Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anawa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 22.11.2013, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Cholera, to wygląda, że znów zaprzepaszczono szansę na porządną "deluxe" reedycję jednej z lepszych płyt polskiego rocka. Ale że sam Pawluśkiewicz nie był zainteresowany porządną reedycją Anawy to się dziwię...

Dostałem egz. autorski i nie mogę wyjść ze zdumienia , jak można było tak totalnie, MASAKRYCZNIE [zepsuć]* reedycję tak fantastycznej płyty. Jak dla mnie to koszmarek (wycięcie góry i dołu i "wyrównanie" całości,- płyta brzmi mniej więcej jak 112 kb/s i to z tych głuchszych . Crying or Very sad

* edycja: B.J.

Ostatnio zmieniony przez Okechukwu dnia 22.11.2013, 22:18, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.11.2013, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozostaje czekać, aż reedycja się sprzeda i zniknie z katalogów, żeby można było wreszcie zrobić to w odpowiedniej formie.
rockowy

PostWysłany: 23.11.2013, 00:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To za kilka lat pewnie będzie możliwe - będzie przynajmniej czas, żeby zebrać wszystko w jednym miejscu, bo na aktualnej reedycji trochę brakuje.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.11.2013, 00:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale powiedz, że przynajmniej jest widok na reedycję "deluxe", z bonusami audio i wideo. I porządnym, nieprzyciętym esejem Okechukwu Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 23.11.2013, 01:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony taki widok jest, jak najbardziej. Zresztą rozmawiałem jakiś czas temu z menadżerem JKP, że do tematu obowiązkowo wrócimy.

Ale póki co czekają na mnie zupełnie inne zobowiązania i projekty Smile
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 13.12.2013, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Odnośnie Anawy, to jeszcze dość ważna informacja, którą dostałem już po napisaniu eseju. Pochodzi nie od JKP, tylko od przyjaciela Benedykta Radeckiego- późniejszego perkusisty Extra Ball, który na płycie podpisany jest jako "sympatyk" zespołu, a okazuje się że- cytuję in extenso.
"Makówka nie grał w tej sesji wcale, wpisali go na listę płac "po przyjaźni" żeby sobie zarobił, a wszystkie partie perkusji wymyślił i zagrał Benek, nawet przeszkadzajki dograł Zaucha, a nie Makówka, który ponoć nie mógł sobie z takim graniem poradzić, było to za skomplikowane na jego możliwości. Słuchaliśmy całej płyty i Benek wskazywał charakterystyczne momenty, które zagrał wzorując się na Cobhamie, czego wtedy nikt poza nim w Polsce nie potrafił, zresztą właśnie dlatego Pawluśkiewicz zwrócił się do Benka, bo grajacy wtedy "etatowo" w Anawa Makówka nie był w stanie zagrać nowoczesnych mocnych partii bębnów". Benek mówił, że kompozycje Pawluśkiewicza nie były łatwe do opatrzenia ich linią perkusyjną, gdyż (jak to ujął dowcipnie), były "cygańskie", nie było określonej cyklicznej powtarzalności rytmicznej, trzeba było kombinować, z czym sobie świetnie poradził. Niestety, Benek powiedział, że w owych czasach już nawet zrezygnował z walk z realizatorami dźwięku bo byli niereformowalni i bębny nie brzmią tak jak powinny, nie potrafiono ich wtedy w Polsce nagrywać jak należy. Założenie było takie, że perkusja miała (w odpowiednich momentach, rzecz jasna) brzmieć potężnie, jak w nagraniach Mahavishnu, czy BS&T, ale to sie nie mieściło w świadomości ówczesnych realizatorów dźwięku w kraju

Ultra ciekawe Exclamation dziękuję !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Windmill

PostWysłany: 23.04.2017, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem wydana przez Polski Nagrania płytę Anawy i wciąż mam dziwne wrażenie, że w porównaniu z oryginalnym winylem (którego się przed laty nieopatrznie pozbyłem) jest to jakaś przeróbka zawartych na płycie piosenek. Coś mi nie pasuje, ale nie mam jak porównać winylu z kompaktem. Sad

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.05.2019, 01:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby kogoś interesowała sprawa śmierci Zauchy - właśnie po raz pierwszy udało się porozmawiać z Francuzem. Wyszedł dawno temu na wolność, pracuje w Polsce.

https://wiadomosci.wp.pl/zabojca-andrzeja-zauchy-na-wolnosci-bylem-slabym-czlowiekiem-stalem-sie-potworem-6379469355812481a
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: