Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Płyty winylowe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.05.2015, 09:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to ciekawostka! To masz kolekcjonerskie wydanie. Smile U mnie jest właściwy label, także na stronie B. Swoją drogą ta płyta to jeden z wielu przykładów świetnej roboty producenckiej z lat 80. - szczególnie perkusja brzmi tam rewelacyjnie.
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 28.05.2015, 10:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

To chyba Neil Rogers robił?

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir

PostPosted: 28.05.2015, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadza się - Nile Rodgers razem z Bowie'm.
Maciek

PostPosted: 26.06.2015, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli ktoś nie ma awersji do nowych tłoczeń, to Saturn (również na stronie) ma aktualnie promocję na kilka tytułów. Dr. John, Curtis Mayfield, ZZ TOP, Talking Heads, Steve Hillage, Jethro Tull, Iron Maiden, Led Zeppelin i kilka innych, w cenach poniżej 50 zł - w wielu przypadkach to całkiem dobry deal.
Backside

PostPosted: 26.06.2015, 14:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurcze, gdyby tylko jeszcze było pewne, że mają analogowe źródła, a nie przypadkiem cyfrę...
Maciek

PostPosted: 26.06.2015, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wznowienia Led Zeppelin oceniane są bardzo dobrze i przeważają głosy entuzjastyczne. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że od czasu tych reedycji ludzie zaczęli wyprzedawać swoje stare wydania (stwarza to więc także okazję zakupu dla tych, którzy nie uznają wznowień Smile). Chyba nawet w Lizardzie zachwycano się tymi remasterami (chyba, że zachwyty te dotyczyły jedynie wersji CD) Wink

Nowe wydania Iron Maiden też są oceniane pozytywnie, opinie na temat pozostałych są mi póki co nieznane, ale aż tak się nie boję tych nowych wydań. Są oczywiście negatywne wyjątki, ale ogólnie bywa w tym temacie dobrze lub bardzo dobrze.

Współczesna winylowa cyfrofobia urosła moim zdaniem do zbyt dużych rozmiarów. Fachowcem nie jestem, ale na moje ucho, winyl, przy produkcji którego posiłkowano się cyfrą (na różnych etapach) może grać bardzo dobrze, o ile zrobi się go z głową (i uchem).
Backside

PostPosted: 26.06.2015, 15:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Chyba nawet w Lizardzie zachwycano się tymi remasterami (chyba, że zachwyty te dotyczyły jedynie wersji CD)

Niestety, winyli nie mieliśmy, tylko CD Smile. Co do "winylowej cyfrofobii" to bardzo rzadko ją spotykam, zastanawiam się tylko po co LP, jeśli np. 2-3 razy tańsze jest CD z tego samego źródła tłoczenia (pomijając przypadek, jak nie da się zdobyć tanio oryginału. I jak się jest superfanem, który musi mieć wosk do kolekcji - coś o tym wiem Wink ).
Maciek

PostPosted: 26.06.2015, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
zastanawiam się tylko po co LP, jeśli np. 2-3 razy tańsze jest CD z tego samego źródła tłoczenia (pomijając przypadek, jak nie da się zdobyć tanio oryginału. I jak się jest superfanem, który musi mieć wosk do kolekcji - coś o tym wiem Wink ).

Chyba jednak jest różnica. Można przecież zrobić inny mastering tego samego materiału pod CD i winyl (a że nie zawsze się to robi, to już inna bajka). Do tego dochodzi jeszcze fakt, że płyta winylowa ma inne pasmo przenoszenia i da się w niej chyba upchnąć inną dawkę danych. Cały czas piszę "chyba", bo mniej lub bardziej naukowych debat na ten temat było już wiele i powodują one jedynie to, że obie strony barykady okopują się jeszcze głębiej na swoich stanowiskach. Daleko moim uszom do uszu audiofila, ale w moim odczuciu jednak jest różnica Smile
Leptir

PostPosted: 26.06.2015, 19:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zawsze robi się nowy mastering pod wersję winylową - nawet jeśli nagranie jest cyfrowe. Ma to czasem ten plus, że skopany w wersji CD mastering można nieco poprawić - nieraz też winylowy mastering nie bierze udziału w tzw. loudness war, co wydatnie poprawia dynamikę nagrania.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.06.2015, 21:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
... zastanawiam się tylko po co LP, jeśli np. 2-3 razy tańsze jest CD z tego samego źródła tłoczenia ...

Tor analogowy gra po prostu inaczej, zwłaszcza, gdy jest naprawdę dobry, dopasowany do ucha i preferencji słuchacza. Jak ktoś się do niego przyzwyczai, to większość płyt z CD brzmi "nie tak". Są jednaj wyjątki, np. winylowe oryginały z epoki, z Polskich Nagrań - SBB "Nowy Horyzont", "Pamięć". Brzmią fatalnie. CD-kowe remastery są o niebo lepsze. Zdarzyły mi się też dość słabe niektóre tłoczenia winyli z lat 80, z RFN, płyt Traffica, Kansas, czy Genesis. Tutaj również remasterowane CD-ki bywają lepsze. Wersje winylowe z UK, USA wypadają dużo lepiej, nie mówiąc o first-pressach Wink.
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 09.10.2015, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Składak "Transience" Steven Wilsona wszedł na listę przebojów w UK na miejsce 59. Jest to pierwszy album wydany wyłącznie na winylu, który to osiągnął. Czasy się zmieniają Wink
Białystok
digipack

PostPosted: 18.12.2015, 00:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obowiązki zawodowe rzuciły mnie na dziś na stolicy łono. Idąc Świętokrzyską wszedłem do sklepu Muzant. Byłem tam ostatnio w latach 90-tych, może ciut później. Przy wejściu, w korytarzu te same chyba rupiecie. Ciekawe czy mu ktoś tego nie podkrada bo sam sklep za rogiem. Kamery z czujnym okiem właściciela nie widziałem.

Winyli sporo ale na oko wyglądały kiepsko. Przechodzone raczej, jakieś to takie jakby znosili je z zakurzonych piwnic czy strychów albo zbieracze złomu. Jednak winyl to nie moja sprawa. Oferta CD uboga, zapewne każdy Dinozaur ma o niebo lepsze CD w domu. Starszy Pan za ladą (nie wiem czy ten sam). Kilku niemłodych facetów w ciszy przeglądało towar.

Rozbawiła mnie scena przy ladzie. Młoda laska kupowała facetowi winyl w prezencie. Chyba coś miało być z bluesa lub blues rocka. Sprzedawca zaproponował jakiś LP, niby miewa go rzadko, raz na 5 lat, rarytas, ale cena ... 100 PLN. Panna chciała posłuchać i poleciały dźwięki harmonijki z lekkim bluesowym podkładem. Fajne rzekła ale za drogo. Sprzedawca wrzucił na talerz nie wiem co, ale usłyszałem ostrzejszą wersję Jumpin' Jack Flash. Muzyka leciała, sprzedawca ubarwiał czas potokiem słów (moja młodość, teraz będzie solo na gitarze, Pani nie wie, to RS).

Grali jak grali tylko, że jak na moje ucho winyl trzeszczał jakby polano go rozgrzaną oliwą. Panience chyba to nie przeszkadzało bo jak wychodziłem zaczynali dobijać targu. Normalne CD w ilości 2 szt. zakupiłem w pobliskim EMPiK...
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 27.12.2015, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam lubię chodzić do Hey Joe w centrum Warszawy. Ze sprzedawcą można przyjemnie porozmawiać, a do tego od czasu do czasu kupiłem płyty, które na próżno było szukać na Allegro, czy w sklepach. Co mnie pozytywnie zaskoczyło ma niezłe zbiory muzyki elektronicznej z gatunku "nowa szkoła berlińska" a sam lubi klasyczne pozycje tego nurtu. Polecam.
Back to top
Leptir

PostPosted: 27.12.2015, 17:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ma owszem, nawet spory zbiór - ale ceny dość wysokie.
Maciek

PostPosted: 14.02.2016, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie wszyscy zainteresowani już od dawna wiedzą, ale wypada to odnotować w tym wątku. GM Records rozpoczęło podbój winylowego świata - miejmy nadzieję, że nie tylko polskiego. Na pierwszy ogień poszła Budka Suflera i "Cień Wielkiej Góry" live z Przystanku Woodstock:
https://www.youtube.com/watch?v=RRos_QFuMO0

Kolejny strzał to "Proceder" TSA - jeden z moich ulubionych polskich albumów rockowych XXI wieku. Ktoś z was już miał okazję rzucić uchem na którąś z płyt wytłoczonych przez GM Records? Póki co natknąłem się na same pozytywne opinie i ciekaw jestem na ile to kwestia rzetelnej oceny a na ile ogólnego entuzjazmu.

A kulisy produkcji w GZ Media, to od kilku dni mój ulubiony film. Oglądam codziennie przed snem Wink
https://www.facebook.com/707342832654756/videos/707363285986044/?pnref=story
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Next
Page 11 of 17

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum