Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anawa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 23.03.2012, 04:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pesada napisał:
ale pojecia nie ma o Anawie z Zaucha, czy takich grupach jak Zdroj Jana,
Dżamble, 74Grupa Biednych, Heam, Kram, Osjan, Pastor Gang, Stress, Klan, Romuald i Roman, Nurt ...

Wrócę jeszcze do tego zestawienia - a konkretnie do grupy Kram , bo akurat ich miałem okazję oglądać na żywo i to w okresie apogeum (gdy wydali swą pierwszą płytę )czyli 1976-77.
Pierwszy raz wystąpili na rynku miasta -wtedy świeżo upieczonego województwa - w ramach hucznie obchodzonego festynu , jako gwiazda imprezy. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie idiotyczne komentarze wygłaszane niby dla rozweselenia publiki przez lidera Ryszarda Pokorskiego. Basistę , pomorsko-kaszubskiego chłopaka o urodzie vikinga - Romana Konigsmana przedstawił jako właściciela butów marki "skór - wiel" a klawiszowca A. Wilkisza wywołał jeszcze lepiej - a oto i nasza panienka w zespole ( nawiązując do jego faktycznie kobiecej urody).Wokalista W.Sołgała przypominał jako żywo Kristofa z aktualnej chyba wtedy ery "parostatek"- ale śpiewał "po murzyńsku" całkiem nieźle.Najbardziej podziwiałem jednak śpiewającego i grającego na perkusji jednocześnie Wojtka Nowaka. W sumie koncert ,będący chyba odegraniem całej niemal płyty, mnie jako prowincjuszowi podobał się - dlatego tym większe rozczarowanie wywołała jego powtórka w wersji eksportowo/importowej czyli zimowa wspólna trasa z żeńską połową Generała (dla niewtajemniczonych podaję - był taki zespół węgierski, który w tym samym chyba czasie wydał płytę w PN). Dziewczyny owszem niczego sobie madziareczki - jak mawiał mój dziadziu, galicyjski wojak Franza Jozefa , ale gdy zaczęły śpiewać i to po angielsku pod akompaniament chłopaków z Kramu cały WuDeK (Woj. Dom Kultury) zamarł w przerażeniu.Takiej chałtury nie słyszałem nigdy przedtem (i nie dziwota - bo niewiele jeszcze wtedy koncertów słyszałem) ale chyba i nigdy potem (najlepszy dowód ,że pamiętam to do dziś ). Żeby dopełnić kielicha goryczy, muzycy Kramu wystroili się eksportowo (nie wiem tylko czy był to pijacki zwid jakiegoś urzędnika z ZPR lub innej Estrady czy diaboliczne podszepty węgierskich kusicielek) dość powiedzieć ,że wyglądali jak idole glamu Slade / Sweet circa 1973. W roku 1977 , nawet na głuchej prowincji galicyjskiej , wyglądało to cokolwiek komicznie -te spodnie 3/4 ( przykuse rybaczki) do połowy łydki eksponujące błyszczące buty na koturnach, przyciasne cekinowane marynareczki.
Mimo wszystko oryginalne przeboje Kramu chętnie bym sobie odświeżył -była reedycja CD ?
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.03.2012, 16:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej
Bardzo ciekawe wspomnienia ... ale temat jest o Anawie.
ps. popatrz tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 01.04.2012, 16:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale dzięki temu Ty poczytałeś trochę wspominków o wzmiankowanym przez Ciebie zespole a ja poprzez Twój link dotarłem do dawno zapomnianej muzyki Kramu - czyli nie ma złego co by na dobre nie wyszło Smile
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.04.2012, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Calkiem niedawno ukazala sie ksiazka Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty,
a w niej masa fotografii, anegdot, i wspomnien dotyczacych Anawy
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.04.2012, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anawa na dachu

Krakusy (ex-Krakusy pewnie też) bez trudu odgadną jakiego budynku to dach? Wink
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 26.04.2012, 01:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pesada napisał:
Krakusy (ex-Krakusy pewnie też) bez trudu odgadną jakiego budynku to dach? Wink

Bede strzelal ale wyglada mi to jak ktorys z budynkow AGH na Reymonta

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.04.2012, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieplo, ale obok. Smile
Przez dlugie lata glowna czynnoscia osobnikow bywajacych w piwnicach tego budynku,
bylo ogladanie, pod swiatlo, kawalkow tworzyw sztucznych z papierowa etykietka posrodku. Wink
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 28.04.2012, 06:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie gdzieś koło Rynku . Grodzka , Szczepańskiego itp Rolling Eyes
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 29.04.2012, 05:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej jakiś fragment przewiązki na miasteczku - Budryka , Bydgoska ?
a może przychodni na Koniewa?
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.04.2012, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bydgoska, dach słynnego (kiedyś) Klubu Pod przewiązką Smile
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 29.04.2012, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pamiętasz może KMP Jurka Skarżyńskiego ? ( z lat 70-tych i 80-tych)
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.04.2012, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja łaziłem na odsłuchy "Pod Przewiązkę" do Skarżyńskiego na przełomie 80/90 Smile
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 30.04.2012, 03:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wtedy mnie już tam nie było ...
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 07.12.2012, 22:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Danuta Grechuta, żona zmarłego prawie pięć lat temu urodzonego w Zamościu Marka Grechuty, która zastrzegła w Urzędzie Patentowym znak towarowy "Marek Grechuta", w ostatnich dniach zastrzegła także wszystkie jego utwory.
Działania mające na celu dbałość o pamięć Marka Grechuty, a w szczególności pielęgnację dorobku artystycznego i jego twórczości artystycznej prowadzi na zlecenie Pani Grechuty warszawska firma MediaWay. W 2009 r. w Urzędzie Patentowym zastrzeżone zostały znaki towarowe "Marek Grechuta", "Anawa", "Festiwal im. Marka Grechuty", co oznacza, że każdy, kto będzie się nimi posługiwać, będzie musiał uzyskać na to zgodę spadkobierców Marka Grechuty."

autor: Teresa Madej
źródło: klik
data: 28-05-2011
Powrót do góry
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.12.2012, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z panią Niemenową się przypadkiem ostatnio nie widziała?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Skocz do: