Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Elektroniczny Dinozaur Wszech Czasów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.05.2013, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki Crowley za prowadzenie!

Ciekawe i dziwne wyniki Smile - też dla mnie Ash Ra na drugim zaskoczeniem (ale nagrali w sumie o wiele mnie dobrych płyt niż Klaus, więc się zsumowało). Chociaż bardziej dziwię się, że Heldon zawędrował tak wysoko, a w zamian bardzo niskie oceny dla duetu Fripp&Eno.

Ale zaletą skromności tej listy jest chociaż to, że szybciej będzie można braki nadrobić. Ja ze swojej strony polecam kilka takich perełek: Lard Free - i'm around about midnight, J.B. banfi - galaxy my dear, Electronic Mind Waves - Elektrikus
Leptir

PostPosted: 12.05.2013, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe, że wygrał Rykoszet, a w mandarynkowym podsumowaniu wcale nie był pierwszy... Smile Dziękuję Crowleyu za kawał dobrej roboty.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.05.2013, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowleyu - dzięki za fachowo przeprowadzony plebiscyt. Frykwencja słabiutka - odgrażało się więcej osób, że zagłosuje.

http://artrock.pl/
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.05.2013, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley - byłeś dzielny, bo frekwencja słaba - dzięki za prowadzenie.

Wyniki zaskakujące. Byłem przekonany, że wygra Phaedra. U mnie Ricochet był dopiero na 16. miejscu - wyżej cenię parę innych mandarynkowych płyt. Jestem zawiedziony słabymi wynikami Szulca (Cyborg to mój nr 1). Ash Ra na podium to jednak największa niespodzianka (choć też trochę pomogłem tej płycie).
mahavishnuu

PostPosted: 12.05.2013, 23:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania dla prowadzącego!

Także obstawiałem sobie, że wygra "Phaedra", ewentualnie "Stratosfear". Obiektywnie rzecz biorąc trochę niedoszacowany został Klaus Schulze, szczególnie "Audentity" uplasowało się dość nisko. Jeśli chodzi o zespół Manuela Gottschinga to słusznie zauważył kolega Backside - z pewnością chodziło o to, że wybór płyt był jednak dość ograniczony i mnóstwo punktów przypadło "New age of earth". Dwa albumy tej grupy w pierwszej dziesiątce to bardzo dobry wynik. Ładnie poradził sobie "Cyclone", pewnie po części dlatego, że na naszym forum silna jest "frakcja progresywna". Obawiam się, że w wypadku, gdyby był to ranking robiony w gronie tylko fanów czystej elektroniki "Cyclone" wypadłby słabiej. Dla niektórych ortodoksyjnych fanów el-muzyki jest to krążek dość kontrowersyjny, aczkolwiek nie wzbudza już tak namiętnych emocji, jak w czasie premiery. Osobiście cieszy mnie bardzo wysoka lokata "Rubyconu", ten album to prawdziwa esencja wyrafinowanej elektroniki w stylu "szkoły berlińskiej". Myślałem, że trochę lepiej wypadnie Vangelis, mój faworyt, "Heaven and hell" z ledwością załapał się do pierwszej dwudziestki. Z kolei nadspodziewanie dobrze radził sobie Jean-Michelle Jarre.
Back to top
Leptir

PostPosted: 13.05.2013, 10:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też miałem nadzieję na wyższą pozycję Phaedry - to był mój nr 1 i zdecydowanie ulubiony album Mandarynek, zaskakująco niskie notowania Vangelisa...
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 13.05.2013, 10:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki, Crowleyu za dobra robotę Exclamation
Dzięki Tobie i głosującym wiem, jakie braki w edukacji powinienem uzupełnić.

O dziwo, znam prawie wszystkie płyty z pierwszej dziesiątki, więc nie jest ze mną aż tak źle.
Bednaar

PostPosted: 13.05.2013, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:

O dziwo, znam prawie wszystkie płyty z pierwszej dziesiątki, więc nie jest ze mną aż tak źle.

Ja znam wszystkie 11 płyt z pierwszej dziesiątki Smile
Tilion

PostPosted: 13.05.2013, 10:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Phaedra słabo, też dałem 40. Ładnie się poukłądało wsyztsko, wielkie brawa dla Crowleya.
Bednaar

PostPosted: 13.05.2013, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znalazłem błąd w podsumowaniu: płycie Pete Namlook & Klaus Schulze – “The Dark Side Of The Moog II” (1995) dałem 24 pkt., a nie 22 pkt - jak wynika z pliku Excela.
afterc
remaster

PostPosted: 17.05.2013, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Posłuchaj, proszę, "Vespertine" i "Homogenic", a potem wykaż mi, że to Post-Punk, a nie elektronika.

Hej, hej, niczego takiego nawet nie pomyślałem. Jeśli rozmawialiśmy o korzeniach - to korzenie jej muzyki są bardziej post-punkowe niż elektroniczne ( bo elektronicznymi przecież w ogóle nie są )( i tylko tyle - a post-punkowość jedynie czułem, słuchając ówcześnie okropnego debiutu Sugarcubes - niewykluczone jednak, że był to po prostu zwykły rock ).

Jest jednak wiele innych szufladek, więc nie trzeba upychać na siłę. Alternatywny pop z elementami elektroniki ( doczytałem kto jest producentem i z kim współpracowała na tych dwóch, wymienionych albumach, więc to tłumaczy obecność nowobrzmieniowych, elektronicznych aranżacji ). Niewykluczone jednak, że jest to również po prostu zwykły rock, podlany elektronicznym sosem. Nie wiem, nie znam się i nie mam siły słuchać dłużej z powodu bjorkoalergii.

Turn that music down! It's getting on my nerves.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 07.10.2013, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tilion wrote:
Phaedra słabo, też dałem 40. Ładnie się poukłądało wsyztsko, wielkie brawa dla Crowleya.

Może wydam tutaj kontrowersyjny osąd, ale pomimo tego że jestem oddanym fanem Tangerine Dream (mam prawie wszystko z Chrisem Franke w składzie w oryginale+unikatowe wersje ich albumów na kompakcie), Phaedry po prostu nie trawię. Zakupiłem ją wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Uważam że owszem, jest to ciekawy pokaz ówczesnej techniki, można zawiesić ucho na niektórych partiach instrumentalnych, ale jako całość kompletnie się nie broni. Stratosfear, Rubycon, bądź też moje ukochane Ricochet są znacznie lepsze muzycznie i pod względem klimatu.
Back to top
Leptir

PostPosted: 07.10.2013, 11:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

=> Quasarsphere

Oczywiście szanuję Twoje zdanie na temat Phaedry. Moje jest jednak zupełnie inne. Dla mnie istotą i największą wartością berlińskiej elektroniki jest klimat, nastrój, zdolność do tworzenia elektronicznych pejzaży, które przenoszą słuchacza w inny wymiar. I w tym kontekście takie płyty, jak "Phaedra" czy "Rubycon" są IMO szczytowymi osiągnięciami tego nurtu. To rzecz jasna jedynie moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać - ja w każdym razie przy Fedrze i zgaszonym świetle kompletnie odlatuję, i to bez żadnych środków zmieniających świadomość. Smile
crescent

PostPosted: 07.10.2013, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
To rzecz jasna jedynie moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać - ja w każdym razie przy Fedrze i zgaszonym świetle kompletnie odlatuję ...

Nie bądź taki "jedynak" Wink. Ja zapalam zwykle parę świeczek ... Cool
Back to top
Leptir

PostPosted: 07.10.2013, 12:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Miło wiedzieć, że nie jestem sam w tym "procederze". Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
Page 12 of 13

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum