Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DINOZAUR ROKU 2013
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.01.2014, 17:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Wiem że im bardziej będzie im się powodziło tym bardziej niektórzy ich nie będą lubić ot taki sport narodowy.

Ależ Gacku- ja nie w tych kategoriach to rozpatruję. Mi się po prostu nie podoba ta płyta. W takim razie dlaczego lubię Budkę Suflera, Perfect, Collage czy światowo patrząc Floydów albo Genesis? Albo patrząc na ten rocznik to Podsiadło? Na Kult zagłosuję bo to dobra płyta(i nie mów, że płyty z przesłaniem to dzisiaj są w głębokim szambie...) z niegłupimi tekstami i na prawdę dobrą muzyką.
Co innego płyta Kukiza, z którą się nie zgadzałem i w warstwie tekstowej i IMO była strasznie słaba muzycznie. Z resztą o tym dyskutowaliśmy;)

Makowiecki z tym albumem mi się nie podoba, coś nie zaskoczyło.
Aha, będe głosował na arktyczne małpy. Mi się ten bezpretensjonalny, zwykły, bezprzymiotnikowy rock podoba. Taka płyta dobra jak się w fajnym towarzystwie siedzi i rozmawia. Inaczej to może momentami nudzić.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.01.2014, 21:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Ale znacznie bardziej trafił mnie Podsiadło, niż Makowiecki, szczerze mówiąc.

Podsiadło jest spoko i szacun dla niego za taki debiut w takim wieku, ale u mnie odegrał on niestety rolę jednorazowej maszynki do golenia. Kilka razu posłuchałem i odstawiłem, chyba na bardzo, bardzo długo. A Makowiecki jest jak nietępiąca się brzytwa - słuchałem go od dnia premiery z kilkadziesiąt razy.
Gacek

PostPosted: 09.01.2014, 21:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zauważyłem że Riverside to jest faktycznie jakiś fenomen (i piszę to tak bardziej ogólnie nie koniecznie do konkretnych osób). W topie mlwz 472 osoby stwierdziły że to jest najlepszy album zeszłego roku, w programie 3 ludziska ustawili The Depth of Self-Delusion na 2 miejscu w podsumowaniu rocznym, na PA płyta (jak i zresztą 3 inne) jest w Progressive Metal Top Albums. Za to jakaś część tych bardziej obtrzaskanych (albo tych co za takich się uważa) mówi w kółko że do kitu, jak nie produkcja to wokal, jak nie wokal to cała reszta i tak właściwie to nie wiadomo o co chodzi ale jest do kitu.
A chodzi o to że zwyczajnie przeszkadza nam że nasi rodacy sobie doskonale dają radę. Jak się tak dzieje to albo robimy to co wyżej albo zwyczajnie staramy się omijać dany zespół ewentualnie umniejszyć jego sukcesy (vide błyskotliwe podsumowania roku, w których wygrywają płyty których nikt nie słyszał a oczywistych typów nie ma w ogóle).
Tak to niestety bywa a poza tym lepiej posłużyć się fortelem, sięgnąć po jakiegoś starego pewniaka, który nagrał dobry album (w tym roku kilku takich mamy).
Doprawdy zawsze mnie to bawi Wink
Taki nasz sport narodowy, jak nie mamy to jest źle, szukamy, labidzimy a jak już coś mamy to.... dalej szukamy bo to jednak jest złe.

Nie żebym miał jakieś głębsze ambicje, poprostu nie potrafię pojąć tego jak pół Polski może dostrzec w muzyce tego nieszczęsnego Riverside to "coś" co jest dane tylko nielicznym a inni nie potrafią nawet zespołowi kibicować żeby robił nam na świecie dobrą markę.

Co do płyt z przesłaniem (albo chociaż z treścią) to pojawia się ich trochę ale zaryzykuje stwierdzenie że ze względu na "przebieg" większość z nas nie zwraca na to uwagi.
Kukiz być może zbyt mocno uderzył w konkretne tematy i to niektórym nie pasuje. Ja też takiej polityki za bardzo nie lubię w muzyce ale bardzo Kukiza szanuję za ten album i często do niego wracam. Szkoda że ludzie jakoś nie podeszli do tego poważnie bo to nie jest płyta w stylu Piersi.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.01.2014, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacku - prawda leży zwykle pośrodku. Kiedyś byłem fanem Riveside , przeszlo mi przy okazji REM. od tego czasu ani mnie ziębią ani grzeją. nowe płyty słucham uważnie i zawsze doskonale wiem, dlaczego nie wylądują u mnie na półce. Jestem jednak jak najdalszy od typowego polskiego hejtyzmu, życzę chłopakom wszystkiego najlepszego,ale w imię patriotyzmu, "bo to nasi" nie mam zamiaru na siłę ich lubić.

http://artrock.pl/
Back to top
Gacek

PostPosted: 09.01.2014, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

I dobrze, nic na siłę. Poniekąd rozumiem bo debiut i SLS to były dość spójne płyty w podobnym klimacie. Też REM mnie zraziło na chwilę ale ADHD a szczególnie SONGS to jest powrót do dawnej formy.
Tylko że jesteś osobą, która nie neguje wszystkiego co stworzyli i czego dokonali więc akurat do zacnego grona o którym pisałem się nie zaliczasz.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 09.01.2014, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cieszę się z tego powodu Very Happy

Back to top
Gacek

PostPosted: 09.01.2014, 23:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

A tak swoją drogą słuchałeś Memories in my Head?
Po usłyszeniu na żywo Living in the past odkryłem na nowo ten album i wydaje mi się doskonałym dopełnieniem ich wczesnej twórczości.
Back to top
Leptir

PostPosted: 10.01.2014, 10:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli może Cię to Gacku pocieszyć, to ja lubię Rzekobrzegowców - a SONGS uważam za jedną z lepszych płyt ubiegłego roku. Zapewne na tę opinię miał też wpływ koncert w Progresji, na którym byłem z moją żoną i kilkoma znajomymi - i z pełną satysfakcją obserwowałem, jak oni wszyscy nie mogą się doszukać na podłodze własnych szczęk. Smile
Gacek

PostPosted: 10.01.2014, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie było to samo, ja już byłem więc wiem co potrafią ale mój znajomy w temacie nieobyty przez większą część koncertu przecierał oczy i mówił co chwilę nazwy znanych progresywnych zespołów, chociaż i tu się pogubił jak zaczęli grać wstęp Perfect Strangers Cool
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 11.01.2014, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mógłbym się podpisać pod tym co o Riverside napisał WOJTEKK. Mam dokładnie taki sam stosunek do tej muzyki. Mam pierwsze dwie płyty (które lubię - zwłaszcza pierwszą - i kilka EP-ek). REM już jakoś nie zrozumiałem. Jednak, ponieważ wszyscy mówili, że to taki dobry zespół (skoro zdobywa uznanie zagranicą), kupiłem ADHD ale po przesłuchaniu czym prędzej odsprzedałem. Zupełnie nie wiem co tak bardzo się podoba tym tłumom w Polsce i zagranicą mówiącym, że to dobre. Życzę im jak najlepiej ale dziwię się, że to akurat Riverside odnosi takie sukcesy a nie coś fajniejszego Smile .
Powiem też, że w takim samym stopniu jak Riverside nie podoba mi się Rush i Dream Theater.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 11.01.2014, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trochę propozycji:

Big Big Train - English Electric Part 2
Cosmograf - The Man Left In Space
Dream Theater - Dream Theater
Fish - A Feast of Consequences
Lizard - Master and M
Millenium - Ego
Nemrud - Ritual
Nosound - Afterthoughts
Percival Schuttenbach - Svantevit
Sound Of Contact - Dimensionaut
T - Psychoanorexia
Veirs, Laura - Warp And Weft
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.01.2014, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nikt nie wspomniał o tej płycie, zatem ja to zrobię:
I Know You Well Miss Clara - Chapter One. Przeczytałem sobie recenzję na progrocku z pewnym niedowierzaniem. Jakieś młodziaki z Indonezji, co oni tam mogli stworzyć - fusion, King Crimson? Ale osoba recenzenta wzbudza zaufanie, więc posłuchałem i po godzinie zbierałem szczękę z podłogi. Ale grają! Rzeczywiście bardzo dobry perkusista, ale nie tylko, gitarzysta też potrafi dołożyć do pieca, ale bez żadnego wymiatania! A jak trzeba to robi się delikatnie i nastrojowo, po czym następuje odjazd w niemal freejazzowe rejony. Bardzo dojrzała, wyrafinowana płyta. Dawno nie słyszałem już tak dobrej płyty w wykonaniu młodego zespołu w dodatku z tak egzotycznych rejonów!
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 14.01.2014, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

A chodzi o to że zwyczajnie przeszkadza nam że nasi rodacy sobie doskonale dają radę.

Cóż za wytrawna analiza...

Nie wiem, może istnieją jacyś fani współczesnego "proga", którzy nie lubią Riverside. Może są gdzieś w Polsce ludzie, którzy stawiają sobie na półkach płyty Haken, Opeth, Pain Of Salvation, Nemo i czego tam jeszcze ProgArchives nie poleca i którzy słuchają tego wszystkiego, a Riverside nienawidzą. Może tacy ludzie faktycznie gdzieś są, ale ja ich nie znam.

Znam natomiast sporo osób, które słysząc współczesnego "proga" świecą białkami oczu, łapią się za uszy i pospiesznie odchodzą od źródła dźwięku. Dla mnie osobiście współczesny "prog" jest nieomal uosobieniem wszystkiego tego, czego w muzyce nienawidzę. Trudno się zatem spodziewać, żebym z całej gamy twórców, których nie tykam końcem kija lubił akurat Riverside. Trudno również spodziewać się tego po grupie podobnych mi osób.

Dlatego gadanie, że część tych bardziej otrzaskanych (albo tych co za takich się uważa) jedzie po Riverside bo są z Polski jest dość zabawne i raczej niemądre. Nie będę analizował skąd się takie gadanie bierze - może Gacek nam powie?

Back to top
Maciek

PostPosted: 14.01.2014, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
(...) uosobieniem wszystkiego tego, czego w muzyce nienawidzę

Pominę kontekst, bo za Riverside też nie przepadam, ale naszła mnie refleksja innej maści. Też kiedyś chorowałem na nienawiść do pewnych nurtów w muzyce, na szczęście parę lat temu się z tego wyleczyłem i od tego czasu obcowanie z muzyką (taką, którą lubię - inną nie zawracam sobie głowy) sprawia mi nieskończenie większą przyjemność niż przed chorobą. Uwierz, że jest różnica pomiędzy odpuszczeniem sobie czegoś, co Cię nie kręci, a żywieniem ku temu nienawiści. Obcowanie ze sztuką z czystym umysłem i duchem robi różnicę.
WOJTEKK

PostPosted: 14.01.2014, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat z Bartoszem się zgodzę, tylko chyba do pewnych wspólnych wniosków doszliśmy z raczej różnych pozycji. Około 30 lat twardo i namiętnie słucham prog rocka, ale jakieś 12-14 lat temu zauważyłem, ze coraz mniej tam czegoś dla mnie i doszedłem do stanu, ze na hasło "nowy zespół prog rockowy" odbezpieczam bron i czujnie się rozglądam wokół. Też uważam, że współczesny prog-rock jest uosobieniem wszystkiego tego czego w muzyce nie cierpię - sztampa, brak pomysłów, nędza kompozytorska, koszmarne braki w wykształceniu muzycznym, pretensjonalność, zadęcie i ogólnie bardzo dobre mniemanie o sobie.

Bajdełej - Maciek - chyba nie do końca zrozumiałeś Bartosza - on nie napisał, ze nienawidzi współczesnego prog-rocka, tylko jego przywar - drobna różnica.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next
Page 3 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum