Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty winylowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 10.09.2014, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
Ja na przykład nie mogę sobie pozwolić na coś takiego, ponieważ jestem bezrobotny.

nie musisz się bawić w winyle - wystarczą płyty CD - mini wieża za 500-800 zł i żyjesz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.09.2014, 06:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taniej wyjdzie używany Thorens (259 zł):

http://allegro.pl/gramofon-thorens-td180-gratis-i4582645215.html
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 06:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Płyty, w ogólnym rozrachunku też nie wyjdą drożej Smile A jeśli się będzie o nie dbało, to są lokatą kapitału, który można zdecydowanie łatwiej odzyskać z nich niż z CD. Przynajmniej w dzisiejszych czasach.
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akukuuu - przy okazji tego tematu przypomniałem sobie o pytaniu, które kieruję jednocześnie do pozostałych.
Często, kiedy piszesz o nowych nabytkach podajesz szczegóły wydań. Ma to dla Ciebie/dl Was szczególne znaczenie?
Dla mnie to, czy jest to pierwsze, drugie czy dziesiąte tłoczenie nie ma większego znaczenia - pod warunkiem, że wszystkie są na podobnym poziomie.
Inna rzecz, to kraj tłoczenia. Większość kolekcjonerów napala się na oryginalne pochodzenie z kraju artysty, tymczasem często lepszą jakość mają np. tłoczenia niemieckie, które podobno są bardzo cenione w USA.
Zwracacie na to uwagę? Dla mnie istotne jest jedynie to, żeby było to pełne, zachodnie wydanie w dobrym (nie gorszym niż EX-) stanie.

Z drugiej strony są też tytuły, które w wersjach zachodnich są praktycznie niedostępne (a jeśli gdzieś są, to pewnie za kosmiczną cenę), np. Treasure Cocteau Twins, Question and Answer Metheny'ego, Dziękuję Poland Klausa, Small World czy Belsta River Gabora Szabo i wiele, wiele innych.
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No popatrz, miałem Ci ja kiedyś "Treasure" - oryginalne brytyjskie wydanie 4AD i cholera sprzedałem... Smile

Generalnie nie ma dla mnie wielkiego znaczenia czy to pierwsze wydanie czy późniejsze. Jednak jeśli już mam do czynienia z first press - to jest to miły bonus. Smile Mam np. pierwsze amerykańskie tłoczenie "Ascension" Coltrane'a, gra bardzo ładnie - ale słyszałem też inne tłoczenia i różnicy nie udało mi się zauważyć. Smile

Owszem ma natomiast dla mnie znaczenie kraj tłoczenia, faktycznie te niemieckie są dobre, ale najwyżej cenię amerykańskie (no i japońskie - ale to z reguły sporo kosztuje). Prawie nigdy się na nich nie zawiodłem. Natomiast mam uraz np. do tłoczeń francuskich - mam np. "Selling..." Genesis w tłoczeniu francuskim i amerykańskim, i to pierwsze brzmi dużo gorzej, nie przepadam też za greckimi wydaniami - np. "Fugazi" Marillion w tej wersji jest jedną gorzej brzmiących płyt, jakie mam.
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
No popatrz, miałem Ci ja kiedyś "Treasure" - oryginalne brytyjskie wydanie 4AD i cholera sprzedałem...

Trochę się zagalopowałem, bo sprawdziłem na Allegro, że jednak chodzi, ale drogo Wink Tu zostało kilka godzin, zobaczymy jak się skończy Wink
http://allegro.pl/cocteau-twins-treasure-1st-press-i4556733196.html
Pewnie kupię kiedyś polskie, w końcu nie wszystkie polskie płyty były takie złe. Np. ten polski Metheny brzmi bardzo fajnie, co zaskakuje również dlatego, że płyta ma ponad 60 minut Wink

Z polskich polskich płyt podobno Nowe Sytuacje były bardzo dobre jakościowo (niestety nie słyszałem) - wszystkie składniki kupowane były za dolary na zachodzie Wink
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam to "Nowe Sytuacje" i "Nieustanne Tango" grały super, tak było zresztą też i z pierwszym solowym Ciechowskim, bo już drugi nie brzmiał tak dobrze.

Zastanawiam się nad tym oryginalnym "Treasure". Mam winylową reedycję, którą kupiłem w zeszłym roku, nówka sztuka z Empiku a trzeszczy jak kości 80-latka. Smile Oryginalne winyle 4AD grają pięknie, mam stare Clan of Xymox, Throwing Muses, czy Dead Can Dance - i to jest balsam dla uszu. Niestety ani kompakty, ani nowe winylowe reedycje nie są na tym poziomie.
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
nówka sztuka z Empiku a trzeszczy jak kości 80-latka.

To chyba przypadłość wielu nówek, które obecnie można kupić. Mówią, że taką nówkę najlepiej od razu umyć, ewentualnie cierpliwie odtwarzać i z każdym kolejnym odtworzeniem będzie lepiej - tylko igły szkoda Wink
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 11:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co do polskich tłoczeń - niektóre były całkiem w porządku, np. debiut Perfectu, "Avalon" Roxy Music, czy "Tutu" Davisa. Ale trafiały się też koszmary - np. debiut Armii, płyta zespołu She, czy "Śmierć dyskotece" Lombardu. Tego się nie daje słuchać - ani dołu, ani góry pasma, wszystko płaskie, zgłuszone i zamulone. Co prawda kiedyś, w czasach PRL-owskiego sprzętu wymagania nie były zbyt wysokie i ludzie to akceptowali, ale dzisiaj to już nie na moje uszy... Smile
Bednaar

PostWysłany: 11.09.2014, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Oryginalne winyle 4AD grają pięknie, mam stare Clan of Xymox, Throwing Muses, czy Dead Can Dance - i to jest balsam dla uszu. Niestety ani kompakty, ani nowe winylowe reedycje nie są na tym poziomie.

Z 4AD miałem tylko oryginalne tłoczenie X-mall Deutschland "Tocsin", ale nie byłem szczególnie zachwycony brzmieniem, poza tym składankę "Lonely Is An Eyesore", ale to tłoczenie Tonpressu, choć całkiem przyzwoite.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
debiut Armii

Czytałem (może nawet na FD?Smile), że to grubsza afera była. Skopali im to, źle ponacinali matrycę i mieli się nawet sądzić z wytwórnią o to.
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Mówią, że taką nówkę najlepiej od razu umyć, ewentualnie cierpliwie odtwarzać i z każdym kolejnym odtworzeniem będzie lepiej - tylko igły szkoda Wink

Może i tak, co prawda przesłuchałem ten "Treasure" z 7-8 razy, ale jak trzeszczał, tak trzeszczy. O, i przypomniałem sobie jeszcze jeden przypadek, który mi ciśnienie podnosi. Mam wypasione wydanie "Dark Side Of The Moon" wiadomego zespołu kupione parę lat temu. Nowiutka reedycja, z plakatami, stickerami, chyba nawet przeżuta guma Gilmoura tam gdzieś była. Smile Co z tego skoro trzeszczy cholerstwo, i to złośliwie najbardziej w The Great Gig in the Sky! Tam, gdzie to najbardziej słychać! Winyl stoi na półce, czasem go sobie oglądam, ale słucham z CD...
Maciek

PostWysłany: 11.09.2014, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ten Dark Side to zwykła, czarna płyta czy picture disc?
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Z 4AD miałem tylko oryginalne tłoczenie X-mall Deutschland "Tocsin", ale nie byłem szczególnie zachwycony brzmieniem

Też to kiedyś miałem i słuchając na tym moim starym Danielu + amplituner Elisabeth i kolumny Tonsilu grało mi to całkiem ładnie (na tle w większości demoludowych tłoczeń). Może dzisiaj bym to inaczej oceniał, jak gdzieś dorwę w przyzwoitej cenie to kupię, bo płyta fajna.
Leptir

PostWysłany: 11.09.2014, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
A ten Dark Side to zwykła, czarna płyta czy picture disc?

Zwykła czarna...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 3 z 26

Skocz do: