Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - KING CRIMSON
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 13.10.2014, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Islands na podium i Red poza nim to czysty surrealizm Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.10.2014, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

12. The Power to Believe (2003)

10.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.10.2014, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też widziałbym Reda na podium. Ale z drugiej strony Islands też bardzo lubię. Dobrze, że In The Court wygrał Smile.
Gharvelt, wielki dzięki za znakomite poprowadzenie zabawy!
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.10.2014, 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za słowa uznania, choć nie czuję się uprawniony do zbierania oklasków, bo jednak zdarzały mi się pewne błędy. Przynajmniej dbałem, żeby poprawiać je na bieżąco Wink
Maciek

PostWysłany: 13.10.2014, 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gharvelt, dzięki za profesjonalne prowadzenie zabawy!
The Power To Believe zdecydowanie za nisko. O miejscach reszty decydowała w dużej mierze dyspozycja dnia. Ale wynik w rundzie finałowej bardzo mnie cieszy.
Bednaar

PostWysłany: 13.10.2014, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gharvelt - dzięki za prowadzenie Smile
Cieszy mnie obecność Islands na podium - lubię surrealizm Wink

Moja prywatna pierwsza piątka:

1. Islands (1971)
2. Red (1974)
3. Larks' Tongues in Aspic (1973)
4. Starless and Bible Black (1974)
5. In the Court of the Crimson King (1969)
krzysztof
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 13.10.2014, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zabawę Smile
Według mnie zwycięzca oczywisty, choć małą różnicą punktów. Lizard powinien być drugi, Red ósmy, poza tym do Discipline kolejność mniej ważna Smile
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 13.10.2014, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i po zabawie. Podziękowania dla gharvelta. Profesjonalna robota! W ostatniej rundzie nie głosowałem, bo za chińskiego boga nie mogłem się zdecydować jakiej płycie sprezentować minusa. Mój faworyt zajął dopiero piąte miejsce, ale nie narzekam. Jak wiadomo konkurencja była bardzo mocna a walka często dość wyrównana.

Warto przypomnieć w tym miejscu wyniki identycznej zabawy sprzed ponad siedmiu lat na naszym forum:

1. In The Court Of The Crimson King (1969)
2. Lizard (1970)
3. Islands (1971)
4. Red (1974)
5. Larks’ Tongues In Aspic (1973)
6. Starless And Bible Black (1974)
7. In The Wake Of Poseidon (1970)
8. Three Of A Perfect Pair (1984)
9. THRAK (1995)
10. VROOOM (1994)
11. Discipline (1981)
12. Beat (1982)
13. The ConstruKction Of Light (2000)
14. The Power To Believe (2003)
15. THRaKaTTaK (1996)

Trochę istotnych różnic jednak jest. Minęło trochę czasu, w niemałym stopniu zmieniła się grupa „wyborców”. Wyniki pokazują, że taka zabawa ma jednak sens, tym bardziej, że frekwencja była naprawdę znakomita.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 13.10.2014, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podziękowania i wielki szacun dla ojca prowadzącego!

Wyniki niespecjalnie po mojej myśli (szczególnie niska pozycja Red - mojego ulubionego albumu Crimsonów - mnie martwi) No ale to taki zespół, że właściwie jakby zamienić dowolne płyty z pozycji 1-6 miejscami to też by było w porządku.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.10.2014, 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba miejscami od 2 do 6 Cool
Fajnie że wygrała gęba bo to płyta gdzie nie ma ani jednej słabszej sekundy ale też nie jest to jakiś dogmat bo jak widać następne płyty deptały po piętach (i słusznie).

gharvelt miło że się zabrałeś za liczenie tych ułamków, pewnie łatwo nie było Razz
Powrót do góry
caught
longplay

PostWysłany: 13.10.2014, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ode mnie także kieruję podziękowania na ręce Prowadzącego. Smile
Ładne rezultaty. Jak widać, w porównaniu z poprzednią zabawą w czołówce tylko jedna zmiana, co ciekawe na miejscach 2 i 5, pomiędzy "Lizard" i "Larks' Tongues In Aspic". A "Islands", jak było trzecie, tak i jest, nie wiem skąd to zdziwienie, co po niektórych. Wink
Dzięki tej zabawie i przypomnieniu sobie muzyki, mocno zyskała u mnie płyta "Starless and Bible Black", a "Red" znów nieco obniżył loty. Być może to kwestia wypalenia, znajomości dźwięków do spodu. Stąd jawi mi się dziś, ta płyta, jako nieco schematyczna (od której tylko krok do... UK). To największa trudność w czasie takiej zabawy, aby wyważyć wypalenie mocno osłuchanych płyt z wciąż odkrywanymi dźwiękami płyt, które być może kiedyś nieco rzadziej lądowały w odtwarzaczu. Inna sprawa, że kilkanaście lat temu "Red" była dla mnie ulubioną płytą KC.
Moja czołówka (na dzisiaj), to:
1. Islands
2-5. In the Court of the Crimson King
Lizard
Larks' Tongues in Aspic
Starless and Bible Black
6. Red
7. In the Wake of Poseidon
8. Discipline
Nie potrafię ułożyć płyt na miejscach 2 do 5. Różnice pomiędzy tą ósemką są naprawdę minimalne.
Powrót do góry
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2014, 05:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i to 2 miejsce Lizarda 7 lat temu to ja rozumiem Razz
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 14.10.2014, 07:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gharvelt - podziękowania za prowadzenie zabawy. Systematyczność godna podziwu, można brać z Ciebie przykład, albo przynajmniej regulować zegarki Cool

Prywatne Top 5:

1. Islands,
2. Lizard,
3. In the Court of the Crimson King,
4. Starless and Bible Black,
5. The ConstruKction Of Light

Plebiscyt utwierdził mnie, że 3 kolory są obecnie dla mnie bardzo niestrawne (kiedyś lubiłem).
Powrót do góry
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 14.10.2014, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabawa ciekawa, choć bez większych emocji (z mojej strony). Hierarchia dzieł wiekopomnych mnie satysfakcjonuje. Trochę zaskoczyło mnie miejsce Jaszczura (choć zgodne z moimi preferencjami) - myślałem, że Dinozaury wypromują go do pierwszej trójki. Słabo Discipline, za szybko odpadł, ale wydaje mi się, iż tylko ja darzę ten album tak dużą sympatią (zupełnie irracjonalnie, bo pewnie na to nie zasługuje). Podziękowania dla prowadzącego z jedną tylko uwagą: jak dla mnie podsumowania były o co najmniej 2 godziny za wcześnie.
To co? Teraz Genesis?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok

PostWysłany: 14.10.2014, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby był inny regulamin zapewne inne byłyby wyniki.

Wczoraj odświeżyłem Lark's Tongues In Aspic. Może te dysonanse, gdzie z mroku niepokojącej ciszy wyłania się jak piorun z jasnego nieba heavy rockowa gitara tak wywindowała ten album ale 2 miejsce to jak MP dla Jagiellonii w tym sezonie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny
Strona 35 z 36

Skocz do: