Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Płyty winylowe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rockowy
digipack

PostPosted: 14.02.2016, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Opinie są na razie bardzo rozbieżne, bo i egzemplarze są różne Smile Jedna ważna sprawa - płyty są tłoczone w Polsce, ale nie nacinają jeszcze matryc, robią to poza Polską.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 14.02.2016, 20:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobno nie mają też studia masteringowego. Ale najważniejsze, że coś ruszyło i żeby uczyli się na błędach. Np. Karrot Kommando chyba wyciąga wnioski, bo Ogród Koncentracyjny zebrał trochę krytyki za "brud" poprodukcyjny i kolejne wydawnictwo Telehon Pablopavo było już czyściutkie i dużo lepiej wykonane (albo ja miałem tylko takie szczęście).
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 29.02.2016, 12:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

O winylach słów kilka
http://torun.wyborcza.pl/torun/1,70710,19679287,winyla-zycie-po-zyciu.html#BoxLokKrajImg
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.03.2016, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Interesujący artykuł - Kompakt kontra winyl:

http://www.laweekly.com/music/why-cds-may-actually-sound-better-than-vinyl-5352162
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek

PostPosted: 13.03.2016, 19:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka dni temu czytałem ciekawą dyskusję na temat tego, czy to przypadkiem właśnie CD nie jest jedynym wiarygodnym źródłem muzyki, bo winyle + reszta sprzętu to już zabawa barwą i bardziej lub mniej świadome, ale jednak przekłamania. Punkt widzenia, zależy od punktu słyszenia.
Maciek

PostPosted: 14.04.2016, 07:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kontynuując wątek z innego tematu

maciek1 wrote:
Maciek, rozumiem, że żartujesz? Zawsze warto miec egzemplarz z epoki, nawet w kiepskim stanie (ta nieuchwytna wartość dodana:)

Pewnie, że warto i jak kiedyś będzie sensowna okazja wejść w posiadanie takiego egzemplarza, to nie będę narzekał, ale u mnie to kwestia priorytetów. Nie uganiam się za pierwszymi wydaniami, choć celuję oczywiście w wydania z epoki, jednak jeśli trafi się jakieś współczesne, które brzmi świetnie (a te reedycje Led Zeppelin brzmią fantastycznie), to dublowanie jakiegoś tytułu spada na sam koniec listy priorytetów - bardzo długiej listy Wink
Polowanie na 1st pressy Pink FLoyd czy The Beatles to nie dla mnie - zadowalam się wydaniami z epoki i jak takie trafię w normalnej cenie (co nie jest takie trudne), to jestem szczęśliwy.
Być może spiralne Black Sabbath byłyby w stanie wywołać u mnie szybsze bicie serca, tu z kolei nie ten poziom cenowy. Szaleństwo szaleństwem, ale trzeba pamiętać o umiarze i o tym, żeby nie zapędzić się w muzealne kolekcjonerstwo Wink
Maciek

PostPosted: 14.04.2016, 12:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka słów o winylowych wznowieniach serii Polish Jazz: http://polifonia.blog.polityka.pl/2016/04/14/czarno-wszedzie-ale-niezbyt-glucho/#more-10049
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.04.2016, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłem podczas tego odsłuchu "Astigmatic" Komedy. Musze przyznać rację Bartkowi - porównanie taśmy-matki z magnetofonu Studer 80 i winyla z gramofonu firmy Project (jeden z najwyższych modeli) wypadało zdecydowanie na korzyść magnetofonu. To było niesamowite - po raz pierwszy tak wyraźnie usłyszałem partie kontrabasu G. Lenza - zazwyczaj nieco schowany i mało czytelne. Przestrzeń, selektywność dźwięku, klarowność linii wszystkich instrumentów były nie do pobicia. Niestety winyl zabrzmiał o klasę gorzej - było płasko, bas się (jak zwykle) schował, zniknęła przestrzeń. Być może nowy winyl to obecnie najlepszy, dostępny nośnik tej płyty - ale z taśmą-matką nie ma porównania.

Moją uwagę - przy obu odsłuchach - zwróciła jakość dźwięku fortepianu. Instrument, na którym grał Komeda brzmiał źle, momentami - zwłaszcza w górnym rejestrze - brzmiał jak z saloonu.
gharvelt
digipack

PostPosted: 20.06.2016, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie mam pojęcia czy to najwłaściwszy temat do pisania o takich przygodach, ale ponieważ nie znalazłem innego lepszego, a w sumie historyjka dotyczy winyli, to wrzucam tutaj.

Otóż miniony weekend spędziłem we Wrocławiu, a wypad ten miał charakter improwizowany i do końca nie wiedziałem, gdzie dokładnie trafię. Po dłuższym spacerze na terenie ogrodu zoologicznego ja i Ewa postanowiliśmy zrelaksować się w jakimś pubie bądź kafejce i szukając odpowiedniego lokalu trafiliśmy na kawiarnię Vinyl przy ulicy Kotlarskiej, blisko Rynku. W środku powitała nas płynąca z gramofonu muzyka, płyty oraz zdjęcia zawieszone na ścianach, kolekcja albumów na winylach oraz czeskie piwo, a całość utrzymana w klimacie vintage. Ponieważ sam nie posiadam ani gramofonu, ani nagrań na czarnych krążkach, uznałem, że warto tam się zatrzymać, aby co nieco posłuchać oraz przewertować zbiory. Na ścianach m.in. Stevie Wonder, Fleetwood Mac, Curtis Mayfield, The Doors, Tom Waits, The Shadows czy John Coltrane (patrz niżej). W kolekcji spory rozrzut, bo i jazzy wszelakich odmian (Dave Brubeck, Horace Silver, Herbie Hancock, Art Blakey, Charlie Parker, Keith Jarrett, Pat Metheny, Mahavishnu Orchestra) i rocki (Genesis, Talking Heads, Joy Division), a także różne bluesy, soule, funki oraz wiele innych rzeczy. Tuż po naszym wejściu puszczona została płyta "Pyramid" The Modern Jazz Quartet, następnie słuchaliśmy m.in. The Andrews Sisters, Dire Straits "Brothers in Arms", Passport "Ataraxia", a pod koniec Boney M. Gramofon obsługiwały wyłącznie osoby zatrudnione w lokalu, choć kto wie, być może istnieje możliwość poproszenia o puszczenie jakiejś konkretnej płyty? Cóż, nie spytałem o to. Wiem natomiast, że jest opcja kupienia niektórych krążków, choć pozycje z tej półki (typu "The Best of Country") w większości niewiele mi mówiły, skojarzyłem jedynie album "Ojciec chrzestny Dominika" Józefa Skrzeka oraz jednego Manfreda Manna. Poza tym, nie znam się w ogóle na jakości i stanie płyt winylowych, lecz same okładki wystawionych do sprzedaży albumów sprawiały wrażenie dość wysłużonych. To jednak nie jest najistotniejsze, jeśli ktoś ma ochotę odpocząć we Wrocławiu przy muzyce z gramofonu to lokal Vinyl jak najbardziej polecam.

A poniżej Ewa i Trane w tle Smile

Back to top
Maciek

PostPosted: 31.08.2016, 08:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy pewnie ma w ładniejszym stanie, ale może ktoś czeka na uzupełnienie kolekcji. Licytujący dopiero się rozgrzewają Wink

http://allegro.pl/jimi-hendrix-electric-2lp-uk-ex-1press-blue-litter-i6446667625.html
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 31.08.2016, 09:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie znam się w ogóle na vinylach, a tym bardziej na ocenie ich jakości, ale na tej aukcji jest napisane, że okładka jest w stanie bdb+. Osobiście dałbym dostateczny, nawet z minusem (oceniam wyłącznie po zdjęciach), a tu nie dość, że bardzo dobry, to jeszcze ten plus - niewiele zatem brakuje do celującego czyli idealnego, jak ze sklepu Smile. Jak to mówią: nówka funkiel nie śmigana, lać i jeździć, Niemiec jak sprzedawał to płakał.
Cena już jest zacna jak na rozgrzewkę.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maciek

PostPosted: 31.08.2016, 09:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
okładka jest w stanie bdb+.

W tym wypadku trzeba wziąć poprawkę na dwie rzeczy. Po pierwsze - na skomplikowany system oceny stanu płyt winylowych (jeden z nich to: http://www.foto.epmusic.xhp.pl/rcgs.html), a po drugie - na specyfikę tego konkretnego allegrowicza (i całego klanu z Gorzowa), u którego stany bywają zawyżone, a jego własna ocena, to całkowicie osobny system. Sam unikam zakupów u niego, ale znany jest w winylowym świecie bardzo dobrze - nie zawsze z dobrej strony, ale sporo ludzi lubi ryzykować.
Średnia rynkowa cena tej płyty i tego konkretnego wydania, w podobnym stanie lub nieco gorszym, to chyba właśnie około 200-300 funciaków.

PS:
W praktyce zakup poniżej stanu VG+/VG nie ma większego sensu - innego niż kolekcjonerski.
jarex
digipack

PostPosted: 31.08.2016, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rzeczywiście, okładka bdb+ to spore nadużycie.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 31.08.2016, 10:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

PS:
W praktyce zakup poniżej stanu VG+/VG nie ma większego sensu - innego niż kolekcjonerski.

Od polskich handlarzy poniżej EX nie ma co kupować.
Back to top
Maciek

PostPosted: 31.08.2016, 10:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Od polskich handlarzy poniżej EX nie ma co kupować.

Zgadzam się i tak też postępuję w praktyce. Zdarzają się też pozytywne zaskoczenia - kiedyś jeden sprzedający wystawiał bardzo dużo fajnych płyt w niskich cenach i w stanach 3/5 - 3,5/5. Okazało się, że płyty były jedynie zakurzone i po umyciu ich stan często podskakiwał do NM/EX+ Wink

Jedyne miejsce, w którym bez obaw mogę kupić płytę ciut poniżej EX to komis w Katowicach. Kupiłem tam trochę jazzu z lat 60/70 i wszystkie te płyty, choć wizualnie wyglądały na mocno zużyte, grają z piękną dynamiką (no i te grubaśne okładki!). No ale tam zawsze można przesłuchać płytę przed zakupem, a w razie wpadki zareklamować (jeszcze mi się nie zdarzyło).
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Next
Page 12 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum