Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Folk i rock w jednym stali domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atahualpa
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 28.12.2008, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to już nas dwóch jest Smile Ostatnio (tzn od sierpnia już) zachwycam się płytą Lula CortesE Ze Ramhalo - Paebiru. Genialny folk z Brazylii.
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 28.12.2008, 16:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atahualpa napisał:
W sumie, to dziwię się, że tylko 3 strony zostały do tej pory w tym temacie zapisane... przecież jest tyle pięknych folkowych płyt o których można podyskutować.

A może zamiast narzekać, trzeba napisać recenzję tego Lula CortesE Ze Ramhalo - Paebiru i Los Jaivas? I nie tworzyć nowego tematu o zespole, który znają trzy osoby, tylko - skoro to folk, a nazwa NKR nie przypadła Ci do gustu - zamieścić posty tutaj? Zrobisz to sam, czy zrobić to za Ciebie na zasadzie cytatów?

Pozdrowienia od Moderatorów.
Atahualpa
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 28.12.2008, 17:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Recnezje to ja pisuję na progrock.org.pl - tam są moje recki dwóch płyt Jaivas jak ktoś jest zainteresowany. I nie uważam, że temat jest zły, skoro znają zespół tylko 3 osoby. Wasza ignorancja to nie mój problem...
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 28.12.2008, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo nam miło, że pisujesz recenzje na progrock.org.pl, szkoda, że nie napisałeś o tym wcześnie, wiedzielibyśmy, gdzie szukać.

Atahualpa napisał:
Wasza ignorancja to nie mój problem...

No właśnie, że Twój. Skoro znasz zespół i uważasz, że jego muzyka jest godna polecenia, to warto by było skrobnąć parę zdań na jego temat i tym samym zachęcić nas, ignorantów, do posłuchania ich dokonań. Wiesz, jest tu nas cała masa... (i nie chodzi mi tylko o tych, którzy nie znają Los Jaivas) Wink

Ostatnio zmieniony przez Indi dnia 28.12.2008, 18:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 28.12.2008, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing To po jaką cholerę piszesz te swoje recenzje na progrock.org.pl i posty na forum, skoro nie obchodzi Cię adresat? (Pardon, ignorancja adresata to nie Twój problem).

Ostatnio zmieniony przez Duch 1532 dnia 28.12.2008, 17:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.12.2008, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o ignorancję, ale raczej o brak wolnego czasu, a z drugiej strony brak odbiorców. Pisanie dla samego pisania nie ma sensu. Jak nie ma odzewu to i pisać sie nie chce.
Tak na marginesie znam zarówno Los Jaivas jak i Lula Cortes i uwierz mi jest tu napewno kilku innych forumowiczów, którzy to również znają.

Podzielam zdanie Indi - nie ma sensu "zaśmiecać" i tworzyć nowe tematy, jeśli są już istniejące wątki, które mógłbyś wykorzystać do wpisania kilku zdań o swoich ulubionych zespołach/albumów.
Atahualpa
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 28.12.2008, 18:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli uważacie, że temat zaśmieca wam miejsce na forum, lub na serwerze to ok. Wczoraj napisałem kilka słów o Jaivas - widzę, że Indi tam nie zajrzała. Chciałem podyskutować o kapeli. Nie chcecie to nie. Zmuszał nie będę.
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 28.12.2008, 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Nie zrozumieliśmy się. Te kilka słów, które napisałeś jako nowy temat, spokojnie można było napisać w wątku folkowym. Niepisana i pielęgnowana od zawsze zasada FD mówi, że nie mnożymy wątków dla opisania każdego zespołu świata, tym bardziej jeśli można umieścić swój post w już istniejącym temacie.
2. Nie zarzucaj mi, że nie zajrzałam do Twojej wypowiedzi. Zajrzałam i przeczytałam. Co więcej, przeczytałam nawet Twoje dwie recenzje na progrocku. Więcej mi one dały, niż nowy temat założony przez Ciebie na FD.
3. Nikt nie napisał, że nie chce z Tobą dyskutować o muzyce. Ale nie zakładaj od razu, że rozmawiasz z ignorantami, bo to raczej nie przysporzy Ci chętnych do dyskusji.

PS. Dyskusja zaśmiecająca temat folkowy zniknie, jak opadnie kurz.
Atahualpa
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 28.12.2008, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz... Tekst o ignorancji sam mi się narzuci, po tym, jak zostało stwierdzone, że nie ma sensu robienia topicu dla trzech osób.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.12.2008, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie ma co się kłócić niepotrzebnie. Jaivas ma tak obszerną dyskografię i od tylu lat nagrywa płyty, że zasługuje na odrębny topik w wykonawcach. A jak nikt nie będzie zainteresowany- no to trudno, najwyżej temat spadnie gdzieś daleko na dół i już
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 11.01.2009, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio trafiłam na grupę Ganeša. Mimo indyjskiej, mylącej nazwy, członkowie zespołu pochodzą z byłej Jugosławii i śpiewają po serbsku. Chociaż z drugiej strony nazwa jest bardzo adekwatna, ponieważ w swojej muzyce łączą bałkański folk z indyjskim instrumentarium (przy czym zaznaczyć trzeba, że element "indyjskości" przeważa nad "serbskością"). Chwilami (podkreślam - chwilami) ich nagrania przypominają mi naszą Anawę, momentami Skaldów. W latach 70. panowie wydali 3 single, na których znalazły się następujące utwory:
1. Put
2. Mala kola
3. Za usnule oči
4. Gubim te
5. Galebov let
6. Ko je zaboravio da pozove Darija
W sumie to nic więcej o nich nie wiem, może jeszcze to, że te single są trudno dostępne i osiągają dość wysokie ceny.
Procella
album CD

PostWysłany: 04.02.2009, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzę tu wzmianki o zespole Mellow Candle. Nagrali zasadniczo jedną płytę (i jeszcze była jedna powstała ze sprzątania archiwów), zatytułowaną "Swaddling Songs" i jest to rzecz rzadkiej urody, z baśniowym klimatem, pięknymi melodiami i nieziemskimi harmoniami wokalnymi. Niedawno ukazała się reedycja i przy odrobinie szczęścia płyta jest dostępna - gorąco polecam.

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=790
Powrót do góry
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 04.02.2009, 23:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam Mellow Candle było na poprzednim forum (to w ramach obrony Wink ). Co do "Swaddling Songs" to owszem, harmonie na niej są niezwykle miłe. Jednak z samej płyty, którą przez pewien czas słuchałam niemal codziennie, w głowie został mi zaledwie jeden utwór - "Sheep Season". To niewiele jak na album, na którym jest 12 (14 z bonusami) utworów...
rafal_radom
singel analogowy

PostWysłany: 05.02.2009, 00:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

>Mellow Candle

wyjmując utwór otwierający płytę to prawdziwa perła;
bezapelacyjnie w lidze Liege and Lief;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Procella
album CD

PostWysłany: 05.02.2009, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
Z tego co pamiętam Mellow Candle było na poprzednim forum (to w ramach obrony ).

Ale nie było tam mnie Wink
rafal_radom napisał:
wyjmując utwór otwierający płytę to prawdziwa perła;

A mnie się ten pierwszy utwór akurat podoba, lubię takie klawesynowe brzmienia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: