Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jean Michel Jarre
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geminiman
Guest

PostPosted: 04.07.2014, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można dostać album Sessions 2000, wydany na kasecie. Dlaczego właśnie na tym nośniku? Odpowiedź jest prosta, ponieważ kompakt został wydany wyłącznie w digipacku, a ja nienawidzę tych tekturowych opakowań. Mało tego kaseta magnetofonowa to prawdziwie staroszkolny nośnik, powstały ponad pół wieku temu. Mimo że jest podobnie zwulgaryzowany jak plyta CD, to taśma magnetyczna daje posmak starych czasów.
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.07.2014, 08:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wg serwisu Discogs ten album na kasecie nazywa się Sessions 2002 - może dlatego nie możesz znaleźć.
http://www.discogs.com/Jean-Michel-Jarre-Sessions-2002/release/3808112
Geminiman
Guest

PostPosted: 05.07.2014, 15:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja na razie mam oryginalne dwa albumy tego francuskiego muzyka, a dokładnie Chronologie z 1993 roku i Oxygene 7-13 z 1997 roku, a kolekcja na pewno kiedyś się powiększy. O reedycjach tych albumów jakoś nie słyszałem. Jeśli chodzi o koncepcję albumów Jarre'a, można zauważyć, że nie ma przerw między poszczególnymi ścieżkami, tak że wszystkie kompozycje na albumie są ze sobą połączone, tworząc wrażenie jednego długiego utworu. Dlatego słuchając jego albumów na kasecie, trudno wyczuć moment, kiedy dany utwór się kończy, a kolejny zaczyna.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 05.07.2014, 20:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobrze że doczekaliśmy wreszcie tych reedycji bo ceny oryginalnych płyt Jarre'a na Allegro i w marketach przyprawiały o ból głowy.
Back to top
View user's profile Send private message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.07.2014, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Natomiast wszystkie od "Oxygene" po chiński koncert można było w wersji winylowej (mint!) trafić na allegro za grosze. Te 4 płyty nabyłem za łącznie ok. 60 zł. I świetnie brzmią!
Back to top
Geminiman
Guest

PostPosted: 05.07.2014, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedy według was JMJ wyda nową studyjną płytę. Jego ostatni album Teo & Tea ukazał się w 2007 roku i był zdecydowanie klapą.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 09.07.2014, 10:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę że słabe na to szanse. Jedyne na co można liczyć to kolejne składanki i nagrania na żywo.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.07.2014, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quasarsphere wrote:
Dobrze że doczekaliśmy wreszcie tych reedycji bo ceny oryginalnych płyt Jarre'a na Allegro i w marketach przyprawiały o ból głowy.

parę lat temu kupwalem to hurtem po jakies 29-30 zyli sztuka. nie wiem, czy to taka straszna cena. Zresztą teraz chodza w granicach 36-40 zyli - nie sądzę, żeby taka cena mogła przyprawiać o ból głowy.

http://artrock.pl/
Back to top
Geminiman
Guest

PostPosted: 09.07.2014, 15:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądając okładkę płyty Geometry of Love, sygnowanej jako Project by Jarre, zauważyłem błąd drukarski, który widać na poniższym zdjęciu.

Ten błąd polega na tym, że nazwa płyty została nadrukowana do góry nogami (z prawej strony), gdy położy się płytę okładką do góry. Taki sam błąd występuje na albumach takich jak Diva Annie Lennox, Almost Heaven The Kelly Family, Udar Urszuli czy Racine Carree Stromae. Na płytach sygnowanych przez Sony Music, nadrukowanie tytułu na brzegach jest zupełnie odwrotne.
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.07.2014, 15:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdarza się - mnie to zbytnio nie przeszkadza, gorzej jest jak płyta przeskakuje, zacina się lub w ogóle nie można jej odtworzyć Smile
A co do Jarre'a - lubię tylko Oxygene, późniejsze płyty to już - jak na moje uszy - dyskoteka Confused Wiem, że nagrał coś jeszcze przed Oxygene, ale nie znam, nie słyszałem.
Back to top
Geminiman
Guest

PostPosted: 09.07.2014, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co powiesz na temat Music for Supermarkets, wydanej tylko w jednym egzemplarzu? Wiesz chyba o tym, że oryginalną taśmę-matkę tej płyty komisyjnie zniszczono palnikiem, w towarzystwie notariusza. W Internecie krążą lepsze lub gorsze kopie tego wydawnictwa, które było jednorazowo odtworzone w radiu Luksemburg. Jednakże podczas odtwarzania tego albumu nastąpiły pewne problemy techniczne, przez co kopie nigdy nie będą miały jakości oryginału. Ta płyta była czymś w rodzaju manifestu sztuki przez duże "S", oraz pokazanie całemu światu że muzyka nie jest towarem, który kupuje się masowo w supermarkecie, tak jak bułki czy piwo, a jego atrakcyjność wyraża się liczbą sprzedanych egzemplarzy. Powinieneś też wiedzieć, że zniszczyli tylko taśmy PO MASTERINGU, a właściwe sprzed obróbki w studio, są prawdopodobnie w posiadaniu samego Jarre'a, gdzieś w jego archiwach. Fani wciąż wierzą w to, że kiedyś usłyszą Music for Supermarkets tak jak oryginalnie brzmiała.
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.07.2014, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie kojarzę - mówiąc szczerze. Aż tak dogłębnie nie wnikam w dyskografie muzyków, których podstawowe wydawnictwa mało mnie przekonują.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 09.07.2014, 15:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Geminiman wrote:
A co powiesz na temat Music for Supermarkets,

Hm, została ona sprzedana za prawie 70.000 franków francuskich prywatnemu kolekcjonerowi. Część tej muzyki zresztą pojawiła się na albumach "Rendez-Voux" i "Zoolook".
Geminiman
Guest

PostPosted: 09.07.2014, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zoolook był prawdopodobnie pierwszym studyjnym albumem JMJ, który ukazał się na kompakcie dokładnie w tym samym momencie, co wersje na płycie gramofonowej i kasecie magnetofonowej. Wszak został wydany w 1984 roku, a płyta CD ukazała się dwa lata wcześniej. Jakby co, to wiem, że pierwsze kompaktowe wersje Oxygene, Equinoxe i Magnetic Fields ukazały się dopiero w 1983 roku. Wcześniej były tylko dwie alternatywy: duży czarny naleśnik, albo mała kaseta.

Widzieliście może książeczkę wewnątrz kompaktowego wydania albumu Zoolook? Tam jest podana lista płac w kilkunastu różnych językach świata.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 10.07.2014, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

To koresponduje z treścią płyty.
A co do alternatyw - były wydania na szpuli, były też 8-tracki.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum