupy, mimo że pamiętam je znacznie lepiej.

O to tak jak ja. Smile

Dodałbym do tego grona z muzyki XXI w. np. Tool, Mars Volta, Porcupine Tree czy Anathemę. Tych mniejszego kalibru zespołów nawet nie ma sensu wymieniać. Co więcej nie mam już w domu żadnej płyty z nurtu neo-progressive, od którego wchodziłem w prog rocka i do którego co kilka lat wracałem. Również ten temat nie wytrzymał próby czasu.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum