Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o trunkach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.05.2020, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Ten Hendrick's to kolejny powód, żeby jednak nazwisko słynnego gitarzysty pisać z literą "x", bo łatwo o pomyłkę i zamiast kupić płytę - wybrać butelkę Wink

Taką pomyłkę chyba dałoby się przeboleć. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.05.2020, 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno da się ją przełknąć. Laughing
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.05.2020, 17:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie trafniej to ująłeś. Very Happy
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 16.05.2020, 20:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Ten Hendrick's to kolejny powód, żeby jednak nazwisko słynnego gitarzysty pisać z literą "x", bo łatwo o pomyłkę i zamiast kupić płytę - wybrać butelkę Wink Występuje w dwóch wersjach procentowych, mój egzemplarz to ten nieznacznie mocniejszy. Podobno niektórzy pijają gin bez dodatków, ja jednak wolę sobie wymieszać, dlatego tym razem wybrałem drinki z grenadyną. Połączenie gorzkiego i słodkiego znakomite, kolor też niczego sobie.

Odmiana współczesnego ginu, styl ten zwany jest także New Western, New American lub New Wave. Spróbowałbym, ma bardzo dobre recenzje. Gin z tonikiem to mój ulubiony napój na lato, ale ten pewnie bym spróbował bez mieszania. Ciekawa propozycja.

Hendrick's launched in 2001 and is distilled in Scotland at the Girvan distillery. It is distilled in small batches (500 liters) in two different stills using 11 different botanicals including elderflower, chamomile, and yarrow. One batch is made in a Bennet still which produces a heavier spirit (botanicals are macerated) and one is done in a Carter-head still (botanicals are vapor-infused) which produces a lighter spirit. The two are blended together and then infused with rose and cucumbers. It is then brought down to proof with water.
Bart
longplay

PostWysłany: 30.08.2020, 03:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Winter is coming... jeszcze póki co piwem się chłodzę, ale powoli już zaczynam myśleć o trunkach rozgrzewających.
Z zakupów dzisiaj przywiozłem znane i lubiane Laphroaig 10 letnie - dla mnie zestaw obowiązkowy z Islay.

Poza tym wpadło mi w oko (i do koszyka) takie oto coś:

Jestem bardzo ciekawy, bo nie słyszałem wcześniej o tej destylarni. Jak etykietka wskazuje, znajduje się ona w regionie Speyside, który jest znany z takich marek jak Macallan, Speyburn, Balvenie, Glenfiddisch czy Glenlivet. Poza tym cena (~$65 za szesnastkę) wydaje się bardzo atrakcyjna. Mam nadzieję, że będzie się w smaku różniła od politury do drewna...
Crazy
longplay

PostWysłany: 30.08.2020, 14:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbowałbym... niestety ostatnimi czasy nie najlepiej mi robi whisky. Mam zgagę czy coś Confused

Za to wczoraj w ramach koncertu Trzaski trzasnąłem sobie kielonek śliwowicy (koncert był w klubie, w klubie był bar...) i to było to!
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.09.2020, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem nic o kupnych trunkach, a coś z zupełnie innej - nomen omen - beczki, czyli produkcja własna. Odrobina autopromocji z mojej strony, a być może też zachęta dla innych amatorów wyrabiania, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami? Krótki filmik nagrany w ubiegłą środę rano, akurat wtedy, gdy burzliwa fermentacja osiągnęła apogeum. Obecnie pracuje już zdecydowanie spokojniej. Owoce to ciemne winogrona, zbierałem je w sobotę 19.09, tak więc do pierwszego zlewania jeszcze trochę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i smak okaże się co najmniej przyzwoity, to nie omieszkam zabrać jakiejś butelki na przyszłoroczne, sierpniowe spotkanie, celem wspólnej degustacji Wink Przy czym nie jestem pewien, czy efekt spełni oczekiwania - to dopiero moja druga próba. W ubiegłym roku pierwsze podejście, na bardzo małym balonie, pozwoliło mi nauczyć się paru rzeczy na własnych błędach... Obecnie próbuję z większym rozmiarem, a w razie dalszych postępów w kolejnych latach pewnie stopniowo będę zwiększał produkcję.
Bart
longplay

PostWysłany: 29.09.2020, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze chciałem się za to zabrać, jeszcze nie znalazłem czasu czy wystarczająco dużo zapału. Dobra robota gharvelt! Natomiast polecam - zamiast wczesnych zbiorów - poczekaj aż pierwsze przymrozki zmrożą grona... Może by Ci wyszło dobre eiswein / ice wine? Nigdy bym nie posądzał się o afekt do słodkiego wina, ale wystarczył jeden kieliszek kanadyjskiego specjału, żebym przewartościował swój smak. Niestety ceny, w porównaniu do regularnych win, mogą być dość wysokie, więc DIY jawi się jako intrygująca opcja...

Bart
longplay

PostWysłany: 29.09.2020, 23:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A oto mój eksperyment na miarę moich (małych) możliwości:

Składniki:
Sobieski - 0.75L
Papryczki chili - tabasco (2 szt) i ghost pepper (1 szt)
Miód - 2 łyżki stołowe.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 30.09.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart super przepis, mam go od mojego wujka, on jeszcze dodaje kilka gożdzików. Z tym napitkiem jest jednak jeden problem - dobrze smakuje dopiero po roku leżakowania Laughing
Bart
longplay

PostWysłany: 30.09.2020, 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Z tym napitkiem jest jednak jeden problem - dobrze smakuje dopiero po roku leżakowania Laughing

No i to jest istotna informacja... U mnie dojrzewa dopiero od miesiąca a już mnie korci żeby spróbować Sad
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.10.2020, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Zawsze chciałem się za to zabrać, jeszcze nie znalazłem czasu czy wystarczająco dużo zapału. Dobra robota gharvelt! Natomiast polecam - zamiast wczesnych zbiorów - poczekaj aż pierwsze przymrozki zmrożą grona... Może by Ci wyszło dobre eiswein / ice wine? Nigdy bym nie posądzał się o afekt do słodkiego wina, ale wystarczył jeden kieliszek kanadyjskiego specjału, żebym przewartościował swój smak. Niestety ceny, w porównaniu do regularnych win, mogą być dość wysokie, więc DIY jawi się jako intrygująca opcja...

Dzięki! To nawet bardziej kwestia zapału niż czasu Smile Tego drugiego, owszem, trochę poświęcić trzeba, ale o ile nie planujesz zebrać kilkudziesięciu kilogramów owoców, zajęcie nie jest aż tak czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze, by na kolejnych etapach trzymać rękę na pulsie i doglądać oraz wykonywać następne kroki.

Ice wine - brzmi bardzo ciekawie, nigdy nie próbowałem. Wśród win wolę wytrawne i półwytrawne, ale nie mówię definitywnie "nie" słodszym alkoholom. Tylko czy do zrobienia obecnie w Polsce? W ten weekend mamy 23 stopnie Celsjusza, właściwie wciąż lato i na przymrozki nawet się nie zanosi. Jeśli zaś mowa o owocach zbieranych po pierwszych przymrozkach, to biorę pod uwagę zrobienie wina z dzikiej róży. Nie jestem tylko pewien, czy zajmę się jeszcze w tym roku, czy dopiero w następnym.

Bart napisał:
Sobieski - 0.75L
Papryczki chili - tabasco (2 szt) i ghost pepper (1 szt)
Miód - 2 łyżki stołowe.

Zapowiada się naprawdę ostro! Jak zobaczyłem reakcję organizmu, to nie wiem czy bym się odważył spróbować spożycia ghost pepper Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: