Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - propozycje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 19.11.2019, 16:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
[...] tu chciałbym zaznaczyć, że lata 2010 - 2019 były muzycznie fatalne (a wiele płyt jednak przesłuchałem), nie uchylam się jednak od obywatelskiego obowiązku głosowania.

Eeeeej, nie byłbym aż taki krytyczny Smile Można spokojnie w chwilę wyliczyć kilka znakomitych albumów, które z perspektywy czasu będą epokowe, wiele nowych środków wyrazu też zostało użytych w szeroko rozumianej muzyce popularnej. Chociażby tegoroczny Igor Tylera, The Creatora. Jeżeli się nic nie zmieni, to będzie moja jedyna na tegorocznej liście!
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 19.11.2019, 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że takie plebiscyty się odbędą, natomiast w roku 2019 na pewno nie będę uczestniczył, zaś co do lat 2010 - 2019 to składam formalny wniosek, żeby umożliwić wysyłanie list z jak najmniejszą ilością płyt. Pamiętam, że pisałeś kiedyś, żeby jednak minimum to było 30 albumów, jednak akurat w moim przypadku miałbym problem uzbierać nawet 10

Uwzględniam wniosek, natomiast 10 jako minimum wydaje mi się niewłaściwym rozwiązaniem, a wynika to z faktu, że planuję dać wysoki próg maksimum (najprawdopodobniej 50). Dotychczas zwykle te granice to najczęściej było 10/30 i 15/40, w jazz 70s wyjątkowo 15/50 i już wyglądało to dziwnie. Za optymalne progi uważam w tej sytuacji 25/50, aczkolwiek jeśli będzie więcej głosów za niżej ustawionym minimum, rozważę też inne opcje. Natomiast w tej chwili zamiast zakładać, że uda się zebrać co najwyżej 10 płyt, polecam jeszcze trochę ciekawych rzeczy dosłuchać Smile
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 19.11.2019, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
wysoki próg maksimum (najprawdopodobniej 50)

rozumiem, że dużo płyt wyszło i można wiele znać i lubić - ale z drugiej strony sztuka robienia list, to sztuka eliminacji i rezygnowania z różnych rzeczy... może nie ma co przesadzać z tym maksimum?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt

PostWysłany: 19.11.2019, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W JAZZ 70s "50" się sprawdziła, niemal wszystkie listy były wypełnione na maksa. Dekada to szmat czasu, a wybór i tak będzie trudniejszy niż w rocznikach. Jak wstępnie rzuciłem okiem, do takiej listy mam już w tej chwili ok. 100 pozycji, więc ostra selekcja konieczna. Ale jestem otwarty na sugestie, zatem jeśli uznacie, że to zbyt dużo, zostaniemy przy "40".
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 20.11.2019, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat w druga stronę jak dla mnie może być i 40 i 50, choć potem już obawiam się, że rośnie ilość szrutu po 1 i 2 punkty - ale w końcu to dekada! Co do drugiej strony również się nie usztywniam i jeśli uznasz 15/40 czy i "więcej" w sferze minimum to też będzie ok, choć to jednak może zaważyć na frekwencji - ale mówię tylko za siebie, u mnie alergia no "nowe" jest wyjątkowo silna (choć w międzyczasie coś tam jednak mi się poprzypominało). Tak czy siak z niecierpliwością czekam na wyniki, ciekawe jaka "opcja" tym razem zwycięży, bo przecież ani jazz, ani prog. Te nowe czasy są dla mnie tak niezrozumiałe, że wygrana Techno z RFN jest całkiem prawdopodobna, i to z duża przewagą w pierwszej 30. Choć pewnie i swoje ugra i Swans, i Nick Cave, może Kate Bush? Ale zerkając na zestawienie RYMowe pełna pustka w głowie.
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 20.11.2019, 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i Swans, i Nick Cave, może Kate Bush?

Pewnie, czemu nie. Ale z tych okolic (bo jakoś czuję, że to podobne okolice), to dla mnie pierwsze skrzypce to będzie P.J.Harvey i Let England Shake!
gharvelt

PostWysłany: 20.11.2019, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat w druga stronę jak dla mnie może być i 40 i 50, choć potem już obawiam się, że rośnie ilość szrutu po 1 i 2 punkty - ale w końcu to dekada! Co do drugiej strony również się nie usztywniam i jeśli uznasz 15/40 czy i "więcej" w sferze minimum to też będzie ok, choć to jednak może zaważyć na frekwencji - ale mówię tylko za siebie, u mnie alergia no "nowe" jest wyjątkowo silna (choć w międzyczasie coś tam jednak mi się poprzypominało).

Przy alergii na "nowe" rozumiem, że o 30 pozycji może być ciężko, ale wierzę, że chociaż 15 zdołasz jakoś uciułać. Jakby co to pomożemy rekomendacjami Smile

Tak czy siak z niecierpliwością czekam na wyniki, ciekawe jaka "opcja" tym razem zwycięży, bo przecież ani jazz, ani prog. Te nowe czasy są dla mnie tak niezrozumiałe, że wygrana Techno z RFN jest całkiem prawdopodobna, i to z duża przewagą w pierwszej 30. Choć pewnie i swoje ugra i Swans, i Nick Cave, może Kate Bush? Ale zerkając na zestawienie RYMowe pełna pustka w głowie.

A ja wbrew pozorom wcale bym tak stanowczo nie obstawiał tego, że dinozaurowi wykonawcy polegną. Wręcz wydaje mi się, że Bowie, Cave i Cohen to najbardziej prawdopodobny skład podium. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby owe bardzo udane płyty tych wykonawców znalazły się w ścisłej czołówce, choć po cichu liczę, że inni, ci o znacznie krótszym stażu, również coś namieszają.
I&I
remaster

PostWysłany: 27.11.2019, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podbijam dzwoneczek na The Clash Cool

Są, czy nie są?
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 27.11.2019, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze po zakończeniu kolejnego plebiscytu/strzelanki Masy wołają: chcemy więcej! Ja proponuję Led Zeppelin lub SBB!
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 27.11.2019, 23:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wiemy.
Czas na zmiany, hej.
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.11.2019, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze po zakończeniu kolejnego plebiscytu/strzelanki Masy wołają: chcemy więcej! Ja proponuję Led Zeppelin
jestem za!
lub SBB!
to już nie moja muzyczna...piaskownica Wink
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.11.2019, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze po zakończeniu kolejnego plebiscytu/strzelanki Masy wołają: chcemy więcej! Ja proponuję Led Zeppelin (...)

Led Zeppelin? To brzmi dobrze Wink (choć Deep Purple brzmi jeszcze lepiej!).
Powrót do góry
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 28.11.2019, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LZ to raptem 9 płyt! Czy warto szeregować te klasyki? DP czy SBB to już bogatsza dyskografia, tu można próbować.
gharvelt

PostWysłany: 28.11.2019, 13:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzięki temu, że to tylko 9 płyt, to myślę że strzelanka LZ ma największe szanse powodzenia. Można by zacząć na początku grudnia i skończyć jeszcze przed finałem '56. A przy Deep Purple czeka nas długie męczenie się z wyrzuceniem późnych płyt, czyli brak emocji przez przynajmniej kilka pierwszych rund.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.11.2019, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poza finałem 1956 dochodzi jeszcze jedna kwestia: za mniej więcej 3,5 tygodnia są święta, potem Sylwester - ludzie będą w rozjazdach, zaaferowani innymi sprawami. Jeśli coś miałoby się odbyć jeszcze w tym roku, to musiałoby być to coś stosunkowo krótkiego. Led Zeppelin to o tyle łatwy temat, że raczej wszyscy ich znają (pozostaje tylko kwestia przypomnienia sobie tego czy owego), a 9 płyt to nie jest też aż tak bardzo mało - 1,5 tygodnia strzelania.

PS. Deep Purple zrobimy na początku przyszłego roku. Very Happy Taką mam przynajmniej nadzieję...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

Skocz do: