Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o futbolu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.03.2020, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
To kto ją w końcu tworzy, Lewandowski grający za niemieckie miliony Euro czy Angulo grający za kilkadziesiąt tysięcy złotych i jaka ich w tym wina?

To pytanie nie do mnie, tylko do tych, którzy bankrutują i którzy tak prowadzą przedsiębiorstwo, że koszty stałe wykańczają ich po kilku miesiącach.
Nie jestem pewien, ale być może kluczowe będą tu przymiotniki: rozsądny i zrównoważony. Ślepa pogoń za jakimś pucharem, to chyba nie jest obecnie nasz największy problem (a przynajmniej nie mój). Dodam od razu, że chęć zdobycia jakiegoś wyróżnienia (w każdej dziedzinie) nie równa się "ślepej pogoni za jakimś pucharem", a dzieli je przymiotnik: ślepy.
Chodzisz trochę po górach - nie uważasz, że współczesnym turystom przydałoby się w trochę więcej rozsądku, umiaru i rozumu? Chociażby takiego z lat 90. (bo starszego nie pamiętam, a pewnie wtedy było jeszcze fajniej).
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Amatorski z nadania dekretem czy ukazem?
Muzycy też powinni grać za free po pracy w Biedronce lub Urzędzie Gminy. Very Happy

Muzycy (oczywiście nie wszyscy) to jednak artyści. Tworzą coś co zostaje z nami dekady, a nawet wieki. Kto będzie znał nazwisko Lewandowski za 100 lat? No może jakiś Maliniak, jeśli będzie miał za sąsiada jakiegoś Lewandowskiego.
O Chopinie słyszeli wszyscy (lub prawie wszyscy), i nie mam wątpliwości, że kolejne pokolenia będą o nim się uczyć i słuchać jego dzieł.
Czy tworzył dla kasy? Wątpię. Liczę, że przelewał na papier duszę.
No chyba, że tworzył, bo liczył na... tu już odsyłam do filmu Koterskiego Wink

Piłka to nie sztuka, to zwierzęce instynkty ubrane w formę zabawy i biznesu.
Piłka to rozrywka dla (zazwyczaj - mocno to podkreślam) niewykształconej tłuszczy. Wy tu piszący jesteście nielicznymi inteligentnymi w tej masie fanów futbolu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że zdecydowana większość kompozytorów i muzyków robiła swoje przede wszystkim dla kasy - co nie wykluczało wkładania w muzykę duszy. Chopin też "paprał" swoją muzykę polityką pisząc np. Etiudę c-moll op. 10 nr 12. Artyści też są ludźmi, obserwują co się dzieje naokoło i z tego również czerpią inspirację.
Maciek

PostWysłany: 25.03.2020, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, fajny wątek poboczny.
Odpowiedzią na wiele pytań, tych już postawionych i tych jeszcze nie postawionych, niech będzie wspaniały teatr telewizji: Kolacja na cztery ręce.
Skoro można mieć różne podejście do tworzenia muzyki i czerpania z niej korzyści (lub nie) i jednak przejść do historii, to wierzę, że współczesny świat sportu też będzie na takie podejście stać (sic!). Jeśli nie z własnej woli, to zmuszą ich do tego okoliczności.
Białystok

PostWysłany: 25.03.2020, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure myślę, że wszedłeś w temat, na zasadzie nie znam ale chętnie się wypowiem, żeby się poczuć lepszym, bo nic sensownego w Twoich wypowiedziach nie znajduję.

Mam mnóstwo znajomych, którzy chodzą na Jagę i niekoniecznie wywodzą się z niewykształconej tłuszczy, od której uważasz się za lepszego. Jakie to ma zresztą znaczenie? Każdy musi mieć magistra i słuchać Chopina bo Pink Floyd czy Sex Pistols to w sumie chyba niekoniecznie?
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
O, fajny wątek poboczny.
Odpowiedzią na wiele pytań, tych już postawionych i tych jeszcze nie postawionych, niech będzie wspaniały teatr telewizji: Kolacja na cztery ręce.

Genialna sztuka! Bodaj Kutza. I jedna z ostatnich ról Wilhelmiego.
Ależ on z Gajosem dali tam popis aktorski.

A propos - Bach na pewno nie taplał swojej muzyki w polityce. Mało tego, niewiele za nią dostawał, żył skromnie i nie był taką gwiazdą baroku i wszech muzyki w ogóle, jaką jest obecnie.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 25.03.2020, 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Mam mnóstwo znajomych, którzy chodzą na Jagę i niekoniecznie wywodzą się z niewykształconej tłuszczy

Łączenie jakiejś grupy społecznej z poziomem ich wykształcenia to zawsze stąpanie po cienkim lodzie. Na ogół do serca biorą to sobie nie ci, którzy powinni i robi się kłopot.
Ja z kolei nie znam (osobiście) zbyt wielu kibiców, którzy znajdują się w strukturach mafijnych - czy to na dole drabinki czy na szczycie, ale chyba nie będziemy udawali, że te tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy mafijnych najemników, którzy wykorzystują sport do swoich celów, nie istnieją? To, że aktualnie głośniej jest na południu Polski, a nie na północy czy w centrum to tylko kwestia jakiegoś tam zbiegu okoliczności. Nie uważasz, że jednym ze źródeł takiej patologii są pieniądze?
Oczywiście na koncertach też wciągają krechy. Wink
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Cure myślę, że wszedłeś w temat, na zasadzie nie znam ale chętnie się wypowiem, żeby się poczuć lepszym, bo nic sensownego w Twoich wypowiedziach nie znajduję.

Mam mnóstwo znajomych, którzy chodzą na Jagę i niekoniecznie wywodzą się z niewykształconej tłuszczy, od której uważasz się za lepszego. Jakie to ma zresztą znaczenie? Każdy musi mieć magistra i słuchać Chopina bo Pink Floyd czy Sex Pistols to w sumie chyba niekoniecznie?

O czym Ty piszesz? Ja o rybie, Ty o grzybie.
Sex Pistol jest lepsze niż Pink Floyd.
Nigdzie nie napisałem, że uważam się lepszy od kogokolwiek.
Statystycznie rzecz biorąc fani piłki na pewno są mniej wykształceni niż np. miłośnicy filharmonii. Czy tu piszę nieprawdę?

Dodam, że niewykształcony nie jest od razu zły, ale może taki być (np. ultras taki mi się wydaje).
Powiem Ci, że zdecydowanie wolę pogadać z kolegami z produkcji, czy magazynu, niż z ludźmi z biur. Prawdziwe emocje, życiowe tematy. Ale o klasyce, czy Bergmanie sobie z nimi nie pogadam (OK), z biurowymi zresztą też nie (też OK).

Zresztą po co komu to potrzebne?
Liczy się tylko zbawienie.
Czego Ci życzę.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Cure"]
Maciek napisał:

A propos - Bach na pewno nie taplał swojej muzyki w polityce.

O, zdziwiłbyś się. Praktycznie przez całe swoje życie Jan Sebastian lawirował pomiędzy możnymi i politykami swoich czasów usiłując wywalczyć sobie lepszą pozycję. Komponował dla nich utwory, w tym dla Fryderyka II, króla Prus, bywał na ich dworach itd. Poza tym jeśli już wskazywać kompozytora, który absolutnie wszystko robił dla kasy - to właśnie był nim Bach. Dla niego komponowanie to była po prostu żmudna, codzienna robota, której - zwłaszcza w okresie lipskim - miał po kokardę, bo jako kantor w kościele św. Tomasza musiał stale przygotowywać muzykę do mszy i innych wydarzeń z życia kościelnego. I absolutnie nie miało to wpływu na to, że praktycznie wszystko, co napisał ma znamiona geniuszu.
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to właśnie była praca. Zarobkowa praca, w którą wkładał serce.
No chyba, że był tak genialny, że komponował takie cuda pisząc na odpierdol.
Ale w takim wypadki nie jestem w stanie wyobrazić sobie dzieła, do którego by się przyłożył.
On walczył tylko o godne życie (miał dużą rodzinę na utrzymaniu).

Artysta aby był wiarygodny, musi być głodny?

Dziś jakieś gwiazdki pop, za którymi stoją wytwórnie, pławią się w luksusie nagrywając rzeczy, które komponuje pewnie jakiś algorytm, mówią to co mają podsunięte na kartkach, nie myślą. Tego nie można porównać z barokiem.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 12:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:

Myślę, że było właśnie tak, jak piszesz. Tyle, że wtedy nikt nie traktował sztuki z takim nabożeństwem, jak dzisiaj. To była po prostu praca, jak każda inna. Inne były też kryteria wielkości w sztuce - w cenie byli raczej zdolni rzemieślnicy potrafiący tworzyć rzeczy idealnie mieszczące się w obowiązujących konwencjach - m.in. dlatego Bach nie był czołowym twórcą swoich czasów, bo - jednak - nie do końca się w tych konwencjach dobrze czuł. Co zresztą dobrze też pokazuje ta "Kolacja na cztery ręce" - swoją drogą choć fikcyjna (bo o takim spotkaniu nie ma żadnych wzmianek) to świetnie pokazuje różnice pomiędzy celebrytą swoich czasów jakim był Haendel a skromnym twórcą - Bachem.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 25.03.2020, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się w pełni z Curem zgadzam co do bezsensowności sportu zawodowego, ale niech sobie jest o ile nie jest finansowany ze środków publicznych. Już teraz się słyszy, że "biedne" kluby piłkarskie będą potrzebowały wsparcia. Sorki, ale akurat jest to rzecz najmniejszej potrzeby (tak jak niestety kultura, religia itp) i w czasach kryzysowych w pierwszej kolejności winna zostać obcięta. Strasznie mnie będzie drażniło (a założę się, ze tak będzie), że kluby dostana forsę od Państwa czy samorządów. Ciekawe czy w RP sport (a zwłaszcza piłka) byłby w stanie przetrwać wyłącznie ze sponsoringu, biletów jak każda normalna firma?
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Cure napisał:

Myślę, że było właśnie tak, jak piszesz. Tyle, że wtedy nikt nie traktował sztuki z takim nabożeństwem, jak dzisiaj. To była po prostu praca, jak każda inna. Inne były też kryteria wielkości w sztuce - w cenie byli raczej zdolni rzemieślnicy potrafiący tworzyć rzeczy idealnie mieszczące się w obowiązujących konwencjach - m.in. dlatego Bach nie był czołowym twórcą swoich czasów, bo - jednak - nie do końca się w tych konwencjach dobrze czuł. Co zresztą dobrze też pokazuje ta "Kolacja na cztery ręce" - swoją drogą choć fikcyjna (bo o takim spotkaniu nie ma żadnych wzmianek) to świetnie pokazuje różnice pomiędzy celebrytą swoich czasów jakim był Haendel a skromnym twórcą - Bachem.

Ależ miło mi czytać tak rozsądne i ciekawe wpisy. Serio - Dziękuję za bardzo ciekawą dyskusję.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:

Ależ miło mi czytać tak rozsądne i ciekawe wpisy. Serio - Dziękuję za bardzo ciekawą dyskusję.

Cała przyjemność po mojej stronie. Wink Ale już nie offtopujmy dalej, zostawmy ten temat fanom piłki kopanej.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.03.2020, 12:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Dziś jakieś gwiazdki pop, za którymi stoją wytwórnie, pławią się w luksusie nagrywając rzeczy, które komponuje pewnie jakiś algorytm, mówią to co mają podsunięte na kartkach, nie myślą. Tego nie można porównać z barokiem.

Również nie porównywałbym tych gwiazdek z barokiem czy nawet ogólnie, z jakąkolwiek muzyką mającą wartość artystyczną - natomiast ze współczesną piłką nożną, to już jak najbardziej Smile I tu i tam mamy do czynienia z ogromnymi pieniędzmi, sztabami menadżerów i speców, którzy trzymają nad wszystkim pieczę oraz rozwijają biznesy, w obu przypadkach marketing nieustannie dba o to, żeby "sławami" zainteresowane były szerokie rzesze fanów, pomimo że wartość ich dorobków jest... no, tu już może sobie każdy sam odpowiedzieć.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486  Następny
Strona 482 z 486

Skocz do: