Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 11.03.2012, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Najsamprzód

Ciekawe słowo Smile, to chyba jakiś rusycyzm, bo:
Okechukwu napisał:
tak się mówiło u mnie na wschodzie

u nas, w kieleckim, też tak mawiało Smile
Okechukwu napisał:
niech Gacek poda konkrety, bo on zaczął

Zaczynam się powoli gubić w tej waszej awanturze Smile
Przypomina mi to czasy przedszkolne, i skargi do Pani: proszę Pani, on mnie walnął łopatką Very Happy. Trochę powagi Panowie, chyba wyrośliście z przedszkola Smile

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.03.2012, 23:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurna ale się temat kroi, powrót do piaskownicy Laughing zawsze chciałem
podyskutować na poziomie naszych polityków.... bo to on zaczął Laughing

a tak poważnie:
chce ci powiedzieć dziś jedną rzecz Oke. U jaszczura jest brawurowe odtwórstwo bez oryginalności ale przywołałem ten przykład żeby podkreślić że UK jest wystarczająco stylowe żeby na kanwie min. ich twórczości wyrośli godni naśladowcy.
Nie chcę wciągać lizarda do rozmowy - chce tylko pokazać że UK to zespół, który nie jest wcale taki mało istotny skoro wyraźne echa ich muzyki słychać u takiej całkiem przecież ciekawej kapeli jak np lizard. Pewnie przykładów byłoby więcej.

Jutro skrobnę konkretniej.....
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.03.2012, 00:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli, że to co napisałem powyżej, to był żart jeno nic więcej.

A gdzie ja powiedziałem, że UK to nieistotny zespół??? Shocked Słucham UK już od 20 lat i przynajmniej raz w roku wracam do ich debiutu (do "Danger Money' i koncertu nieco rzadziej) i zawsze odkrywam jakiś niuans, który przykuwa moją uwagę. A solo Holdswortha w "In The Dead.." + wstęp do 'Presto Vivace" znajdują się wśród moich ulubionych fragmentów w całym progrocku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 12.03.2012, 06:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu ciekawi mnie co Cię ( i wiele innych osób na forum ) skłoniło do takich,że tak powiem poszukiwań egzotyki regionalnej - bo nie mogę inaczej określić rocka baskijskiego czy andaluzyjskiego na ten przykład. Czy ktoś z luminarzy polskiego radia znudzony kilkudziesięcioletnim słuchaniem i puszczaniem w kółko klasyki brytyjskiej wpadł na ten pomysł , czy też ktoś z młodszych "znarowił się" a może była to oddolna internetowa inicjatywa ? - oświećcie mnie wieloletniego emigranta proszę .

Ja mogę się podzielić swoimi doświadczeniami (pewno dość egzotycznymi dla wielu forumowiczów). Muzyką w szerokim znaczeniu rockową interesuję się już kopę lat ( na początku 70-tych był to glam , potem fascynacja twórczością The Beatles - razem i osobno , by w drugiej połowie lat 70-tych dotrzeć do prog.rocka w jego klasycznej brytyjskiej postaci). W tym czasie dla młodego licealisty wydanie 65 zł na Lp było niemałą sumą a i tak zdobycie płyt Niemena czy SBB było na prowincji marzeniem ściętej głowy. Płyty zachodnie były praktycznie poza zasięgiem fizycznym i finansowym - do dziś pamiętam jak codziennie po drodze ze szkoły przyglądałem się z nabożeństwem "zamazanym" twarzom na słynnym Machine Head DP, którego okładka z ceną 650 zł (!) zdobiła przez wiele miesięcy wystawę lokalnego komisu . Niejako z konieczności pozostawały nam produkty "demoludów" - bo dostępniejsze cenowo (płyty w Ośrodkach Kultury Węgier czy NRD kosztowały "tylko" 130 zł i można je było zamawiać pocztą a i dopuszczone ideologicznie , bo z "bratnich" krajów. No więc słuchało się Omegi IV -live (wdanie w "metalowej folii") i innych Lokomotivów i Skorpio ( w bajecznych szatach graf.w porównaniu do "siermiężnych"okładek SBB (choć już wtedy wiedzieliśmy,że akurat zawartość muzyczna ma się odwrotnie do opakowania). Jako , że uczyłem się niemieckiego z chęcią słuchałem Embarassed nawet NRD-owskich "pieszczochów Hoeneckera /SED" Puhdys (Lied fur Generationen , Steine - to całkiem udane piosenki "ersatze" Pink Floyd )czy Karat - Uber sieben brucken mogę zanucić do dziś - w oryginale Laughing
Niestety po latach odkryłem ,że pasjonujące solo na skrzypcach w Am Fenster -City dziwnie przypomina to słynne z Baba O'Riley THE WHO a odgłosy kroków, otwieranie okna i zaciągnięcie sie dymem z papierosa - dżwiękowe eksperymenty PF.
To wszystko to taka dygresja do tematu i dyskusji jaka sie przy okazji UK wywiązała
Okechukwu

PostWysłany: 12.03.2012, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rockiem nie brytyjskim zacząłem się interesować bardzo wcześnie, jeszcze w erze przed-internetowej, tzn w pierwszej połowie lat 90, gdy chodziłem do liceum. Miałem szczęście, bo w Lublinie była wypożyczalnia płyt CD (wtedy przegrywałem je na kasety, bo nie miałem jeszcze odtwarzacza), gdzie katalog udostępniał Witek Jachacz- miał potężną kolekcję mniej znanych płyt progowych i psychodelicznych. To dzięki niemu poznałem mniej znane grupy brytyjskie, a także Włochów (Orme, Semiramis), Niemców (Amon Duul, Faust) czy Francuzów (Ange). Nie ukrywam, że nie wszystko mi się wtedy podobało, bo szukałem w innych krajach raczej kopii grup brytyjskich (czyli tego co dobrze znam). Zmieniło się to diametralnie odkąd zainteresowałem się bardzo muzyką klasyczną i folklorem- przestałem szukać kopii Genesis czy Crimson, a zaczęły mnie fascynować grupy, które bogato wykorzystywały w prog-rocku czy prog-folku elementy własnego fokloru. Do dziś takie właśnie albumy uważam za najcenniejsze. Nie jest to końca tak, że wszystkie płyty np z Hiszpanii są regionalną egzotyką. Np "Leyenda del Tiempo" Camarona de la Isli- najwybitniejszego śpiewaka w historii flamenco nagrana z Paco de Lucią i paroma hiszpańskimi muzykami progresywnymi to dzieło zupełnie ponadczasowe- po prostu jedna z najwybitniejszych płyt w historii muzyki popularnej. Hiszpański basista Carlos Benevent (znany z formacji Musica Urbana) nagrywał z Milesem Davisem i Chickiem Coreą. Juan Albert Amargos- lider tego samego zespołu- pisał muzykę dla takich gwiazd o międzynarodowej sławie jak Monsterrat Caballe i Jose Carreras.

Co do City, to za nieco lepszą uważam ich drugą płytę Der Tätowierte. Tam na skrzypcach grał Bułgar i fajnie przemycał motywy bałkańskie. Karat strasznie nierówny zdarzały im się doskonałe utwory (np piękny "Albatross"), ale w większości jednak nagrywali komercyjną konfekcję
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 12.03.2012, 15:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Okechukwu ciekawi mnie co Cię ( i wiele innych osób na forum ) skłoniło do takich,że tak powiem poszukiwań egzotyki regionalnej - bo nie mogę inaczej określić rocka baskijskiego czy andaluzyjskiego na ten przykład. Czy ktoś z luminarzy polskiego radia znudzony kilkudziesięcioletnim słuchaniem i puszczaniem w kółko klasyki brytyjskiej wpadł na ten pomysł , czy też ktoś z młodszych "znarowił się" a może była to oddolna internetowa inicjatywa ? - oświećcie mnie wieloletniego emigranta proszę .

Sam początek zainteresowań pozabrytyjskim rockiem to były w moim przypadku artykuły Leśniewskiego w Tylko Rocku. To była ta iskra. Z początku przegrywałem taka muzykę z radia (programy Wiktora Jachacza: szkoda, że nie mieszkałem w Lublinie Wink, ale miałem fart, że na Podlasie docierały fale tego radia; Ocalić od zapomnienia z radiowej trójki), potem spotkałem pewnego kolekjonera, który mi przegrywał te wynalazki. Internet (i to forum!) bardzo przyśpieszył kolejne poszukiwania, nie ma co się oszukiwac, ale i bez tego poznawanie muzycznego życia poza Wyspami szło nieźle. Kilka osób z tego forum otworzyło mnie na mniej znane regiony (Hiszpania, Jugosławia, Argentyna itd.) i były to kolejne niezapomniane odkrycia. Uważam, że pozabrytyjski, stary rock to jedna z bardziej fascynujących pasji jakie przydażyły mi się w życiu. Ja naprawde kocham klasykę, ale ten temat dość szybko się kończy jesli ktoś sie mocno wgłebia w muzyke - i wtedy łaknie sie czegoś nowego. Świat jest wielki a, że talentów ludziom nie brakowało od Japonii po Argentynę to naprawde jest co odkrywać.
Ponadto uważam, że spora cześć z tych zespołow z końca świata posiada cechy oryginalności, np. Nu, Ange, Nine Days Wonder, Bubu, Guruh Gipsy, Far Out, 21 Peron..., i chociaż wzorce brytyjskie sa oczywiste, to przesadą jest mówić, że to spóźnione kopie King Crimson czy Genesis. Uważam, że nawet największy uparciuch znajdzie coś dla siebie w tej gęstwinie płyt, które nie miały szans wejść do znanego wszystkim kanonu rocka. Ba, jak się postara to nawet wyłapie coś oryginalnego.
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 12.03.2012, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gacek778 napisał:
Kurna ale się temat kroi, powrót do piaskownicy

Ha, w moim wieku to już raczej "do piachu" niż piaskownicy Wink , wy młodsi jesteście Very Happy
gacek778 napisał:
zawsze chciałem
podyskutować na poziomie naszych polityków.... bo to on zaczął

A niech Cię ręka boska broni - dyskutować na poziomie polityków Shocked ,
to już lepiej...No sam nie wiem co Very Happy
Okechukwu napisał:
Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli, że to co napisałem powyżej, to był żart jeno nic więcej.

Owszem Very Happy. Ja ze swej strony mam taką samą nadzieję, że moje posty też zostały żartobliwie odebrane Wink.
Co najważniejsze - to wejście Dżejdżeja do gry Wink - wejście mocne, zdecydowane, nieco "gubi" główny temat, ale ten lekki dryf przydaje smaku topikowi UK. Tym bardziej, że wątek podjęli Okechukwu i Yer Blue
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.03.2012, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest, opuszczamy zdecydowanie terytoria UK i dryfujemy ku nieznanym , egzotycznym lądom. Laughing Albowiem jak powiedział klasyk:

Carry me Caravan take me away
Take me to Portugal, take me to Spain
Andalusia with fields full of grain
I have to see you again and again
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 13.03.2012, 07:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arnold Layne napisał:
Co najważniejsze - to wejście Dżejdżeja do gry - wejście mocne, zdecydowane, nieco "gubi" główny temat, ale ten lekki dryf przydaje smaku topikowi UK. Tym bardziej, że wątek podjęli Okechukwu i Yer Blue

Arnoldzie , zatem wracam do meritum (czyli UK ) i napiszę ,że Wam zazdroszczę Crying or Very sad możliwości obejrzenia i wysłuchania grupy w Polsce , nawet bez Bozzio - bo ten czteroosobowy skład ,który oglądam na DVD też jest niezły ( oby tylko Wetton nie dał plamy jak parę lat temu w Chgo z Azją.)
PS
Dalej nikt nic nie wie na temat palenia smykiem strun ?
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 13.03.2012, 20:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Arnoldzie , zatem wracam do meritum

Nie o to mi chodziło. Twój post przeczytałem z większym zainteresowaniem niż całą dyskusję o UK, ciągnącą się przez 5 stron Wink .
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 14.03.2012, 04:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile Czyżbym na rówieśnika trafił - bo tak mi jakoś to zainteresowanie na wspólnotę doświadczeń pokoleniowych wygląda ?
Powspominaj może i Ty
akukuuu
longplay

PostWysłany: 06.10.2012, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ci którzy byli w tym roku w Krakowie mogą porównac , no ale,,,,,
http://www.youtube.com/watch?v=zmN76qv3Y5o&feature=relmfu
straszny garkotłuk się zrobił z tego Bozzio.
Wetton , na tych bootlegach z lat 78/79 był totalnie zajechany,
tu rewelacja http://www.youtube.com/watch?v=AzUnyRU2EXw
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 29.06.2013, 09:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Colos-saal,Aschaffenburg,Niemcy 27.05.2012

https://www.facebook.com/photo.php?v=544931375570701&set=vb.100001615299461&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=545225668874605&set=vb.100001615299461&type=2&theater
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 12.07.2014, 06:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil O cos nowego i droooogiego

http://wardrecords.com/SHOP/WRDZZ110_OS.html
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.07.2014, 14:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Four Decades" wygląda apetycznie. Ale kosztuje tyle, co 8-10 normalnych "japończyków".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: