Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pustynna burza, czyli stoner, sludge, doom
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Heartbreaker
kaseta "chromówka"

PostPosted: 14.08.2017, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Wprawdzie Homme i spółka mają coraz słabszy związek z pustynią, ale ten wątek i tak należy do nich. Panie i panowie, nadchodzi nowy album Queens of the Stone Age

The Way You Used to Do: https://www.youtube.com/watch?v=GvyNyFXHj4k

No i następny kawałek z nadchodzącej płyty:

https://youtu.be/Exa0CzlCb3Y
Back to top
View user's profile Send private message
Cure
remaster

PostPosted: 15.08.2017, 19:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
... ale widziałem też, że sprzedawali całą dyskografię na allegro, gdzie ceny ich płyt utrzymywały się na poziomie 20-25 zł.

Dziękuję za odpowiedź i proszę jeszcze o 2 najlepsze płyty Palm Deser. Jedna to ta z okładką w pomarańczowo-czerwonych odcieniach (bardzo mi się podobała), którą słuchaliśmy w niedzielę z rańca, a druga?

Pytanie do Kyuss7 już wysłane Smile
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 01.09.2017, 23:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
nowy album Queens of the Stone Age

7-8 odsłuchów za mną i jestem trochę rozdarty. Płyta na pierwszy rzut ucha jest niezła, choć mam wrażenie, że część kompozycji to odrzuty z ostatnich sesji, w tym tej z Popem. Josh momentami stara się brzmieć jak Bowie, co w śladowych ilościach jest nawet sympatyczne. Odnoszę jednak wrażenie, że poza 2-3 mocnymi singlami, reszta to takie trochę wypełniacze. Szkoda, bo strona wizualna i ta cała otoczka wokół płyty zdaje się być bardzo dopracowana i starannie przemyślana. Tylko muzyka jakoś nie za bardzo wypełnia szczelnie ten napompowany balon.
No i produkcja, za która się wziął Mark Ronson - są tacy, którzy się nią zachwycają, dla mnie niestety położyła brzmienie tej płyty. Brzmi to niestety jak produkcja pod wytyczne jakiegoś wąsatego dziada i pod jakieś słupki, których taka muzyka z taką produkcją nie ma szans osiągnąć.
Potupać się do tego da, ale do ...Like Clockwork nie ma startu.
Cure
remaster

PostPosted: 02.09.2017, 08:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

Potupać się do tego da, ale do ...Like Clockwork nie ma startu.

Mam bardzo podobne przemyślenia do tych, które przedstawiłeś.

Jednak ja o czym innym.
Mianowicie o kanale na tubie Stoned Meadow of Doom. Ostatnio słucham tego bez przerwy w robocie. Jakieś 70-80% płyt, z bogatych zasobów kanału, jest po prostu kapitalnych. Czasami przeginają pałę i bywa za ostro, ale to na prawdę rzadko. Niesamowite jest to, że tych Stonerowych, Doomowych kapel jest na pęczki. Grecja, RPA, Austria, Francja, Norwegia, Argentyna - wyliczanka mogłaby jeszcze długo potrwać.

I teraz najlepsze - tolerują to moje koleżanki i koledzy z biura! Przez cały tydzień posępne, piaszczyste dźwięki sączyły się z naszego pokoju...
Maciek

PostPosted: 02.09.2017, 09:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Stoned Meadow of Doom

Znam ten kanał, nie ma nic lepszego w tym temacie.
Ze stonerem i doomem jest jednak trochę jak z płytami z NKR. Na początku zachwyt większością, a potem człowiek się orientuje, że wiele z tych zespołów to hmm iluzjoniści. Jednak nawet przy solidnym odsiewie i biorąc pod uwage fakt ile nowych i fajnych płyta powstaje, słuchania jest na długie lata. A jak to jeszcze przejdzie w pracy, to już w ogóle nie ma co grymasić. Tylko czekać kiedy w kuchni zamiast soku do herbaty pojawi się wam dystrybutor z burbonem, a z palarni zacznie dziwnie pachnieć 😉
Przy okazji śledzenia tego kanału można dokonać kilku ciekawych spostrzeżeń. Są narody, którym piach na brodzie pasuje bardziej niż innym. Pomijam Amerykanów, a choćby nawet tych z południowego kontynentu, choć najchętniej posłuchałbym rzęzienia gitar w wykonaniu tych rdzennych, ale np. tacy Grecy (polecam 3 pierwsze płyty 1000mods czy wybór z Planet of Zeus) czy Polacy radzą sobie z tą materią dużo lepiej niż np. narody francuskojęzyczne.
Maciek

PostPosted: 12.09.2017, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy album jednego z moich ulubionych polskich zespołów sypiących piachem po uszach.
Major Kong - Brace for Impact (2017)

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lQ8hfu1GqaE
Bandcamp: https://majorkong.bandcamp.com/
Cure
remaster

PostPosted: 12.09.2017, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś przesłuchałem po pewnej przerwie 3 płyty (jakie posiadam Palm Desert).
Rotten i Pearls - są świetne. Prawdziwe mięsiste granie.
Z Songs mam pewien problem. Słuchałem już z 5-6 razy, a za każdym razem jakbym słuchał po raz pierwszy i dalej nic z niej nie wynoszę. Kompletnie nieidentyfikowalna płyta. Szkoda, bo akurat ostatnia. Czyżby za 10?

Przy okazji, jeden z najdziwniejszych filmików na YT. Palm Desert (serio fajny band) i publika składająca się z przedszkolaków:

https://www.youtube.com/watch?v=dS_DGlnlPUM
Cure
remaster

PostPosted: 21.09.2017, 13:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiem, że QOTSA to nie Stoner, ale do nich i tak należy wątek, jak ktoś tu napisał.

Jaka jest Wasza lista osobista tego zespołu?
Ja jeszcze nie mam perfekcyjnie osłuchanych wszystkich płyt, co najwyżej dobrze i bardzo dobrze, ale na chwilę obecną:
Miejsca 1-3 Lullabies, Era, Clockwork (rotacyjnie się to zmienia w zależności której płyty aktualnie słucham. Mój syn za to nie ma takich dylematów, on jest zakochany w Clockwork),
4. Villains,
5. SFTD,
6. Debiut (jedyny album z dyskografii, którego nie mam jeszcze na oryginale, zapewne przy porządnym przesłuchaniu może trochę zyskać)
7. Rated R
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.09.2017, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie zaspakaja jedna ich płyta - Lullabies to Paralyze.
Back to top
View user's profile Send private message
Cure
remaster

PostPosted: 21.09.2017, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Mnie zaspakaja jedna ich płyta - Lullabies to Paralyze.

Bo jest zaiste genialna, a bonus (mimo, że zazwyczaj nie słucham) też niczego sobie. I (o dziwo) stanowi prawdziwą wartość dodaną albumu.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum