Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urok kaset magnetofonowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Geminiman
Gość

PostWysłany: 15.09.2014, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na eBay'u oglądałem sobie wydania kasetowe albumów z różnych krajów świata. Stwierdzam że polskie wydanie kasetowe dowolnego albumu wygląda dużo lepiej niż wersja turecka, rosyjska, ukraińska czy tajlandzka. Polskie wydania kasetowe albumów były robione niezwykle starannie i dokładnie, plus oczywiście hologramik ZAIKS-u. Widziałem na Discogs rosyjską kasetę King Kong Groover formacji Babylon Zoo i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że polska wersja bije jakością wydania kacapską wersję. Rosja to przecież Pcim Dolny cywilizowanego świata.
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.09.2014, 22:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
Rosja to przecież Pcim Dolny cywilizowanego świata.

Pewnie, nawet w kosmos latają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Geminiman
Gość

PostWysłany: 15.09.2014, 22:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Geminiman napisał:
Rosja to przecież Pcim Dolny cywilizowanego świata.

Pewnie, nawet w kosmos latają.

Żeby poprawić Ci humor, powiem to tak, Rosja to kraj skrajnych kontrastów, które nachalnie walą po oczach.

Mówiłem w poprzednim poście o jakości różnych wydań kasetowych dowolnego albumu. Zatem, wejdźcie na eBay i poszukajcie wszystkich kasetowych wydań albumu Ten New Songs Leonarda Cohena. Zobaczycie że mam rację.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 15.09.2014, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
Żeby poprawić Ci humor, powiem to tak, Rosja to kraj skrajnych kontrastów, które nachalnie walą po oczach.

Uhhh, brawo, ulżyło mi.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.09.2014, 06:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:

Jak często bywasz w Rosji?
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 16.09.2014, 09:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie przekraczałem wschodniej granicy naszego kraju, ponieważ mieszkam na Dolnym Śląsku, a jedynie gdzie byłem poza granicami Polski, to tylko w Czechach. Zatem lepiej skończmy ten offtop, by ponownie z mojej winy nie zdenerwować Administratora. Teraz na temat. Czy ktoś z was wszedł na eBay'a i widział wydania kasetowe tego samego albumu, lecz pochodzące z różnych krajów świata. Ja tylko zwróciłem uwagę na to że polskie wydania kasetowe były najlepiej wydawane, a wy próbujecie mnie "gasić" ciętą ripostą. Upraszam się o nie robienie takiej rzeczy w przyszłości.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16.09.2014, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman - zadajesz ciągle pytania, które - jak można stwierdzić na podstawie reakcji zwrotnych - nie spotykają się ze zbyt dużym zainteresowaniem reszty. Serdeczna prośba do Ciebie, żebyś się na tym zastanowił Smile
Nie dziw się też proszę, że w sytuacjach, w których piszesz obraźliwie o niektórych sprawach, ktoś zareaguje. Zwłaszcza, jeśli piszesz nieprawdę lub swoje sądy opierasz jedynie na swoich domysłach (nie byłeś w Rosji jak piszesz, ale wiesz jak tam jest).

PS:
I na prawdę odbierasz świat tak powierzchownie? Adele to dla Ciebie jedynie otyła Brytyjka, a Rosja to Pcim?
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2014, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
Ja nigdy nie przekraczałem wschodniej granicy naszego kraju, ponieważ mieszkam na Dolnym Śląsku, a jedynie gdzie byłem poza granicami Polski, to tylko w Czechach.

Już kończę OT, tylko jeszcze pytanie retoryczne: w takim razie dlaczego w sposób autorytatywny wypowiadasz się na temat warunków panujących w kraju, w którym nigdy nie byłeś?

A co do kaset: zawsze wolałem sam kopiować z płyt, niż kupować oryginały - te nagrane w Polsce miały słabą jakość. Była część kaset dostępnych w Polsce nagrywanych w Holandii - np. Beastie Boys "Ill Communication" - i te już były o niebo lepiej nagrane. Będąc w Niemczech kupiłem też na kasetach Nirvana "Bleach" oraz składankę Lou Reeda "Walk On The Wild Side" - i znów jakość zauważalnie lepsza od tych nagranych w Polsce.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 16.09.2014, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze dodam do tego, co Maciek powyżej napisał - Geminiman możesz mi wyjaśnić po jakiego czorta mamy się zastanawiać z jakiego kraju wydania kasetowe są lepsze czy gorsze? Jeżeli ktoś z nas będzie zainteresowany kupnem - to z pewnością wybierze sobie takie wydanie, jakie będzie mu (jej) odpowiadało (ewentualnie w przypadku wątpliwości spyta - i wtedy będziesz mógł się wykazać swoją wiedzą) i tyle w tym temacie.

Poza tym od dawna obserwuję, że operujesz straszliwie płytkimi stereotypami. Mało rzeczy tak mnie denerwuje jak właśnie myślenie stereotypami, w dodatku tak prymitywnymi. To między innymi właśnie stereotypy prowadzą do ksenofobii, rasizmu i wszelkich nacjonalizmów. Zastanów się nad tym.
Geminiman
Gość

PostWysłany: 16.09.2014, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas ubiegłorocznego Record Store Day, amerykański duet MGMT wydał na kasecie w limitowanej serii, nowego singla Alien Days. Ciekawe czy też ich trzeci album self-titled, w najbliższej przyszłości też ukaże się na tym nośniku. Ponadto w amerykańskich więzieniach więźniowie z wiadomych powodów też mogą słuchać muzyki z kaset. Pod warunkiem że kasety nie mają śrubek. Zatem poczciwa kaseta jeszcze nie odejdzie do lamusa.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 16.09.2014, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Ja jeszcze dodam do tego, co Maciek powyżej napisał - Geminiman możesz mi wyjaśnić po jakiego czorta mamy się zastanawiać z jakiego kraju wydania kasetowe są lepsze czy gorsze?

Niestety, dałeś się wkręcić Wink. Jak to szło? Nie karm ...
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 16.09.2014, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Leptir napisał:
Ja jeszcze dodam do tego, co Maciek powyżej napisał - Geminiman możesz mi wyjaśnić po jakiego czorta mamy się zastanawiać z jakiego kraju wydania kasetowe są lepsze czy gorsze?

Niestety, dałeś się wkręcić Wink. Jak to szło? Nie karm ...

Już po samym wyglądzie okładki, jestem w stanie określić poziom jakości danego wydania. A Polacy zawsze bardzo przykładali się do legalnych wydań albumów na kasetach. Rosyjskie i ukraińskie wydania kaset wydawały mi się jakieś takie niechlujne. Stąd ta negatywna opinia.
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.11.2018, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W domu mam jeszcze ok. 200 kaset, na których mam nagrane całe albumy. Większość nagrywana z "kompaktu" zazwyczaj na kasetach typu TDK-AD 60/90, bądź TDK-ADX. Obecnie to co miałem nagrane na kasetach posiadam w wersji na CD. Bodajże od 1991 roku tak gdzieś do 2016 posiadałem n.w. zestaw: Wzmacniacz Unitra-Fonica WS-503, korektor Radmor 5471, tuner Unitra Eltra T9010, oraz Deck M9115 i kolumny Diora Polaris 120.

W ramach sentymentu noszę się z zamiarem zakupu deck'a, do obecnego sprzętu. Niestety - "nówki" są dosyć drogie, dlatego być może rozglądnę się za czymś używanym - może jakiś Technics z lat '90 Rolling Eyes gdyż zawsze miałem słabość do tej firmy Wink
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 11.11.2018, 17:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stranger napisał:
może jakiś Technics z lat '90

Ja mam Technicsa RS-TR474 . Bardzo fajny kaseciak, kupiłem jakiś rok temu. Słucham kaset dosyć często i jak do tej pory się nie zawiodłem.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.11.2018, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Technics wcale nie robił rewelacyjnych decków, np. ja miałem Aiwa AD-F550 i byłem mega zadowolony (porównywałem jakość nagrania z Technicsami - Aiwa miała bardziej soczysty, cieplejszy i namacalny dźwięk), ale polecam 3-głowicową 850 - bo można podczas nagrania kontrolować na bieżąco jakość zapisu. Dodatkowa rada: warto zaopatrzyć się w deck z ręcznie regulowanym prądem podkładu (Bias) - Aiwy własnie tak miały, też na pewno Yamahy, Akai, Nakamichi. Technicsy raczej miały automatykę.
Yamahy też miały fajny trick podczas odtwarzania: Play Trim - remedium na kasety nagrane na innym magnetofonie, z niekompatybilnym skosem głowicy do naszego decka.
Poza tym wiadomo, złoty graal: Nakamichi Dragon - Rolls-Royce wśrod magnetofonów... ale może być drogawy Wink

Poniżej - wyświetlacz mojego decka AD-F550, łezka się w oku kręci:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: