Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Polski Top Wszech Czasów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dudia
epka analogowa

PostPosted: 12.07.2012, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polski naród to taki rozpolitykowany jest,że aż strach. Muzyka kontra polityka. Coś w tym jest,ale czy to akurat tak się rzeczy mają.
Jeżeli na zachodzie zaczął się bum rocka to i w Polsce kiedyś musiał nastąpić.
W latach 60-tych był big beat i kilka fajnych grup z genialnymi nazwami np.
Tajfuny,Bizony,a w latach 70-tych też muzy było sporo lecz stawiano bardziej
na soft typu Happy coś tam ,Andrzej i Eliza, 2+1.
Lata 80-te to bunt polityczny i muzyczny i tu reguła politykująca się sprawdza. Polska to dziwny kraj.
Wolę dzisiejszy rodzimy rock,gdyż jest na zdecydowanie wyższym poziomie zwłaszcza jeśli chodzi o sposób nagrywania.
Back to top
View user's profile Send private message
rafalt104
longplay

PostPosted: 12.07.2012, 21:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mój wpis nie miał nic wspólnego z polityką i politykowaniem w dzisiejszym rozumieniu . Wtedy w PRL wszystko miało podłoże polityczne i propagandowe . Nie pisałem o muzyce samej w sobie w latach 60 , 70 , 80 lecz o właśnie tym podłożu i wpływie ( czy to pozytywnym czy też negatywnym ) władz na zjawisko które wszyscy od kilkudziesięciu lat zwiemy ROCKIEM.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 13.07.2012, 14:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Magog wrote:

Otóż nie. Płyty, który były dla mnie ważne kiedyś (a więc mają swoje miejsce w moim życiu) dziś oceniam na chłodno (np Perfect). A więc punkt 3 dotyczy tego co było i teoretycznie powinno być cenione. To płyty, które powodują, że jesteś tym kim jesteś. Gdybym 30 lat temu zamiast Perfectu czy TSA słuchał np Majki Jeżowskiej to kilka lat później skończył bym jako fan Papa Dance Smile . Punkt 2 odnosi się do tego co lubimy teraz.

Dziwne to powiem. Można sobie miło wspominać słuchanie jakichś Fasolek za młodu ale nie koniecznie muszę doceniać muzykę, której już nie słucham i która nic dla mnie znaczy. Ale przeboje z "Akademii Pana Kleksa" to bym sobie nawet włączył Wink

Magog wrote:
Punkt 1 to nie jest bzdura. Tak też można podchodzić do rankingów. Jeśli zgadzasz się z tym, że Enigmatic to jedna z najlepszych płyt (choć przy niej się nudzisz) możesz na nią głosować. Ale wiesz, że to płta Wielka.

Ależ ja lubię Enigmatica (miałem na dole swojej listy), tyle, że żadna to rewelacja dla mnie. No ale każdy przyzna, że jest ceniona i kultowa. Jej wygrana to była czysta formalność.
Ale nie można dawać punktów płytom za ich popularność, to jakaś chora kalkulacja Wink

Gacek przypomniał mi o ONA. Trudno się dziś przyznać do wokalistki ale kiedyś bardzo fajny zespół tworzyli. Lata 90-te były zdecydowanie bardzo dobre dla polskiej muzyki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.07.2012, 14:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:

Gacek przypomniał mi o ONA. Trudno się dziś przyznać do wokalistki ale kiedyś bardzo fajny zespół tworzyli

Szkoda że jak wreszcie zaczęła wyglądać to przestała śpiewać Laughing

Yer Blue wrote:

Lata 90-te były zdecydowanie bardzo dobre dla polskiej muzyki.

Coś chyba wtedy było w powietrzu... może wolność.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 13.07.2012, 15:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Yer Blue wrote:

Gacek przypomniał mi o ONA. Trudno się dziś przyznać do wokalistki ale kiedyś bardzo fajny zespół tworzyli

Szkoda że jak wreszcie zaczęła wyglądać to przestała śpiewać Laughing

Dla mnie zaraz po "Modlishce" zaczęła wyglądać ok, a teraz po prostu nie mogę na nią patrzeć. Najbardziej spektakularny upadek artystki jaki pamiętam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Magog
epka analogowa

PostPosted: 13.07.2012, 16:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Magog wrote:
.....

Dziwne to powiem. Można sobie miło wspominać słuchanie jakichś Fasolek za młodu ale nie koniecznie muszę doceniać muzykę, której już nie słucham i która nic dla mnie znaczy. Ale przeboje z "Akademii Pana Kleksa" to bym sobie nawet włączył Wink

Yer Blue wrote:
Magog wrote:
....

Ależ ja lubię Enigmatica ...

To miał być tylko krótki wątek. Starałem się napisać najprościej jak potrafię. Przykro, że nie zostało to zrozumiane Sad . Wybacz, że nie będę brnął dalej.
Back to top
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.07.2012, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

djmis wrote:
Bartosz wrote:
Potrafię rozróżnić muzykę, która mi się nie podoba, bo jej nie rozumiem, albo jest nie w moim stylu, od takiej, która jest po prostu słaba. I jednej i drugiej nie słucham, ale wiem, która może mieć potencjalnie jakąś wartość, a która nie.

Edit : Potrafię rozróżnić muzykę, która mi się nie podoba, bo jej nie rozumiem, albo jest nie w moim stylu, od takiej, która jest po prostu moim zdaniem słaba. I jednej i drugiej nie słucham, ale wiem, która może mieć potencjalnie dla mnie jakąś wartość, a która nie.

No uszczypnij mnie, bo nie wierzę ... próba moderacji ? Rolling Eyes Twisted Evil
Może wprowadźmy zapis do regulaminu, że po każdym zdaniu należy zamieścić przerywnik "moim zdaniem".
Wrażliwiaczek, cholera jasna, się znalazł! Twisted Evil
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
Page 39 of 39

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum