Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TOP WSZECH CZASÓW - ROCK PROGRESYWNY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 06.01.2020, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Pamiętasz każdego kto brał udział?

Większość, ale nie każdego. Ciebie nie pamiętałem, bo zarejestrowałeś się na FD kilka dni przez rozpoczęciem zestawienia "Top Prog-Rocka".

Białystok napisał:
A zmiany raczej w tych dalszych 10-tkach, bo kanon raczej z biegiem lat zyskuje, w przeciwieństwie do tzw. NKR.

To chyba każdy tak ma. U mnie pewne zamiany zaszłyby w 4-tej dziesiątce.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 06.01.2020, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha, ciekawe rzeczy działy się w tym wątku! Kilkadziesiąt stron nierozwiązywalnych dyskusji na temat co jest progrockiem, a co nie, plus tradycyjne dywagacje o komunizmie i towarzyszu Mao Very Happy

Lista zwycięzców jak dla mnie ok, szkoda, ze mnie jeszcze wtedy nie było.

Wyniki czasowe tez są piękne, jak an szybko sprawdzam poza kilkoma wyjątkami (Rush, Marillion, SBB) rząd dusz w pełni przejęły lata 70!

Odnośnie naszego obecnego plebiscytu ad 1973 pierwsza dziesiątka wygląda tak:
1 1969
2 1973
3 1972
4 1974
5 1973
6 1971
7 1975
8 1973
9 1972
10 1974
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 06.01.2020, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze zdumieniem widzę że nie dałem żadnego punktu 3 LP z TOP 10.
Jeżeli to nie były względy taktyczne to rządził mną szatan.
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 06.01.2020, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to cały plebiscyt można powtórzyć - wszak najbardziej nośny temat fora - chociaż najpierw lepiej przerobić roczniki choćby do końca lat 70., które na swoją kolej czekały dużo dłużej, wtedy przy okazji też się przypomni znaczna większość płyt. Smile
MirekK

PostWysłany: 06.01.2020, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ze zdumieniem widzę że nie dałem żadnego punktu 3 LP z TOP 10.

I wszystkie 3 są bardzo wysoko w Twoim personalnym rankingu na RYM-ie. Nie wierzę abyś ich nie znał 7 lat temu, z czego wynika, że to musiał być szatan. Very Happy
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.01.2020, 00:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
A zmiany raczej w tych dalszych 10-tkach, bo kanon raczej z biegiem lat zyskuje, w przeciwieństwie do tzw. NKR.

Zgadzam się z tym. Ułożyłem sobie swoją "40" (zakładając kryteria: bez avant/zeuhl ani bez jazz-rocka z bardzo istotnym pierwiastkiem jazzowym) i wprawdzie kilka NKR-ów się załapało (w tym jeden na miejscu 1.), ale poza tym to KC x 5, Gentle Giant x 3, Caravan x 3, VdGG x 3, Genesis x 3, a JT, Yes, Gong i Banco po 2 albumy. Czyli sama klasyka, tymczasem wiele wynalazków, którymi kiedyś się zachwycałem, dziś już nie robi takiego wrażenia.
MirekK

PostWysłany: 07.01.2020, 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Białystok napisał: A zmiany raczej w tych dalszych 10-tkach, bo kanon raczej z biegiem lat zyskuje, w przeciwieństwie do tzw. NKR.

Zgadzam się z tym. Ułożyłem sobie swoją "40" (zakładając kryteria: bez avant/zeuhl ani bez jazz-rocka z bardzo istotnym pierwiastkiem jazzowym) i wprawdzie kilka NKR-ów się załapało (w tym jeden na miejscu 1.),

Jeśli w Twojej 40 załapałoby się kilka NKR-ów, to ja uważam, że z tymi NKR-ami nie jest wcale tak źle. Wręcz przeciwnie, jest bardzo dobrze. Very Happy
Maxophone (No. 1)
I Giganti
T2
Locanda delle Fate
Bubu
pare pół-NKRów (Arzachel, Rare Bird)
Coś więcej przeoczyłem przeglądając Twoją listę Top 300?
gharvelt

PostWysłany: 07.01.2020, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, łatwo odczytać, trafiłeś niemal idealnie Wink Jedynie zamiast Arzachela (bo to bardziej psych niż prog) wchodzi Maneige. Nie jest to źle, owszem, aczkolwiek gdybym układał listę 10 albo chociaż 7 lat temu, to z pewnością te proporcje byłyby jeszcze korzystniejsze dla kategorii NKR, ponieważ zmieściłyby się wówczas np. Collegium Musicum, Pekka Pohjola czy Pell Mell. Pewnie więcej osób przeszło podobną ewolucję gustu i stąd w organizowanych obecnie reedycjach mniej znani progrockowi wykonawcy nie osiągają już tak wysokich pozycji co przed laty.
Białystok

PostWysłany: 07.01.2020, 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Twój odpowiednik Blodwyn Pig to Eskaton?
gharvelt

PostWysłany: 07.01.2020, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W progu tym odpowiednikiem jest Maxophone, niezmiennie od ponad 10 lat. W avant/zeuhlu pewnie byłoby to "4 visions", którego tutaj nie brałem pod uwagę.
Białystok

PostWysłany: 07.01.2020, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze mi się zdawało, że co jak co ale Eskaton to prog rock pełną gębą...
Białystok

PostWysłany: 22.03.2020, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na youtube co i raz znajduję sobie różne topy i ostatnio trafiłem na top 10 prog rocka mówiącego po hiszpańsku dinozaura:

https://www.youtube.com/watch?v=SchEzKa0tfs

Jak komuś zechce się obejrzeć - dinozaur fajnie mówi, mimo że rozumiem jedno słowo na 10 czy nawet 20 - to zwracam uwagę na miejsce 3. A ogólnie jego top jest całkiem spoko.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 23.03.2020, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Na youtube co i raz znajduję sobie różne topy i ostatnio trafiłem na top 10 prog rocka mówiącego po hiszpańsku dinozaura:

https://www.youtube.com/watch?v=SchEzKa0tfs

Jak komuś zechce się obejrzeć - dinozaur fajnie mówi, mimo że rozumiem jedno słowo na 10 czy nawet 20 - to zwracam uwagę na miejsce 3. A ogólnie jego top jest całkiem spoko.

El Rock Progressivo Pollacko!

Czyż ów Hiszpański biedak nie był świadom, że może go zalać fala hejtu ze strony skrajnych alternatywnych dinozaurowych frakcji z kraju nad Wisłą? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82
Strona 82 z 82

Skocz do: