Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dania - to, co najlepsze
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.06.2012, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kłapouch wymienił wszystkie te lepsze, wiec aby nie powtarzac sie dorzuce:
Coma - Financial Tycoon (1977) b.dobry jazzujacy progres w stylu Dr. Dopo Jam i Burnin' Red Ivanhoe, ale wydaje mi sie, ze to nigdy nie ukazalo sie to na kompakcie.
Coronarias Dans - Visitor (1973) jazz-rock/fusion w stylu Secret Oyster
Hurdy Gurdy - Hurdy Gurdy (1971) heavy progressive z elementami psychodelii. Troche nierowny.
Ache - tylko dwa pierwsze sa warte posiadania
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.06.2012, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogę dorzucić jeszcze Delta Blues Band. Fajne, bluesowe, nieco psychodeliczne granie:

Fajny jest też Youngflowers.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir

PostWysłany: 16.06.2012, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam serdecznie, jesteście nieocenieni!

Już zdażylem sobie trochę posłuchać owego Ache i chyba zdecyduje się na zakup. Posłuchałem też debiutu i "Dødens Triumf" polecanego przez Ducha Savage Rose - bardzo fajne! Pierwsza dość delikatna psychodeliczno-folkowa, druga bardziej klasycyzująca, z elementami psychodelii. Niestety nie mogę znaleźć ich późniejszych płyt, a te z lat 90. specjalnie mnie nie porywają.
Powrót do góry
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.06.2012, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu słuchałem jedynej, wydanej w 73-im roku, płyty zespołu Fujara. Przyjemny, klimatyczny prog z delikatnymi jazzowymi naleciałościami, śpiewany w ojczystym języku.
Majkel

PostWysłany: 16.06.2012, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duńczycy wydali chyba trzy potężne boksy Dansk Rock Historie z najważniejszymi, klasycznymi płytami swego kraju. Wiem że pewien Koala się w to zaopatrzył.
http://www.gucca.dk/cd-album/dansk-rock-historie-box-2-lilla_122778.php#karrusel
Kilka z tych płyt stoi na moich półkach, a co najmniej kilku następnych pożądam Twisted Evil
remaster

PostWysłany: 17.06.2012, 02:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
Duńczycy wydali chyba trzy potężne boksy Dansk Rock Historie z najważniejszymi, klasycznymi płytami swego kraju. Wiem że pewien Koala się w to zaopatrzył.
http://www.gucca.dk/cd-album/dansk-rock-historie-box-2-lilla_122778.php#karrusel
Kilka z tych płyt stoi na moich półkach, a co najmniej kilku następnych pożądam Twisted Evil

Majkel ja zwykle dobrze prawi Wink

Leptirze, za niewielkie pieniadze masz w 3 pudelkach 90% tego co najlepsze w dunskim rocku (tu popatrz jeszcze na vol. 3 http://www.gucca.dk/cd-album/dansk-rock-historie-box-3-groen_123080.php a tu na vol. 1 http://www.gucca.dk/cd-album/dansk-rock-historie-box-1-gul_122777.php) Pare pozycji, ktorych tu nie ma a koledzy tez sugerowali pewnie bedziesz mogl nabyc osobno.

Oczywiscie nie zapominaj o jazzie - wytwornia Steeplechase Exclamation

pzdr

mir
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 17.06.2012, 13:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Majkelu i Mirze. To faktycznie dość ekonomiczny sposób na zapoznanie się z dorobkiem rodaków Hamleta.

Natomiast jeśli chodzi o jazz - to jest to europejskie Eldorado, praktycznie większość pozycji Steeplechase, Stunt, Ilk, Sundance i jeszcze kilkunastu innych firm to prawdziwe perełki. Zresztą mogę zdradzić, że mój wyjazd do Kopenhagi ma związek z Copenhagen Jazz Festival. To jest ogromna impreza - podczas 10 dni odbywa się ponad 900 koncertów! W dodatku większość z nich jest darmowa i odbywa się w uroczych zakątkach kopenhaskiej starówki. Gorąco polecam. Byłem już dwukrotnie na tym festiwalu i zawsze wracałem z głową pełną wrażeń, dlatego jeśli tylko fundusze pozwalają staram się nie omijać tej imprezy.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 17.06.2012, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie zamówić Vol. 2, jak się sprawdzi - to domówię jeszcze Vol. 3 Smile
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 17.06.2012, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Pozwoliłem sobie zamówić Vol. 2, jak się sprawdzi - to domówię jeszcze Vol. 3 Smile

To pierwszy, wlasciwy krok juz poczyniles. Zostaly jescze dwa Wink

Kurcze, tego jazzfestu w Kopenhadze Ci zazdroszcze. Na moim festiwalu bylo drogo a jedyne darmowe koncerty na skwerku sie odbywaly w poludnie czy jakos tak.

Napisz kogo sluchales/widziales, pliz.

pzdr

mir
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 18.06.2012, 09:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
To pierwszy, wlasciwy krok juz poczyniles. Zostaly jescze dwa Wink

Kurcze, tego jazzfestu w Kopenhadze Ci zazdroszcze. Na moim festiwalu bylo drogo a jedyne darmowe koncerty na skwerku sie odbywaly w poludnie czy jakos tak.

Napisz kogo sluchales/widziales, pliz.

Na razie będę przesłuchiwać te 11 CD z Vol. 2. Może uda mi się resztę dokupić na miejscu bez kosztów wysyłki, jeśli nie to zamówię po powrocie.

Będę w Kopenhadze od 11 do 15 lipca i postaram się zdać relację z tego co się tam działo. Program festiwalu można znaleźć tu: http://jazz.dk/#q=&s=&d=
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 07.01.2013, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fanom NWOBHM i Mercyful Fate proponuję sięgnąć po Witch Cross - Fit For Fight (1984).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Majkel

PostWysłany: 07.01.2013, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy zaraził mnie wcześniej wspomnianym Causa Sui i chyba w tym wątku jeszcze nie wymienionym Blindstone. W podobnych klimatach gra też dość popuralny gdzieniegdzie (głównie pośród fanów Monster Magnet) Baby Woodrose - w aucie grało mi niedawno jakieś ich mp3 i muszę przyznać, że załapało. Dyskografię mają chłopy dość obszerną, trzeba się będzie zastanowić i coś sobie sprawić Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: