Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o futbolu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 545, 546, 547, 548, 549  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.12.2020, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, to Motor Lublin chyba płacze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
...A pomyśleć, że pacholęciem będąc oglądałem finał pucharu Polski z trybun stadionu Włókniarza - prawie 30tys. widzów, Legia - Lech 5:3! ...

A może to było nawet 5:0?
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.12.2020, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety będąc pacholęciem oglądałem najwyżej popisy Sanovii Lesko w A klasie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie mogę Cię przytulić, co mi tam... Very Happy
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.12.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
W sumie mogę Cię przytulić, co mi tam... Very Happy
Shocked

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 22.12.2020, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Jakuz napisał:
...A pomyśleć, że pacholęciem będąc oglądałem finał pucharu Polski z trybun stadionu Włókniarza - prawie 30tys. widzów, Legia - Lech 5:3! ...

A może to było nawet 5:0?

Ja będąc pacholęciem oglądałem w telewizji finał PP, w którym Legia wygrała z Lechem 5:0 Cool. I to było w Częstochowie.
Szkoda tylko, że ten finał pamięta się głównie z powodu walk między kibicami obu klubów. Podobno Częstochowa nie widziała takich scen od czasu potopu szwedzkiego Rolling Eyes.
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Usystematyzowałem Wink 1980 - 5:0 - rozróba.
Ale te walki to po meczu. Ja z tatą wyszliśmy kilka minut przed końcem (co by zdążyć na autobus bez tłoku Wink ) wynik był ustalony. Oni się zaczęli naparzać zaraz potem, i fakt - to była forpoczta dla późniejszych ekscesów i całego bagna kibicowskiego w Polsce.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 22.12.2020, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, niestety w latach 80 wszystko bardzo się popsuło.
Pomyśleć, że kiedyś w latach 60 moja mama, która nie interesowała się piłką, poszła na mecz, żeby zobaczyć czym się tak mój tata pasjonuje. Bardzo się jej spodobała atmosfera na trybunach i gra Legii (Deyna, Brychczy Smile). Trudno w to dzisiaj uwierzyć. Aha siedzieli oczywiście na żylecie Smile.

Ostatnio zmieniony przez Freefall dnia 22.12.2020, 22:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie. To jest ten konflikt/zgrzyt na poziomie jestewstwa : kiedyś to było... Z jednej strony komuna, prześladowania, ograniczenie wolności i kaganiec w mediach a z drugiej spokój na ulicach czy stadionach. Co wybieramy z perspektywy lat? Albo inaczej - czy spodziewalibyśmy się tego co mamy? Takiego Koła Fortuny? Wink
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.12.2020, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Częstochowa fajne miejsce. Smile
W czerwcu 1977 roku odbył się tam finał Pucharu Ligi. Odra Opole wygrała z Widzewem Łódź 3:1. Generalnie, edycja Pucharu w tym roku była bardzo ciekawa. W meczach padało mnóstwo bramek. W półfinale Odra wygrała z Lechem Poznań 7:4. Była to epicka potyczka, którą starzy kibice wspominają do dzisiaj. Po 51 minutach Lech wygrywał na Oleskiej 3:0. Cóż to jednak dla piłkarzy Antoniego Piechniczka. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 3:3. W dogrywce dominacja Odry nie podlegała dyskusji. Wygraliśmy ostatecznie 7:4. Tym samym w 1977 roku Odra po raz drugi zaaplikowała Kolejorzowi siedem bramek! Trzy miesiące wcześniej w meczu ekstraklasy wygraliśmy na Oleskiej 7:1. Warto przypomnieć wyczyn naszego snajpera – Józef Klose w pierwszym z tych meczów strzelił trzy gole, natomiast w drugim – cztery.
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
... Warto przypomnieć wyczyn naszego snajpera – Józef Klose w pierwszym z tych meczów strzelił trzy gole, natomiast w drugim – cztery.

W takim razie brakuje tylko informacji, że był on ojcem Mirosława Wink
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 22.12.2020, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Józef Klose to był całkiem niezły napastnik, ale w tym przypadku syn zdecydowanie przebił ojca. Smile
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 22.12.2020, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Częstochowa fajne miejsce. Smile

W ESA zawsze tam w plecy. Evil or Very Mad

W 2004 r. graliśmy z Rakowem w ćwierćfinale PP, my zaplecze ESA oni 2 ligi niżej; 2 gładkie wygrane i półfinał PP z Legią, zakończony a jakże bijatyką przy Słonecznej i niedokończeniem meczu. W nagrodę walkower 0:3 (na boisku 0:2, jedną strzelił Sagan a bronił Boruc). W rewanżu o dziwo 0:0, i tylko dlatego, bo sędzia nie uznał nam prawidłowej bramki.

Nasi pałętali się wtedy między 2 i 3 ligą, co przy niedawnym awansie do 1 ligi, oznaczało powrót na salony, więc piłka zeszła na dalszy plan. A że praprzyczyna tego leżała w Częstochowie to nawet nie wiedziałem. Smile
Jakuz

PostWysłany: 22.12.2020, 22:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale - w zasadzie - o co Ty masz pretensję? Smile
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 22.12.2020, 23:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do nieuznanej bramki Mańka Dzienisa Razz

A w Częstochowie miało miejsce inne sportowe wydarzenie, walka Najman - Stanowski

https://joemonster.org/art/52576

Pod pozycją 23 jest filmik, który trzeba obejrzeć.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 545, 546, 547, 548, 549  Następny
Strona 546 z 549

Skocz do: