Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - GENESIS
Goto page 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
caught
longplay

PostPosted: 20.10.2014, 23:44    Post subject: NIE MA MOCNYCH - GENESIS Quote selected Reply with quote

G E N E S I S

Zespół brytyjski, z przerwami wciąż istniejący od 1967 roku, legenda rocka progresywnego, jego prekursorzy, zespół, którego muzyka stanowiła inspirację dla tysięcy muzyków, zespół, który swą sławę w końcu przekuł w olbrzymi sukces komercyjny, zespół, którego muzyka dla wielu z nas stanowiła początek przygody w krainie muzycznych fantazji. Muzyka, która zachwyca po dzień dzisiejszy.

Dyskografia zespołu:

From Genesis To Revelation (1969)
Trespass (1970)
Nursery Cryme (1971)
Foxtrot (1972)
Selling England by the Pound (1973)
The Lamb Lies Down on Broadway (1974)
A Trick of the Tail (1976)
Wind & Wuthering (1976)
...And Then There Were Three... (1978)
Duke (1980)
Abacab (1981)
Genesis (1983)
Invisible Touch (1986)
We Can't Dance (1991)
Calling All Stations (1997)

Eliminujemy albumy, od najsłabszego, według zasad Nie Ma Mocnych.
Podsumowania będą odbywały się codziennie od dnia podsumowania rundy wstępnej po godzinie 23. Godzina 23:00 stanowi nieprzekraczalny czas na oddawanie głosów.
Termin podsumowania rundy wstępnej to piątek, 24 października. Jest czas na rozgrzewkę, do przypomnienia lub być może lepszego poznania dyskografii zespołu, a także rozpoczęcia ciekawych dyskusji na ten temat.
Serdecznie zapraszam! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Crowley
digipack

PostPosted: 20.10.2014, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

From Genesis To Revelation -1,25
Abacab-1
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.10.2014, 00:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

I znowu będzie piekielnie trudno eliminować płyty. Na pewno ręka zadrży nie raz. Genesis to dla mnie niezwykle ważny zespół. To od niego, jeszcze jako trzynastolatek, zaczynałem swoją przygodę z rockiem progresywnym. Na samym początku były to wprawdzie jeszcze te mało progresywne płyty („Genesis”, „Invisible touch”), jednak ziarno zostało zasiane… Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą w gronie Dinozaurów, która zaczynała swoją poważną edukację muzyczną od tego zespołu. Smile

A teraz do roboty:

…Calling All Stations… -1
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 21.10.2014, 00:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam doświadczenia podobne do poprzednika, ponieważ tak samo, gdy odkrywałem prog rock, Genesis było jednym z pierwszych punktów mojej muzycznej przygody i przez długi czas pozostawało ulubionym zespołem. Przy czym ze względu na niezliczoną ilość przesłuchań i utrwaloną od dawna hierarchię preferencji głosować będę bez żadnych wątpliwości. Wprawdzie odsłuchuję sobie ostatnio znowu ich płyt, ale szanse, że coś to zmieni w moim postrzeganiu, są bliskie zeru. A ponieważ najniżej stawiam twórczość Genesis z pierwszej połowy lat 80-tych i z lat 90-tych, dlatego na początek:

Duke -1,25
Abacab -1
Back to top
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 21.10.2014, 00:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja również zaczynałem od Nich (właściwie to od Gabriela solowego, ale On nagrywał głównie pop). Co ciekawe, choć teraz już rzadko słucham to nadal jest to mój najbardziej ulubiony zespół progresywny.
Back to top
Andy

PostPosted: 21.10.2014, 01:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwszy raz Genesis uslyszalem z koncertowki "Seconds Out". Na poczatku lat 80-tych dostalem ze Stanow " ...And Then There Were Three...", "A Trick of the Tail" i "Abacab" a po przyjezdzie tutaj Genesis byli pierwsza kapela ktorej skompletowalem cala dyskografie na winylu.

Calling All Stations -1.25
We Can't Dance -1

MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 21.10.2014, 04:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

We Can't Dance -1

Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.10.2014, 05:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Genesis -1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Goran
singel kompaktowy

PostPosted: 21.10.2014, 07:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Calling All Stations -1

Białystok
digipack

PostPosted: 21.10.2014, 07:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Połowa dyskografii Genesis to nie "mój" Genesis, więc:
We Can't Dance -1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bednaar

PostPosted: 21.10.2014, 08:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze mówiąc, bardziej interesuje mnie solowy Gabriel, niż Genesis. Nigdy nie byłem fanem ich muzyki, właściwie miałem tylko dwie płyty: Trespass i Selling England. Zatem - odpuszczę sobie. Miłej zabawy Smile
Crowley
digipack

PostPosted: 21.10.2014, 09:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja Genesis poznałem w dziwnej kolejności, bo najpierw kojarzyłem tylko składanki największych przebojów i to tych z ery Collinsa. Potem się dowiedziałem, ku niemałemu zdziwieniu, że kiedyś z nimi śpiewał Peter Gabriel i zacząłem drążyć temat. Cenię u nich to, że nawet te najbardziej progresywne płyty są bardzo przystępne. Coś jak Pink Floyd - niby prog-rock a da się to w radiu puścić. Dodam też, że bardzo lubię także większość nagrań po odejściu z zespołu Gabriela i Hacketta. Daj Latający Potworze Spaghetti każdemu takiego popu, jak Genesis z Invisible Touch. Wink
Dlatego też rozgrywka będzie w tym wypadku dość podobna do King Crimson, poza debiutem nie będę wywalał słabych płyt, tylko te trochę mniej lubiane.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 21.10.2014, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widzę, że oprawianie Genesis skłoniło forumowiczów do intymnych wyznań. Smile To w takim razie nie będę gorszy - dla mnie również Genesis był tym pierwszym zespołem, dzięki któremu poznałem rock progresywny. Nadal uważam, że na swoich najlepszych płytach potrafili idealnie wyważyć indywidualną wirtuozerię, komplikację formalną utworów z piosenkową prostotą i melodyjnością.

W odróżnieniu od niektórych nie uważam, żeby późniejsze, te bardziej popowe płyty były złe. Może nie są tak świetne jak w okresie od Trespass do Wind & Wuthering, ale to nadal kawał porządnej muzyki. Ostatnio sobie przypomniałem najmniej przeze mnie lubianą płytę z Collinsem - We Can't Dance - i okazało się, że jest całkiem fajna (a byłaby jeszcze fajniejsza, jakby ją okroić o 2-3 utwory - ale to tak na marginesie).

Cure
remaster

PostPosted: 21.10.2014, 10:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Foxtrot -1,25
The Lamb Lies Down on Broadway -1
Back to top
Freefall

PostPosted: 21.10.2014, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Na samym początku były to wprawdzie jeszcze te mało progresywne płyty („Genesis”, „Invisible touch”), jednak ziarno zostało zasiane… Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą w gronie Dinozaurów, która zaczynała swoją poważną edukację muzyczną od tego zespołu. Smile

Cóż, skoro wszyscy się przyznają, to ja też Smile. Faktycznie Genesis to pierwszy zespół progresywny, który poznałem. Mam sentyment do płyt z lat 80. To prawda, że są one uważane za słabsze w dorobku grupy, no, ale daj Boże każdemu taka obniżkę formy...

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Next
Page 1 of 37

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum