Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jean Michel Jarre
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Geminiman
Gość

PostWysłany: 04.07.2014, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można dostać album Sessions 2000, wydany na kasecie. Dlaczego właśnie na tym nośniku? Odpowiedź jest prosta, ponieważ kompakt został wydany wyłącznie w digipacku, a ja nienawidzę tych tekturowych opakowań. Mało tego kaseta magnetofonowa to prawdziwie staroszkolny nośnik, powstały ponad pół wieku temu. Mimo że jest podobnie zwulgaryzowany jak plyta CD, to taśma magnetyczna daje posmak starych czasów.
Powrót do góry
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 05.07.2014, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg serwisu Discogs ten album na kasecie nazywa się Sessions 2002 - może dlatego nie możesz znaleźć.
http://www.discogs.com/Jean-Michel-Jarre-Sessions-2002/release/3808112
Geminiman
Gość

PostWysłany: 05.07.2014, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na razie mam oryginalne dwa albumy tego francuskiego muzyka, a dokładnie Chronologie z 1993 roku i Oxygene 7-13 z 1997 roku, a kolekcja na pewno kiedyś się powiększy. O reedycjach tych albumów jakoś nie słyszałem. Jeśli chodzi o koncepcję albumów Jarre'a, można zauważyć, że nie ma przerw między poszczególnymi ścieżkami, tak że wszystkie kompozycje na albumie są ze sobą połączone, tworząc wrażenie jednego długiego utworu. Dlatego słuchając jego albumów na kasecie, trudno wyczuć moment, kiedy dany utwór się kończy, a kolejny zaczyna.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.07.2014, 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze że doczekaliśmy wreszcie tych reedycji bo ceny oryginalnych płyt Jarre'a na Allegro i w marketach przyprawiały o ból głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.07.2014, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natomiast wszystkie od "Oxygene" po chiński koncert można było w wersji winylowej (mint!) trafić na allegro za grosze. Te 4 płyty nabyłem za łącznie ok. 60 zł. I świetnie brzmią!
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 05.07.2014, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy według was JMJ wyda nową studyjną płytę. Jego ostatni album Teo & Tea ukazał się w 2007 roku i był zdecydowanie klapą.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.07.2014, 09:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że słabe na to szanse. Jedyne na co można liczyć to kolejne składanki i nagrania na żywo.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.07.2014, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Dobrze że doczekaliśmy wreszcie tych reedycji bo ceny oryginalnych płyt Jarre'a na Allegro i w marketach przyprawiały o ból głowy.

parę lat temu kupwalem to hurtem po jakies 29-30 zyli sztuka. nie wiem, czy to taka straszna cena. Zresztą teraz chodza w granicach 36-40 zyli - nie sądzę, żeby taka cena mogła przyprawiać o ból głowy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 09.07.2014, 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądając okładkę płyty Geometry of Love, sygnowanej jako Project by Jarre, zauważyłem błąd drukarski, który widać na poniższym zdjęciu.

Ten błąd polega na tym, że nazwa płyty została nadrukowana do góry nogami (z prawej strony), gdy położy się płytę okładką do góry. Taki sam błąd występuje na albumach takich jak Diva Annie Lennox, Almost Heaven The Kelly Family, Udar Urszuli czy Racine Carree Stromae. Na płytach sygnowanych przez Sony Music, nadrukowanie tytułu na brzegach jest zupełnie odwrotne.
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.07.2014, 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdarza się - mnie to zbytnio nie przeszkadza, gorzej jest jak płyta przeskakuje, zacina się lub w ogóle nie można jej odtworzyć Smile
A co do Jarre'a - lubię tylko Oxygene, późniejsze płyty to już - jak na moje uszy - dyskoteka Confused Wiem, że nagrał coś jeszcze przed Oxygene, ale nie znam, nie słyszałem.
Powrót do góry
Geminiman
Gość

PostWysłany: 09.07.2014, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co powiesz na temat Music for Supermarkets, wydanej tylko w jednym egzemplarzu? Wiesz chyba o tym, że oryginalną taśmę-matkę tej płyty komisyjnie zniszczono palnikiem, w towarzystwie notariusza. W Internecie krążą lepsze lub gorsze kopie tego wydawnictwa, które było jednorazowo odtworzone w radiu Luksemburg. Jednakże podczas odtwarzania tego albumu nastąpiły pewne problemy techniczne, przez co kopie nigdy nie będą miały jakości oryginału. Ta płyta była czymś w rodzaju manifestu sztuki przez duże "S", oraz pokazanie całemu światu że muzyka nie jest towarem, który kupuje się masowo w supermarkecie, tak jak bułki czy piwo, a jego atrakcyjność wyraża się liczbą sprzedanych egzemplarzy. Powinieneś też wiedzieć, że zniszczyli tylko taśmy PO MASTERINGU, a właściwe sprzed obróbki w studio, są prawdopodobnie w posiadaniu samego Jarre'a, gdzieś w jego archiwach. Fani wciąż wierzą w to, że kiedyś usłyszą Music for Supermarkets tak jak oryginalnie brzmiała.
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.07.2014, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie kojarzę - mówiąc szczerze. Aż tak dogłębnie nie wnikam w dyskografie muzyków, których podstawowe wydawnictwa mało mnie przekonują.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.07.2014, 14:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Geminiman napisał:
A co powiesz na temat Music for Supermarkets,

Hm, została ona sprzedana za prawie 70.000 franków francuskich prywatnemu kolekcjonerowi. Część tej muzyki zresztą pojawiła się na albumach "Rendez-Voux" i "Zoolook".
Geminiman
Gość

PostWysłany: 09.07.2014, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zoolook był prawdopodobnie pierwszym studyjnym albumem JMJ, który ukazał się na kompakcie dokładnie w tym samym momencie, co wersje na płycie gramofonowej i kasecie magnetofonowej. Wszak został wydany w 1984 roku, a płyta CD ukazała się dwa lata wcześniej. Jakby co, to wiem, że pierwsze kompaktowe wersje Oxygene, Equinoxe i Magnetic Fields ukazały się dopiero w 1983 roku. Wcześniej były tylko dwie alternatywy: duży czarny naleśnik, albo mała kaseta.

Widzieliście może książeczkę wewnątrz kompaktowego wydania albumu Zoolook? Tam jest podana lista płac w kilkunastu różnych językach świata.
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.07.2014, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To koresponduje z treścią płyty.
A co do alternatyw - były wydania na szpuli, były też 8-tracki.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: