Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przetrwają najsilniejsi - Steve Hackett
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.10.2012, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Leptir ja tam na debiucie aż takiego geniuszu nie słyszę czego by później nie było. I mielizn w sumie też specjalnych nie ma.

A nie uważasz za genialne np In memoriam?

Na debiucie Hacketta jest ten baśniowy, nieokreślony klimat, charakterystyczny dla najlepszych płyt Genesis. Bodaj najlepszym tego przykładem jest Shadow of the Hierophant. Na późniejszych płytach już tego nie znajduję. Co oczywiście nie oznacza, że są one złe, Stefek starał się znaleźć własny styl i chwała mu za to. Dlatego w moim rankingu najwyżej jest Spectral Mornings - na którym genesisowskie korzenie i nowe ambicje Hacketta przybrały formę spójną i ciekawą (po interesującym, ale mocno nierównym i rostrzelonym stylistycznie Please, Don't Touch).

Darktown jest świetną płytą w całości, zresztą IMO najlepiej się jej w ten sposób słucha, poszczególne utwory wyjęte z albumu już nie robią na mnie takiego wrażenia. Jednak w mojej subiektywnej ocenia Spectral... i Voyage... są o oczko wyżej, może to kwestia sentymentu, może tego, że bliżej im do "starego" Genesis, na którym się wychowałem.
Back to top
View user's profile Send private message
gacek778
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.10.2012, 11:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niewątpliwie jest w tym coś baśniowego, jest też dużo Genesis. Ale czy mogło być inaczej jak Steve grał w tym czasie w zespole a na płycie pojawili się Collins i Rutherford?
Z jednej strony słucha się tego doskonale i tak jak piszesz ma to świetny klimat ale w sumie jest to nie do końca chyba spełnienie artystyczne dla takiego muzyka jak Hackett.
I dlatego też wygrana tego albumu pomimo że to faktycznie top jak chodzi o Hacketta jest trochę jak wygrana Lonesome crow u Scorpionsów (chociaż może nie aż tak bardzo). Ale w sumie lepsze to niż bardzo dobre ale tylko bardzo dobre SM.
Takie to nam się dylematy w finale trafiły.

A co do Shadow of the Hierophant, ten utwór obrósł w legendę przez lata. Świetna to kompozycja, klimat baśniowy ale zgrzyta mi jedna rzecz. Słuchając pierwszy raz dość cicho nie słyszałem dokładnie pięknego śpiewu pani w tle i wydawało mi się że to się chyba zacięło bo przez pięć minut ciągle słyszałem tylko co jakiś czas tą zagrywkę Steva.
Ale fakt, utwór wyjątkowy. Zresztą cała płyta jest naprawdę wspaniała. Myślę że można ją śmiało traktować jak dopełnienie dyskografii wczesnego Genesis.
Back to top
Leptir

PostPosted: 08.10.2012, 11:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem, "Voyage..." to taki "zagubiony album Genesis". Zresztą to tam bodaj pierwszy raz na poważnie przetestowano opcję z wokalem Collinsa w Genesis. Bo nie liczę wcześniejszych prób w rodzaju More Fool Me z "Selling..." (nota bene wkurza mnie ten kawałek niepomiernie - Phil miauczy tam nieznośnie).

A Sally Oldfield pięknie się wpasowała w baśniową atmosferę Shadow of the Hierophant, ale fakt - trzeba słuchać głośno.
Back to top
LPD
epka analogowa

PostPosted: 08.10.2012, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Voyage of the Acolyte
Back to top
crescent

PostPosted: 08.10.2012, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Bo nie liczę wcześniejszych prób w rodzaju More Fool Me z "Selling..." (nota bene wkurza mnie ten kawałek niepomiernie - Phil miauczy tam nieznośnie).

Na szczęście kończy 1 stronę LP, więc można zrobić głębszą rysę i igła zjeżdża ładnie w stronę labela Cool.
Back to top
Rufin
epka kompaktowa

PostPosted: 08.10.2012, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja bym tam żadnej rysy nie robił, bo osobiście lubię ten kawałek Smile

Spectral Morning

Szkoda że nie wygrało "Darktown", wyniki byłyby nieco bardziej oryginalne niż "wszędzie".
Leptir

PostPosted: 08.10.2012, 14:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Na szczęście kończy 1 stronę LP, więc można zrobić głębszą rysę i igła zjeżdża ładnie w stronę labela Cool.

Boje się trochę robić rysy, więc jak słucham z winyla - to wychodzę w tym czasie zrobić sobie coś do picia, albo coś wręcz przeciwnego. Smile Jak leci z CD - to pilot idzie w ruch.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 08.10.2012, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
... to wychodzę w tym czasie zrobić sobie coś do picia, albo coś wręcz przeciwnego...

Np. kanapkę z posolonym masłem! Mr. Green

Spectral Mornings

Wyrównany finał. Jakościowo, choć z różnych powodów. "Voyage" jak to już wspomnieli tutaj szanowni przedmówcy - najbardziej genesisowy, bajkowy, tkwiący jeszcze bardzo mocno w pierwszej połowie lat 70.
"Spectral" - intrygujący początek hackettowskiej wizji muzyki, pełnej kontrastów ale i niezwykle klimatycznego połączenia wyrafinowanego brzmienia gitary z tym co zwykliśmy nazywać niezłym popem Wink
"Darktown" - wystrzał, prawie wybuch rockowego Hacketta po latach nieokreśloności. Ale też cały czas ten klimat, te emocje, ta NIESAMOWITA momentami gitara.
Back to top
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.10.2012, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jaka szkoda,że ominął mnie Steve.

Głos Spectral Mornings

Witam wszystkich,to mój pierwszy post.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jakuz

PostPosted: 08.10.2012, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nic się, Moonchild, nie przejmuj - jeszcze się nagłosujesz o ile będziesz miał ochotę. Na razie witamy serdecznie na FD i zapraszamy do kilku słów tutaj : http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?p=109897#109897
Back to top
gacek778

PostPosted: 08.10.2012, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

I po raz ostatni w tej zabawie:
Głosowało 17 osób (witaj Moonchild, zdążyłeś rzutem na taśmę Smile). Tak jak w rundzie wcześniejszej walka była wyrównana ale ostatecznie odpada 11 głosami Spectral Mornings.

Tym samym siłą naszych głosów a może zrządzeniem losu zwycięzcą zostaje debiutancki album Steva - Voyage of the Acolyte

Dziękuję za uczestnictwo i utrzymującą się prawie cały czas wysoką frekwencje. Nie zawsze podsumowania były na czas, nie zawsze byłem trzeźwy, nie zawsze czysty i ogolony ale jakoś się udało.

Następne podsumowanie jutro Cool
Back to top
gacek778

PostPosted: 08.10.2012, 22:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

I jeszcze na koniec dokładna lista :

1 - Voyage of the Acolyte
2 - Spectral Mornings
3 - Darktown

4 - Out of the Tunnel's Mouth
5 - To Watch the Storms
6 - Guitar Noir
7 - Defector
8 - Wild Orchids
9 - Beyond the Shrouded Horizon
10 - Please Don't Touch
11 - Bay of Kings
12 - A Midsummer Night's Dream
13 - Metamorpheus
14 - Momentum
15 - Blues with a Feeling
16 - Highly Strung
17 - Till We Have Faces
18 - Cured
19 - Feedback '86
Back to top
night_watch
singel analogowy

PostPosted: 08.10.2012, 22:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

A miałem nadzieję, że "Voyage of the Acolyte" mimo wszystko nie wygra.. choć tak naprawdę wyniki nie są złe. Jakbym miał poprzekładać w pierwszej trójce to wyglądałoby to tak:

1 - Spectral Mornings
2 - Darktown
3 - Voyage of the Acolyte

No i "Defector" też bym widział odrobinę wyżej.

Dzięki Gacku za przeprowadzenie całego plebiscytu Smile
Back to top
Leptir

PostPosted: 09.10.2012, 08:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania Gacku za sprawne (i w większości zgodne z moimi gustami Smile) przeprowadzenie plebiscytu.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 09.10.2012, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja bym postawił Darktown na pierwszym miejscu, ale generalnie to wyniki mi się dość podobają Smile.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Next
Page 22 of 23

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum