Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 10.05.2014, 22:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
Prawda powinna być inna:
- głosujemy na album naszym zdaniem najsłabszy przyznając mu -1.25
- głosujemy na album, który naszym zdaniem powinien odpaść w nastepnej rundzie: -1
- bronimy jeden album, który jest zagrożony odpadnięciem a naszym zdaniem zasługuje na pozostanie w zabawie: +1

I może zostańmy na razie przy tej prawdzie, bo inaczej ugrzęźniemy w niekończących się dyskusjach.
Jest założony temat o Blue Effect i można system wypróbować w praktyce
Back to top
View user's profile Send private message
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 10.05.2014, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze tylko prośba do Maćka, aby potwierdził, że nie ma żadnych obiekcji w zliczaniu ułamków... i wtedy lecimy z tym koksem (tzn z Modrym Efektem). Smile

Runda wstepna:
-1.25, -1

Kolejne rundy:
-1.25, -1, +1 (każda inna kombinacja jest dozwolona oprócz samego +1)

MirekK

PostPosted: 19.05.2014, 16:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

afterc wrote:
Jasne. Zwracam tylko uwagę na problem - bo trudniej będzie jednak coś wybronić niż w poprzedniej edycji - gdy wagi były wyskalowane po -1

Afterc - na Twoją prośbę przeliczyłem wyniki edycji NmM - Modry Efekt głosami -1, -0.75, +1.
Tu znajdziesz wyniki:
http://www.sendspace.com/file/0rs3x5

Używając systemu -1, -0.75, +1, różnice pomiędzy poszczególnymi albumami są mniejsze, ale z drugiej strony minusowe punkty dużo wolniej narastają. Jakby nie było stracilibyśmy pół punktu od jednego "strzału" w stosunku do systemu -1.25, -1, +1. Na przykładzie edycji Modrego Efektu (album "Nova Synteza" chociażby) widać, że z obroną naszych ulubieńców nie jest tak źle. Ja bym osobiście nie kombinował i pozostawił wagi głosów tak jak są w tej chwili.

Caught powinien być teraz spokojniejszy, bo po zmianie wag z (-1, -1) na (-1.25, -1) nie mieliśmy nawet jednego remisu. Smile
afterc
remaster

PostPosted: 20.05.2014, 09:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurcze, a moim zdaniem ciekawiej wygląda -1 -0,75 ...
Nawet arkusz wygląda na logiczny : -1 to główny strzał.

Mniejsze przyrastanie minusów, to jednak także większe emocje. Nastawiłeś się na to przyrastanie trochę niesłusznie - bo przecież jest runda wstępna.

Może warto lepiej to ocenić, organizując następną zabawę w systemie -1 -0,75 - i wtedy się okaże ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
remaster

PostPosted: 14.10.2014, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prowadzenie plebiscytu King Crimson i różne sytuacje, które miały miejsce podczas trwania tej zabawy, zainspirowały mnie do przemyśleń, a w efekcie do sformułowania kilku propozycji zmian, które pragnę przedstawić:
1) Moment oddania głosu przez prowadzącego; aby uniknąć sytuacji, kiedy prowadzący celowo oddaje głos jako ostatni i wzbudza tym samym niepotrzebne kontrowersje, sensownym wydaje się wprowadzenie odrębnego deadline'u, np. prowadzący może oddać głos najpóźniej do godziny poprzedzającej powszechny deadline.
2) Przestrzeganie godziny, do której można oddawać głosy; (prawie) 24 h to wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć chwilę na oddanie głosu, a spóźnienia - niezależnie czy przypadkowe, czy celowe - mogą jedynie utrudniać robienie podsumowań. Najlepiej wg mnie, żeby deadline był sztywny i dokładnie określony - jeśli do 21, do liczą się głosy do 20.59 albo 21.00 włącznie, a te wrzucone minutę później uznajemy za nieważne.
3) Punktacja rundy finałowej; zapis widoczny w zasadach ("oczywiście oprócz finału, w którym dajemy jeden głos na dwa albumy") wydaje mi się zbyt nieprecyzyjny. W finale dla KC większość oddawała głosy (-1,25; +1), ale zdarzyły się również przypadki (-1; +1). Niby to minimalne różnice, ale mogą mieć wpływ na wynik. Proponuję ujednolicić głosowanie finałowe, najlepiej do trybu (-1; 1), żeby nie nadużywać ułamków tam, gdzie nie są potrzebne.
4) Różnicowanie w rundzie wstępnej; ten pomysł był już dyskutowany wcześniej, proponuję wrócić do zwiększenia różnic, w trybie głosów na 3 najsłabsze płyty (-1,5; -1,25; -1).
Back to top
Koniu
maxi-singel analogowy

PostPosted: 15.10.2014, 08:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem czy zobowiązanie prowadzącego do oddania głosu na godzinę przed terminem coś zmieni. Przecież wszyscy głosujemy jawnie i każdy z nas może prowadzić sobie prywatną buchalterię (bynajmniej ja tak robię i w momencie oddania głosu mam świadomość jaka jest sytuacja punktowa). W sytuacji, którą proponuje gharvelt prowadzący byłby poszkodowany a powinien być raczej uprzywilejowany za trud prowadzenia.
Co do sztywnego terminu to pełna zgoda.
Punktacja w rundzie finałowej też budzi moje wątpliwości. Skoro zabawa jest oparta na eliminacji, proponuję przyznawać w ostatnim głosowaniu tylko jeden punkt tj.: -1. Przydzielanie -1,25 i +1 powoduje, że w istocie przydzielamy 2,25 pkt (w tej sytuacji obojętne plus czy minus).
Ponawiam pytanie zawarte w wątku NMM KC: To teraz Genesis? No bo nie wiem czy "katować się" nadal ich dyskografią? (w tym przypadku mogę zostać masochistą Very Happy ).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.10.2014, 08:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prowadzący od początku do końca jest poszkodowany, ale do tej pory każdy świadomie się na to godził Wink Chyba nikt się nie zgłasza do tego zadania dla nagród - choćby nawet takich, jak możliwość oddania ostatniego głosu. Statystyk nie robiłem, ale wydaje mi się, że do tej pory większość prowadzących oddawała swój głos na początku lub w początkowej fazie zabawy. W końcu to jednocześnie funkcja gospodarza i wodzireja, a nie tylko buchaltera, a według mnie, to gościom powinno przysługiwać nieco więcej nieformalnych praw niż gospodarzowi Wink. Nie upieram się żeby to był pierwszy głos, propozycja gharvelta w tej kwestii wydaje się całkiem rozsądna.
Koniu
maxi-singel analogowy

PostPosted: 15.10.2014, 08:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Chyba nikt się nie zgłasza do tego zadania dla nagród - choćby nawet takich, jak możliwość oddania ostatniego głosu.

Hm... pewnie nikt się nie zgłasza z taką intencją, jednak miło mieć świadomość, że się jest "języczkiem u wagi". Laughing Oddanie przez prowadzącego głosu jako pierwszy np. tuż po podsumowaniu rundy było by zbyt hardcorowe, choć widzę iż niektórzy lubią rozpoczynać (w myśl zasady: być może ktoś się zasugeruje moimi typami?).
Back to top
afterc
remaster

PostPosted: 15.10.2014, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

1) Moment oddania głosu przez prowadzącego.
Przy poprzednich edycjach, dobrym zwyczajem było, by prowadzący nie głosował ostatni. Dopiero przy Vangelisie doszło do nieporozumień na tym tle.
Proponuję prostą zasadę : jeśli prowadzący zagłosuje ostatni - jego głos będzie nieważny.

2) Sztywny deadline to podstawa. Zwykle była to 21.00
Głos oddany minutę później - bezwzględnie jest nieważny.

3) Punktacja rundy finałowej powinna być zupełnie dowolna. Dlaczego nie można przydzielić tylko plusa - jeśli oba albumy się wprost uwielbia ?
W KaRze było to możliwe i dodatkowo urozmaicało finał.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MirekK

PostPosted: 15.10.2014, 15:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam sie w 100% z tym co napisal afterc.

Prowadzacy wybiera deadline i jak najbardziej powinna byc sztywna.
Jednej i tej samej deadline (np. 21:00) w kolejnych zabawach nie da sie zrobic, ze wzgledu na roznice czasowe. Zarowno ja, jak i Andy jestesmy w pracy o 21:00 czasu polskiego. Dla nas, jako prowadzacych nie byloby mozliwe robienie podsumowania o 21:00.

Co do 4) Różnicowanie w rundzie wstępnej - nie widze za bardzo potrzeby, aby dodac -1.5.
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.10.2014, 15:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Również zgadzam się co do tych punktów, ale...

1. Proponuję, żeby jednak ustalić jakąś nieprzekraczalną porę (choćby tę 1 godzinę przed ogólnym deadline'em) oddania głosu przez prowadzącego. Przecież może się zdarzyć, że nawet oddawszy głos kilka godzin przed deadline'em będzie on ostatni.
2. Prowadzący powinien mieć prawo ustalenia deadline'u - w różnych miejscach ludzie mieszkają, różne miewają godziny pracy i innych zajęć.
gharvelt
remaster

PostPosted: 15.10.2014, 16:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
1. Proponuję, żeby jednak ustalić jakąś nieprzekraczalną porę (choćby tę 1 godzinę przed ogólnym deadline'em) oddania głosu przez prowadzącego. Przecież może się zdarzyć, że nawet oddawszy głos kilka godzin przed deadline'em będzie on ostatni.

Właśnie, dokładnie z tego powodu zaproponowałem godzinę przed. Z reguły podczas ostatniej godziny pojawiają się jeszcze jakieś głosy, ale nie zawsze tak musi być, natomiast wcześniejszy deadline jednocześnie niweluje ryzyko oddania głosu przez prowadzącego w ostatniej chwili, a zarazem nie naraża go na oddanie głosu nieważnego, jeśli wrzuci swoje typy 1,5 czy 2 h przed podsumowaniem.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 15.10.2014, 23:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

afterc wrote:
1) Moment oddania głosu przez prowadzącego.
Przy poprzednich edycjach, dobrym zwyczajem było, by prowadzący nie głosował ostatni.Dopiero przy Vangelisie doszło do nieporozumień na tym tle.
Proponuję prostą zasadę : jeśli prowadzący zagłosuje ostatni - jego głos będzie nieważny.

A ja proponuję zasadę jeżeli afterc zagłosuje ostatni - jego głos będzie nieważny Rolling Eyes

Quote:

2) Sztywny deadline to podstawa. Zwykle była to 21.00
Głos oddany minutę później - bezwzględnie jest nieważny.

Tak jest. Ja bym jeszcze dodał że dokładnie o 21:00 i jedna sekunda powinno się ukazać podsumowanie a jak kto by oddał głos sekundę później to płaci umowną karę (dyscyplina to podstawa Cool)

Co to za różnica kto i kiedy głosuje? Ja też głosowałem jak mi pasowało, raz pierwszy a raz ostatni i co? Prowadzący jest takim samym użytkownikiem jak inni, wiadomo że istnieją pewne racjonalne normy i nie wypada głosować razem z podsumowaniem ale to chyba jasna sprawa a że się komuś raz zdarzyło.
Zawsze było podsumowanie około 22 czy tam 23 jak pasowało prowadzącemu a teraz to już się czepiacie.
Dla mnie ten system zaczyna być tak doskonały że aż bezsensowny, fajnie się bawić inaczej niż w strzelankę ale każde kolejne zmiany mające usprawnić system powodują jedno - podczas zabawy jest coraz mniej emocji bo nikomu nawet nie chce się tego wszystkiego liczyć i przykombinować - to co kiedyś momentami irytowało bo potrafiło zmienić zupełnie całą rozgrywkę teraz zniknęło i to irytuje jeszcze bardziej. IMO to co działo się po cyrku z PF to już przesada. Myślałem że żartujecie z tymi ułamkami i innymi wynalazkami ale widać nie.
Fajnie że się wam chce w to bawić ale im bardziej brniecie w te absurdy tym bardziej te "wybory" przypominają jakąś urzędową papierologie a nie czystą zabawę. To tylko moje zdanie, może inni to widzą inaczej ale im bardziej kombinujecie tym bardziej przypomina mi to sytuację w naszym kraju czyli normowanie absolutnie wszystkiego przepisami do granic możliwości.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 15.10.2014, 23:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Fajnie że się wam chce w to bawić ale im bardziej brniecie w te absurdy tym bardziej te "wybory" przypominają jakąś urzędową papierologie a nie czystą zabawę.

Trafne. Dawać Genesisa zamiast wymyślać niepotrzebne reguły. Wink
Back to top
Koniu
maxi-singel analogowy

PostPosted: 16.10.2014, 08:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
to co kiedyś momentami irytowało bo potrafiło zmienić zupełnie całą rozgrywkę teraz zniknęło i to irytuje jeszcze bardziej

Podpisuję się obiema ręcami Smile
Crowley wrote:
Dawać Genesisa zamiast wymyślać niepotrzebne reguły

I pod tym też!
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum