Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polski Top Wszech Czasów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 10.07.2012, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
No to tak. nie cierpię współczesnego proga, a wynika to z osobistych uprzedzeń, a te osobiste uprzedzenia wynikaja z wielu godzin zmarnowanych nad nowymi plytami z tzw. muzyka progresywną - ostatnio zdarzały mi się lata, kiedy raptem 5% nowych płyt trafialo po odsłuchu na moja półkę. Ja już mam ich po prostu dosyć...

To zacznij słuchać innej muzyki ...może bluesa lub country. Ileż można słuchać tych paru klasycznych progresywnych płyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.07.2012, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówię o neo progu, ja to mówię o całym współczesnym progu. Neo prog to taka muzyka, ktora jeszcze się jakos potrafi obronic i teraz, bo tam trzeba umiec grac, spiewać, komponować, ale jest wiele takich zespołów, które ani grać, ani spiewać, ani komponować. A żyją i działają.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Magog
epka analogowa

PostWysłany: 10.07.2012, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
No to tak. nie cierpię współczesnego proga, a wynika to z osobistych uprzedzeń, a te osobiste uprzedzenia wynikaja z wielu godzin zmarnowanych nad nowymi plytami z tzw. muzyka progresywną - ostatnio zdarzały mi się lata, kiedy raptem 5% nowych płyt trafialo po odsłuchu na moja półkę. Ja już mam ich po prostu dosyć...

Ja sięgając po nowe płyty nigdy nie myślę w sposób: teraz posłucham se neo-proga a potem hard-metalu a jeszcze później manchester-jazzu. Naprawdę można żyć bez szufladek. Nawet nie wiem do jakich są wkładane zespoły, których słucham. Po co mi to?
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 10.07.2012, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dudia napisał:
WOJTEKK napisał:

To zacznij słuchać innej muzyki ...może bluesa lub country. Ileż można słuchać tych paru klasycznych progresywnych płyt.

Słucham bardzo wielu różnych rzeczy, naprawdę bardzo wielu, ale prog był dla mnie przez praktycznie ćwierć wieku wiodącym gatunkiem, ale kilka lat temu stwierdzilem, okej ale dalej tak nie będzie, nie ma co marnować czasu. Poza tym Klasycznych płyt jest wiecej niż parę. Klasycznych zespołów z pierwszej ligii jest ok. 30, kazdy trochę płyt nagrał, to razem będzie z 400 - 500 plyt - to nawet więcej niz jedna na dzień. jest w czym wybierać. ale to nie jest tak, ze prog rock skończył się dla mnie razem z UK, fakt, ze się de facto wtedy pod pewnymi wzgledami skończył, ale trochę muzyki potem jeszcze nagrano, tyle, ze ostatnie 8-10 lat to taka susza, ze piach jak na Saharze.

Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 10.07.2012, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla kogo przyjacielu. Ja nie narzekam na brak ciekawych albumów ze 100 bym ich wymienił. Mi natomiast stary prog się przejadł,a tez nie wszystko jest takie rewelacyjne jak by się wydawało.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 10.07.2012, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dudia napisał:
Jak dla kogo przyjacielu. Ja nie narzekam na brak ciekawych albumów ze 100 bym ich wymienił. Mi natomiast stary prog się przejadł,a tez nie wszystko jest takie rewelacyjne jak by się wydawało.
No to wymień te 100 albumów z ostatnich powiedzmy 5-7 lat? A stary prog-rock się nie przejada, jak się moze przejeść Traffic, Renesans, VDGG? Na przykład. Nie da rady.

Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.07.2012, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:

Gacek, tylko sie nie obraź, ale musisz sie cholernie nudzić....:

Powiem wprost, jakbyś wczoraj całą noc wymiotował zamiast pracować a dziś siedział cały dzień w domu też by się nudził o ile cię to tak ciekawi Wink

Bartosz że cię jeszcze tak zahaczę.
Musisz mieć strasznie skrzywioną psychikę skoro nie dajesz sobie rady z tak prostymi rzeczami jak Myslovitz - bo widzę że nie dajesz a łykasz jazz i awangardę.
I bez złośliwości ale ty chyba właśnie tego nie czaisz że emocje w żadnym wypadku nie idą z poziomem artystycznym ani z techniką.
Ciągle wmawiasz sobie i innym że "awangarda" to jest najwspanialsza muzyka na świecie bo jest trudna - a właśnie przedzierając się przez te tony dźwięków jakoś nigdy nie mogłem żadnych emocji poczuć..

Nie chcę tutaj dyskutować ciągle monotematycznie bo się nam robi temat "dlaczego nie Riverside" a nie o to biega.
Powiem tyle - twoje zarzuty można by spokojnie przypisać do większości zespołów. I po raz ostatni zapytam czy to że się tobie nie podoba znaczy że jest złe?
Myślę że ty chyba zwyczajnie im zazdrościsz Wink

Bez względu na twoje widzi mi się to zespół wartościowy nie tylko dla mnie. Myślę że takie wpisy (pisownia oryginalna) bez względu na to kto je pisał świadczą że jednak ludzie czują tą muzykę i jej słuchanie sprawia im więcej niż przyjemność:

-What a great songs, makes my heart feel warm...
-Definitely an awesome song, awesome album. It's a shame I can't buy the original album, in Argentina this cd doesn't even exist :S.
-very very beautiful..i hope that pink floyd are proud for influenced two amazing band riverside and dream theater
sorry for my english

To jakieś pierwsze lepsze wpisy pod ich utworami na YT. Wiem że głupie, być może z błędami ale dla mnie znaczy to więcej niż jakieś uniesienia nad techniką pana X.

Cytat:
No to tak. nie cierpię współczesnego proga, a wynika to z osobistych uprzedzeń, a te osobiste uprzedzenia wynikaja z wielu godzin zmarnowanych nad nowymi plytami..........

Ja bym aż tak źle nie wyrokował. Może za dużo słuchasz rzeczy, które ci się "z urzędu" nie spodobają. Bo ja pomimo że proga lubię nie sięgam po wszystko, to nie ma sensu.
Ale jest sporo rzeczy absolutnie ciekawych ale tego nie da się odhaczyć, trzeba przysiąść i posłuchać.
Niechby 1 na 10 zespołów był warty czasu - to i tak dużo zważywszy na to jaki jest teraz wysyp.

Tak samo kiedyś odhaczyłem Lebowskiego, aaaa takie se granie. A jak posłuchałem całego albumu to jednak stwierdziłem że popełniłem duży błąd.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 10.07.2012, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie tak, słucham bez uprzedzeń, tylko czasami do końca nie mogę wytrzymać. A w moim wieku czas [powoli zaczyna być cenniejszy niz pieniądze.

Co do Lebowskiego - zgoda, znakomite.

Powrót do góry
Magog
epka analogowa

PostWysłany: 10.07.2012, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dudia napisał:
Są na tym forum ludzie którzy nie znoszą, mają odruchy wymiotne itp co do neo-proga. Nie kryją się z tym, mają do tego prawo ale czy na kazdym kroku trzeba dawać to do zrozumienia..to inna sprawa.

gacek778 napisał:
Powiem wprost, jakbyś wczoraj całą noc wymiotował zamiast pracować a dziś siedział cały dzień w domu też by się nudził o ile cię to tak ciekawi Wink .

Dudia, a ja nie wierzyłem, że są tacy ludzie Wink .
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.07.2012, 23:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gacek778 napisał:

A więc mahavishnuu dla mnie debiut Riverside czy Satallite to doskonale nagrane płyty z muzyką rockową i nie istotne czy to jest prog czy nie. Jest to muzyka odtwórcza ale ma swój klimat i swoje miejsce.
Zastanów się tak dobrze co by powiedział fan dobrego pop rocka powiedzmy w wykonaniu Budki Suflera czy Elektrycznych gitar na poprock w wykonaniu Satellite czy Riverside.

Pop i pop-rock to bardzo szeroka formuła, jest tu miejsce zarówno dla konfekcyjnej twórczości spod znaku MTV , jak i artystów bardziej wyrafinowanych. Myślę, że różne projekty Wojtka Szadkowskiego nie wyglądałyby tu wcale tak egzotycznie.

gacek778 napisał:

A teraz kolejne pytanie do ciebie skoro w takim kontekście używasz terminu progres. Czy nowe SBB to jest progres? Czy którakolwiek płyta "nowego" SBB to jest progres?
A może wręcz czy którakolwiek z płyt SBB jest progiem w spojrzeniu ogólnym (bo widzę do takiego się odnosisz)?

No cóż, sprawa nie jest wcale taka prosta, choć moim zdaniem współczesny SBB, wedle wzorców rozumienia tego pojęcia z lat 70-tych, nie jest specjalnie progresywny. Generalnie jednak trzeba im przyznać , że stale poszukują nowej formuły wspólnego muzykowania, o czym świadczy choćby najnowsza płyta. W sensie stylistycznym jest to granie retro, trudno przecież wyzbyć się muzykom tego , co przez lata określało ich styl gry, tożsamość i podejście do muzyki. SBB nigdy nie było może grupą innowatorską, jednak wykształcili własny, specyficzny styl i na swój sposób wzbogacali progresywną estetykę. W latach 70-tych z pewnością była to grupa progresywna, jakkolwiek by na nich nie patrzeć..

gacek778 napisał:

Kolejne pytanie - kto dziś wyznacza nowe koleiny? Jest ktoś taki? Bo zgadzam się z tobą że te zespoły po raz nty....... ale w takim wypadku kto jest liderem?

Dzisiaj mamy do czynienia z całą armią naśladowców, nawiązujących do formuły rocka progresywnego, wypracowanej w latach 70-tych. Jedni robią to lepiej inni gorzej, o liderach trudno mówić. Ciekawym przykładem jest tu specyficzna odmiana retro rocka neopreogresywnego, sięgającego po analogowe syntezatory z epoki, starająca się wiernie odtworzyć każdy detal brzmienia z tej dekady. Wszystko to jest bardzo sympatyczne, tyle że jednocześnie piekielnie odtwórcze. Niewolnicze trzymanie się pewnych sprawdzonych wzorców połączone z impotencją w sferze kreatywności i oryginalności to niestety typowy krajobraz współczesnego neoprogresu. Nie chodzi o to, aby wrzucać wszystkich do jednego worka, bo są przecież wykonawcy , którzy potrafią z klasą nawiązać do złotego okresu tej muzyki. Trudno jednak nie wyzbyć się wrażenia, że ten gatunek zabrnął w ślepą uliczkę.
Każda muzyka ma swój czas i miejsce, wszystko bezpowrotnie mija. Tak jak nie będzie już drugiego renesansu czy też baroku w muzyce ,,poważnej'', dixielandu i be bopu w jazzie , tak samo wyczerpała się formuła rocka progresywnego. Lepiej szukać nowych środków artystycznej ekspresji niż niewolniczo powtarzać w kółko te same schematy. To zresztą problem nie tylko rocka progresywnego ale generalnie całej muzyki rockowej.
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 11.07.2012, 07:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gacek778 napisał:

Bartosz że cię jeszcze tak zahaczę.
Musisz mieć strasznie skrzywioną psychikę skoro nie dajesz sobie rady z tak prostymi rzeczami jak Myslovitz - bo widzę że nie dajesz a łykasz jazz i awangardę.
I bez złośliwości ale ty chyba właśnie tego nie czaisz że emocje w żadnym wypadku nie idą z poziomem artystycznym ani z techniką.
Ciągle wmawiasz sobie i innym że "awangarda" to jest najwspanialsza muzyka na świecie bo jest trudna - a właśnie przedzierając się przez te tony dźwięków jakoś nigdy nie mogłem żadnych emocji poczuć..

Very Happy Nie wiem czemu ludzie tak często próbują mi wmówić, że nie czuję, czy nie rozumiem muzyki, która jest po prostu słaba, czy przeciętna. Oczywiście zdarzają się rzeczy, których zwyczajnie nie rozumiem, są też całe formuły grania, których po prostu nie lubię, ale nie wynika to ze skrzywienia, tylko z pielęgnowanego przez lata gustu. Emocje muzyki Myslovitz są zbyt jednowymiarowe i płytkie, żeby mnie zainteresować. Zresztą - tu cię pewnie zaskoczę - jedno-wymiarowość sama w sobie mi nie przeszkadza. Ale pod warunkiem, że jest coś jeszcze - świetne melodie na przykład. Myslovitz ich na ogół nie ma. Riverside też nie.

Dla przykładu - słucham sobie odkąd wstałem Parallel Lines grupy Blondie i to jest świetny album. Melodyjny, prosty, wpadający w ucho, ale jak się wsłuchać to całkiem sporo się dzieje w aranżacjach. Ta muzyka kiedy trzeba ma wykop, kiedy trzeba jest bardzo klimatyczna i co bardzo dla mnie ważne, nie ma w niej cienia przesady. Blondie nie nagrał czterogodzinnego koncept albumu o BógJedenWieCzym, nie udawał, że umie zagrać Close to the Edge lepiej niż Yes, ani jamować ciekawiej od Pink Floyd. Bo niestety żeby stworzyć naprawdę porywające dzieło artysta powinien wziąć na warsztat formę leżącą nieco poniżej własnych możliwości i ją przerosnąć. Natomiast jeżeli zrobi na odwrót efekty są komiczne. I żadne emocje tego nie uratują. A swoją drogą świat emocji jest znacznie bardziej złożony niż tylko "smutno/wesoło"...

Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 11.07.2012, 07:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Dudia napisał:
No to wymień te 100 albumów z ostatnich powiedzmy 5-7 lat? A stary prog-rock się nie przejada, jak się moze przejeść Traffic, Renesans, VDGG? Na przykład. Nie da rady.
W samym 2005 roku takie grupy jak abarax,albion,abiogenesi,iluzjon,moon safari,overhead.i innych pare nagrały ciekawe plyty. Gdyby rocznie tylko 10 płyt wybrać to uzbiera się ale jak się wybrzydza to trudno.
Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 11.07.2012, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Dudia napisał:
W samym 2005 roku takie grupy jak abarax,albion,abiogenesi,iluzjon,moon safari,overhead.i innych pare nagrały ciekawe plyty. Gdyby rocznie tylko 10 płyt wybrać to uzbiera się ale jak się wybrzydza to trudno.
Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 11.07.2012, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Dudia napisał:
Powrót do góry
afterc
remaster

PostWysłany: 11.07.2012, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Nie wiem czemu ludzie tak często próbują mi wmówić, że nie czuję, czy nie rozumiem muzyki, która jest po prostu słaba, czy przeciętna. Oczywiście zdarzają się rzeczy, których zwyczajnie nie rozumiem, są też całe formuły grania, których po prostu nie lubię, ale nie wynika to ze skrzywienia, tylko z pielęgnowanego przez lata gustu.

Nie wiem czemu ludzie, tak często próbują wmówić innym, że muzyka której nie czują - jest słaba czy przeciętna. Zapewne wynika to nie tylko z pielęgnowanego przez lata gustu, ale również pielęgnowanego przekonania o jego wyjątkowości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 37 z 39

Skocz do: