Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Perfect

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cure
remaster

PostPosted: 30.01.2014, 16:04    Post subject: Perfect Quote selected Reply with quote

Zdziwiłem się bardzo, że zespół ten nie ma swojego wydzielonego miejsca na FD, a chciałem napisać o jednej kwestii, dlatego pozwolę sobie na założenie wątku.

Kupiłem ostatnio Perfect Live. Zacząłem odsłuch wszystko ładnie, Urny wywija aż miło, aż tu nagle przychodzi Nieme Kino, a dokładniej czas ok. 2:20 tegoż utworu. Aż nie chciało mi się wierzyć, cofnąłem płytę, ale niestety to prawda - perfidny przeskok (przynajmniej tak mi się wydaje, nie słuchałem albumu jeszcze na słuchawkach), jakoś nie wierzę, że Szkudelski zgubił rytm!
Boli ten fragment, tym bardziej, że to wydawnictwo Polskiego Radia.

A żeby nie było tylko krytycznie w pierwszym wpisie. To okres z Sygitowiczem, a później Urnym, to jednak klasa.
Wyszła też koncertówka bodaj z 1994 roku, z dwoma wspomnianymi gitarzystami, oj tam też się dzieje. Miód.

Dzisiejszej formy zespołu w ogóle nie znam, ale zawsze jak grają gdzieś w okolicy to się trochę łamię (na razie bez pozytywnego efektu) czy się na nich nie wybrać.
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 30.01.2014, 16:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam tego przeskoku, będę musiał w domu odpalić winyla (CD nie posiadam). Aczkolwiek przypominam sobie wywiad z Hołdysem po reaktywacji w 1987 r., w którym twierdził, że Szkudelskiemu zdarzało się zagrać nierówno... Smile

A co do zespołu - ech, w młodych leciech wypiło się morze różnych (głównie tanich Smile) trunków przy ich płytach! Nie wiem jaka jest ich aktualna forma, ale pamiętam koncert, który dali w mojej wiosce bodaj 4 lata temu - i było bardzo dobrze.

edit: nie słyszę tam żadnego przeskoku, może to się tylko na CD pojawia, a może już ogłuchłem na stare lata?
Cure
remaster

PostPosted: 30.01.2014, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:

A co do zespołu - ech, w młodych leciech wypiło się morze różnych (głównie tanich Smile) trunków przy ich płytach! Nie wiem jaka jest ich aktualna forma, ale pamiętam koncert, który dali w mojej wiosce bodaj 4 lata temu - i było bardzo dobrze.

edit: nie słyszę tam żadnego przeskoku, może to się tylko na CD pojawia, a może już ogłuchłem na stare lata?

I tego się obawiałem, wydawnicza wpadka Polskiego Radia Sad Sam koncert świetny, pełen ognia. Choć jak zwykle bonusy mi nie podchodzą (nie zmieniło się nic z biegiem czasu, wciąż jestem zagorzałym antybonusowcem).

Odnośnie trunków. Ja do dziś (od czasu studiów) wolę te z dolnej półki Smile Im wódka bardziej ostra tym lepiej.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 31.01.2014, 00:31    Post subject: Re: Perfect Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Kupiłem ostatnio Perfect Live. Zacząłem odsłuch wszystko ładnie, Urny wywija aż miło, aż tu nagle przychodzi Nieme Kino, a dokładniej czas ok. 2:20 tegoż utworu. Aż nie chciało mi się wierzyć, cofnąłem płytę, ale niestety to prawda - perfidny przeskok (przynajmniej tak mi się wydaje, nie słuchałem albumu jeszcze na słuchawkach), jakoś nie wierzę, że Szkudelski zgubił rytm!
Boli ten fragment, tym bardziej, że to wydawnictwo Polskiego Radia.

I to jest dobra okazja żeby rozfoliować płytę.

Dokładnie jest to u mnie 2:22. Faktycznie coś jakby brakowało. Płyty na winylu nie mam niestety. Ale ponieważ zawsze odczuwałem dotkliwy jej brak, kilka lat temu zaopatrzyłem się w pliki. I muszę stwierdzić, że tam w tym momencie też czegoś brakuje. A więc raczej był to błąd rejestracji koncertu. Nie sądzę aby płytę wydano na podstawie plików znalezionych w sieci Smile .
Back to top
Leptir

PostPosted: 31.01.2014, 11:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przesłuchałem uważnie jeszcze raz ze stoperem w ręku i przez słuchawki. Faktycznie, jest takie małe "wahnięcie".
Tarkus
box

PostPosted: 31.01.2014, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uznajcie, że to "magiczny moment", jak siedemnasta minuta "Ech" Flojdów i będzie po sprawie Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
Cure
remaster

PostPosted: 31.01.2014, 12:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir - podziękowania za dokładne, niemal zegarmistrzowskie zbadanie sprawy.
A teraz zastanawia mnie co innego. Czy to jest błąd tłoczenia Savitoru, czy błąd zapisu na oryginalnych taśmach.
Zapewne na to już mi nikt nie da odpowiedzi i trzeba będzie to uznać za "magiczny moment" Smile
Back to top
Leptir

PostPosted: 31.01.2014, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trudno powiedzieć, może zespół wie coś na ten temat?
Cure
remaster

PostPosted: 25.04.2017, 07:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wyszło na 3CD Live 87.
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.04.2017, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobno ostatnia płyta jest dobra. W każdym razie widziałem ja wysoko w zestawieniach płyt z 2016 roku.

Perfect bardzo lubię i cenię. swego czasu było to coś więcej, niż tylko zespół rockowy, bo był to powiew wolności w mrokach komuny i był to bunt, może nie aż tak radykalny, jak punk z tamtego okresu, ale jednak. I muzycznie bardzo dobrze pomykali. Widziałem ich raz na żywo na początku lat 80-tych w Bytomiu i do dziś pamiętam bose nogi Markowskiego Smile A sam koncert był świetny. No każda nowa piosenka Perfektu na liście Niedźwiedzkiego była wyczekiwana jak objawienie, niczym głos z innego świata Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 30.05.2017, 04:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wróciły wspomnienia - to już taki kawał czasu aż wierzyć się nie chce - Perfect miał zawsze dobrych gitarzystów , a w połowie lat 90-tych w Chicago dawali wspaniałe koncerty- popis Krzaklewskiego (od 2:00)
https://www.youtube.com/watch?v=QClygVt-uxE

Sygitowcz udanie zacierał tu swój "klezmerski epizod" z Cardinala
https://www.youtube.com/watch?v=35VWIGMlD90
( od 4;40)
Na tych koncertach grali znacznie lepiej ( z rockowym jadem) aniżeli na tej samej scenie z Hołdysem w 1990 ( Krzaklewski siedział wtedy na widowni)

Potem widziałem ich jeszcze dwukrotnie z Kozakiewiczem i byłem rozczarowany tą legendą polskiej gitary , przynajmniej w Perfekcie nie mogłem rozpoznać faceta grającego niegdyś w Teście czy Breakout Sad - cóż jakoś trzeba sobie radzić na emeryturze , bo dzisiaj wiadomo - żyje się z koncertów a nie z minionej sławy.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum