Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anawa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 18.02.2013, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie kupuję składanego Zauchy. Dalej czekam na pełną Anawę. Ktoś tu coś obiecał swego czasu Rolling Eyes
epka analogowa

PostWysłany: 19.02.2013, 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bój się, Majkel, nie tylko Ty czekasz Smile szef szefa* też suszy mu głowę o Anawę Cool

*czyli żona, rzecz jasna
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 19.02.2013, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
Nie bój się, Majkel, nie tylko Ty czekasz Smile szef szefa* też suszy mu głowę o Anawę Cool

*czyli żona, rzecz jasna

Very Happy No to się uspokoiłem Cool
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 19.02.2013, 20:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako gospodarz tematu i fan tej arcypłyty, pozwolę sobie złożyć, na ręce szefa szefa, podziękowania za to suszenie Smile

licząc, że nieco trywialna forma, zostanie mi wybaczona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 21.02.2013, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, będę suszyć dalej Smile
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.02.2013, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

En avant! La fin justifie les moyens.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.02.2013, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie przenieść, również do tego tematu, takie oto, unikatowe zdjęcie Anawy z Zauchą,
z 1972 lub 1973 roku, które rockowy (thx!) zamieścił na FD:

Stoją, od lewej: Eugeniusz Makówka, Zygmunt Kaczmarski, Zbigniew Frankowski, Tadeusz Kożuch.
Siedzą, od lewej: Andrzej Zaucha, Jan Gonciarczyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Anna Wójtowicz.

"W archiwach "Polskich Nagrań" kryją się unikatowe skarby sprzed lat. Do lat osiemdziesiątych XX wieku firma była przecież na polskim rynku płytowym monopolistą.
Czesław Niemen, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz czy Andrzej Zaucha - wszyscy byli artystami "Polskich Nagrań"!
Dzisiaj firma wznawia nagrania wydawane kiedyś na longplayach w formie płyt CD, ale też na winylowych reprodukcjach i ma problemy,
o których prezes "Polskich Nagrań" będzie (25 listopada 2012, Sala Sienkiewicza, g. 13.30) rozmawiał ze swoimi gośćmi - ludźmi z branży.
Goście: Danuta Grechuta, Robert Kijak (Agora), Mieczysław Kominek (prezes "Polskich Nagrań"), Janusz Jakubowski (mecenas), Andrzej Puczyński (ZPAV), Piotr Cholewiński (Agoy.pl)
> źródło <

No, to sobie branżowcy porozmawiali.
Efektem - tsunami nagrań Anawy i Pawluśkiewicza (zohydzony, innych już nie sprawdałem)
na portalach typu youtube, itunes, deezer, spotify ... ukryte pod nazwą Jan Kanty Pawluśkiewicz Antologia.
http://www.youtube.com/user/JKPawluskiewicz
Nie byłoby w tym nic złego, wszak ułatwia dostęp do sztuki, ale ...
stworzona została ta Muzyka na bardzo wysokim poziomie artystycznym i technicznym,
a teraz najwyraźniej dogadano się w sprawie jej legalnego rozpowszechniania:
- wyłącznie w formatach stratnych (mp3, aac)
- bez jakichkolwiek liner notes
- bez uwzględnienia oryginalnej szaty graficznej ...
Why???

netografia zarzyna Fonografię
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.04.2013, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tuż przed nagraniem pierwszej płyty długogrającej skład Anawy poszerza się o dwóch bardzo dobrych muzyków.
Jako pierwszy, pod koniec 1969 roku, przychodzi kontrabasista Jacek Ostaszewski, a zaraz po nim gitarzysta Marek Jackowski.
Tak wspominają oni ten okres:

"...
W Krakowie związał się pan z Anawą.

Środowisko jazzowe było w rozsypce, urodziła się moja pierwsza córeczka, musiałem zarabiać.

Powiedział pan to z dystansem.

Anawa prezentowała kulturę wysoką, znakomite muzyczne grono i poetyckie teksty. Skoro nie mogłem być muzykiem jazzowym,
miałem przynajmniej pewność, że Anawy nie będę musiał się wstydzić.
A byłem już wtedy znanym muzykiem. Akompaniowałem Wojtkowi Młynarskiemu z takim pianistą... Adamem Makowiczem. Też ambitnie.
Ale trzeba oddzielić szacunek dla literackich piosenek od uznania dla muzyki jazzowej,
która stawiała bardzo wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o muzykalność.
Granie piosenek było jednak krokiem wstecz. A jednak to właśnie Anawa upewniła mnie w słuszności drogi obranej przez Osjana.
Rzadko się o tym mówi, dlatego powiem nieskromnie, a Marek Jackowski powiedziałby pewnie to samo,
że sukces utworu "Korowód" wziął się z doświadczeń Osjana.
Janek Pawluśkiewicz, który słyszał, co gramy, poprosił, żebyśmy spróbowali w Anawie czegoś podobnego ..."

Jacek Ostaszewski w rozmowie z Jackiem Cieślakiem, Rzeczpospolita 27-03-2009

"...
Jeśli chodzi o Anawę, to zaczynał się okres gierkowski, kiedy "Polska rosła w siłę, a ludziom się żyło dostatniej".
Nie był to mój zespół, choć na płytę "Korowód" skomponowałem instrumentalny utwór "Widzieć więcej", którym zaczynaliśmy koncerty. ...
Mnie też traktowano jako hipisa, chociaż nigdy za hipisa się nie uważałem.
Może dlatego, że jako jedyny w Anawie miałem naprawdę długie włosy i tylko ja nie występowałem we fraku.

No właśnie, trafiłeś do Anawy, zespołu towarzyszącego Markowi Grechucie, który był wtedy jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce.
Zmiana środowiska, wielka popularność musiały zmienić twoje życie.

Janek Pawluśkiewicz wynalazł mnie przez znajomych. I powstał niezwykły zespół.
Płyty "Marek Grechuta Anawa" i "Korowód" okazały się niesamowite, nawet jak na zespół Anawa.
Przyszedłem, gdy zespół trafił na sam top. Tylko Czesław Niemen, z którym spotykaliśmy się na trasach, był popularniejszy.
Anawa okazała się dla mnie pierwszą absolutnie zawodową i profesjonalną szkołą estradową.
Wspaniały zespół, świetni muzycy. Marka przyjmowano wspaniale, dziewczyny szalały na jego punkcie.
Oni byli profesjonalistami i ja też musiałem stać się profesjonalistą.
Z zespołu studenckiego, amatorskiego, znalazłem się w świecie, w którym nie można odstawiać amatorki.
Tam nauczono mnie, na czym polega zawodowe granie, jak się ubierać na scenę, jak być punktualnym.

Dlaczego zrezygnowałeś z grania w Anawie?

W pewnym momencie do Niemena dołączyli ludzie z SBB i wtedy pomyślałem,
że czas wyjść z obszaru piosenek Marka Grechuty i Anawy. Tak powstał Osjan ..."

Marek Jackowski w rozmowie z Leszkiem Gnoińskim, T-mobile music 26-04-2011
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 19.05.2013, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (18-05-2013) zmarł nagle Marek Jackowski.
Nagrał z Anawą ich dwie pierwsze płyty długogrające.
"Starałem się być prawdziwy, bo wyłącznie to, co płynie z serca, ma sens ...
I tylko publiczność może ocenić, czy coś udało się, czy nie."
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.06.2013, 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W najnowszym numerze czasopisma "Lizard" (numer 10/wiosna 2013) z Janem Kantym Pawluśkiewiczem,
o ex-wokaliście Anawy Andrzeju Zausze, rozmawia Jarosław Sawic.

Ten sam, który we wrześniu 2011 autorską recenzję wspólnej płyty Anawy i Zauchy, zakończył w taki oto sposób:

"... Typowego zakończenia nie będzie, bo i tak recenzja wyszła mi dłuższa niż planowałem.
Będą za to dwie wiadomości- jedna dobra i druga zła.
Zacznę od dobrej - to arcydzieło doczekało się kompaktowej reedycji.
Natomiast zła jest taka, iż jedyna reedycja CD Digitonu z 93 roku
jest od wielu lat niedostępna i nieprawdopodobnie ciężko ją dostać,
a jeśli już to za ogromne pieniądze (sam zapłaciłem półtora roku temu 200 zł!).
Ale jest na to rada - sprzedać wszystkie płyty Quidam, Collage i Riverside, które się posiada, a za uzyskane pieniądze kupić właśnie Anawę ..."

źródło/klik

Powrót do góry
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 20.06.2013, 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pesada napisał:
W najnowszym numerze czasopisma "Lizard" (numer 10/wiosna 2013) z Janem Kantym Pawluśkiewiczem,
o ex-wokaliście Anawy Andrzeju Zausze, rozmawia Jarosław Sawic.

Ten sam, który we wrześniu 2011 autorską recenzję wspólnej płyty Anawy i Zauchy, zakończył w taki oto sposób:

"... Typowego zakończenia nie będzie, bo i tak recenzja wyszła mi dłuższa niż planowałem.
Będą za to dwie wiadomości- jedna dobra i druga zła.
Zacznę od dobrej - to arcydzieło doczekało się kompaktowej reedycji.
Natomiast zła jest taka, iż jedyna reedycja CD Digitonu z 93 roku
jest od wielu lat niedostępna i nieprawdopodobnie ciężko ją dostać,
a jeśli już to za ogromne pieniądze (sam zapłaciłem półtora roku temu 200 zł!).
Ale jest na to rada - sprzedać wszystkie płyty Quidam, Collage i Riverside, które się posiada, a za uzyskane pieniądze kupić właśnie Anawę ..."

źródło/klik

Tę recenzję pisałem bodaj w 2008 r.- w każdym razie na pewno nie w 2011. Od tego czasu trochę wydoroślałem i choć nadal nie jestem fanem Quidam czy Riverside uważam, że złośliwości wobec ich muzyki w recenzji Anawy były po prostu mało eleganckie i nie na miejscu. Co nie zmienia moich ochów i achów nad płytą Anawy Smile
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 23.06.2013, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to już często bywa, że jak się hobby na profesję zamienia, to się "dorośleje".
I, przy okazji, nowe pojęcia poznaje. Takie jak np. asekurantyzm.

ps. Podając datę opublikowania Twojej (IMHO znakomitej!) recenzji na portalu http://progrock.org.pl
nie wiedziałem, że przez kilka lat była ona swoistym "półkownikiem".
Dziękuję za wyjaśnienie!
Powrót do góry
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 24.06.2013, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie była "półkownikiem" i wisiała na nim od 2008 , po prostu w 2011 zmieniono całkowicie układ portalu i pewnie została wprowadzona nowa data z tej zmiany.

To nie jest asekurantyzm. Po prostu miałbym prawo wyzłośliwiać się na temat muzyki Quidam recenzując dokładnie ICH płyty ,natomiast czynienie tego mimochodem w recenzji Anawy było nie na miejscu i tyle.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 24.06.2013, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wniosek z tego taki, że obsługą informatyczną tamtego portalu również zajmują się dyletanci.

O asekurantyzmie napisałem przecież z przymrużeniem oka ----> ,
choć drzewiej zdarzało się, że jak recenzent ostro sobie poczynał,
to firmy (kapele) nie chciały mu więcej przysyłać demówek, promo i płyt.
No, ale teraz jest pewnie inaczej.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.08.2013, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
Dziękuję, będę suszyć dalej Smile

Może by tak .... zmoczyć,
bo to suszenie jakieś takie mało skuteczne.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: