Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tryton65
longplay

PostWysłany: 13.07.2014, 07:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
"Four Decades" wygląda apetycznie. Ale kosztuje tyle, co 8-10 normalnych "japończyków".

Crying or Very sad Prawie 230 Euro....chyba troche przesadzili....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.02.2016, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

UK doczekali się "deluxe superhiperduper edition box": http://www.superdeluxeedition.com/news/uk-ultimate-collectors-edition-box/
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 09.02.2016, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już wiem, co chcę na urodziny...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.02.2016, 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jaka będzie cena, chyba niemała...
Powrót do góry
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.02.2016, 00:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Ciekawa jaka będzie cena, chyba niemała...

Na amerykanskim Amazonie mozna juz to zamawiac za $145.34.
Tarkus

PostWysłany: 10.02.2016, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

167 funtów w amazon.co.uk - Eddie się chyba ciut główkami pozamieniał. Ale nie ma tego złego - poczekam rok, kupię za pół ceny.
rockowy

PostWysłany: 10.02.2016, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Była akcja crowdfundingowa, można było za bodajże 75$ złapać jeśli mnie pamięć nie myli.

Ale i tak się pozamieniał, Eddie tak ma Smile Do niedawna jego strona internetowa była płatna. Chciałeś newsy - trzeba było płacić abonament. Pisałem o tym wczoraj Backside'owi to mi nie wierzył Smile
Andy

PostWysłany: 11.02.2016, 01:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Ale i tak się pozamieniał, Eddie tak ma Smile Do niedawna jego strona internetowa była płatna. Chciałeś newsy - trzeba było płacić abonament. Pisałem o tym wczoraj Backside'owi to mi nie wierzył Smile

Ta strona dzialala bardziej jako fan club niz zwykla strona internetowa, dlatego byla platna. Wiem bo nalezalem. Za 20 dolcow rocznie mialo sie dostep do plikow z muzyka Eddiego, pierwszenstwo przy zakupie biletow oraz spotkania z zespolem po koncertach, organizowane tylko dla czlonkow klubu. Pozniej zaczeli podnosic cene i zrezygnowalem. W tej chwili roczne czlonkostwo kosztuje 55 dolcow.
tryton65
longplay

PostWysłany: 20.03.2016, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Najtaniej na Amazon US - 144 USD ..Juz zamöwilem.Plus przesylka .
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 21.03.2016, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja poczekam rok-dwa i kupię za jakieś normalne pieniądze.
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.07.2019, 06:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema . Własnie przed chwilą przeczytałem w swoim fotelu z rana notkę o UK w najnowszym numerze TR. w dziale Kraj Rad. Otóż możemy tam przeczytać cytuję : "Skupiający wybitnych instrumentalistów , UK wpisywał się w progresywną estetykę wczesnych lat 70. z okolic Emerson Lake And Palmer. . Czy mógłby ktos to skomentować ten dla mnie absurdalny wywód , szczególnie Oke i mahavishnu, który napisał dla Lizarda artykuł na ich temat?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 02.07.2019, 07:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Ja poczekam rok-dwa i kupię za jakieś normalne pieniądze.

Z ciekawosci - jak Ci z tym poszlo?

pzdr

mir
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 02.07.2019, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arsen1994 napisał:
Otóż możemy tam przeczytać cytuję : "Skupiający wybitnych instrumentalistów , UK wpisywał się w progresywną estetykę wczesnych lat 70. z okolic Emerson Lake And Palmer. . Czy mógłby ktos to skomentować ten dla mnie absurdalny wywód ...?

A gdzie w tym absurd? Stylistycznie byli jak najbardziej podobni do ELP, zwłaszcza jak pogonili Holdswortha i Bruforda.
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 02.07.2019, 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To tylko krótka notka dla osób, które nie siedzą w temacie, a chciałyby poznać danego wykonawcę, stąd pewne skróty myślowe i uproszczenia. Takie porównania zawsze w pewnym stopniu bywają zwodnicze, bo przecież na dobrą sprawę każda z czołowych progresywnych orkiestr grała coś innego. Porównania z ELP są zasadne w tym względzie, że U.K. również w pewnym stopniu (mniejszym niż ELP) wpisywał się w estetykę tzw. rocka symfonicznego. Na „Danger Money” mamy bardzo zbliżony aparat instrumentalny – trio: wokalista/basista (Lake grywał również na gitarze elektrycznej i akustycznej), klawiszowiec (Jobson grał także na elektrycznych skrzypcach), perkusista. Eponimiczny debiut jest o tyle inny, że jego koncept stylistyczny polega na tym, że mamy tam do czynienia z krzyżówką rocka progresywnego (większość) i jazz-rocka (mniejszość). Emersonowskie skojarzenia mogą wywoływać na przykład fragmenty otwierającej album suity, choćby jej trzecia część „Presto Vivace And Reprise”. Tyle że nie chodzi tu o bezpośrednie odniesienia do twórczości ELP, a pewną konwencję stylistyczną i sposób grania. Uważam, podobnie jak kolega crescent, że stylistycznie „Danger Money” nie odbiega bardzo od ELP. Muzyka U.K. była wypadkową doświadczeń, które artyści zdobyli wcześniej, grając w różnych znanych bandach. Jako że przetrawili je w zindywidualizowany i twórczy sposób, byli orkiestrą, która wyraźnie miała swoją tożsamość.

Cytat z „Tylko Rocka”: „UK wpisywał się w progresywną estetykę wczesnych lat 70”.

Warto jednak zauważyć ewolucję stylistyczną. W uproszczeniu podzieliłbym ją na trzy etapy:
- eponimiczny debiut – flirt rocka progresywnego i jazz-rocka
- „Danger Money” - klasyczny rock progresywny, początki otwarcia na formę piosenkową, „Nothing To Lose” zdawał się być nie tylko prefiguracją trzeciego etapu działalności grupy, ale także „azjatyckim” otwarciem na pop rocka (vide Asia)
- trzeci etap, czyli ostatnie miesiące działalności, gdy grupa z wolna grawitowała w stronę bardziej konwencjonalnej muzyki, Jobson chciał łączyć elementy bardziej progresywne z piosenkowymi, z kolei Wetton zdecydowanie parł w kierunku szturmowania list przebojów i rocka stadionowego
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 09.07.2019, 06:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest coś na rzeczy w tym porównaniu - to w końcu nie kto inny jak G.Lake zastąpił J.Wettona na słynnym koncercie transmitowanym przez MTV w 1983 z Hali Budokan (niektóre utwory zaśpiewał tam nawet IMO lepiej niż John).
Tak czy inaczej podobieństwo wokali może też skłaniać do takiego porównania - ja przynajmniej nie miałbym problemu z zastąpieniem Wettona przez Lake'a
(niestety czysta teoria bo Obu Wielkich nie ma już na scenie
Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: