Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - GENESIS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.11.2014, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyny? Chcesz powiedzieć, że More Fool Me albo I Know What I Like to szczyty możliwości Genesis? Moim zdaniem Selling... po prostu nie zasługuje na 1 miejsce, no ale pewnie tak się właśnie skończy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 07.11.2014, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Jedyny? Chcesz powiedzieć, że More Fool Me albo I Know What I Like to szczyty możliwości Genesis? Moim zdaniem Selling... po prostu nie zasługuje na 1 miejsce, no ale pewnie tak się właśnie skończy.

More Fool Me, czy What I Like to przy Epping w sumie szczyty - fakt.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 07.11.2014, 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...zeby nie bylo zadnych watpliwosci Wink

Selling England by the Pound +1
Nursery Cryme -1.25

MirekK

PostWysłany: 07.11.2014, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwyciestwo Selling... nie powinno byc dla nikogo zadnym zaskoczeniem. Dziwie sie wiec co niektorzy z Was tutaj wypisuja.

Tak to wygladalo podczas FD Top Prog-Rocka (uczestniczlo w nim 34 forumowiczow):
5. Genesis - Selling England By The Pound 787 pkt (liczba glosów: 27)
13. Genesis - Foxtrot 399 pkt (liczba glosów: 16)
15. Genesis - Nursery Cryme 373 pkt (liczba glosów: 16)
25. Genesis - A Trick of the Tail 266 pkt (liczba glosów: 10)
44. Genesis - The Lamb Lies Down on Broadway 176 pkt (liczba glosów: 7)
62-62. Genesis - Trespass 123 pkt (liczba glosów: 7)
90. Genesis - Wind And Wuthering 85 pkt (liczba glosów: 5)
329-340. Genesis - Duke 10 pkt (liczba glosów: 1)
Cure
digipack

PostWysłany: 07.11.2014, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Zwyciestwo Selling... nie powinno byc dla nikogo zadnym zaskoczeniem. Dziwie sie wiec co niektorzy z Was tutaj wypisuja.

Tak to wygladalo podczas FD Top Prog-Rocka (uczestniczlo w nim 34 forumowiczow):
5. Genesis - Selling England By The Pound 787 pkt (liczba glosów: 27)

Z tych pomiarów wynika, że ulubioną płytą wszystkich (bez wyjątku) forowiczów musi być Selling Wink
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 07.11.2014, 17:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nursery Cryme -1,25

Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 07.11.2014, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nursery Cryme + 1
Selling England by the Pound - 1,25

Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 07.11.2014, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:

I nie jest zaskoczeniem ale warto zawsze zawalczyć o wyższe noty dla Nursery Cryme
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 07.11.2014, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie - co ja mam Wam odpowiedzieć, kiedy ja Battle... uwielbiam wprost i przy I know what i like to chyba moje naj dwa utwory z tej płyty.
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.11.2014, 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pięknie ułożył się nam ten plebiscyt, pierwsza trójka dokładnie taka i we właściwej kolejności, jak w moim osobistym rankingu Very Happy

Nursery Cryme -1,25

afterc
remaster

PostWysłany: 07.11.2014, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, nie jest to najmniejszy nawet powód do dumy Laughing

Ale muszę przyznać, że NC było tym albumem, który dość pozytywnie mnie zaskoczył po latach niesłuchania. Straciły mocno Sztuczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jakuz

PostWysłany: 07.11.2014, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się nieco zdziwiłem podczas przesłuchiwania albumów Genesis (nie wszystkich - do Duke włącznie). Kilku z nich nie słyszałem miesiąc, dwa. Kilku - rok, dwa. A reszty kilka lat. I mimo, że generalnie niewiele się zmieniło w moim postrzeganiu tych albumów to jednak dwie rzeczy trochę zaskoczyły.
Że Baranek potrafi nie znudzić mimo dwukrotnego przesłuchania "ciurkiem" - to raz. Dwa, że ulubiony i ukochany od bez mała 35 lat "Selling" swoimi mieliznami w postaci wymienianych już tutaj utworów (ale niekoniecznie "The Battle of..." - świetny tekst!) niekoniecznie MUSI być na szczycie mojej prywatnej listy. Olaboga! Cool
Powrót do góry
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 07.11.2014, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie, kilka płyt mniej mi sie podoba natomiast Wind&Wuthering mnie zauroczył, kiedys nie robił na mnie az takiego wrazenia ale teraz mysle ze to numer1.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.11.2014, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie się zdaję, że melomani o bardziej wrażliwych duszach czy intelektualnych ambicjach siłą rzeczy z reguły przedłożą subtelny Selling England By The Pound bądź ambitny Foxtrot czy też intelektualny The Lamb Lies Down On Broadway nad stricte (progresywno)rockowe Nursery Cryme czy Trespass.
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.11.2014, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i żeby nie być gołosłownym to podeprę się głosami oddawanymi w tym plebiscycie przez absolutnego lidera Wielkiej Gry, który o ile się zorientowałem nie jest wielkim fanem hard/heavy brzmienia Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Następny
Strona 35 z 37

Skocz do: