Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazdy Jednego Przeboju
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 13.08.2014, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jarex napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=nkKxGzm98AU

Edwyn Collins

Przedtem i później nie miał przeboju, a ta piosenka daje mu rozpoznawalność.

Kurna, ja się zawsze zastanawiałem kto to śpiewa i zawsze zapominałem poszukać. Dzięki!

Ja ostatnio przekopywałem Youtuba w poszukiwaniu takich perełek na składankę do samochodu. Stwierdziłem, że o ile lata 70te były kopalnią genialnych płyt, tak 80te i początek 90tych to prawdziwe zatrzęsienie takich sobie albumów i fantastycznych pojedynczych piosenek. Joan Osbourne, Alannah Myles, Spin Doctors, Katrina and the Waves, Johnny Hates Jazz, Sam Brown, wszyscy znają ich przeboje a mało kto płyty. Idealna muzyka na wszelkiej maści kompilacje. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.08.2014, 07:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat dwie pierwsze płyty Alany Myles są naprawdę bardzo fajne, a "Song Instead of A Kiss" urywa głowę - znakomita piosenka miłosna.

A co do krótkiej działalności New Radicals - to Yazzoo działalo jeszcze krócej, bo coś 19 miesięcy, a tym czasie nagrali 2 duże dobre płyty i mieli kilka dużych przebojów.

Ad. Ice Ice Baby - coś mi się pozajączkowalo z tym Queenem, pewnie dlatego, że wczoraj nie wszystko kojarzyłem...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.08.2014, 08:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:

Kurna, ja się zawsze zastanawiałem kto to śpiewa i zawsze zapominałem poszukać. Dzięki!

Ja ostatnio przekopywałem Youtuba w poszukiwaniu takich perełek na składankę do samochodu. Stwierdziłem, że o ile lata 70te były kopalnią genialnych płyt, tak 80te i początek 90tych to prawdziwe zatrzęsienie takich sobie albumów i fantastycznych pojedynczych piosenek. Joan Osbourne, Alannah Myles, Spin Doctors, Katrina and the Waves, Johnny Hates Jazz, Sam Brown, wszyscy znają ich przeboje a mało kto płyty. Idealna muzyka na wszelkiej maści kompilacje. Smile

Mam kilkanaście takich składaków pod zbiorczym tytułem Knight Bus Music - bardzo dobrze się sprawdzały w podróżach

Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 14.08.2014, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakie jest wasze zdanie na temat wykonawców One-Album Wonder? Czyli takich których dyskografia studyjna ogranicza się tylko do jednej płyty studyjnej, plus jakieś koncertówki. Takimi wykonawcami są m.in.: różnego rodzaju projekty poboczne, w skład których wchodzą muzycy z innych zespołów muzycznych. Poniżej podam listę takich jednorazowych projektów pobocznych.

Temple of the Dog - s/t (1991)
Nailbomb - Point Blank (1994)
Mad Season - Above (1995)
Neurotic Outsiders - s/t (1996)
Oysterhead - The Grand Pecking Order (2001)
Lenny Valentino - Uwaga, Jedzie Tramwaj (2001)
ZWAN - Mary Star of the Sea (2003)
SuperHeavy - s/t (2011)
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.08.2014, 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wątku NKR takich grup na tuziny. A zdanie jak zdanie - jak dobre, to fajnie jak niedobre to do kosza.

Powrót do góry
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 14.08.2014, 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
A jakie jest wasze zdanie na temat wykonawców One-Album Wonder? Czyli takich których dyskografia studyjna ogranicza się tylko do jednej płyty studyjnej, plus jakieś koncertówki.

w ten sposób funkcjonowała część sceny włoskiej - np. Il Balletto Di Bronzo z Ys, czy Museo Rosenbach z wiadomą płytą - ot zespoły jednej wielkiej płyty, bo inne albo były nieporozumieniem albo wyszły dopiero po latach
mniej płyt do kupowania Very Happy
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 14.08.2014, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mark Hollis jest nietypowym wykonawcą One-Album Wonder, gdyż jego jedyna solowa płyta self titled ukazała się tylko po to, by dopełnić warunki kontraktu z wytwórnią Polydor. Gdy Talk Talk uległo definitywnemu rozpadowi, Mark Hollis wciąż był związany kontraktem z Polydorem i musiał w jego ramach wydać jeszcze jedną płytę studyjną. I tak też się stało w lutym 1998, gdy światło dzienne ujrzała jego jedyna solowa płyta. Między Talk Talk, a solowym Hollisem są istotne różnice i właściwie są to dwie zupełnie odmienne rzeczy.
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 14.08.2014, 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
Między Talk Talk, a solowym Hollisem są istotne różnice i właściwie są to dwie zupełnie odmienne rzeczy.

Tak? A czym się różni solowy Hollis od dwóch ostatnich Talk Talków?
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 14.08.2014, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wieloma rzeczami. Tim Friese-Greene (osoba nr 2 w Talk Talk) nie uczestniczył w nagrywaniu solowej płyty Marka Hollisa. Albumy Spirit of Eden i Laughing Stock były nagrywane podczas długich wielogodzinnych sesji, gdzie dominowało improwizowane tworzenie muzyki, a kompozycje zostały "posklejane" z fragmentów tych improwizacji przy pomocy różnych technik studyjnych. Cały solowy album Hollisa został nagrany "na setkę" za jednym zamachem (przy pomocy tylko dwóch mikrofonów), bez jakiegokolwiek poprawiania czegokolwiek, a instrumentarium było całkowicie akustyczne. Muzyka na solowej płycie Hollisa nie jest tak mocno uduchowiona jak na dwóch ostatnich płytach Talk Talk i w zasadzie są to tylko strzępki dźwięków. Na Spirit of Eden i Laughing Stock jest sześć utworów, a na solowej płycie Hollisa osiem. Na okładce płyty nie ma kolorowego, surrealistycznego obrazu Jamesa Marsha, tylko czarno-biała fotografia.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 14.08.2014, 23:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Yes - Owner Of A Loenely Heart
Razz

"Roundabout" było dużym przebojem, który pozwolił się Yes przebić do szerszej świadomości.
Motorhead i Hawkwind z założenia nie były zespołami "singlowymi", choć Lemmy miał i "Motorhead" i "Bomber" i "Overkill" i parę innych quasi-przebojów by się znalazło.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
abraxas
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.08.2014, 23:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę polskich kapelek, które przemknęły przez listy lub/i wyszły na singielkach.

Elżbieta Mielczarek - Poczekalnia PKP
Deef - Tse tse w mojej głowie
Gedeon Jerubbaal - Śpiewaj i tańcz
Hazard - Ciągły ból głowy/Jeśli nie wiesz co jest grane
Kapitan Nemo - Zimne kino / Twoja Lorelei
Ozzy - Budzi mnie bicie serc
Stanisław Wenglosz - Okno na parlament
Hak - Ołowiane głowy
Made in Poland - Ja myślę
Mr Zoob - Kawałek podłogi
Wańka Wstańka - Leżajski full
Malarze i Zołnierze - Po prostu pastelowe
Roxa - A ona tańczy
Powrót do góry
jarex
digipack

PostWysłany: 15.08.2014, 00:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stanisław Wenglorz miał także na koncie kolaborację z zespołem Zoo i hit "Stutonowy walec" Wink
http://wolfspider.wrzuta.pl/audio/aYUqBlj8hGo/zoo_stutonowy_walec
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 08.09.2014, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takim wykonawcą One-Album Wonder sprzed 45 lat, był były lider formacji Moby Grape Alexander "Skip" Spence, który wydał wtedy jedyną płytę, która nosiła nazwę Oar. Przez następne trzy dekady nie dawał po sobie żadnego znaku życia i trwało to aż do jego śmierci w kwietniu roku 1999.

Bez wątpienia wykonawcą One-Hit Wonder wszechczasów był, jest i będzie duet Los Del Rio i ich megaprzebój Macarena. Osoby które tego nie znają, pewnie ostatnie 20 lat spędziły w bunkrze przeciwatomowym. Popularność tego utworu była tak duża, że powstało kilka różnych wersji, w tym cover wykonawcy o pseudonimie Los Del Mar. Jednak najbardziej znana wersja Macareny to przeróbka z podtytułem Bayside Boys Mix.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: