Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kraftwerk
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 22.10.2014, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Mam nadzieję, że M-M słuchałeś w wersji DE. Ta wersja jest kilka razy lepsza niż wersja ogólno-światowa.
Zresztą porównanie obu wersji pokazuje, że w warstwie muzycznej również kombinują na koncertach.

Ja w ogóle Kraftwerk akceptuję tylko w wersjach niemieckojęzycznych. Ta muzyka po prostu musi być w towarzystwie tego języka, inaczej traci cały urok. Szkoda, że ciężko u nas dostać te niemieckie wydania. Mam tylko Der Katalog na dysku ale to nie to samo co płyty na półeczce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 22.10.2014, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchałem wersji europejskiej. Postaram się gdzieś posłuchać tej drugiej.

Dziś dorwałem jakiś bootleg albo z 12 albo z 13 roku, niestety taka jakość że nie posłuchałem.
Powrót do góry
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostWysłany: 23.10.2014, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:

Ja w ogóle Kraftwerk akceptuję tylko w wersjach niemieckojęzycznych. Ta muzyka po prostu musi być w towarzystwie tego języka, inaczej traci cały urok. Szkoda, że ciężko u nas dostać te niemieckie wydania. Mam tylko Der Katalog na dysku ale to nie to samo co płyty na półeczce.

Jak chcesz to mogę opylić Ci TRANSEUROPA EXPRESS na winylku. Podejrzewam że nawet first press. Smile
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.10.2014, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak Crowley nie chce, to ja jestem następny w kolejce Wink
Crowley
digipack

PostWysłany: 23.10.2014, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę, bo nie mam gramofonu, więc śmiało. Wink
Powrót do góry
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostWysłany: 25.10.2014, 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jak Crowley nie chce, to ja jestem następny w kolejce Wink

Wysłałem do Ciebie PW.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 25.10.2014, 16:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałem, dziękuję Smile
Odezwę się na maila niebawem Cool
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 20.07.2019, 08:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem świeżo po lekturze książki Davida Buckleya Kraftwerk: Publikation. Mam dość mieszane uczucia - za mało o samej muzyce, procesach produkcyjnych, tworzeniu itp., a za dużo o wpływie Kraftwerku na inne zespoły (mnóstwo wypowiedzi Bowie'go, Andy'ego McClusky'ego z OMD czy Johna Foxxa), za dużo psychologizowania (analiza zachowań Ralfa Huttera). Fajne są za to wspomnienia Wolfganga Flura, rzucają ciekawe światło na stosunki między muzykami, ich ideologię itp.

Można przeczytać, ale czuje się niedosyt. Za mało jest o muzyce po prostu.
Maciek

PostWysłany: 23.07.2019, 06:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clive Codringher - dzięki za recenzję, ja ciągle się waham czy to czytać, ale pewnie w końcu przeczytam.
A ja dopiero niedawno trafiłem na taką perełkę - techno z 1970 roku: https://youtu.be/hWUiLJnEYJI

Dla tych, u których słowo techno na FD wywołuje skurcz kiszek (emotka), jest też szerszy kontekst:
https://youtu.be/vNoFHdlMrtI
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: