Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - GENESIS
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caught
longplay

PostWysłany: 20.10.2014, 22:44    Temat postu: NIE MA MOCNYCH - GENESIS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G E N E S I S

Zespół brytyjski, z przerwami wciąż istniejący od 1967 roku, legenda rocka progresywnego, jego prekursorzy, zespół, którego muzyka stanowiła inspirację dla tysięcy muzyków, zespół, który swą sławę w końcu przekuł w olbrzymi sukces komercyjny, zespół, którego muzyka dla wielu z nas stanowiła początek przygody w krainie muzycznych fantazji. Muzyka, która zachwyca po dzień dzisiejszy.

Dyskografia zespołu:

From Genesis To Revelation (1969)
Trespass (1970)
Nursery Cryme (1971)
Foxtrot (1972)
Selling England by the Pound (1973)
The Lamb Lies Down on Broadway (1974)
A Trick of the Tail (1976)
Wind & Wuthering (1976)
...And Then There Were Three... (1978)
Duke (1980)
Abacab (1981)
Genesis (1983)
Invisible Touch (1986)
We Can't Dance (1991)
Calling All Stations (1997)

Eliminujemy albumy, od najsłabszego, według zasad Nie Ma Mocnych.
Podsumowania będą odbywały się codziennie od dnia podsumowania rundy wstępnej po godzinie 23. Godzina 23:00 stanowi nieprzekraczalny czas na oddawanie głosów.
Termin podsumowania rundy wstępnej to piątek, 24 października. Jest czas na rozgrzewkę, do przypomnienia lub być może lepszego poznania dyskografii zespołu, a także rozpoczęcia ciekawych dyskusji na ten temat.
Serdecznie zapraszam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 20.10.2014, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

From Genesis To Revelation -1,25
Abacab-1
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.10.2014, 23:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I znowu będzie piekielnie trudno eliminować płyty. Na pewno ręka zadrży nie raz. Genesis to dla mnie niezwykle ważny zespół. To od niego, jeszcze jako trzynastolatek, zaczynałem swoją przygodę z rockiem progresywnym. Na samym początku były to wprawdzie jeszcze te mało progresywne płyty („Genesis”, „Invisible touch”), jednak ziarno zostało zasiane… Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą w gronie Dinozaurów, która zaczynała swoją poważną edukację muzyczną od tego zespołu. Smile

A teraz do roboty:

…Calling All Stations… -1
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.10.2014, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam doświadczenia podobne do poprzednika, ponieważ tak samo, gdy odkrywałem prog rock, Genesis było jednym z pierwszych punktów mojej muzycznej przygody i przez długi czas pozostawało ulubionym zespołem. Przy czym ze względu na niezliczoną ilość przesłuchań i utrwaloną od dawna hierarchię preferencji głosować będę bez żadnych wątpliwości. Wprawdzie odsłuchuję sobie ostatnio znowu ich płyt, ale szanse, że coś to zmieni w moim postrzeganiu, są bliskie zeru. A ponieważ najniżej stawiam twórczość Genesis z pierwszej połowy lat 80-tych i z lat 90-tych, dlatego na początek:

Duke -1,25
Abacab -1

Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 20.10.2014, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również zaczynałem od Nich (właściwie to od Gabriela solowego, ale On nagrywał głównie pop). Co ciekawe, choć teraz już rzadko słucham to nadal jest to mój najbardziej ulubiony zespół progresywny.
Powrót do góry
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.10.2014, 00:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz Genesis uslyszalem z koncertowki "Seconds Out". Na poczatku lat 80-tych dostalem ze Stanow " ...And Then There Were Three...", "A Trick of the Tail" i "Abacab" a po przyjezdzie tutaj Genesis byli pierwsza kapela ktorej skompletowalem cala dyskografie na winylu.

Calling All Stations -1.25
We Can't Dance -1

MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.10.2014, 03:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We Can't Dance -1

Moonchild
epka analogowa

PostWysłany: 21.10.2014, 04:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Genesis -1
Powrót do góry
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 21.10.2014, 06:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Calling All Stations -1

Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.10.2014, 06:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Połowa dyskografii Genesis to nie "mój" Genesis, więc:
We Can't Dance -1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bednaar

PostWysłany: 21.10.2014, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, bardziej interesuje mnie solowy Gabriel, niż Genesis. Nigdy nie byłem fanem ich muzyki, właściwie miałem tylko dwie płyty: Trespass i Selling England. Zatem - odpuszczę sobie. Miłej zabawy Smile
Crowley
digipack

PostWysłany: 21.10.2014, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja Genesis poznałem w dziwnej kolejności, bo najpierw kojarzyłem tylko składanki największych przebojów i to tych z ery Collinsa. Potem się dowiedziałem, ku niemałemu zdziwieniu, że kiedyś z nimi śpiewał Peter Gabriel i zacząłem drążyć temat. Cenię u nich to, że nawet te najbardziej progresywne płyty są bardzo przystępne. Coś jak Pink Floyd - niby prog-rock a da się to w radiu puścić. Dodam też, że bardzo lubię także większość nagrań po odejściu z zespołu Gabriela i Hacketta. Daj Latający Potworze Spaghetti każdemu takiego popu, jak Genesis z Invisible Touch. Wink
Dlatego też rozgrywka będzie w tym wypadku dość podobna do King Crimson, poza debiutem nie będę wywalał słabych płyt, tylko te trochę mniej lubiane.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 21.10.2014, 08:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że oprawianie Genesis skłoniło forumowiczów do intymnych wyznań. Smile To w takim razie nie będę gorszy - dla mnie również Genesis był tym pierwszym zespołem, dzięki któremu poznałem rock progresywny. Nadal uważam, że na swoich najlepszych płytach potrafili idealnie wyważyć indywidualną wirtuozerię, komplikację formalną utworów z piosenkową prostotą i melodyjnością.

W odróżnieniu od niektórych nie uważam, żeby późniejsze, te bardziej popowe płyty były złe. Może nie są tak świetne jak w okresie od Trespass do Wind & Wuthering, ale to nadal kawał porządnej muzyki. Ostatnio sobie przypomniałem najmniej przeze mnie lubianą płytę z Collinsem - We Can't Dance - i okazało się, że jest całkiem fajna (a byłaby jeszcze fajniejsza, jakby ją okroić o 2-3 utwory - ale to tak na marginesie).

Cure
digipack

PostWysłany: 21.10.2014, 09:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Foxtrot -1,25
The Lamb Lies Down on Broadway -1
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 21.10.2014, 09:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Na samym początku były to wprawdzie jeszcze te mało progresywne płyty („Genesis”, „Invisible touch”), jednak ziarno zostało zasiane… Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą w gronie Dinozaurów, która zaczynała swoją poważną edukację muzyczną od tego zespołu. Smile

Cóż, skoro wszyscy się przyznają, to ja też Smile. Faktycznie Genesis to pierwszy zespół progresywny, który poznałem. Mam sentyment do płyt z lat 80. To prawda, że są one uważane za słabsze w dorobku grupy, no, ale daj Boże każdemu taka obniżkę formy...

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 1 z 37

Skocz do: