Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Psychodelia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 24.08.2007, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie można generalizować. To prawda, że akurat Indian Summe czy Out Of Focus nie wyznaczały nowych kierunków, ale z drugiej strony mamy tak nowatorskie kapele jak: East Of Eden, Amon Dull II (za którym nie przepadam nota bene, ale co prawda to prawda- stworzyli całkiem nowy styl), High Tide, Pierrot Lunaire czy Opus Avantra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morly
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.08.2007, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Nie można generalizować. To prawda, że akurat Indian Summe czy Out Of Focus nie wyznaczały nowych kierunków, ale z drugiej strony mamy tak nowatorskie kapele jak: East Of Eden, Amon Dull II (za którym nie przepadam nota bene, ale co prawda to prawda- stworzyli całkiem nowy styl), High Tide, Pierrot Lunaire czy Opus Avantra.

Fakt, do tych które podałeś trudno się przyczepić, chodziło mi bardziej o to, że płyty psychodeliczne nigdy nie uzyskały statusu płyt ważnych, płyt wielkich Wink , a często muzyczną inwencją prześcigały wiele poźniejszych i uznanych kapel, a się o nich nie pamięta... niesłusznie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.08.2007, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Morly napisał:
chodziło mi bardziej o to, że płyty psychodeliczne nigdy nie uzyskały statusu płyt ważnych, płyt wielkich

Chyba poza "Surrealistic Pillow".

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.08.2007, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A "Sierżant Pieprz"?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Windmill

PostWysłany: 25.08.2007, 11:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Sierżant..." oczywiście też, ale według mnie najbardziej psychodeliczna piosenka Beatlesów jest "Tomorrow Never Knows", która zamyka album "Revolver". Na "Sierżancie..." sporo piosenek trudno dziś nazwac psychodelicznymi. Zresztą na "Surrealistic Pillow" także.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zbyszek_b
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.11.2007, 01:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Natknąłem się na płytę zespołu "The Tea Company" z 1968 roku. Śpiew niby zwyczajny, ale utwory zawierają trochę eksperymentalnych partii gitarowych i dźwięków ze studio... co nadaje całości psychodelii i wyróżnia spośród innych płyt głównego nurtu tego okresu. Zastanawia mnie bardzo znajomo brzmiący riff w utworze "Flowers".

Jedyną wzmiankę o zespole znalazłem w Internecie, niestety w języku holenderskim. Może ktoś zna i podzieli się informacjami na jego temat?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 12.11.2007, 03:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serwus Zbyszku,

Tu masz link do paru zdan o tej kanadyjskiej grupie po angielsku.

pzdr

mir
Powrót do góry
zbyszek_b
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.11.2007, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, mir... tylko nie wiem gdzie kliknąć:?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 12.11.2007, 08:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbyszku, ale ze mnie traba. Nie wkleilem a teraz nie moge znalezc tego co mialem tu wrzucic Embarassed. Oto nagroda pocieszenia Wink

http://mysteryposter.blogspot.com/2006/12/come-and-have-some-tea.html

http://www.somnius.com/outermusicdiary/2007/09/17/the-medium-the-tea-company-deep-feeling/

pzdr

mir
Powrót do góry
zbyszek_b
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.11.2007, 09:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki raz jeszcze - swoja drogą, naprawdę trudno znaleźć informację o tej grupie... Pozdrawiam.
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 12.11.2007, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze zdziebko tu: http://www.geocities.com/badcatrecords/TeaCompany.htm

Jesli bede mial czas w tym tygodniu, to rzuce okiem na ten holenderski artykul o grupie.

pzdr

mir
Powrót do góry
zbyszek_b
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.11.2007, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja znalazłem tą płytkę jeszcze na tej stronie http://rateyourmusic.com/charts/top/album/1968/6 (imponujący katalog!)
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 26.11.2007, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Other Half: The Other Half (1968)

1. Introduction [1:53]
2. Feathered Fish [2:30]
3. Flight Of The Dragon Lady [2:30]
4. Wonderful Day [2:17]
5. I Need You [2:41]
6. Oz Lee Eaves Drops [2:28]
7. Bad Day [2:15]
8. Morning Fire [2:33]
9. What Can I Do For You - First Half [2:43]
10. What Can I Do For You - The Other Half [6:49]

bonusy:
11. I've Come So Far [2;22]
12. Mr. Pharmacist [2:30]
13. No Doubt About It [2:37]
14. It's Too Hard (Without You) [2:14]
15. I Know [2:42]

Jeff Nolan - śpiew
Larry Brown - gitara basowa
Randy Holden - gitara
Danny Woody - perkusja
Geoff Weston - gitara rytmiczna, śpiew

Grupa pochodzi z San Francisco. Nagrała tylko jeden album oraz kilka singli. Jej muzyka to psychodelia skrzyżowana z garage. W "Introduction", quasi-koncertowym nagraniu otwierającym płytę, grupa sięga po rhythm & blues i wzbogaca brzmienie o harmonijke ustną. Tak samo jest w "Flight Of The Dragon Lady" i słuchając tych piosenek trudno jest chyba polemizować z tezą, że wpływ zespołu The Yardbirds sięgał daleko. Najambitniejszym nagraniem na płycie jest podzielony na dwie części "What Can I Do For You", w którym Larry Brown postanowił popastwić się nad gitarą.
Bonusy to single zespołu, wszystkie w mono.

Powrót do góry
Morly
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2007, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne motoryczne granie, nie wolno zapominać o tym, że był to pierwszy poważny zespół znakomitego, podziwianego przez Hendrixa gitarzysty, a mianowicie wymienionego przez Ciebie Randy Holden'a szkoda i aż dziw bierze, że nie zrobił kariery i jego dorobek jest tak ubogi Crying or Very sad
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 26.11.2007, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda giełda swoimi prawami się rządzi: kilka lat temu w Warszawie jakiś jegomość chciał za tę płytę (LP) niemal majątek. Dziś można ją "upolować" na ebayu znacznie taniej.

RANDY HOLDEN "Population II" - 1970

RANDY HOLDEN - gitara, gitara basowa, śpiew
CHRIS LOCKHEED - perkusja

UTWORY:
1. Guitar Song (Holden) 6:06
2. Fruit & Iceburgs (Holden) 5:59
3. Between Time (Holden) 1:48
4. Fruit & Iceburgs (Conclusion) (Holden) 1:48
5. Blue My Mind (Holden) 6:01
6. Keeper Of My Flame (Holden) 10:07

Na CD dodano 8 bonusów.

Produkcja: Randy Holden
Płyta nagrana w Amigo Studios w North Hollywood w Kalifornii (Stany Zjednoczone).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: