Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Requiem Records
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 14.03.2014, 14:24    Post subject: Requiem Records Quote selected Reply with quote

Od dłuższego czasu planowałem założyć osobny temat poświęcony tej zacnej wytwórni, szczególnie że okazuje się, iż sporo osób śledzi moje wpisy na ten temat i z radością odnotowuję fakt stale rosnącego wśród forumowiczów zainteresowania wydawnictwami Łukasza Pawlaka. Postaram się tu wrzucać zapowiedzi kolejnych albumów oraz w miarę możliwości przerabiać w mniejszym lub większym skrócie to, co ukazało się do tej pory, ale nie będzie chyba lepszego wprowadzenia do tematu niż wywiad z samym szefem, mecenasem i mózgiem Requiem Records, z którego można się dowiedzieć jak wydać płytę wykorzystując do tego worek na ziemniaki, śrubki czy rozbitą kabinę prysznicową Wink

http://musicnow.pl/fonotypy/requiem_records_wywiad/
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 16.03.2014, 09:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nadchodzące premiery:

Spear - Black Holes, Dead Stars and Melting Genes
CD 65 | 2014

Płyta wyjdzie w trzech wersjach: LP / CD / Deluxe.
Nagrania z lat 1999-2002, więcej informacji od wydawcy póki co brak, ale na podstawie całkiem długiej i bardzo ciekawej próbki, mozna wywnioskować, że będzie to przede wszystkim ambient - pewnie bardziej dark.

https://soundcloud.com/archive-series/spear-black-holes-dead-starsRongwrong - KRWY
CD 66 | 2014

bagnisty teren gdzieś w sercu Puszczy Solskiej z wodą o charakterystycznym rdzawym zabarwieniu… powiadają że to krew partyzantów….
Wkrótce na płycie winylowej i CD.
Zwiastun jest naprawdę mocny!

https://soundcloud.com/archive-series/rongwrong-osuchy-requiemPathman - Monday
CD 67 | 2014

Informacji i zajawki póki co brak.


_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 16.03.2014, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

A tak Eugeniusz Rudnik robił medale z kartofli Wink

http://www.youtube.com/watch?v=PcqPn9xpOrw&list=UUpn-W_hCClw9fRqSDrnw4Vg
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 25.04.2014, 08:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

W weekend postaram się wrzucić garść informacji kolejnych o nowościach i zapowiedziach Requiem, a tymczasem - kto z Warszawy i okolic niech pędzi jutro na dziedziniec Kamienicy Jabłkowskich, (Chmielna 21) . Będzie tam można spotkać Łukasza Pawlaka i jego kramik, który rozstawi w tym sympatycznym miejscu w ramach Record Store Day 2014.
Polecam porozmawiać z Łukaszem na temat jego wydawnictw i planów - robi to zawsze bardzo chętnie, barwnie i z niesamowicie pozytywna energią. A na widok niektórych płyt, zaskórniaki same wychodzą ze skarpety. Jeśli ktoś będzie miał okazję - niech go pozdrowi ode mnie, na pewno się ucieszy z odzewu na jego działalność Wink

A na RSD warto zajrzeć nawet bez okazji, bo swoje stoiska będzie tam miało kilkanaście innych niszowych wydawnictw (m.in. Lado ABC czy MonoTypeRec.). Miałem okazję uczestniczyć w ubiegłorocznej edycji imprezy i byłem zachwycony. Było może nieco ciasno, ale to dodawało uroku i klimatu. Szczegółowy program imprezy: http://43.waw.pl/wydarzenie-3858-record-store-day-warsaw-2014
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 07.05.2014, 18:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Rongwrong - KRWY


A tak będzie wyglądało wydanie specjalne płyty Cool Very Happy :Na zdjęciu widać wersję specjalną w skład, której wejdzie oprócz PNIAKA, CDr z specjalnym 20 minutowym utworem "Ludzie Lasu". Ta kompozycja będzie dostępna tylko w tej formie. A tu fragment tego utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=uItu3dyHx2s&list=UUpn-W_hCClw9fRqSDrnw4Vg

Średnica między 35 a 45 cm. Grubość okolice 35 x 45 mm. W tartaku kupiłem prawie 2 metry drzewa, które Panowie pocięli najcieniej jak się dało. Z tyłu wywiercona będzie dziura by móc tego PNIAKA powiesić na ścianie.

Całość ma ważyć kilka kg Smile

To jedna z najciekawszych płyt wydawanych w ostatnim czasie przez RR. Nagrania opowieści partyzantów wplecione w niebanalną muzykę robią naprawdę ogromne wrażenie.

Inspiracją do powstania tej płyty stały się wydarzenia z czasów odległych, historie prawdziwe i te spowite mgłą magii i tajemnicy. Fotografie, wykonane przez Edwarda Buczka, przedstawiające życie -- Ludzi Lasu i wywiady z byłymi partyzantami Zamojszczyzny przybliżają atmosferę i klimat czasu -- legendarnych oddziałów partyzanckich Armii Krajowej: Wira, Woyny, Corda, Topoli i innych, którzy to brali udział w największej bitwie partyzanckiej II wojny Światowej w lasach Puszczy Solskiej: Bitwie pod Osuchami.
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 26.05.2014, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolejne nowości/zapowiedzi:

Tomasz Sroczyński / Marek Pospieszalski - Bareness
CD 68 | 2014

Bardzo mocna pozycja. Wciągające improwizacje skrzypiec, samplera, saksofonu i klarnetu. Słucha się ich momentami naprawdę lekko i przyjemnie - choć wymagają jednocześnie przynajmniej umiarkowanego skupienia. Zgrabnie to ujął w swojej recenzji Bartek Chaciński: Bareness” to na dziś ideał, bo jest zarazem płytą lekką i wymagającą. (cała recenzja tu: http://polifonia.blog.polityka.pl/2014/05/16/dwa-duety-razem-cztery-w-sumie-szesnascie/).

Notka wydawcy:
Przestrzeń XV-wiecznej świątyni narzuciła formę, akustyka zdefiniowała całość a pogłos stał się kolejnym – obok skrzypiec, saksofonu i klarnetu - instrumentem.

Projekt nagrano w XV-wiecznym kościele, którego akustyka inspirowała i współuczestniczyła w realizacji. W efekcie uzyskano nagranie o nietypowym brzmieniu, które wzbogacone oszczędną elektroniką i przetworzone studyjnie, dało utwory o wyjątkowym kolorycie.

Mimo młodego wieku obu artystów, każdy z nich ma znaczące dokonania m.in. na scenie jazzowej. Pospieszalski współpracuje z Empe3 Mateo Pospieszalski, Wojtek Mazolewski Quintet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, Piotr Damasiewicz Power Of The Horns oraz Maciejem Obarą. Efektem kooperacji Sroczyńskiego z Jerzym Mazzollem jest płyta „Rite of spring variation”, wydana nakładem Requiem Records w 2013 roku.


tN collective - Omm
CD 69 | 2014

Tej płyty jeszcze nie słyszałem, ale zaciekawił mnie ten "etno-szamanizm".

Informacja wydawcy:
terenNowy, znany również jako tN collective, terenNowy.live, to otwarty kolektyw twórców, konsekwentnie kontynuujący przyjętą w 2007 roku filozofię, zawartą w motcie „101% improwizacji”. Ich muzyka, określana mianem etno-szamanizmu, jest medytacyjną podróżą utkaną z dźwięków, generowanych przy użyciu najnowszych technologii, świateł, najstarszych instrumentów i głosów. Wielowątkowość, zróżnicowanie artystycznej ekspresji, interakcja będąca bodźcem do spontanicznej kreacji, niepowtarzalny klimat zależny od przestrzeni i publiczności, stanowią o unikalnym charakterze ich projektów.

Płyta „Omm”, czyli „Osobiste Muzeum Muzyki”, jest dźwiękowym pamiętnikiem, zapisem kolektywnych spotkań, odbytych w latach 2007-2010 m.in. na Zamku Ujazdowskim, w Squacie Elba, otwockim lesie, klubie Dobra Karma. Nazwa płyty jest wielowymiarowa: z jednej strony jest nawiązaniem do najświętszej sylaby hinduizmu „Om” – sylaby-nasienia, postrzeganej jako dźwięk powstającego Wszechświata, a z drugiej odniesieniem do jednostki oporu elektrycznego w fizyce. Wieloznaczność tytułu dowodzi o wieloaspektowości kolektywu i realizowanych przez nich wizji.

Krojc + Meeting By Chance - Know How
CD 70 | 2014 PREMIERA W CZERWCU

Info wydawcy:

Marcin Cichy, twórca projektu MEETING BY CHANCE wraz z ex gitarzystą zespołu Lao Che - Krojcem połączyli swoje KNOW-HOW, tworząc swój pierwszy wspólny projekt, opatrzony tą właśnie nazwą.

Marcin Cichy już wielokrotnie współpracował z Jakubem Pokorskim vel Krojc, masteringując jego nagrania. Tym razem Cichy - inżynier dźwięku, twórca projektu nujazzowego SKALPEL oraz MEETING BY CHANCE wraz z Krojcem - współtwórcą projektu SKADJA, gdzie jest gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów, postanowili połączyć swoje KNOW-HOW, tworząc wspólnie projekt pod tą właśnie nazwą.
Na płytę składają się cztery utwory oscylujące wokół elektroniki. Mimo, że artyści nie określili zakresu pracy, Krojc stworzył sample gitarowe i skoncentrował się na warstwie dźwiękowej, zaś Marcin Cichy nadał jej rytmiczny charakter, programując perkusję i bity._________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 02.06.2014, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Msza święta w Altonie - Bezkrólewie
CD 71 | 2014 PREMIERA W CZERWCU

Tu można posłuchać próbki: Bezkrólewie "Nad grobem": https://soundcloud.com/requiem-records-1/msza-swieta-w-altonie-bezkrolewie-nad-grobem-requiem-records

Msza Święta w Altonie to projekt, w którym muzyka jest momentem. Nie melodią, frazą, ani nawet nutą. Nie jest też celem samym w sobie. Celem jest wejście w głęboką interakcję. Bez zbędnych ornamentów. Bez języka i gestu.

Paradoksem jest otwarcie projektu na widza/słuchacza. Co on doznaje? Co z tego wynosi? Nikt tego nie wie i nikt zresztą nie kalkuluje.

Na płytę BEZKRÓLEWIE składają się cztery improwizowane sesje, zarejestrowane w płockim studiu Centrala.Kwartet występujący dotychczas jedynie na żywo, zaadaptował się do studyjnych warunków nie zmieniając swojego podejścia do instrumentów, dźwięku czy struktury. Nawet o jotę. Reguły są niezmienne!

Paweł Bartnik – elektronika
Olgierd Dokalski – trąbka
Filip Kalinowski – gramofon
Wojciech Kwapisiński – gitara
Krojc - Fotogram
CD 72 | 2014

Coś dla fanów Themersonów, do których się zaliczam Smile
Fotogram: https://soundcloud.com/requiem-records-1/krojc-fotogram-requiem-records

Fotogram jest czwartą płytą długogrającą, którą Jakub Pokorski nagrał jako Krojc. Inspiracją do powstania płyty była twórczość Franciszki i Stefana Themersonów, przedstawicieli polskiej awangardy w dziedzinie filmu, fotografii oraz literatury.

– To dla mnie wyjątkowe wydawnictwo, ponieważ urodziłem się i mieszkam w Płocku – mieście Stefana Themersona. Myślałem o tym projekcie kilka lat i wreszcie udało mi się go zrealizować. Płyta jest zróżnicowana brzmieniowo – instrumenty elektroniczne i sample łączą się z przestrzennymi gitarami. Album zawiera także fragmenty wywiadu ze Stefanem Themersonem oraz muzykę Stefana Kisielewskiego, wykorzystaną w ścieżce dźwiękowej filmu „Przygoda Człowieka Poczciwego”.
Konrad Kucz - Sleepy Music
CD 73 | 2014 PREMIERA W CZERWCU

Na ten album czekam najbardziej. Kucza łykam bez popitki wszystko jak leci, a konwencja sleepy music w jego wykonaniu to dopiero piękna (dosłownie) rzecz. No i podoba mi się ciągłość szaty graficznej jego ostatnich płyt.

Zajawka: https://soundcloud.com/requiem-records-1/konrad-kucz-sleepy-music

Suita inspirowana twórczością amerykańskiego kompozytora minimal music Mortona Feldmana. Zrealizowana została przy użyciu programu EAST/WEST VIRTUAL INSTRUMENT, natomiast partie wiolonczelowe wykonał Mateusz Kwiatkowski. Pełna medytacja...


_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 02.06.2014, 18:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Pathman - Monday


Zapomniałem wspomnieć, że słuchałem już tego albumu kilka razy. Bardzo uduchowiona i wyciszająca muzyka. Przypadku w nazwie oczywiście nie ma, bo stoją za nią Piotr Kolecki i Marek Leszczyński z grupy Atman Wink

Fragment płyty: https://www.youtube.com/watch?v=z-KcFGt7JU4
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 04.06.2014, 18:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolejne premiery, tym razem zapowiadane na wrzesień. Co cieszy najbardziej - w Requiem pojawia się coraz więcej muzyki związanej z bydgoskim Mózgiem.

Trzy Tony - Efekt księżyca
CD 75 | 2014 PREMIERA WE WRZEŚNIU

zapowiedź wydawcy:
"Trio TRZY TONY tworzą: Tomasz Pawlicki – flet, komputer; Mateusz Szwankowski – klarnet, klarnet basowy oraz Jacek Buhl – perkusja, instrumenty perkusyjne. Idea powstania zespołu zrodziła się w 2013 roku na jednym z wielu wieczorów muzyki improwizowanej, odbywających się w bydgoskim Klubie „Mózg”. Tak relacjonują swoje spotkanie: Trójka muzyków postanowiła zejść do mrocznych lochów klubu Mózg, gdzie poddała się galerniczym torturom – kilkugodzinnej chłoście strumieniami średniowiecznych, ascetycznych, pokurczonych i zajadle raniących „biczy dźwięków prostych”. Brnąc tą drogą, dążą ku formie opartej na „teorii słonecznika”.

Ich muzyka – inspirowana między innymi klasyką, tą mozartowską, jak i dodekafonią Schoenberga – nasycona jest specyficzną energią, czerpaną z zasobów rozmaitych form drugiej połowy XX stulecia. Nie stronią od chaosu, który rozpędzany z fantazją, kieruje ich do nie odkrytych „źródeł” i naprowadza na osobliwy rodzaj „niekończącej się pieśni”’."

Fragment płyty: https://soundcloud.com/requiem-records-1/trzy-tony-narodziny-srebrnego-swiatla-requiem-recordsJachna / Buhl - Atropina
CD 76 | 2014 PREMIERA WE WRZEŚNIU

Ich Niedokończone książki były rewelacyjne, więc niecierpliwie czekam na kolejną płytę.

Duet Jachna/Buhl - założony przez Wojtka Jachnę (Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble) oraz Jacka Buhla (Variete, Trytony, 4Syfon Cykliści) - prezentuje swój kolejny album.
Jachna/Buhl to duet związany z bydgoskim środowiskiem alternatywy. Na swoim koncie mają już trzy płyty: Pan Jabu, Niedokończone Książki oraz TAPES. Na czwarty album duetu składają się akustyczne dialogi, improwizacje i loopy, nagrane na 4-śladowego Tascama na Strychu Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy. Ich muzyka jest trudna do sklasyfikowania i zdefiniowania, dlatego potrafią zaskoczyć nawet największych koneserów muzyki.
Tape - Permanent Vacation
CD 77 | 2014 PREMIERA WE WRZEŚNIU

Debiutancki album bydgoskiej formacji to swobodnie aranżowana muzyka nowoczesna, nagrywana w przestrzeniach Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
TAPE to formacja, w której trzonem łączącym niezależne i odmienne od siebie osobowości, jest rozwinięta zdolność zrozumienia sztuki na pułapie duchowym. Ich pierwszy album PERMANENT VACATION, został zarejestrowany latem 2013 roku na dużej scenie oraz w korytarzach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, dostępnych dla artystów przez całą dobę. Stąd też materiał powstawał zarówno w stanach głębokiej euforii nocnej, jak i porannej świeżości umysłu. Owa spontaniczność i przypadkowość sesji nagraniowych nadała płycie wyjątkowy charakter i klimat. Jaki? Muzyka jaka jest każdy usłyszy. Nie zwykliśmy o tym rozmawiać - mówią artyści. Do projektu zaproszono brytyjskiego wokalistę Kev Foxa, aktora bydgoskiego teatru Mateusza Łasowskiego oraz Justynę Ptaszyńską, Weronikę Dziedzic i Kubę Zielińskiego.


TAPE tworzą Bartłomiej Chmara, Qba Janicki oraz Stefan Węgłowski. Na co dzień udzielają się w różnych dziedzinach sztuki, takich jak: komponowanie, wykonawstwo, produkcja czy organizacja wydarzeń artystycznych. Wspólny język muzyczny znajdują w swobodnie aranżowanej muzyce nowoczesnej. Swoje inspiracje czerpią z przeróżnych gatunków muzycznych, których ilość jest tak ogromna, że postanowili o nich nie pisać, aby nie przypominać swoim opisem gimnazjalnego zespołu free jazzowego. Grupa nie potrzebuje i nie chce żadnej definicji gatunkowej, formalnej czy stylistycznej. O ich twórczości najlepiej nie opowiadać.


_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 07.07.2014, 13:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli ktoś chciałby w dużym skrócie zapoznać się z tym, co Requiem robi(ło) w ciągu 2 ostatnich lat, to najlepszą okazją ku temu będzie przesłuchanie składanki promocyjnej, która była w ubiegłym roku dołączona do pism Lizard oraz Glissando: http://requiem-records.com/pl/albumy/76,0

A żeby nie było tu o samych nowościach, to postaram się w miarę czasu i ewentualnych potrzeb (chyba są?Smile) skrobnąć czasem kilka zdań o płytach starszych, ale nieustająco godnych uwagi Wink
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 09.07.2014, 22:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słowo się rzekło, więc jedziemy od prawie początku. Nie będzie niestety od płyty płyty nr 1, bo jej niewielki nakład jest od dawna wyprzedany, najstarsze wydawnictwo Requiem jakie mam w swoich zbiorach to prawdopodobnie nr 5. Nie pamiętam czy mam nr 4 i nie mogę go w tej chwili odnaleźć czy też miałem go dopiero kupić Rolling Eyes - wątpliwość ta bierze się głównie stąd, że pierwsze płyty wydawane przez Łukasza Pawlaka miały charakter nie do końca oficjalny i ukazywały się w formacie CD-R, a że niektóre z nich miałem przed zakupem w wersji jeszcze mniej oficjalnej, to szwankująca pamięć (+dwie przeprowadzki w ostatnim czasie) w tym wypadku utrudniają nieco zadanie.
Dziś będzie jednak o innym, niewiele późniejszym albumie.

Human Error - Battery Farm
CD 6| 2003


Jednoosobowy projekt Rafała Kuczyńskiego (rocznik 1982), który jako Human Error nagrał do tej pory 3 płyty (prace nad kolejną nie zostały chyba dokończone). Debiutancki materiał przynosi solidną porcję nastrojowego ambientu. Jego klimat dosyć dobrze oddaje okładka i choć jej jakość może pozostawiać wiele do życzenia, to da się na niej mimo wszystko dostrzec obraz metropolii nocą. Zdaje się mieć ona dwa oblicza - jaśniejsze i kolorowe oraz mroczniejsze - czarno-białe Taka też jest tu muzyka, w której dwie twarze dużego miasta nieustannie się przeplatają i wzajemnie przenikają. Zaczyna się mrocznym i nieco hałaśliwym wstępem (54 sec. of Sth.), jednak po niecałej minucie otaczającą nas przestrzeń zaczyna wypełniać błogie, ambientowe ukojenie (Nepenthes). Początkowo pozbawione jakiegoś wyraźnego melodyjnego motywu, dominuje w nim przydymiony, triphopowy rytm, jednak następujący po nim, moim zdaniem najlepszy utwór na płycie (Such a Warm Machine) przynosi kilka wyjątkowej urody dźwięków - ciepłych, leniwych, pogodnych i zarazem nostalgicznych. Barwy syntezatorów przypominają trochę Jarre'a z okresu Oxygene, a klimat kompozycji przywołuje dokonania Remote Spaces z płyty Silos. Dalej (Już do Ciebie jadę) następuje wyciszenie pięknego motywu, pojawiają się zniekształcone rozmowy, odgłosy karetki i rytmiczny bit kojarzący się z pracą serca, którego praca po chwili ustaje. Tam gdzie sypiają szczury to solidna porcja muzyki industrialnej, która stopniowo przechodzi w mroczną, lecz nadal liryczną impresję. Cran Bethadh przynosi ożywienie na płaszczyźnie rytmicznej i świetnie mogłoby się sprawdzić do nocnej jazdy samochodem. Przy okazji słychać w nim bardzo wyraźne i przyjemne echa stylistyki charakterystycznej dla Namlooka i spółki. Cafe of Broken Dreams, to szybki rzut oka do wnętrza kawiarni przez zaparowaną i zmoczoną wieczornym deszczem szybę. Po nim następuje bardzo sugestywna Podróż pod respiratorem - czyżby był to efekt wzmocnionej jakimś proszkiem kawy? Cyberia to dwie minuty odhumanizowanych dźwięków, stanowiących pewnego rodzaju granicę, po przekroczeniu której następuje kapitalny, dynamiczny, bardzo schulzowski, z dużą ilością mooga, trwający prawie 7 minut Timberfruit of the iron tree. Przedostatni, trwający niewiele ponad 90 sekund Look at me I'm a Man sprawia wrażenie niedokończonego utworu, lecz należy go traktować jako przedsmak (który jednak mógł zostać nieco bardziej dopracowany) finałowego, wzniosłego, znów bardzo rytmicznego, wręcz plemiennego Sokoła, sugerującego, że z każdego dużego miasta chce się prędzej czy później odlecieć Wink

Miało być krótko, ale nie udało się, bo płyta ta bardzo mocno oddziałuje na wyobraźnię i kreśli w umyśle odbiorcy obrazy z łatwością dłuta zanurzającego się w miękkiej glinie. Co ciekawe, autor płyty po latach podchodził do tego materiału bardzo krytycznie i ocenił go jako amatorski efekt powstały w wyniku użycia amatorskich metod i narzędzi. I może właśnie w tym tkwi cały sekret tej muzyki.

4 pierwsze utwory można odsłuchać (do czego bardzo serdecznie namawiam) w archiwalnej audycji Jerzego Kordowicza z Radia Wnet - Tragarze Syntezatorów z 14.08.2011. Można ją bez trudu odnaleźć na popularnym serwisie do archiwizacji plików i odsłuchać w całości bez konieczności rejestracji/logowania.
A jeśli ktoś będzie chciał posłuchać całości - zapraszam na priv Wink
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 14.07.2014, 08:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawy wywiad z Łukaszem Pawlakiem, który opowiada o twórczości Nemezis, historii nagrania płyty z Mykietynem, ewolucji swoich zainteresowań muzycznych, a także planach wydawniczych na przyszłość. Ciekawie zapowiadają się dwie nowe serie wydawnicze: MAZZOLEUM – oscylujące wokół jazzu i muzyki improwizowanej, z Jerzym Mazzollem jako kuratorem oraz seria związana z muzyką klasyczną, nad którą będzie czuwał kompozytor młodego pokolenia - Dariusz Przybylski.
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3501409,nieograniczone-pole-do-dzialania,id,t.html
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 20.07.2014, 21:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam do rozdania 4 egzemplarze promocyjnej składanki Requiem Records, na której znalazły się utwory z już wydanych w tym roku lub mających się wkrótce ukazać płyt. Jeśli ktoś jest zainteresowany - zapraszam na priv. Kto pierwszy - ten lepszy Wink


_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 12.09.2014, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słów kilka o nowych wydawnictwach z cennymi archiwaliami.


Krew - Nowe Rytmy - Nowa Muzyka 1986-1989
CD 78 | 2012 / 2014 ARCHIVE SERIESLata 80., byli punkowcy zakładają zespół, w którym dają upust fascynacji muzyką psychodeliczną z lat 60. Skład grupy tworzyli studenci prawa, filologii polskiej, biologii, dziennikarstwa, sztuk pięknych czy architektury i żaden z członków nie planował kariery muzycznej Smile O Ryszardzie Gromadzkim, frontmanie zespołu mówiono, że to zwielokrotniony Jim Morrison w szczytowej fazie oraz, że to największy zmarnowany talent, który pojawił się w polskim rocku.

Całość, jak zwykle, elegancko wydana Wink


Kirkut-Koncept - 1986-1990
CD 59 | 2012 / 2014 ARCHIVE SERIESTu o muzyce wiem niewiele, więc odeślę zainteresowanych na stronę wydawcy: http://requiem-records.com/pl/albumy/c/5/50,0
i dorzucę chyba najważniejsze informacje o grupie w postaci cytatu:

(...) „kirkuci” wyprzedzili swoje czasy, będąc – z zachowaniem wszelkich proporcji – prekursorami grania znanego dużo później np. z płyt z serii Radical Jewish Culture w USA czy nowej sceny żydowskiej skupionej wokół Raphaela Rogińskiego w Polsce. Te utwory mają wciąż wiele do powiedzenia.Rigor Mortiss - Lp
CD 57 | 2013 / 2014 ARCHIVE SERIESBrudne, industrialne lata 90. Zespół z Płocka, uzupełniający poniższy łańcuszek:

Ministry z Chicago, amerykańskiej stolicy przemysłu samochodego. Nine Inch Nails z Cleveland, które jest (a przynajmniej wtedy było) jedną wielką hutą żelaza. Einstürzende Neubauten z Berlina Zachodniego, symbolu miasta wewnętrznie pękniętego na dwie części. Young Gods z Fryburga w Szwajcarii, rozdartego między Francuzami i Niemcami. W końcu Front 242 z Brukseli, miasta nieudolnie próbującego spinać Flamandów i Walonów. Płock świetnie pasuje do tej wyliczanki.

Całość zapakowana w gustowną rękawicę (wbrew pozorom, na żywo wygląda to ładnie i składa się do praktycznego formatu) z rozkładaną do gigantycznych rozmiarów książeczką wypełnioną tekstem po same brzegi.


Bexa Lala - Bexa Lala i inni
CD 58 | 2013 / 2014 ARCHIVE SERIES / TRASA W-Z

O tym wydawnictwie napiszę więcej za jakiś czas. Płyta dostępna w 4 wariantach kolorystycznych Smile
http://requiem-records.com/pl/albumy/c/5/49,0


_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami


Joined: 15 Apr 2007
Posts: 6322

PostPosted: 26.09.2014, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jedna z najciekawszych premier jesienno-zimowych:

Kucz & Klake
CD 82 | 2014 PREMIERA: LISTOPADJedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie płyt. Jej premiera była przekładana od kilku lat. Początkowo miała ją wydać nawet jedna z wielkich wytwórni (chyba BMG?), ale po wielu perturbacjach i długich bojach wyda ją wreszcie Requiem. Muzyka - a przynajmniej to zwiastowały jej urywki i zapowiedzi artystów - ma być łagodnym, nastrojowym, odprężającym, elektronicznym popem, zawieszonym w oparach ambientu. Nie wiem jakie utwory trafią ostatecznie na album, ale od kilku lat zapowiadały go np. takie kompozycje:

www.youtube.com/watch?v=G-kgcHbyyJw
www.youtube.com/watch?v=Me3XvD5LJ9Q
_________________
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group